Lazer Kazıma Nasıl Yapılır Ne Kadar maliyetli ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda lazer kazıma nedir nasıl yapılır teorik olarak sizlere anlatacağız.

Biliyorsunuz ki kına düğün nişan söz gibi özel günlerde hatta doğum günlerinde kullanılan isimlikler , telefon kılıfları , çakmak üzerine yapılan işleme , kalem gibi birçok promosyon üzerine yazılan yazılar ve yapılan işlemler lazer kazıma ile yapılıyor. Bu sayede reklam ve promosyon sektörü bir hayli canlı. Şimdi öncelikle makine fiyatları çok makul değil ancak kazancı bu pahalılığı amorti edecek kanaatindeyim. Zaten artık her ürüne yazı yazılıyor her ürüne reklam yapılıyor damgalama vs. bu tarz işler her yerde yapılmıyor. Ama giderek genişleyecek bir sektör olduğunu söylemek isteriz. ikinci avantaj 40 – 50 bin lira ve daha üzeri bir maliyet gerektiriyor bu yatırım herkes için ideal değil yüksek şirketler içinde küçük iş o yüzden orta halde iyi para kazanılabilecek bir sektör.

Gelelim Önce makinemize makine için birçok seçenek mevcut aralarında orta halli işimizi görecek güçte bir makine işimize yarayabilir.

 

Özellik olarak:

Kesim Alanı 600 * 400 mm 100 * 800mm
Lazer Türü Co2 cam tüp
Maks. Hareket Hızı 1000mm / sn
Maks. Durma Hızı 800 mm / s
Konumlandırma Hassasiyeti 0.03mm
Tekrarlama  Doğruluğu 0.02mm
Soğutma türü Su Sogutma Sistemi
Lazer gücü 40W / 60 W / 80W
Min. Yazı tipi  0.1mm
Motor tipi Step / Servo
Sürüş modu Doğrusal Hız
Güç kaynağı 220V / 50Hz
Sürekli çalışma süresi 24 saat
Makine Ağırlığı 175KG 240KG
Makina Dış Ölçüleri 1200mm * 940 * 1100mm 2100mm x 1700 * 1100mm

 

Buna benzer bir makine alabilirsiniz. Burada önemli olan lazerin uyguladığı derinlik. Yani kazıdığı kalınlık.Kaç mm derine kazıyor bu bizim kullanacağımız malzemeye göre değişiyor.Ama bu özelliklere yakın seçebilirsiniz. Bu ortalama bir makinedir .

 

Kolayca öğrenebileceğiniz bir sisteme saihip programlar var herşey görsel olarak karşınıza çıkıyor.Bu sayede sadece mouse ile bile tasarım yapabiliyorsunuz.

Çalışma alanları hakkında bilgi vermek isterim. Promosyon hediyelik eşya işlerinde rahatlıkla satabilirsiniz. Özellikle bu instagram da cep telefonu kılıfı kişiye özel cüzdan ve çakmak falan isimli bu arkadaşların çoğu bir yerde yaptırıyor.  Siz ise kendiniz yapmış olacaksınız.Maliyetiniz daha düşük olduğundan siz daha ucuza satabileceksiniz.

 

Sizlere son olarak birkaç lazer makine imalat eden firmalardan bahsederek bitirelim.

troteclaser.com

fiberlast.com.tr

albalazer.com

creaspeed.com

seclazer.com

aykamakine.com

“Lazer Kazıma Nasıl Yapılır Ne Kadar maliyetli ?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın