Link Kısaltarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma mevzusunda hayal satan bir yazı yerine, daha gerçekçi bir paylaşımda bulunmak isterim. Bağlantı kısalt para kazan ya da bağlantı kısaltarak varlıklı olun tarzında bir oldukca reklam ile karşılaşmışsınızdır kesinlikle. Ilk olarak size bunun doğruluk payını anlatayım. Bağlantı kısaltarak para kazanmak evet doğru. Sadece bağlantı kısaltıp ayda 10 bin TL benzer biçimde bir sayı kazanmayı beklemeyin. Bağlantı kısaltma siteleri ile ayda en fazla kazanabileceğiniz sayı 1000 TL ile 2000 TL arası. Bu işi daha ilkin yapmış yada yapmamış olmanız bir şey fark ettirmiyor. Ya da herhangi bir tecrübeye ihtiyacınız yok. Mühim olan bu işin mantığını ve ne işe yaradığını anlamanız. Bu makalede bahsettiğim şekilleri denerseniz Bağlantı kısaltarak hem telefondan hem de bilgisayar üstünden aylık 2000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanmak 1

Bağlantı kısaltarak para kazanmak 1

Bağlantı kısaltarak para kazanmak isteyenler için, tüm bilgileri girmeden ilkin kullanacağınız araçların öneminden anlatmak isterim. Herhangi bir sitenin tıklama başına verdiği ücretin bir önemi yok. Doğrusu tıklama başına 0.2 cent ya da 5 USD alabilirsiniz. Sadece mühim olan kısım, kısalttığınız bağlantıları hangi kanal aracılığı ile paylaşacağınızdır. Bu kanallar internet sayfaları, toplumsal medya hesapları ve öteki medya ürünleridir. Yazı sonunda size en süratli para kazandıracak bağlantı kısaltma taktiklerinden bahsedeceğiz.

 

Bağlantı Kısaltarak Iyi mi Para Kazanılır?

Bağlantı kısaltma siteleri yada bağlantı kısalt para kazana adı altında paylaşım yapanların en büyük eksikliği sizlere data vermemesi. İnternetten para kazanmaya çalıştığım ilk başlarda Bağlantı nedir? BGBM nedir? Linki niçin kısaltalım ya da bizim kısalttığımız bağlantıya kim niçin tıklasın mevzularında asla bilgim yoktu. Şimdi bu tarz şeyleri size en ince detayına kadar anlatıp, yazı sonunda ise bağlantı kısaltarak en oldukca para kazanabileceğiniz siteleri sizlerle paylaşacağım.

 

Bağlantı Nedir: Bir internet sayfasını girmeniz için, adres çubuğunu ya da arama çubuğuna yazmanız ihtiyaç duyulan adrestir. Bu yazıyı okuduğunuzda en üstte çıkan Https ile süregelen kısım bağlantı anlamına gelir. Okuduğunuz bu yazının linki 66 harften ve noktalama işareti karakterlerinden  oluşuyor.

 

Bağlantı Kısaltma Nedir: Twitter yada bazı toplumsal medya sitelerinde yazı linki paylaşacağınız vakit 66 karakter uzunluğundaki bu bağlantı fena görüntü yaratır. Ya da Twitter da uzun bir şey paylaşacaksanız karakter limiti yüzünden problem yaşarsınız. Bağlantı kısaltma siteleri ise 66 karakterlik bu linki alıp, 11 karaktere çevirir. Bu 11 karakterlik bağlantıya tıklandığında gene aynı sayfa tıklayanların karşısına çıkacaktır.

 

Bağlantı Kısaltma Iyi mi Para Kazandırır: Kısaltılan bağlantıya tıkladığınızda, bağlantı kısalt para kazan ödemesi icra eden site sizi açılması ihtiyaç duyulan sayfaya yönlendir. Doğal olarak bunu yapmadan ilkin 5 saniyelik bir reklam gösterilir .Bu reklam gösterilmesi ile hem bağlantı kısaltma sitesi hem de bağlantı kısaltan şahıs para kazanır. Doğal olarak burada bu organizasyonu gerçekleştiren bağlantı kısaltma sitesidir. Almış olduğu reklam gelirinin averaj %30’luk kısmını sizinle paylaşırlar.

 

BGBM Nedir: Açılımı Bin Izlenme Başı Gelir anlama gelir. Doğrusu sizin kısalttığınız bağlantıya 1000 kez tıklanması durumunda kazanacağınız parayı ifade eder. Türkiye’de ki Bağlantı kısalt para kazan sitelerinde BGBM averajı 2$ iken, yurtdışı sitelerde bu sayı 6 $’a kadar çıkıyor.

 

Niçin Kısaltılmış Bağlantıya Tıklansın: Bu kısım ise taktik içeriyor. Eğer insanların gereksinim duyan bir mevzuda paylaşım yapmış olursanız, siz istemeseniz bile onlar tıklayacaktır. Hatta tıklanma rakamı 1 saatte 10 binleri bile görebilir. Size yazı sonunda bununla ilgili taktikler vereceğim. Bu taktikler bağlantı kısaltarak para kazananların tecrübesini ihtiva eder.

 

Bağlantı Kısaltarak Para Kazanmak

paragraftan ilkin 18

Adım 1 : Yukarıdaki adres çubuğunda yer edinen linki kopyalayın. Sonrasında  resimde göstermiş olduğum alana yapıştırın. Bu işlemi yaptıktan sonrasında “SHORTEN” sekmesine tıklayın.

Link kısaltarak para kazanmak 1

Bağlantı kısaltarak para kazanmak 1

Adım 2 : URL (Bağlantı)  oluştura tıkladıktan karşınıza aşağıdaki resimdeki benzer biçimde bir sayfa çıkacak. Bu sayfada ok ile göstermiş olduğum bağlantı sizin oluşturmuş olduğunuz kısa bağlantı. Bu bağlantıya tıklayanlar gene yapıştırmış olduğunuz uzun linkteki sayfaya yönlendirilecekler. Doğal olarak ilkin 5 saniye reklam gösterilmek şartıyla.

Link kısalt para kazan 2

Bağlantı kısalt para kazan

Not : Yukarıdaki örnekte göstermiş olduğum kısa bağlantı sitesi en oldukca kazandıran siteler arasındadır. Bir tek ücretsiz bir şekilde reklam göstermeden bu hizmeti veren siteler de mevcut.. Eğer bağlantı kısaltarak para kazanmak istiyorsanız, hem yukarıdaki siteyi, hem de aşağıda vermiş olduğum siteleri inceleyebilirsiniz.

 

Türk ve Yabancı Bağlantı Kısaltma Siteleri

Bu listeyi oluştururken yerli ve yabancı siteleri karışık olarak hazırladım .Aslen ayrı yapabilirdim sadece adam akıllı ödeme icra eden yerli bağlantı kısaltma siteleri yok denecek kadar azca. Bu yüzden emeklerinizi boşa çıkarmayacak bağlantı kısalt para kazan sitelerini seçmeye itina gösterdim.

Bu sitelerde  bir tek ödeme şekillerinde sorun yaşayabilirsiniz. Sitelerin bir bir çok ödeme yöntemi için kripto para, Paypal ve Payooner tercih ediyor. Paypal Hesabı Alma ve Bitcoin Hesabı Açma başlıklı yazıları okuyarak ödeme yöntemi mevzusunda çözüm sağlayabilirsiniz. Şimdi bağlantı kısaltarak para kazanabileceğiniz siteleri sıralamaya başlamış olalım.

 

1. Shorte.st Bağlantı Kısaltma 

Ödeme şekilleri açısından en oldukca beğendiğim Bağlantı kısaltma sitesi. Türkiye’de bir oldukca şahıs Paypal hesabı açarken sorun yaşıyor. Sadece Shorte.st sitesi havale dahil bir oldukca ödeme yöntemine haiz. Minimum ödeme limiti Banka Havalesi hariç 1 $ dolar olarak belirlenmiş. Alt yapısı oldukça sağlam sitede tüm tıklama işlemlerini takip edebilirsiniz. Bağlantı kısalt para kazan siteleri içinde en oldukca tavsiye ettiğim site diyebilirim. Bununla beraber en oldukca kazandıran ve en güvenilir bağlantı kısaltma sitesi.

Ödeme Limiti : 1 $

BGBM Ödeme : 3 $ – 10$

Ödeme Yöntemi :  PayPal, Banka Havalesi (minimum 50 $), Bitcoin, Webmoney, ePayments, Payeer

Not: Bu yazı içinde yer edinen tüm bağlantı kısaltma servislerine nazaran en güvenilir ve en iyi kazanç elde eden servis Uiz sitesidir.Bir oldukca site kazançlarda kesinti yaparken, bu sitede deneyimlerimize nazaran gelirimiz maksimum seviyeye ulaşmıştır.

 

2. BC.VC Bağlantı Kısaltma

Bc.vc sitesi bağlantı kısaltıp para kazanmak için kullanılan  sitedir. Daha ilkin karşınıza kesinlikle çıkmış bulunduğunu tahmin ediyorum. Türkiye için her 1000 tıklamaya 1-2$ arası ödeme yapıyor. Bu sayı Almanya kullanıcıları için 4$ bandında. Aslen bu vakası size daha kolay anlatayım. Kısa linkinize Almanya’dan tıklanırsa her tıklama için 0.006$, Türkiye’den tıklanırsa 0,003 dolar kazanırsınız. Doğrusu oluşturmuş olduğunuz linkte BGBM gelirinin ne kadar olacağı tıklanan ülkeye bağlıdır. Bu rakamı kolaylıkla aşabilirsiniz.

Ödeme Limiti: Minimum 10 $

BGBM Ödeme: 1$ – 4$

Ödeme Şekilleri : Paypal ve Payooner

 

3. Adshirink

Kullanıcılarını kazancının %40’ini veren bir şirket. Oldukça gelişmiş bir panele haiz. Ödemelerinizi bu açık oturum üstünden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bugüne dek Adshirink üstünden 500 binin üstünde bağlantı oluşturulup 10 milyon tıklama sayısına ulaşılmıştır. Bağlantı kısaltma servisinin detaylı analitik hesaplama araçlarını incelediğinizde bana hak vereceksiniz. BGBM Türkiye için 1,8 $ olarak belirlenmiştir. Amerikalı kullanıcılar için bu sayı 6$.

Ödeme Limiti : 10$

BGBM Ödeme: 1,8 $ – 4 $

Ödeme Yöntemi : Paypal

 

4. Click.PW ile Bağlantı Kısaltın

ClickPw kullanıcılarına en yüksek ödeme icra eden bağlantı kısaltma servislerinden birisidir. Her 1000 tıklama için 1,7 $ ile 6 $ içinde kazanabilirsiniz. Bu kazancınız linkin tıklandığı ülke ve reklama nazaran değişiyor. Ödeme şekilleri ise oldukça çok. Bazı bağlantı kısaltma servisleri size limit uygular. Mesela toplumsal medya yada futbol mevzusunda paylaşım yapamazsınız diye. Powclick’te bu şekilde bir limit yok. Her türlü paylaşımı yapma mevzusunda serbestsiniz. Doğal olarak cinsel içerikli paylaşımlar hariç.

Ödeme Limiti : 10 $

BGBM Ödeme : 1,7 $ – 6 $

Ödeme Şekilleri: PayPal, Banka Havalesi (minimum 50 $), Bitcoin, Webmoney, ePayments, Payeer

 

5. Paybitly – En iyi Bağlantı kısaltma Sitesi

Paybitly Bağlantı kısaltma siteleri içinde en güvenilir ve ödeme oranları en iyi olan sitelerden birisidir. Her 1000 tıklama için mobil kullanıcılar için 3 $, masaüstü kullanıcılar için 2$ hak kazanırsınız. Ödeme yöntemi ise Paypal, Payooner ve Bitcoin olarak belirlenmiş. Bir süreliğine üye alımını durduran site de yine üye alımı etken hale getirilmiştir.

Ödeme Limiti: 5$

BGBM Ödeme : 3 $

Ödeme Şekilleri : Paypal, Payooner, Bitcoin

 

6. ClicksFly – Bağlantı Kısalt Para Kazan

ClickFly benim en güvendiğim bağlantı kısaltarak para kazanabileceğiniz sitelerden bir tanesi. Internet sayfasına girdiğiniz vakit merak ettiğiniz her mevzuda izahat yapıldığını görebilirsiniz. ClickFly Google Adsense alt yapısını kullanan bir site. Bu yüzden bağlantı verdiğiniz sitelerin Adsense Politikasına uyumlu olması gerekiyor. Doğrusu Cinsel  yada erotik içerikli sitelere bağlantı çıkışı yapamazsınız. Bu sizin için banlanma sebebidir. Günlük 1 ip adresi 1 tıklama olarak kabul edilir. Doğrusu bir telefondan meydana getirilen 2 tıklamanın bir tek 1 tanesi kabul edilir.

Ödeme Limiti : 10$

BGBM Ödeme : 3$

Ödeme Şekilleri : Bitcoin, PayPal, Payoneer, Payeer, TEZ, UPI

 

7. Adfly – Bağlantı Kısaltarak Para Kazanmak

Adfly bağlantı kısaltma alanında en büyük sitelerden birisi. Sadece ödeme yöntemi bir tek Paypal ve Payooner ile kısıtlanmış durumda. Ödeme alabilmek için Payooner hesabınızla bağlantı kurmanız gerekiyor. Site amatör bir görüntüye haiz.

Ödeme Limiti : 15 $

BGBM Ödeme : 4 $

Ödeme Şekilleri : Paypal, Payooner

 

Bağlantı Kısalt Para Kazan Tavsiyeleri 

Yazının başlangıcında bağlantı kısaltarak ne kadar  para kazabileceğinizden bahsetmiştim. Eğer kazanabileceğiniz sayı sizi doyum ediyorsa bunu en güvenilir ve en iyi hangi yollarla yapacağınızı anlatayım sizlere.

İlk ve en büyük adım güvenilir bir bağlantı kısaltma sitesi seçmek. Yukarıda yazdığım siteler bu mevzuda sorun yaşamayacağınız, sorunsuz ödeme icra eden bağlantı kısaltma siteleri. Sadece ne olur ne olmaz demekte yarar var. O yüzden ben ilk olarak Bc.vc sitesini tavsiye ediyorum. Şu sebeple bu site ile senelerdir para kazanan dostlarım var. Ben de bir dönem bu platform aracılığı ile ödeme aldım. Aşağıdaki resimden aldığım 10.58 dolarlık ödemeyi görebilirsiniz.

11. ayın 29’u 2017 tarihinde almış olduğum 10.58 dolarlık ödeme.7 günde 1 ödeme yapılıyor.

Aslına bakarsan aynı anda 3-4 platformda bağlantı kısaltmaya gerek yok. Kendinize tek bir platform seçmeniz kafi. Şimdi maddeler halinde yapmanız gerekenleri sıralayacağım sizlere. Mühim olan emeğinizin boşa gitmemesi.

Kayıt olurken kesinlikle doğru bilgiler verdiğinize güvenli olun.Hesap bilgilerinizle, ödeme yapılacak hesap bilgisi tutmazsa banlanma sebebi sayılabilir.
İnternette bc.vc hilesi yada spam bot atma benzer biçimde, kısaca kolay yoldan para kazanma denemeleri karşınıza çıkacaktır. Kesinlikle denemeyin. Bu sistem tarafınca fark ediliyor. İçeride paranız olsa dahi hesabınız iptal edilir.
Bağlantı kısaltarak para kazanmak için bir internet sayfasına haiz olmanız gerekmiyor. Hatta internet sayfasında bağlantı kısaltarak para kazanabileceğine inanmıyorum.En iyi platform toplumsal medyayı kullanmak. 
Hedef kitlenizi doğru belirlerseniz bağlantı kısalt para kazan platformları ile günde 2 saat emek vererek aylık 2 bin TL kesinlikle kazanabilirsiniz.

 

Bağlantı Kısaltma Hedef Kitle Seçimi

Kısalttığınız bağlantılara tıklayacak bir hedef kitlesi belirlemeniz gerekiyor. Bunun için insanların devamlı arayıp da bulamadığı, ya da görmüş olduğu vakit anında tıklayacağı bağlantılar seçmelisiniz. Bu işi yapmış olup para kazananların en oldukca kullandığı şekilleri anlatayım size.

 

### Twitter da canlı maçların bağlantıları için meydana getirilen paylaşımlar en oldukca hit alan kısa bağlantılar içinde.

Günün her saati 100’lerce maç var. Twitter yayınlarda canlı maç dahi seyredebilirsiniz. Sadece vatanımızda bu gösterim yasak olduğundan direkt engelleniyor. Bu yüzden kullananların büyük bir çoğunluğu canlı maç gösteren bağlantılar arıyor. Parasız maç izlenebilen yurt dışı kaynaklı siteler mevcut. Eğer siz o sitenin linkini kısaltıp, devamlı maç izle diye paylaşım yapmış olursanız 5 dakika içinde kolaylıkla 1000 tıklama alabilirsiniz. Örnek fotoğraf aşağıda.

 

Maç için meydana getirilen kısa bağlantıyı inceleyin.

### İnternette hit olan dizi ve filmler için kısa bağlantı paylaşımları yapabilirsiniz. Bu dizilerin ilk bölümleri yayınlandığı anda twitter da hepimiz tarafınca arama yapılır. Ne kadar oldukca paylaşırsanız aramalarda ilk siz çıkarsınız.

 

Game of Thrones dizisi en oldukca aramaya haiz olan dizi.

### Sansasyonel Vaka ve Haberler en oldukca tıklanan 3. bağlantılar içinde yer alır. Eğer paylaştığınız haber gerçek ve ilgi çekici ise Retweet edilme olasılığı yüksektir. Bu biçim tesadüfen 10.000 retweet almış kısa bağlantı linklerinin olduğu paylaşımlar var. Bu sayede 1 günde 100 bin tıklama alınması mümkün. Bu da size minimum 300 $ kazanç sağlar.

 

Kısaltılmış bc.vc linki

Bunların haricinde bağlantı kısaltarak para kazanabileceğiniz paylaşım tarzları da içeriyor. Twitter’ı incelediğiniz vakit bu paylaşımlar karşınıza çıkacaktır. Sadece benim size tavsiyem bu 3 paylaşım türü. En etkili olanı ise siyasal mevzularda meydana getirilen paylaşımlar. Tesadüfen de olsa retweet almış olduğu vakit bir günde 1 aylık kazancı elde edebilirsiniz.

‘ Bağlantı Kısalt Para Kazan ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan sorularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçmek için çekinmeyin.

Yorum yapın