Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanma fikri sadece evden pc miz başında para kazanacağımız anlamına gelir. Makaleler ne ile ilgili olsun alıcısı bulunuyor. Makale yazmak öncelikle özen ve yetenek gerektirir. Bu konuda boş makaleler ilgi çekmeyecektir. Bu yazımızda makale yazarak para kazanma yöntemlerini açıklayacağız. Yazılarımızda iş fikirleri vererek sizlere para kazanma konularında birçok destek ve yol veriyoruz. Sermayesiz iş fikirleri konusunda kesinlikle makale yazmak başta gelecektir. Şimdi sizlere makale yazarak nasıl para kazanırsınız bunu anlatacağız.

Öncelikle anlaşılabilir ve edebiyat yönünden noktalama işaretleri ve akıcı bir yazı yazmak için biraz bilgi gereksinimiz olması gerekmekte.Sonuçta yazdığımız yazıyı kullanacak olan siteler ilgi çekici olmasını istemektedir. Bir diğer konumuz seo uyumlu olması. Seo uyumlu olması gerekiyor derken karmaşık şeyler gerekmiyor. Bu konuda aşina olanlar için açıklayalım seo uyumlu makale demek yazı ve başlığın yazının içindeki kelimeler ile uyumlu olması ve direk kelimelerin konuyu yansıtmasıdır. Örnek olarak para kazanma makalesi yazarken içerisinde “para kazanmak nasıl olur ” cümlesinde ki gibi kelimeyi içermesi gerektirmektedir.

 

Yazmaya hangi konudan başlamalıyım diye merak ediyorsanız google de en çok okunan sitelere ve haberleri inceleyebilirsiniz. Ancak burada bizim size bir önerimiz bulunmakta bu konuda ilgi alanınız olduğunu ve bu konuda ilginiz ve bilginiz olduğu alanda kullanmak daha doğru olacaktır. Çünkü bildiğiniz konuda yazı yazmak bilginizin en güzel kullanılması yöntemidir. Konuyu da şeçerek yazımıza devam ediyoruz. Diyelimki 5 tane konusu belli akıcı ve seo uyumlu makale yazdık bu yazılarımızı nasıl satacağız. İlk yöntem webmaster sitelerinde makale satışı bölümleri olacaktır. Bu konuda bilginiz yok ise sizlere önereceğimiz webmaster sitelerinde kendinize yer edinebilirsiniz.

 

Webmaster siteleri başlıca iki site ile başlayabilirsiniz :

wmaraci.com

r10.net

 

Bu sitelerde bahsettiğimiz konuda birçok başlık ve alıcı mevcut kolaylıkla bu konuda satış gerçekleştirebilirsiniz. R10 da üyelik almanız biraz daha zor olabilir. Bazı ihtiyaçlar olması gerekiyor. Bu konuları aşmak biraz daha zor olabilir. Bu yüzden öncelikle wmaraci.com sitesinde devam edebiliriz. Bu konuda ilk başlangıç için güzel bir başlangıç olduğundan şüphe yok.Yazılarımız az sayıda olması buralarda kolaylıkla satabilirsiniz anlamına geliyor. Şimdi bir başka makalelerimizi satabileceğimiz seçenek ile devam ediyoruz.

 

Makaleleriniz artık herkesin beğenisine sunulacak. Bu konuda profesyonel bir giriş yapacağız. İlk olarak iyimakale.com sitesine girerek üye olmamız gerekiyor. Bu arada sitedeki bölümleri de inceleyebilirsiniz. İlk olarak sitede makale arayan birisi gibi üye olmuş oluyoruz ancak yazarlık başvurusu yaparak işlemlere devam edeceğiz. Bu websitede çeşitli konular da başlıklar ve konular bulunmakta bu başlıklar ile ilgili yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca makale ihtiyacı olan kişiler iş konuları açıyor bu konulara başvurabilir ve iş alabilirsiniz. Bu konuda sitelerin avantajı kazançlarınızın garanti olması. Yani webmaster sitelerinde bazen dolandırıcılar sizi bulabiliyor. Bu konuda yazmış olduğunuz yazılar boşa gidebiliyor ve sorun çıkabilir. Bu yüzden bu tarz sitelerde çalışmak daha mantıklı olabilir.

Yakında makale konusunda bir bölümümüz açılacak ve bu bölümde toplu makale alımları yapılacak. Bu konudan haberdar olmak için takipte kalmanız gerekiyor. Yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere ulaştırabilir yorumlar ile destek olabilirsiniz.

“Makale Yazarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

  1. Makale yazarak para kazanma işini ilk liseye giderken okumuştum. Tabi o zamanlar aşırı ütopik geliyordu sebebi de malum daha önce böyle bir şeyle karşılaşmayınca yabancılıyorsun. Sonra blog işlerine dalınca fark ettim ki devasa bir sektör duruyor arkasında. R10 ve WMAraci gibi sitelerin dışında makale satılan siteler varmış hatta kadrolu yazar olabildiğimiz ama işte ben onları bi türlü bulamadım. Makale satış sitelerini de detaylıca araştırıp yazınıza eklerseniz çok mutlu olurum 🙂

    Cevapla

Yorum yapın