Masaj Salonu Nasıl Açılır – Yapılması Gerekenler Nelerdir 2023

Çalışmanın ve okumanın stresinden kurtulmanın değişik yollarını arıyoruz. Kimimiz fizyolojik, kimimiz zihinsel bitkinlik yaşar. Bu yorgunluğu atmak için en iyi adres masaj salonlarıdır. Yoğun talep sebebiyle masaj salonu açmak isteyenlerin sayısı da bir o denli fazladır. Sadece, bu tür işleri yapmak için izin almanız ihtiyaç duyulan bazı makamlar vardır. İşletme ruhsatı, ustalık belgesi ve işyerinin haiz olması ihtiyaç duyulan özellikler kolaylıkla masaj salonu açmanızı elde edecektir. Bu yazımızda sizler için masaj salonu iyi mi açılır, masaj salonu açmak için lüzumlu evraklar ve tüm şartları sizler için sıralayacağız.

masaj salonu açmak

masaj salonu açmak

masaj salonu açmak yapılabilir en karlı iş fikirleri arasındadır. Tertipli çalışacak bir masörünüz var ise bu mevzuda kendinizi avantajlı hissedebilirsiniz. Birçok şirket personel gereksinimlerini karşılamak için Bali, Endonezya ve Tayland benzer biçimde ülkelerden masaj uzmanları getiriyor. Doğal ki, o denli uzağa gitmeye gerek yok. Çevrimiçi yayınlayarak masör Bulmak oldukça kolay olacak.

masaj salonu açmak bununla birlikte sermayenizi kısa sürede amorti etme şansı da verecektir. Averaj masaj seans tutarı 400 TL’den başlıyor. Burada sermayeniz yalnız kullandığınız losyon ve emektir. Günde 10 seans yapmış olursanız minimum bir personel için 4000 TL kazanırsınız.

Not: Masaj salonu açmak beklentilerinizi karşılamıyorsa, Mağaza Açma Fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Masaj Salonu Iyi mi Açılır?

Masaj Salonu Nasıl Açılır, Ne Yapılır?

Masaj Salonu Iyi mi Açılır, Ne Yapılır?

Günümüzde aşırı bitkinlik sebebiyle masaj ihtiyacı artmıştır. Buna paralel olarak masaj salonlarının sayısında da artış var. Sadece gene de kafi değildir. Dışarıdan bakıldığında masaj yaptırmak zevkli bir iş olarak görülür. Iyi mi masaj yaptıran şahıs rahatlıyorsa masajı yaptıran da maddi olarak rahatlar.

Masör yada masöz maaşları Aylık 3 bin ile 7 bin TL arası değişmiş olur. Masaj salonu sahipleri minimum 30 bin TL gelire haiz olabilir. masaj yaptırmak 608 saat ulusal eğitim bakanlığı sertifikası İhtiyacınız olan bir salon açacaksanız bu sertifikaya haiz masör yada masözler sizin için yeterlidir. Haiz oldukları sertifikaları kiralayarak masaj salonu açmak mümkündür. Ya da masaj salonu bayiliği alarak ihtiyacınız olacak tüm evrak ve evrakları sizin adınıza temin edebilirsiniz.

Masaj salonlarının en büyük problemi yalnız pazarlamadır. Maalesef görsel broşürlerin modası geçmiş olduğu unutuluyor. Evet, bazı firmalar otomobil camlarına broşür koyarak pazarlama faaliyetlerine devam ediyor. Sadece dönüşüm oranı inanılmaz derecede düşük. Online kanallardan reklam vermek ve bununla birlikte kent fırsatlarına katılmak için masaj salonu açmak isteyenler için büyük bir avantaj olacaktır.

Masaj salonu açmanın maliyeti nedir?

Normal olarak bu işte açacağınız merkezin büyüklüğü ve kirası da maliyetinizi belirleyecektir. Bunun sebebi ise masaj malzemelerinin fazlaca fazla maddi bir kıymet ifade etmemesidir. Stoksuz çalıştığınızda maksimum 30 bin TL’lik bir yığın ihtiyacınız olan şeyi karşılayacaktır. Armatür olarak, masaj yatakları ve dekorasyonlar işinizi görecektir.

masaj salonu açma maliyeti

masaj salonu açma maliyeti

5 odalı bir masaj salonu açmayı planlıyorsanız 50-60 bin TL’lik bir ana para sizin için kafi olacaktır. İş planınızı oluşturduktan sonrasında personel alımına başlayabilirsiniz. doğal ki yakında masaj salonu ile para kazanmak İsterseniz reklam yapmalısınız. Bunun için en ideal mecralar web reklamları ve fırsat siteleridir. Google’a bir masaj salonu yazdığınızda, direkt reklamlarla karşılaşacaksınız. Bu firmalar içinde yer alarak alan kişi potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Masaj Salonu Açmak İçin Lüzumlu Belgeler

Lüzumlu belgeler Sıhhat Bakanlığı’nın web sitesinde mevcuttur. Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın masaj salonu açma yönetmeliği de belirlendi. Bunlar 18 yaş sınırı, bazı masaj türlerinin hariç tutulması benzer biçimde maddelerden oluşmaktadır. Doğal ki, denetimleri geçmek için birkaç prosedürü de izlemeniz gerekecek. Bu işlemler aşağıda listelenmiştir.

İşletme duvarlarının yağlı boya ile boyanması zorunluluğu, Çalıştırılacak personelin lüzumlu eğitimi aldığına dair belge, Sıcak su, duş, kalorifer, kalorifer, havalandırma ve iklimlendirme benzer biçimde demirbaşların zorunluluğu, Hazırlayacağınız odalar masaj odası 6 m²’den ufak olması imkansız. Lüzumlu tüm hijyen ve kozmetik malzemeleri mevcut olacak, Tüm malzemeleri sterilize etmek için lüzumlu envanter bulunmalıdır,

Bu koşullarda zorlanacağınızı düşünüyorsanız Yeni iş fikirleri başlıklı yazımızı okuyarak daha yaratıcı ve karlı işler bulabilirsiniz.

Masaj Salonu Kazanç Sağlar mı?

Vatanımızda masaj salonları oldukça popülerdir. Bunun sebebi yüksek talep. Bununla ilgili fırsat sitelerinde bir araştırma yaptık. Masajla ilgili kampanya başlatan firmaların minimum satış tutarı 1000-2000 seviyelerindedir. İnternetteki reklamlar, alan kişi memnuniyeti ve broşür emekleri alan kişi sayınızı artıracaktır. Doğal ki, abonelik hizmetleri de sunabilirsiniz. Bir masaj salonunun tahmini aylık geliri 15-20 bin TL civarındadır.

Ek olarak anket ve telefon yöntemiyle alan kişi katılımını sağlayabilirsiniz. Müşterilerinize telefon üstünden hususi kampanyalar oluşturabilir ve işletmenizi pazarlamasını sağlayabilirsiniz.

Masaj Salonu Masör ve Masöz Temini

Hizmet verdiğiniz kitle için hususi personel temin etmenizi tavsiye ederiz. Tercihiniz adam ise masörlerinizi yabancı olarak geçirme edebilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz ajanslar var. Ek olarak mahalli masörlere kıyasla maaş açısından daha düşük maliyetler ihtiva ederler. Doğal ki, her şeyden ilkin iş etiği ve prosedürlerine uymaktır.

Masaj Salonu Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

2022’de masaj salonu açmak Geçmiş yıllara nazaran daha zor bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun en büyük sebebi hem ekonomik koşullar hem de izin almanın zorluğudur. Ilk olarak görevli yönetici bulmak sektördeki en büyük problemler içinde içeriyor. Görevli bir yönetici bulsanız bile belediye ruhsatı almak için uygun koşullarda bir yer bulmanız gerekir. Yer bulsanız bile ruhsat almak bazı belediyelere nazaran süreç açısından sorunlu olabiliyor.

Doğal bu durum masaj salonu açmanıza engel değil. Bu sektörde ustalaşmış olarak yer almak istiyorsanız geliri yüksek ilçeleri yada gezinsel şehirleri tercih edebilirsiniz. Bilhassa Alanya, Konyaaltı, Manavgat, Bodrum, Fethiye’de açacağınız masaj salonları ile şahıs başı 100 Euro kazanabilirsiniz. Yeterlik alma mevzusunda çekinceleriniz var ise, otel masaj salonu kiralamak en doğru seçim olacaktır. Kanun hakkında detaylı data için resmi gazete Bildirimi görüntüleyebilirsiniz.

Masaj Salonu Iyi mi Açılır, Ne Yapılır 2022 ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Masaj Salonu Nasıl Açılır – Yapılması Gerekenler Nelerdir 2023” üzerine 4 yorum

Yorum yapın