Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanma fikri yalnız evden pc miz başlangıcında para kazanacağımız anlamına gelir. Makaleler ne ile ilgili olsun alıcısı bulunuyor. Yazı yazmak ilk olarak itina ve beceri gerektirir. Bu mevzuda boş makaleler ilgi çekmeyecektir. Bu yazımızda makale yazarak para kazanma yöntemlerini açıklayacağız. Yazılarımızda iş fikirleri vererek sizlere para kazanma mevzularında birçok destek ve yol veriyoruz. Sermayesiz iş fikirleri mevzusunda kesinlikle yazı yazmak başta gelecektir. Şimdi sizlere yazı yazarak iyi mi para kazanırsınız bunu anlatacağız.

Ilk olarak anlaşılabilir ve edebiyat yönünden noktalama işaretleri ve akıcı bir yazı yazmak için birazcık data gereksinimiz olması gerekmekte.Sonuçta yazdığımız yazıyı kullanacak olan siteler ilgi çekici olmasını istemektedir. Bir öteki mevzumuz seo uyumlu olması. Seo uyumlu olması gerekiyor derken karmaşık şeyler gerekmiyor. Bu mevzuda aşina olanlar için açıklayalım seo uyumlu yazı demek yazı ve başlığın yazının içindeki kelimeler ile uyumlu olması ve direk kelimelerin mevzuyu yansıtmasıdır. Örnek olarak para kazanma makalesi yazarken içinde “para kazanmak iyi mi olur ” cümlesinde ki şeklinde kelimeyi içermesi gerektirmektedir.

 

Yazmaya hangi mevzudan başlamalıyım diye merak ediyorsanız google de en fazlaca okunan sitelere ve haberleri inceleyebilirsiniz. Sadece burada bizim size bir önerimiz bulunmakta bu mevzuda ilgi alanınız bulunduğunu ve bu mevzuda ilginiz ve bilginiz olduğu alanda kullanmak daha doğru olacaktır. Şu sebeple bildiğiniz mevzuda yazı yazmak bilginizin en güzel kullanılması yöntemidir. Mevzuyu da şeçerek yazımıza devam ediyoruz. Diyelimki 5 tane mevzusu belli akıcı ve seo uyumlu yazı yazdık bu yazılarımızı iyi mi satacağız. İlk yöntem webmaster sitelerinde yazı satışı bölümleri olacaktır. Bu mevzuda bilginiz yok ise sizlere önereceğimiz webmaster sitelerinde kendinize yer edinebilirsiniz.

 

Webmaster siteleri başlıca iki site ile başlayabilirsiniz :

wmaraci.com

r10.net

 

Bu sitelerde bahsettiğimiz mevzuda birçok başlık ve alıcı mevcut kolaylıkla bu mevzuda satış gerçekleştirebilirsiniz. R10 da üyelik almanız birazcık daha zor olabilir. Bazı gereksinimler olması gerekiyor. Bu mevzuları aşmak birazcık daha zor olabilir. Bu yüzden ilk olarak wmaraci.com sitesinde devam edebiliriz. Bu mevzuda ilk başlangıç için güzel bir başlangıç olduğundan kuşku yok.Yazılarımız azca sayıda olması buralarda kolaylıkla pazarlayabilirsiniz anlamına geliyor. Şimdi bir başka makalelerimizi satabileceğimiz seçenek ile devam ediyoruz.

 

Makaleleriniz artık her insanın beğenisine sunulacak. Bu mevzuda ustalaşmış bir giriş yapacağız. İlk olarak iyimakale.com sitesine girerek üye olmamız gerekiyor. Ayrıca sitedeki bölümleri de inceleyebilirsiniz. İlk olarak sitede yazı arayan birisi şeklinde üye olmuş oluyoruz sadece yazarlık başvurusu yaparak işlemlere devam edeceğiz. Bu websitede çeşitli mevzular da başlıklar ve mevzular bulunmakta bu başlıklar ile ilgili yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Ek olarak yazı gereksinim duyan kişiler iş mevzuları açıyor bu mevzulara başvurabilir ve iş alabilirsiniz. Bu mevzuda sitelerin pozitif yanları kazançlarınızın güvence olması. Kısaca webmaster sitelerinde kimi zaman dolandırıcılar sizi bulabiliyor. Bu mevzuda yazmış olduğunuz yazılar boşa gidebiliyor ve problem çıkabilir. Bu yüzden bu biçim sitelerde çalışmak daha mantıklı olabilir.

Yakında yazı mevzusunda bir bölümümüz açılacak ve bu bölümde toplu yazı alımları yapılacak. Bu mevzudan haberdar olmak için takipte kalmanız gerekiyor. Yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere ulaştırabilir yorumlar ile destek olabilirsiniz.

“Makale Yazarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

  1. Makale yazarak para kazanma işini ilk liseye giderken okumuştum. Tabi o zamanlar aşırı ütopik geliyordu sebebi de malum daha önce böyle bir şeyle karşılaşmayınca yabancılıyorsun. Sonra blog işlerine dalınca fark ettim ki devasa bir sektör duruyor arkasında. R10 ve WMAraci gibi sitelerin dışında makale satılan siteler varmış hatta kadrolu yazar olabildiğimiz ama işte ben onları bi türlü bulamadım. Makale satış sitelerini de detaylıca araştırıp yazınıza eklerseniz çok mutlu olurum 🙂

Yorum yapın