En Çok Kazandıran Sektörler Nelerdir 2023

Çoğumuz varlıklı olmayı ve aynı anda oldukca para kazanmayı hayal ediyoruz. daima kendimize sorarız iyi mi birden varlıklı oluruz ya da oldukca para kazanın. Bu sorulara cevap ararken karşımıza ilk olarak en oldukca ödeme meydana getiren sektörler Sual ne olacak. Evet, bu suali kendinize soruyorsanız, güvenli olun doğru yoldasınız. Zira para kazanırken etkinlik gösterdiğiniz sektör, kazandığınız miktarı direkt etkisinde bırakır. Hala çalışırken performansımızı niçin koruyoruz? en oldukca ödeme meydana getiren sektörler harcamayalım?

dünyanın en çok kazandıran sektörleri, en çok kazandıran meslekler

dünyanın en oldukca kazandıran sektörleri, en oldukca kazandıran meslekler

Bazı sektörlerde işçi de olsak da patron da olsak emek verme saatlerine nazaran ücretlere baktığımızda oldukca büyük farklar var. Mesela, bir garsonun saat tutarı 5 TL iken, bir vale, saat ücretini 20-30 TL’ye kadar artırabilir. Normal olarak size bu örneği meslek olarak verdik. En oldukca ödeme meydana getiren sektörler Başlığımız altında daha oldukca kurabileceğimiz işletmenin kar marjını sizlere sunacağız.

Not: sizin için hazırladık Yeni iş fikirleri Yazımızı okuyarak değişik fikirler edinebilirsiniz.

En Fazlaca Ödeme Meydana getiren Sektörler 2022

en çok ödeme yapan sektörler

en oldukca ödeme meydana getiren sektörler

Doğal olarak burada bu sektörlerden birini seçmek size kalmış. Sadece seçtiğiniz sektörün size uygun olması icap ettiğini ve sonrasında başarı potansiyelinizin yüksek olması icap ettiğini ihmal etmeyin. Mesela, yemekle arası iyi olan bir aşçı olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi teknoloji sektörü oldukca şey kazanmıştır. Peki bildiğiniz işi yapmak mı mühim, yoksa bilmediğiniz teknoloji sektörüne oldukca para kazandırdığı için mi girmek mühim? Bu ayrımı iyi yapmalı ve doğru cevabı bildiğiniz yoldan gitmelisiniz.

En oldukca ödeme meydana getiren sektörler Yazımız için oldukca sayıda yabancı kaynaktan araştırma yaptık. Arkanıza yaslanıp tüm bilgileri ve incelikleri kaçırmadan okumanızı tavsiye ederiz. Düşünce, tavsiye ve görüşlerinizle yorumlara katılmanızı ve destek vermenizi rica ederiz.

1. Teknoloji Sektörü

En Çok Para Kazanan Sektörler

Teknoloji sektörünü size anlatmasak da aklınızda olduğundan eminiz. Sayısız girişimci bu sektörde kısa sürede varlıklı oldu. Aslen teknoloji bir endüstriden oldukca bir pazar olarak yer almıştır. Gerçek hayatta yapabileceğiniz her şeyi bu sanal dünyada yapabilirsiniz.

Size yalnız teknoloji sektörü dersek birazcık karışık olur. Bu yüzden bu başlığı alt başlıklar halinde inceleyelim.

2.İnternet Sektörü

İnternet, insanlara daha süratli ulaşmamızı elde eden bir kontakt aracıdır. İnternet yardımıyla dünyanın öteki ucundaki yada bir köydeki müşterilerimizle bağlantı kurabilirsiniz.

Doğal mevzu web olunca alan kişi olması koşul değil. Internet sayfası işletmek, Youtuber olmak, sanal hizmetler sunmak yada altyapılar oluşturmak benzer biçimde sayısız hizmeti ihtiva eder. Kazançları inanılmaz oranlara ulaşıyor. Mesela H&M giyim mağazasını çoğumuz biliyoruz. H&M’in internet sayfasında yapmış olduğu satışların geliri ve tutarı yükselmeye başladı. Netice olarak, H&M bazı fizyolojik mağazalarını kapatmaya karar verdi.

web endüstrisi en oldukca ödeme meydana getiren sektörler Bu tarz şeyleri da en süratli kazandıran sektörler başlığı altında inceleyebiliriz. Kar marjınız düşük olsa bile inanılmaz gelişme rakamlarına ulaşmamızı sağlayabilir.

3. Elektrik-Elektronik Sektörü

Bu sektörde ne kadar bilginiz var bilmiyoruz. Sadece elektronik sektöründe üretici yada montaj üreticisi iseniz inanılmaz kazançlar elde edebilirsiniz. Mesela; Bir kahve otomatı satın almak istediniz. Fiyatı sorduğunuzda minimum 5 bin TL’den süregelen fiyatlar görmüş olacaksınız.

Görüştüğümüz bir makine mühendisi, bu otomat makinesinin hazır parçalarıyla oldukca kolay bulunduğunu ve maliyetinin 500-1000 TL içinde değiştiğini söylemiş oldu. Şu demek oluyor ki minimum %500 kar marjı bırakır.

Normal olarak bunun benzer biçimde pek oldukca örnek verilebilir. Otomobil, beyaz eşya, kontakt cihazları vb. Burada mühim olan teknolojiyi satmaktır.

4.Yazılım Endüstrisi

Yazılım sektörü yaşamımıza bilgisayarlarla girmiştir. Günümüzde çamaşır makinesinden otomobillere, kumandalara, telefonlara kadar her şey dahildir. Yazılım elektronik bir komut görevi görür. Yazılım hakkında bilginiz var ise, kazandığınız tek şey sizin için kazanç olabilir. Normal olarak tek sermayeniz emek ve vakit maliyetiniz olacaktır.

5. Besin Endüstrisi

İnsanlar hapları, uyuşturucuları yemeye başlayana kadar en oldukca ödeme meydana getiren sektörler İçinde daima besin endüstrisini görmüş olacaksınız. Daima ve devamlı kazandıran bir sektör olması, tarih süresince besin sektörünü daima rağbette tutmuştur. Doğal burada mühim olan markalaşmak. Bu ürünü ne kadar iyi ve leziz yapmış olursanız, üstüne o denli fazla kar marjı koyabilirsiniz. Mesela tavuk döneri 3 TL’ye alabileceğiniz benzer biçimde 8 TL’ye de alabilirsiniz. Buradaki 5 TL farkın 2 TL’si extra gider, 3 TL’si marka değeridir. Doğal burada işletmenin lokasyon farkını da unutmamak gerekiyor.

Gıda sektörü en karlı sektörlerden biridir.

Besin sektörü en karlı sektörlerden biridir.

Bu hem de besin endüstrisinin birçok alt biriminde de geçerlidir. Doğal bu işi yaptığınız yerdeki sirkülasyon da kazancınızı etkiliyor. Sokaktaki bir bakkal, sokaktaki bir bakkalla aynı şeyi yapar. Fakat sokakta dükkanı olan bakkal tirajdan dolayı daha oldukca kazanıyor. Böylece süratli para kazanıyor.

6.Tekstil Endüstri

Tekstil sektörü dediğimizde al-sat kazan modelini düşünmeyin. Bahsettiğimiz ürün kazan modelidir. Tekstil üretiminde maliyetler inanılmaz derecede düşüktür. Hammaddeyi alıp belirli tasarımlarla işleyip satıyorsunuz. Kazançlarınız tasarımınıza ve marka değerinize bağlıdır. Mesela; Gucci, haiz olduğu hazır çanta tasarımını Türkiye’de bir çanta bayisine üretmesi için verir ve bir miktar üretilmesini ister. Fiyat mevzusunda ise averaj 50-100 TL içinde anlaşıyorlar. Arkasından Gucci kendi marka etiketini yapıştırır ve ürünü minimum 1500-2000 TL fiyattan satmaya adım atar. Buradaki fark marka kıymeti ve tasarımdır. Doğal ki, Gucci benzer biçimde çantayı üreten fason üretim tesisi de kazanıyor.

tekstil sektörü

Minik Üretim Fikirleri başlıklı yazımızı okuyarak düşünce edinme açısından daha detaylı bilgiye haiz olabilirsiniz.

7. Medya Sektörü

Bu sektörü sizlere web dışı TV, beyazperde, gazete benzer biçimde sektörlerle anlatacağız. Medya sektöründeki reklamlar yardımıyla inanılmaz miktarlarda paralar geri dönmeye başladı. İster çalışan ister patron olun, daima oldukca para kazanma fırsatına haiz olacaksınız. Zira medyanın içinde olduğunuzda halka açılma potansiyeliniz olacak ve daha süratli ilerleyeceksiniz.

8. Reklam Sektörü

Günümüzde tabelacı hem de reklamcıdır ve TV reklamlarında fikirlerini sunanlar da reklamcıdır. Ya da Instagram, Feysbuk, Twitter benzer biçimde sitelerde paylaşarak kazananlar da reklamcı oluyor. Bir ihtimal reklamı üreten fikri tasarlayan siz olabilirsiniz ya da onu paylaşan siz olabilirsiniz.

Reklam endüstrisi

Bu sektör aslen bir düşünce, kontakt ve görsel satış platformudur. Ne kadar oldukca kişiye ulaşırsanız, öteki en oldukca kazandıran sektörlerde olduğu benzer biçimde bu sektörde de o denli oldukca kazanma potansiyeliniz olur.

9. Sanat içerikli Sektörler

En karlı sektörlerden biridir. Bunun sebebi, sermayenizin tamamen sizin fikriniz olmasıdır. Yazarlık, fotoğraf, müzisyenlik, mimarlık ve daha birçok sanat dalı. Kabiliyetinizi ve benzersiz fikrinizi burada pazarlamak önemlidir.

10. Kozmetik Sektörü

Kişisel bakım, makyaj, parfümeri vb malzemeleri bu sektörde sayabiliriz. Ölmeyecek sektörlerden biridir. İnsanlar çoğu zaman kendilerini iyi duymak için kozmetik sanayisine yönelirler. Markalaşma da bu sektörde büyük ehemmiyet taşımaktadır. Mesela bazı kozmetik mağazalarının önünde 1 TL’lik ruj yada oje görmüş olmalısınız. Peki bu ürünler bu kozmetik mağazalarında 1 TL’ye satılırken Coco Chanel mağazasında niçin minimum 100 TL’ye satılıyor?

Burada cevabı çoğumuz oldukca iyi biliyoruz. Aradaki fiyat farkı %20 kalite ve %80 marka değerinden meydana gelmektedir. Bu sektörde neler yapabiliriz diye soruyorsanız size en basitinden parfüm markası oluşturmanızı tavsiye edebiliriz. Parfüm markası yaratmak oldukca zamanınızı almayacaktır. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan hangi ilkeleri kullanacağınızı bilmek.

11. İlaç Endüstrisi

En oldukca para ödeyen sektörler içinde 1 numara diyebiliriz. İlaçlar, insanoğlu tarafınca mevcut sorunlarını çözmek için kullanılır. Başka bir deyişle, muhtaç tüketici burada müşteridir. Naturel olarak üretilen ilaçlar, insanoğlu gerekseme sahibi ve muhtaç olduğundan piyasada yalnız onlar ise istenilen kar marjında ​​satılmaktadır.

Normal olarak yukarıda bahsettiğimiz büyük ilaç firmalarının acımasız fiyat politikasıdır. Peki bu sektörde yerimizi iyi mi alabiliriz? Burada ilaç üretmek aslen düşünce üretmekle eş anlamlıdır. Mesela harnup pekmezi üreten bir köylünün kimya laboratuvarıyla anlaşıp harnup pekmezini hap haline getirmesi güzel bir örnektir. Aklınızda tutabileceğinize inandığınız bu şekilde fikirleriniz var ise, gerçekleştirmeniz {hiç de} oldukça kolay.

Okuyun: Mağaza Açma Fikirleri

En Fazlaca Para Kazandıran Sektörlerle İlgili Hususlar

Yukarıda bahsettiğimiz sektörler süratli bir halde varlıklı olmanızı ve kısa sürede büyük paralar kazanmanızı sağlayacak kanallardır. Bu sektörlere dikkat ettiyseniz bazı ortak noktalar var. Bu ortak noktalara haiz her sektör, en karlı sektörler içinde yer alacaktır.

### Düşünce ve kabiliyete bağlı sektörler, aniden büyük paralar kazanmanızı sağlayabilir!!!

### Hizmet sektörü de en oldukca kazanmanızı sağlayabilir. Burada mühim olan sizin tatminkar hizmetler sunmanız ve ihtiyacı karşılamanızdır.

### Marka olmaya itina gösterin. Devamlı aynı işi yaptığın insanoğlu olacak. Burada fark marka kıymeti olacak ve bir adım önde olacaksınız.

### Pazarlama eğer olmazsa olmazdır. Burada sektörleri en karlı hale getirmek sizin elinizde olacaktır.

### Bazı sektörlerde, konumunuz ve konumunuz oldukca önemlidir. Dolaşımı yüksek olan bölgeler daha çok kazanmanızı elde edecektir.

### Özgünlük sizi ötekilerden ayıracak ve pastadan büyük bir hisse almanızı elde edecektir.

### İşinizin insanlarla etkileşime bağlı bulunduğunu ihmal etmeyin. Ne kadar oldukca kişiye ulaşırsanız o denli erken ulaşırsanız o denli oldukca kazanırsınız.

### Kaliteden ve kaliteden asla taviz vermeyin. Kalitenize yatırım yapmak sizi öne çıkaracaktır.

### Bir ürünü alıp satmak size fazla kazanç sağlamaz. Üretken olmak sizi değişik kılacak ve size zenginliğe giden yolu açacaktır. O yüzden perakendeden beklentiniz yüksek olmasın (doğal hariç tutulanları yazdık).

Son olarak bir sektörü en karlı sektörler arasına sokmak size kalmış. Limon satmak ve limon kralı olmak sizin elinizde, mobil çalışmak sizin elinizde. Yalnız iyi mi yapılacağını biliyorsun. Profesyonellikten ve disiplinden asla taviz vermeyin. O vakit en karlı sektörlerde bir işiniz olacak.

Yazımızı beğendiyseniz yorum bırakmayı ihmal etmeyin. Sizin de gözden kaçırdığımız fikirleriniz var ise bizimle paylaşırsanız seviniriz. Ne kadar oldukca düşünce birliğine varırsak, büyümemiz o denli süratli olacaktır.

Bu mevzu hakkında daha detaylı düşünce sahibi olmak için aşağıdaki yazı başlıklarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kaynaklar: quora

“En Çok Kazandıran Sektörler Nelerdir 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın