Karton Bardak Maliyet Hesaplaması!

Karton bardak imalat ve maliyeti hesaplamak için gerekli hesaplamalar hakkında pratik bilgiler aktarmak için yeni bir yazı ile sizlerleyiz. Biliyoruz ki son dönemlerde kullan at bardak sektöründe büyük bir talep oluşmakta. Bu talep sayesinde karton bardak sektörüne büyük yatırımlar başladı. Bu birçoğumuzun da bildiği gibi yatırım yapılacak alanlar da ilk sıralara çıkarmaktadır.

Sitemizde sizlerden gelen sorulardan yola çıkarak da karton bardak imalatı konusunda önemli olan bir konu olan maliyet hesabından bahsedeceğiz. Her sektörde olduğu gibi yanlış hesaplamalar insanların batak olmasına neden olabiliyor. Son günlerde ekonominin de hareketsiz günler geçirmesi bizleri daha da hassas olmamız konusunda uyarıyor. Bu konuda yanlışlara sevkedilmemesi için sizlere birkaç maddelik bilgi vereceğim.Bunlar bu sektörde yatırım yapacaklara karton bardak maliyetleri hakkında bilgi vermesi açısından yararlı olacaktır.

Başlangıç Olarak Tedarik Maliyetlerimizi Belirleyelim

Yan kağıt

Taban kağıdı

Koli

Poşet

Buradaki maliyet hesaplarında bilmemiz gereken bir tedarik durumu varsa iyi araştırılmalı ve birkaç firma ve tedarikçiden fiyat alınmalı.

Yan kağıt tdarik firmaları hakkında bilgiyi özel oldukları ve firma isimlerinin reklam amacı taşımamaları için burada yayınlayamıyoruz. Ama bizlere ulaşırsanız sizlere seve seve paylaşım yapabiliriz. 

Yan kağıt maliyetini ton olarak belirleyelim. Taban kağıdı alırken yan kağıt ton başına taban kağıdı % 25 olarak düşünün. Yani 1 ton kağıtta 250 kg taban kağıdı gitmektedir. Koli maliyeti ise bardakları koyduğunuz kolinin maliyetini ve bardakları dizdiğiniz hışır poşetin maliyeti.

Bu şekilde bir maliyet tablosu hazırlayacak olursak 

Yan Kağıt + yaban kağıt + koli + poşet / koli adedi

Burada bu maliyete dükkan kirası , elektrik ve su gibi fatura giderlerini de eklemek zorundayız. Bilmemiz gereken bir diğer husus her tedarik sonrasında yapmamız gereken maliyet hesaplamasıdır. Bunun sebebi kağıt fiyatlarının sürekli değişmesi ve nakliye fiyatlarının da aynı bu şekilde değişiklikleri nedeni ile fiyatların oynamasıdır. Bu nedenlerden dolayı her zaman sıklıkla maliyet hesaplarının yapılmasıdır. İşletmenize gelen her parti kağıt için ayrı bir numara verin ve o partinin maliyetini ve satış fiyatını ayrı tutun.  Bu sizin yararınıza olacaktır. 

Bu maliyet hesaplamalarının yapılırken bilmeniz gereken bir diğer husus maliyet hesaplarında en ufak giderin bile koli maliyetlerini düşüreceği veya yükselteceğini unutmayın. Bu konuda kira vermemeniz bile bu konuda büyük maliyet düşüşü göstermektedir. Günümüzde piyasalardan etkilenmeden para kazanmak da istiyorsanız her işte yapılamayan ancak yapıldığında işe yarayan altın bir kural ürünlerinizi peşin olarak satmayı deneyin. Unutmayın karton bardak imalatında nakit sizin için önemli bir detay. Gün içerisinde veresiye 50 koli ürün satmak 5 koli peşin ürün satmak kadar kârlı olmayacaktır.

Birçok risk ile yatırım yapıyorsunuz bunu biliyorsunuz. Bu yüzden riski azaltmak yapacağınız en büyük karar olacakdır. Şu koşullarda veresiye vermek sizi yoracağı gibi planlarınızı bozacaktır. Evrak alabilirsiniz ancak vade konusunda yine dikkatli olmanızı öneriyorum.

 

Son olarak karton bardak imalatı konusunda araştırma yapanlar ve işe yatırım yapacak girişimciler için baştan sonuna kadar detaylı ve işinize yarayacak bir rehber kitabımız bulunmakta bu kitap size her zaman lazım olacak bir kullanım kılavuzu niteliğinde.  

Karton Bardak İle ilgili Bilgi ve fikir edinmek için yeni kitabımız çıktı. Sizler bu eşsiz kitaptan faydalanmak için hemen satın alabilirsiniz.

 

N11 üzerinden satın almak için link aşağıda :

https://urun.n11.com/kaynak-kitaplar/karton-bardak-imalati-kilavuzu-P453330295

“Karton Bardak Maliyet Hesaplaması!” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba karton bardak imalatı ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kesilmiş vaziyette kağıt nereden alabilirim, baskıyı aynı yerde yapıyorlar mi, makinalara rulo halde kağıt takılıyor yine de kesil.is mi almam gerekiyor gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim nasıl ulaşabilirim size

    Cevapla
    • bazı firmalar baskı kesme yapıyor hepsini bir yerde bölgenize göre araştırmanız gerekiyor iliniz neresi?

      Cevapla

Yorum yapın