KFC Müşteri Hizmetleri (2023)

Kentucky Fried Chicken yada yaygın ismiyle KFC, dünyanın en büyük ikinci restoran zinciridir. KFC, 130’u aşkın ülkede hizmet vermektedir ve ülkelere nazaran değişik menü seçeneklerine haizdir. Mesela, ABD’de domuz etli ürünler yaygınken Türkiye’de dana ve tavuk etiyle hazırlanan ürünler satışa sunulur. Bununla birlikte Hindistan’da etsiz yada vegan menüler yaygındır. ‘Parmak Isırtan Lezzet’ sloganıyla hizmet veren KFC, 1952 senesinde kurulmuştur. KFC tavukları, 11 değişik baharatın eşi olmayan uyumu ile hazırlanmış olur ve günümüzde gerçek tarifi hala gizlidir. Bununla birlikte ‘kovadan tavuk yeme’ fikri ve paketlemesi de ilk kez KFC tarafınca yapılmıştır. Günümüzde KFC, Andorra’dan Zimbabve’ye kadar onlarca değişik ülkede binlerce restoranıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

KFC alan kişi hizmetleri 444 3 555 numarasıyla sipariş, tavsiye, ödeme şekilleri, yakınma vb. mevzularda hizmet vermektedir. Bununla birlikte siparişinizle ilgili yaşadığınız geç teslimat ya da tamamlanmamış/yanlış ürün sorunlarınızı da KFC alan kişi hizmetleri numarasına bildirebilirsiniz.

İçeriğimizin devamında KFC davet merkezi ve alternatif yazışma yayınlarını inceleyebilir ya da KFC hakkında en fazlaca dört gözle beklenen sorulara göz atabilirsiniz.

KFC Davet Merkezi

Telefon Numarası444 3 555Emek harcama SaatleriPazartesi – Pazar 09:00 – 22:00Direkt BağlanmaDavet merkezini aradıktan sonrasında operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

KFC İletişim

KFC Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

KFC ile ilgili daha çok data edinmek ister misiniz? Sizin için en fazlaca dört gözle beklenen sual ve mevzuları araştırdık. Özenle yanıtladığımız soruları inceleyerek KFC hakkında data edinebilirsiniz. Ek olarak KFC yazışma kanalları yada görüşleriniz hakkında yorumlarınızı belirtmeyi ihmal etmeyin!

KFC Hangi Eti Kullanıyor?

kfc

KFC restoranlarında bir tek tavuk eti kullanılmaktadır. Bununla birlikte Türkiye’deki restoranlar bir tek yerli tavuk etlerini tercih ediyor.

KFC Helal Mi?

KFC bir tek tavuk eti kullanıyor ve tavuk etlerinin helal belgesi bulunuyor. Banvit markalı tavukları kullanan KFC, helal sertifikası bulunan şirketlerden almış olduğu tavukları müşterilerine sunmaktadır. Sertifikaları buradan inceleyebilirsiniz.

KFC’nin Açılımı Nedir?

KFC’nin açılımı Kentucky Fried Chicken’dır. Kentucky, ABD’de bir eyalettir. Ek olarak Albay Colonel Sanders KFC’nin kurucusudur. Şirket, 1952 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir.

KFC Türkiye Kime Ilişik?

kfc2

KFC Türkiye’nin sahibi İş Tüm ortaklık’tir. İş Tüm ortaklık KFC’yi 2020’de satın almış ve etkinlik alanlarını genişletmiştir. Ek olarak tüm ortaklık 1950 yılından beri etkinlik gösteriyor.

KFC Eve Sipariş Iyi mi Verilir?

KFC siparişlerinizi Yemeksepeti, Trendyol Yiyecek yada Getir Yiyecek uygulamaları üstünden verebilirsiniz. Ek olarak KFC internet sayfası yada KFC sipariş hattı 444 3 555 üstünden sipariş veriliyor.

KFC menü tutarları 49.99 – 66.99 TL aralığında farklılık gösteriyor. En fazlaca tercih edilen Xtreme Kutu fiyatı ise 55.99 TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte kova menüler 95 – 145 TL aralığında farklılık göstermektedir. KFC menü fiyatlarını yakından incelemek için tıklayın.

KFC Hot Shots Nedir?

KFC Hot Shots, tavuk etlerinin baharat karışımı ve bilhassa acı ile harmanlanarak bolca yağda kızartılan bir yemektir. Bilhassa acı severler tarafınca tercih ediliyor. Menülerin yanında ek ürün olarak sipariş verilebildiği şeklinde direkt menü olarak da alınabilir.

Türkiye’de Kaç Tane KFC Var?

kfc4

Türkiye’de 30’u aşkın şehirde ortalama 140 KFC restoranı bulunuyor. İstanbul, Ankara, İzmir şeklinde büyükşehirler en fazlaca KFC restoranının bulunmuş olduğu bölgeler. Size en yakın KFC şubesini buradan bulabilirsiniz.

KFC Iyi mi Yakınma Edilir?

KFC restoran, hijyen, personel, sipariş vb. konulardaki şikayetlerinizi KFC yakınma hattı 444 3 555 numarasına bildirebilirsiniz. Bununla birlikte siparişiniz tamamlanmamış yada hatalı ulaştığında gene aynı numarayı arayarak yakınma kaydı oluşturabilirsiniz.

KFC Vegan Burger Var Mı?

kfc5

KFC’nin internasyonal birçok şubesinde vegan burger satışı başladı. Sadece Türkiye’deki KFC şubelerinde vegan burger satışı hemen hemen yok. İlerleyen dönemlerde başlaması planlanıyor.

KFC’nin Tavukları Nereden Geliyor?

KFC, Banvit, Lezita ve Gedik markalı tavukları kullanmaktadır. Ek olarak her bir markanın helal sertifikası bulunuyor.

KFC Bayilik Başvurusu Iyi mi Yapılır?

kfc3

KFC bayilik başvurusu için KFC alan kişi hizmetleri 444 3 555 numarasıyla yada 0212 705 00 00 genel müdürlük numarasıyla iletişime geçebilirsiniz. KFC şubesi için ihtiyaç duyulan ana para 300.000 dolar civarındadır.

“KFC Müşteri Hizmetleri (2023)” üzerine bir yorum

Yorum yapın