Kış İndirimleri İle E-Ticaret Satışlarını Artırmak

Pandemi sonrasında e-ticaret satış rakamlarında vatanımızda ciddi bir artış gözlenmiştir. Ülkenin en ücra ilinin bir ilçesindeki nalbur dahi e-ticaret yardımıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyor olması sebebiyle doğru adımlarla kendisini geliştirmeyi başarmıştır. Teknolojiyi takip edemeyen minik işletmeler ise A101, ŞOK, BİM ve türevi market zincirlerine yenilmeye mahkûm olmuştur. Elbet e-ticarete her giriş yapanın başarıya yetişme garantisi yoktur. Ticaretin her aşamasında olduğu şeklinde doğru yerde, doğru zamanda hareket etmek gerekmektedir. Kış İndirimleri İle E-Tecim Satışlarını Çoğaltmak atılabilecek doğru adımlardan yalnız bir tanesidir.

İnsanların e-ticarete yöneliyor olmasının en mühim sebebi fiyat kıyaslamalarını saniyeler içinde yapabiliyor olmalarıdır. Elbet aynı markanın, aynı özellikteki bir ürününü en uygun fiyata satan yerden almak mantıklıdır. Bunu yaparken itimat veren e-ticaret sitelerini önceliğinizi almanız mağdur olmamak adına önemlidir. Fiyat kıyaslamalarının yapılıyor olması, insanların bilgili tüketici olmaları genç nesil yardımıyla her geçen gün artmaktadır. Bu da avantajlı olmak, rekabette bende varım demek isteyen e-ticaret sitelerinin dönemsel indirim kampanyalarına kayıtsız kalmamaları yardımıyla başarıyı yakalamaları anlamına gelmektedir.

İnsanlarda Aciliyet Hissi Oluşturun

Kış indirimlerinden yararlanmak isteyen müşteriler ne kadar oldukça indirimle karşılaşırsa karşılaşsınlar bütçelerini aşan harcamalar yapmak istemeyeceklerdir. Siz de bunu bilerek bütçelerinde kendi ürünlerinizi satabileceğiniz sayıları sizin mağazanız için ayırmalarını sağlamalısınız. Bunun için tüketicilerin satın alma psikolojisini etkilemek gerekmektedir. Şahıs indirimi, ürünün stokta kalmasını kaçıracağını düşünecek ve daha süratli harekete geçecektir. Bahsettiğimiz duyguları tetiklemek için web sitenize, kampanyalarınıza bir geri sayın aracı entegre edebilirsiniz. E-posta ile mailing yapıyor olmanız durumunda içeriğe geri sayım sayıcı eklemek de aciliyet hissini uyandıracaktır.

Kendi e-ticaret siteniz ile dahi büyük kitlelere ulaşmak için çaba sarf etmeniz icap ettiğini bilmeniz gerekiyor. Bunun için satın alan profilinizin gün içinde fazlasıyla zaman geçirdiği toplumsal medya platformlarından yararlanabilirsiniz. Toplumsal medya platformları üstünde açacağınız hesaplarda yada fenomen hesaplardan destek alarak çeşitli yarışmalar düzenlemeniz e-ticarette aciliyet hissi oluşturmak açısından fazlasıyla avantaj elde edecektir. Düzenlediğiniz yarışmalarda birinciyi belirlemek için çeşitli kriterler belirlemeli ve bunu saydam bir halde yarışma öncesinde duyurarak, sonuçlandırmayı yaparken kriterlere riayet ederek hareket etmelisiniz. Kazanç elde edeyim, satışlarımı artırayım derken insanlarda itimat problemi oluşturmak hem kısa vadede hem de uzun solukta büyük ciro kayıpları yaşamanıza niçin olabilir. Yarışma yardımıyla tüketicilerde oluşturacağınız rekabet ortamı kişilerin satış fırsatlarınızı değerlendirmesini tetikleyecektir.

E-Ticarette Kargo Seçenekleri

İnsanların e-ticaret sektöründe yaşanmış olan rekabet ortamının etkisiyle daha bilgili olduklarını biliyoruz. Yaşadıkları fena tecrübelerin de bilgili hareket etmeleri icap ettiğini ortaya koyması da malumunuz. Devletimizde hizmet veren kargo firmaları bilhassa pandemi döneminde insanların alışveriş alışkanlıklarının değişmesi sonrasında kafi alt yapıya haiz olmadıklarını fena tecrübelerle bizlere kanıtladılar. Bundan dolayı her ne kadar kendileri ile ilgili olmasa da sanal platformlar üstünde satış meydana getiren şahıs ve kurumların fazladan almaları ihtiyaç duyulan aksiyonlar oluştu.

Tüketicilerin sanal platformlarda alışveriş yaparken kararlarını kargo gönderim seçeneklerinin direkt etkilediğini bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Parasız kargo seçeneği olan bir A ürünü ile, ne kadar kargo tutarı ödeyeceği belli olmayan A ürünü içinde seçim meydana getiren kullanıcı normal olarak pahalı olsa bile güvence olarak ücret ödemeyeceği seçeneği değerlendirecektir. Süratli ve aynı gün gönderim yapılıyor olması da bilhassa yoğun kampanya dönemlerinde kullananların satın alma kararlarını etkileyen kriterler içinde yer almıştır. Yoğun dönemlerde dahi süratli kargo gönderimi yapabiliyor olmak kafi çalışanla, çalışanların bilinçlendirilmesiyle ve kontrollü yığın yönetimiyle kolaylıkla sağlanabilir.

“Kış İndirimleri İle E-Ticaret Satışlarını Artırmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın