Makale Yazarak Para Kazanmak | Makale Yazma Siteleri

İnternetten para kazanmak istiyorsanız, yazı yazmak en iyi fikirler içinde yer alır. Bilhassa herhangi bir deneyiminiz yok ise, yazı yazmayı öğrenmek oldukca kısa bir zamanınızı alacaktır. Lüzumlu eğitim sonrasında yazı yazarak para kazanmak mümkün olacaktır. Doğal olarak bu aşamada hangi siteler üstünden hizmet vereceğinizde mühim. Zira yazı içinde sizlerle bir oldukca yazı yazma sitesini paylaştık. Bu siteler üstünden SEO uyumlu yazı yazarak 100 kelimesi 5 TL’den başlayarak yazı yazabilir ve para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak

Yazı yazarak para kazanmak

Şimdi yazı yazarak para kazanmak için asla acil etmeyiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda aklınızdaki tüm sual işaretleri cevaplandırılmış olacaktır.. Bilgisayardan yazı yazarak para kazanmak isterim diyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan her şeyi size detaylı ve detaylı olarak anlatacağız. Zira yazı yazarlığı etken olarak içinde olduğumuz bir sektör. Yazı yazarlığı, online metin yazarlığı, yazı editörlüğü şeklinde mevzularda aklınızda kalan her suali cevaplandıracağız. Yalnız bu işten hakikaten para kazanmak istiyorsanız bilmenizde fayda olan mühim mevzular var.

Yazı yazarak para kazanan yada yazı yazarlığı icra eden oldukca sayıda freelance editör var. Bu yazarların içinde yerinizi almak istiyorsanız, ne olursa olsun bu mevzuda bilgili olmanız gerekmektedir. Zira makalenizi sattığınız kişiler bu makalelere sitelerinde trafik oluşturmak için para ödemektedirler. Onların işine yarayacak SEO içerikle yazı oluşturmanız lazım ki onlarda sizden devamlı alışveriş yapsın. Asla merak etmeyin size bu yazımızda SEO içerikli yazı iyi mi yazılır, yazı yazmak için ne yapılır her şeyi A’dan Z’ye anlatacağız. Şimdi arkanıza yaslanın ve sırasıyla okumaya devam edin.

Not: Yazı yazarak para kazanmak haricinde değişik fikirler edinmek için yeni iş fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Makale nasıl yazılır

Yazı iyi mi yazılır

Bizim müşterilerimiz şu demek oluyor ki makalelerimizi sattığımız kişiler çoğu zaman internet sayfası sahibi insanoğlu olacak. Zira büyük şirketlerin çoğunun kendilerine ilişik editörleri  bulunmaktadır. Internet sayfaları sahipleri içinde ise şahıs başı nereden baksanız 50 tane sitesi olanlar dahi mevcut. Bundan dolayı bu site sahipleri yazı yazma işini dışarıdan fazladan olarak almak zorundalar. Bunun içinde en iyi seçenek yazı yazma siteleri olmaktadır.

Yazı siteleri ise yazı yazarları ile yazı alıcılarını bir araya getirmektedir. Sizin yazdığınız makaleler yada site sahiplerinin verdiği siparişler bir platformda listelenir. Siz aranızda alışverişinizi yaparsınız yazı sitesi de alışverişten doğan komisyonu almakla ilgilenir. Metin yazarlığı ücretleri de çoğu zaman yazı siteleri tarafınca belirlenir. Doğal olarak yazı yazma fiyatlarını siz de belirleyebilirsiniz. Sitelerde bu biçim seçenekler mevcut bulunmaktadır.

Yazı yazmakla ilgili her şeyi anladığınızı varsayalım. Öteki mühim olan mevzu ise yazı yazma siteleri. Yazı yazarlığı mevzusunda talep o denli fazla olduğundan, şu demek oluyor ki para kazanıldığından dolayı dolandırıcı yazı siteleri de kendini derhal göstermektedirler. Bu mevzuda ne olursa olsun dikkatli olmanız gerekmektedir. Ikimiz de yazımızı bu mevzuda daima güncelleyip sizinle dolandırıcı yazı sitelerini devamlı paylaşacağız. Şimdi maddeler halinde internetten yazı yazarak para kazanmak için bilmeniz gerekenleri açıklayalım.

 

1)Yazı Yazarlığı Ücretleri (Yazı Yazma Tutarları)

Yazı yazarlığı ücretleri aslen bir çok sitede standarttır. Yazı tutarları için anlaşmalar ise her 100 kelime için yapılır. Güncel olarak 100 kelimelik bir yazının fiyatı ise 1,25 TL’dir ve 5 TL ye kadar çıkmaktadır. Peki bu aradaki fark niçin diye sorabilirsiniz. Bu aradaki fark yazının kalitesi ve yazı yazarının popülerliği ile alakalıdır. Genel anlamda bu 100 kelime başına 5-10 TL şeklinde kazanan yazarlar en iyi yazı yazarları diye yazı sitelerinin ana sayfasında sergilenirler. 

Bu sizin gözünüzü korkutmasın. Güvenilir olun yazılanları harfiyen uygularsanız ve bu mevzuda kendinizi geliştirirseniz en iyi yazı yazarlarından olmanız hiçte zor değildir. Zira bazı editörler bu işi iyice ticarete döktüğünden makalelere fazla dikkat etmemektedirler. Doğrusu makaleler bir tek kelimelerden ibaret, anlam bütünlüğü ve yazı kalitesi sıfır diyebiliriz. Mesela bizde kimi zaman yazı yazarları aramaktayız. Bu mevzuda da hakikaten sorun yaşamaktayız. Bazı yazı yazarları günde 3 tane sağlam yazı yazmak yerine, 5-10 tane yazıp fazla kazanmak adına söz  kalabalığı olan yazılar yazmaktadır. Oysa 3 tane kaliteli informasyon içerikli yazılar yazsa onunla devamlı çalışmak isteyeceğiz ve aylık olarak antak kalma yapacağız. Sadece hakikaten bu tarzda yazarlık bulmak oldukca zor. Zira iyi bir yazar olduğunuz vakit derhal büyük firmalar tarafınca mercek altına alınırsınız ve size antak kalma önerirler.

 

2)Evde Yazı Yazarak Para Kazanma

Aslına bakarsak her insanın ilgisini çeken kısım burası. Evde yazı yazarak para kazanmak. Hakkaten kulağa oldukca hoş geliyor. Zira çayınız, kahveniz önünüzde oldukça rahatsınız bu mevzuda. Emek harcama saatlerinizi belirlemek ise tamamen size ilişik. Yeter ki sipariş aldığınız yazıları kaliteli bir şekilde istenilen sürede yetiştirin.

Peki yazı yazarak para kazanmak gerçek mi? Bu yazımızı okuyorsanız bunu ne olursa olsun kendinize sormuşsunuzdur. Bu sorunuzun yanıtını bir çok yazı sitesinde bulabilirsiniz. Bazı siteler bazı yazarların ne kadar kazandığını ne kadar satış yaptığını kendi sitelerinde açıklamaktadırlar. Bizim gördüğümüz 4000-5000 tl içinde kazanan yazarlar dahi olmuştur. Evde yapılabilecek bir meslek için emin olun oldukca iyi bir para. Doğal olarak bu sayıları kazanabilmeniz için birazcık ustalaşmış olmanız lazım. Doğrusu düzgüsel bir işte çalışıyormuş şeklinde sabah 7 de kalkıp işinize başlamanız ve lüzumlu vakitte teslim etmeniz gerekmektedir.

 

3)Ücretli Yazı Yazdıran Siteler (Yazı Yazma Siteleri)

Size en kaliteli yazı iyi mi yazılır mevzusunda informasyon vereceğiz dostlar. Sadece ilk olarak her insanın merak etmiş olduğu mevzuları cevaplandırmamız gerekiyor. Bunlardan biriside ilk olarak olarak  yazı yazarak para kazandıran siteler şu demek oluyor ki ücretli yazı yazdıran siteler. Bu alt başlığa öncelik vermemizin sebebi bu siteleri incelemenizi istiyoruz. Siz yeter ki yazı yazmaya karar verin. Yazmanın için lüzumlu olan her şeyi bu yazımızda kolaylıkla öğreneceksiniz. Yazı yazarak para kazandıran siteler sıralaması alttadır.

 

Yazı yazma Siteleri

 

Yukarıda yazdığımız 7 sitede gönül rahatlığıyla makalelerinizi yazıp satışını gerçekleştirebilirsiniz. Doğal olarak fazladan bir durum daha var. Eğer İngilizce biliyorsanız yazdığınız her 100 kelime için minimum 5 TL ile 25 TL arası para kazabilirsiniz. İngilizce makaleler daha oldukca kazandırdığı için haliyle piyasası da oldukca fazla. Bu yüzden sizinle İngilizce yazı yazıp paylaşabileceğiniz bir kaç site paylaşacağız onlara da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İnternetten yazı yazarak para kazanmak için daha bir oldukca site mevcuttur. Bunun için Google dan birazcık araştırma yapmanız gerekmektedir. Zira her geçen gün yüzlerce kazanma modelleri yayınlanmaktadır. Doğal olarak güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazı yazma siteleri içinde bazı siteler vardır ki size yazı yazdırır ve ilk bir kaç dönem ödeme yapar. Sonrasında ise büyük sipariş verirler size. Sizde büyük siparişleri teslim ettikten sonrasında o siteden daha haber alamazsınız. Yazı yazma tutarları, en iyi yazı sitelerinde daha averaj 1,25 tl den başlamaktadır. Bu mevzuda büyük kazançlar vaatlerine aldanmayınız.

Okuyun: Ek İş Yapmak İsiyorum

Yazı Iyi mi Yazılır?

İnternetten makale yazarak para kazanmak

İnternetten yazı yazarak para kazanmak

Şimdi en mühim mevzumuza geldik dostlar. Yazı iyi mi yazılır konusunu sıfırdan A’dan Z’ye kadar detaylı olarak birlikte işleyelim. Doğal olarak bu tarz şeyleri maddeler halinde detaylandırmamız gerekiyor. Yazı yazmak kimisine nazaran sanat kimisine nazaran kabiliyettir. Bizlere nazaran ise yazı yazmak daha oldukca teknikten ibarettir. Doğrusu lüzumlu teknikleri bilin mühim olan budur. Şimdi size bu teknikleri sırasıyla açıklayalım.

 

Yazı Nedir?

Herhangi bir mevzuda informasyon vermek amacıyla uzman kişiler tarafınca yazılan, bir düşünceyi korumak için çaba sarfetmek amaçlı oluşturulmuş cümleler bütünüdür. Yazı de ki amaç belirli bir veri topluluğu oluşturmaktır. Doğal olarak bu verileri oluştururken amacınız karşı tarafa informasyon vermek olmalıdır. Makaleler ana başlık ve alt başlıklardan oluşur. Kısa, öz, açıklayıcı, okunması mümkün ve informasyon verici olması o makaleyi kaliteli kılmaktadır.

Yazdığınız yazının informasyon verici yazı olması oldukca önemlidir. Yazı yazmaya başlamadan ilkin ne olursa olsun yazdığınız yazıyla ilgili informasyon toplamanız gerekmektedir. Okuyucuyu sıkmadan akıcı bir halde lüzumlu bilgiyi vermeniz gerekmektedir.

 

Yazı Iyi mi Yazılır?

İlk öğretimde yada lisede kompozisyon ödevleri verilirdi bizlere devamlı. Aslına bakarsak her kompozisyon bir makaledir. Makalede kompozisyon şeklinde giriş gelişme ve netice bölümünden oluşur. Ilkin giriş bölümünde ne hakkında informasyon vereceğinizle ilgili bir iki paragraflık bir yazı yazarsınız. Makalenizde neler olacak neler bitecek gibisinden. Sonrası ise gelişme kısmı. En can alıcı kısım. Yazının gelişme kısmında anlatmak istediğiniz her şeyi bir çırpıda dökmeniz gerekmektedir. Vermeniz ihtiyaç duyulan bilgiler bolca paragraflı, maddeli ve akıcı olmadır. Son olarak ise netice kısmı. Bu bölümde de okuyucuya son olarak vermek istediğiniz mesajları aktarırsınız. Son sözlerinizi söylersiniz. 

 

SEO Uyumlu Yazı Nedir?

seo uyumlu makale nasıl yazılır

SEO uyumlu yazı iyi mi yazılır

Size yukarıda internet sayfası sahipleri için yazı yazdığınızdan bahsetmiştik. Internet sayfaları sahipleri sizden yazıları satın alırlar ve sonrasında kendi sitelerinde yayınlamaya adım atar. Google ise sizin yazdığını yazıları index’lemeye şu demek oluyor ki kendi sayfalarına almaya adım atar. Burada SEO uyumlu yazı devreye girmektedir. Bir yazının seo uyumlu olması demek Google tarafınca istenen kriterleri yerine getirmiş bir yazı anlama gelir. Bir yazı ne kadar seo uyumlu olursa google tarafınca o aşama üst sıralara çıkarılır.

Bu yüzden internet sayfası sahipleri için yazıların SEO uyumlu olması oldukca önemlidir. Eğer siz SEO uyumlu yazı yazabiliyorsanız en iyi yazı yazarları içinde yerinizi almaya hazırlanın. Yazı yazarak para kazanmak için ne olursa olsun SEO uyumlu yazı iyi mi yazılır bilmeniz gerekmektedir. Sadece bu mevzuda güvenilir olun ki size SEO uyumlu yazı iyi mi yazılır oldukca kolay bir şekilde anlatacağız .Siz yeter ki düzgüsel bir mevzu hakkında informasyon verebilecek bir yazı, yazı yazabiliyorum deyin.

 

SEO Uyumlu Yazı Iyi mi Yazılır?

İnternetten yazı yazarak para kazanmak için  tek şansınız SEO uyumlu yazı yazmaktır. SEO uyumlu yazı iyi mi yazılır size maddeler halinde açıklayalım.

 

Yazı Yazım Teknikleri (SEO uyumlu yazı)

###  Yazdığınız yazıların bolca paragraflı olması Google açısından mühim bir kriterdir. Bolca paragraflı makaleler genel anlamda daha oldukca okunma potansiyeline haizdir ve okuyucuyu yormaz.

###  Yazdığınız yazıların ne olursa olsun alt başlıklara haiz olması gerekiyor. Alt başlıkları olan makaleler Google botları tarafınca daha detaycı bir yazı olarak algılanıyor.

###  Yazdığınız makalelerde size verilen anahtar kelime oranı toplam kelimenin minimum %1’ini en fazla %2’sini oluşturmalıdır. Anahtar kelime demek makalede en fazla geçmesi istenen yazının mevzusu olan kelimedir.

Not: Anahtar kelime mevzusu oldukca mühim. Anahtar kelime demek yazının mevzusu demektedir. Mesela size kırlangıç kuşları ile ilgili bir yazı yazın dediler. Burada ”kırlangıç kuşları” kelimesi sizin anahtar kelimenizi oluşturmaktadır.

###  Anahtar kelimeleriniz ne olursa olsun yazı başlığında yer almalıdır.

###  Anahtar kelimeleriniz ne olursa olsun yazının ilk paragrafında ve son paragrafında yer almalıdır. Google botları buna bilhassa dikkat etmektedir.

###  Bir çok sitelerde anahtar kelimelerin altı çizili olması ve kalınca harflerle yazılması icap ettiğini söylemektedirler. Bizim görüşümüz bu şekilde bir yazı hiçbir içtenlik içermeyecektir. Sonuçta siz bu yazıyı bir tek Google’a değil hem de bir okuyucu kitlesine yazıyorsunuz.

###  Google için bir yazıların uzunluğu mühim bir kriterdir. Doğal olarak yazının uzunluğu aldığınız siparişe bağlıdır. Sadece bu mevzuda sizi düşünce vermiş olalım. Kaliteli bir yazı minimum 1000 kelime olmadır.

###  Yazılarınızın örneksiz olması oldukca önemlidir. Kopyala yapıştır içerikler yapmamaya itina gösteriniz.

SEO uyumlu yazı iyi mi yazılır mevzusunda Youtube üstünden binlerce videoya ulaşabilirsiniz. Ek olarak Google Dijital Imalathane üstünde bu mevzuda kurs alabilirsiniz(parasızdır).

 

 Seo Uyumlu Yazı Örneği

SEO uyumlu yazı örneği görmek istiyorsanız bizim internet sitemizdeki tüm yazılara bakabilirsiniz. Hepsinde yukarıda bahsedilen yazım stillerine dikkat edilmiştir. Bu sayede bir çok makalemizde Google tarafınca birinci sıraya layık görüldük. Sizde müşterilerinize birinci sıraya çıkma fırsatı verirseniz, onlarda sizinle devamlı çalışmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

 

Yazı Yazma Programı

Yazı yazma programı işinizi oldukca kolaylaştıracak bir programdır. Bu program yardımıyla yukarıda yazdığımız yazı yazım tekniklerini daha kolay uygulamanızı elde edecektir. Bunun için ücretli ve parasız programlar mevcuttur. Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız bu programlardan birisine ne olursa olsun haiz olmalısınız. Size bu mevzuda yazı sihirbazı adlı siteyi tavsiye ederiz. Öteki programlar için Google’ı birazcık karıştırmanız gerekmektedir.

En İyi Makaleler ve En İyi Yazı Yazarları

en iyi makaleler

en iyi makaleler

En iyi makaleler ne olursa olsun yukarıda yazdığımız kriterlere haiz olmadır. Kalite bugün size bir ihtimal azca kazandırabilir sadece ne olursa olsun bigün ödülünüzü alırsınız. Bu şekilde yazı yazarlığına başlayıp büyük sitelerde yazı yazan bir oldukca yazar örneği vardır. En iyi yazı yazarları kaliteyi dikkatsizlik etmeyenler ve yazılarına lüzumlu kıymeti verenlerdir. Ihmal etmeyin bir ressamın tablosunda imzası olması şeklinde o yazılarda sizin de imzanız olabilir. Bu yüzden isminize layık yazılar yazmaya itina gösteriniz.

 

İnternette Yazı Yazarlığı- Yazı Yazarak Para Kazanmak

Size elimizden geldiğince internetten yazı yazarak para kazanmak mevzusunda informasyon vermeye çalıştık. Verdiğimiz bu bilgiler için yerli ve yabancı bir oldukca kaynaktan informasyon aldık. Doğal olarak bu mevzuda tecrübeli olduğumuz için yazdığımız en rahat ve en duyarlı yazı oldu diyebiliriz.

Yazı yazarak para kazanmak için ilkin bir plan yapın kendiniz için. Aylık ne kadar kazanmak isterim diye. Bir hedef belirleyin ve bu hedeften sapmayın. Siparişlerinizi zamanında teslim etmeniz oldukca önemlidir dostlar. Umarız hepiniz kaliteli bir online metin yazarı olmuş olursunuz diyelim. Aklınıza takılan sorular için yorumlardan bizlere ulaşabilirsiniz. Mümkün olduğunca cevaplamaya ve destek olmaya çalışacağız.

 

Yazı Yazarlığı Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bugüne dek binlerce yazı oluşturmuş ve bu mevzuda iş veren birisi olarak sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Zira bir oldukca şahıs yazı yazarak para kazanmaya çalışıyor. Sadece bu kişilerin %95’i daha işin başlangıcında pes etmeye başlıyorlar. En büyük sebebi ise kendilerini eğitmek için kafi zamanı harcamıyor olmalarıdır. Eğitimsiz bir halde yazı yazmaya çalıştığınızda, güvenilir olun sizin görmediğiniz bir oldukca hatanız olacaktır.

Düzgüsel bir yazı yazmak internet sayfası sahipleri için kafi değildir. Yazmış olduğunuz yazıların ne olursa olsun SEO uyumlu olması gerekiyor. Bunun yanında akıcı ve okunabilir yazı sağladığınız vakit 100 kelimesi 30 TL bile kazanabilirsiniz. 2022 senesinde averaj yazı yazma ücretleri 100 kelimesi 5 TL civarında seyretmektedir. Sadece kaliteli hizmet verdiğiniz sürece bu fiyatlar 3-4 kat artabilir.

2. mühim mevzu ise sıfır bir profil ile yazı yazma sitelerine girmenizdir. Profilinizde daha ilkin herhangi bir yorum olmadığı için, iş verenler çekinmeye adım atar. Bu yüzden pozitif yönde yorumlar almaya çalışın. İlk zamanlar ucuz hizmet vermekten çekinmeyin. Eğer kaliteli yazılar oluşturursanız, iş verenler ücretlerinizi derhal arttıracaktır.

Yorum yapın