MNG Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Türkiye genelinde birçok şubesi bulunan MNG Kargo, 2003 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana hizmet standardını geliştirmeye devam eden şirket, çalışanlarına da kıymet veren bir siyaset izlemektedir. MNG Kargo emek verme koşulları Çalışanlara bir çok işyerinden daha çok hak sağlar. Şirket bünyesinde birçok pozisyon mevcuttur. Bu emek verme pozisyonları, personel maaşları ve iş başvuruları ile ilgili bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mng Kargo

Mng Kargo

MNG Kargo Emek harcama Koşulları

10 binden fazla çalışanı bulunan kargo şirketinde değişik pozisyonlarda çalışanlar bulunuyor. MNG Kargo emek verme koşulları personelin pozisyonlarına gore değişim göstermektedir. Genel olarak kargo şubelerinde emek verme koşulları şu şekildedir…

MNG Kargo şubeleri haftanın 5 günü sabah 08:00’den akşam 18:00’e kadar iş koşturmacasındadır. Hafta sonları şubelerde bir tek cumartesi günleri 08:00 – 14:00 saatleri içinde hizmet verilmektedir. Bu izin, firmanın kapalı olduğu Pazar günüdür. Kargo şubeleri resmi dinlence yada hususi gün şeklinde resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Tam zamanlı personel günde 10 saat iş koşturmacasındadır. Çalışanlara gün içinde 1 saat yiyecek molası verilmektedir. Ek olarak belirli aralıklarla çay ve kahve molaları verilmektedir. MNG Kargo’da 1 senelik emek verme süresini dolduranlar senelik izin kullanma hakkına haizdir. Senelik izin 14 gün olarak verilmektedir. Çalışanlar bu yaprakları tek seferde yada parça parça kullanabilirler. Emek harcama saatleri uzatıldığında, ek saatler maaşa fazla mesai olarak yansıtılır. Fazla mesai şeklinde, çalışanlara maaşlarıyla beraber yol ve yiyecek ödeneği de verilmektedir.

Genel olarak MNG Kargo emek verme koşulları bu bu şekilde. Çalışılacak pozisyona gore şartlar değişebilir. Pozisyona gore değişen koşullar, iş başvurusu yada işe alım aşamasında yetkililer tarafınca belirlenir.

MNG Kargo Çalışan Yorumları

Hem ulusal hem de internasyonal bir şirkette çalışmaya karar vermeden ilkin çalışanların seslerini dinlemek gerekir. Genel olarak MNG Kargo çalışan yorumları şu şekildedir…

Kargo çalışanlarının %80’i emek verme ortamlarını pozitif değerlendiriyor. Personelin bir çok, yorumlarında emek verme ortamından olmasıyla birlikte meslektaşlarından da memnuniyetlerini dile getiriyor. MNG Kargo kurumsal bir şirket olduğundan maaşlarını eksiksiz ve günlük olarak yatırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı çalışanların bir çok memnun kalmaktadır. Net maaşın yanı sıra yiyecek ve yol tutarı de çalışanların memnun olduğu bir öteki nokta.

Yukarıda bahsettiğimiz yorumlar MNG Kargo’nun genel emek verme koşullarına dayanmaktadır. Bazı kargo şubelerinde daha yoğun emek verme yada iş koşulları sebebiyle eski çalışanlar negatif yorumlar yapmaktadır. Bu yorumlar tamamen şubeye gore değişim göstermektedir.

MNG Kargo Mensubu Maaşları

Şirket içinde değişik pozisyonlarda çalışanlar bulunmaktadır. Bu çalışanların maaşları pozisyonlarına gore belirlenmektedir. MNG Kargo personel maaşları asgari ücretle belirlenir. İşyerinde alınan iş için maaş ücretlerinde değişim vardır. Personelin net maaşlarına yiyecek, yol, fazla mesai ve ikramiyeler eklenmiş olur.

MNG Kargo çalışanlarının yeni asgari tutara gore 5 bin 500 TL ile 12.000 TL içinde değişen maaşları var. Yönetim üyelerine daha çok ödeme yapılır. Bu maaşlar tam zamanlı çalışanlar için geçerlidir. İş yoğunluğuna gore dönemsel olarak işe alınan part-time çalışanlar, emek verme saatlerine gore belirlenen 3.000 TL ile 4.000 TL içinde değişen maaşlara haizdir.

MNG Kargo emek verme koşulları Ek olarak saat ve saatlerine gore kendi araçlarıyla çalışan personeller de bulunmaktadır. Bu personelin maaşları kendi yaptıkları işe gore belirlenmektedir.

Okuyun: File Market Çalışan Yorumları

MNG Kargo İş Müracaat Koşulları

Kargo şirketi değişik pozisyonlarda personel görevlendirir. Bu görevlerde yer almak için MNG Kargo iş müracaat koşulları sağlanmalı. Genel olarak adaylarda aranan şartlar şu şekildedir:

Adayların 18 ile 30 yaşları içinde olması gerekmektedir. Minimum lise yada dengi okuldan mezun olunması gerekmektedir. Bazı pozisyonlar için üniversite eğitimi gereklidir. Erkekler askerlik yapmakla yükümlüdür. Bilgisayar ve tablet şeklinde teknolojik cihazları kullanma becerisine haiz olmak gerekir. Bazı pozisyonlar için adayların yeterlik sahibi olmaları gerekmektedir.

Genel anlamda pozisyonlara gore lüzumlu şartlara itemler eklenmiş olur. Adaylara iş başvurusu yada işe alınma aşamasında bu maddeler açıkça belirtilir.

MNG Kargo’nun Kendi Aracıyla Çalışmak İçin Lüzumlu Koşullar

Firmada kendi aracı ile çalışmak isteyenlerin bazı niteliklere haiz olması gerekmektedir. 2022 itibariyle MNG Kargo’nun kendi aracıyla emek verme şartları şu şekildedir…

İlk koşul, yük taşımaya uygun bir araca haiz olmaktır. Kendi aracıyla yük taşıyabilmek için kişilerin 22 yaşını doldurmuş ve 55 yaşından ufak olmaları gerekmektedir. Adayların minimum lise yada dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir. Bir öteki hususi şart ise adayların psikoteknik sertifikasına haiz olmalarıdır. Sisteme uyum sağlayabilen ve insanlarla iletişimi güçlü bireyler olmaları gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen maddelere uymanız durumunda kendi aracınız ile kargo taşıyarak da hizmet verebilirsiniz.

MNG Kargo İş Başvurusu

Şirkette yer almak için açık iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Bunun için firmanın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. MNG Kargo iş başvurusu Sitedeki kariyer ve iş ilanları bölümünü ziyaret etmeniz gerekmektedir. İşe alım süreci hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bilgilerin alt kısmında kargo firmasının reklamlarının yer almış olduğu öteki internet sayfalarına bağlantılar bulunmaktadır. Bu bağlantıları ziyaret ederek bölgenizde size uygun iş ilanlarını arayabilirsiniz.

MNG emek verme koşulları Uygun personelin özgeçmişlerini dikkatle inceler. Bundan dolayı iş başvurusu için özgeçmişinizi dikkatli bir halde doldurmanız gerekmektedir. Müracaat formunuzu kişisel bilgilerin yanı sıra eğitim, hobi ve deneyimlerinizle zenginleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak işle ilgili sertifikalarınız var ise bu tarz şeyleri ek informasyon olarak eklemenizi tavsiye ederiz.

MNG Kargo Genel Müdürlük İletişimi

Kaliteli ve güvenli hizmet veren kargo firmasının merkez ofisi İstanbul’da bulunmaktadır. MNG Kargo merkez kontakt Numara 0212 366 55 55 olarak belirtilmiştir. İstek, tavsiye ve şikayetleriniz için satın alan hizmetleri numarası 444 06 06 olarak verilmektedir. Bunlara ek olarak davet merkezi numarası 0850 222 06 06 olarak verilmiştir. info@mngkargo.com.tr adresine e-posta göndererek firmaya e-posta yöntemiyle ulaşmak ve isteklerinizi bildirmek.

Firmanın merkez adresi, Merkez Adresi: Ayazağa Mahallesi Azerbaycan Caddesi 1B, Bulvar Ofis No: 109/B 3. Kat Sarıyer/İstanbul’dur. Yukarıdaki kontakt adreslerinden birini kullanarak firmanın genel müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.

MNG Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

MNG Kargo emek verme koşulları ve tutarı uygun kabul eden ve çalışmak isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Bilhassa kargo sektöründe ilk kere çalışacak olanlar bu noktaları bilmelidir. MNG Kargo’da çalışmak isteyenlere tavsiyeler şu şekildedir…

Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde hizmet veren MNG Kargo, çalışanlarına da ehemmiyet veriyor. Bu şirkette çalışmak hem maddi hem de içsel olarak personele artı sağlar. Çalışanlar kendilerini geliştirme ve kariyer yapma fırsatına haizdir. İşe yükselmek isteyenler için oldukca uygun bir firmadır. Kaliteli hizmetleriyle tanınan bir şirkette çalışmak, çalışanlar için kaliteli bir edinim olacaktır.

MNG Kargo emek verme koşulları ve maaşlar uygun ise yukarıda belirttiğim şekilde müracaat yapabilirsiniz.

Yorum yapın