Karton Bardak Maliyet Hesaplaması!

Karton bardak imalat ve maliyeti hesaplamak için lüzumlu hesaplamalar hakkında ergonomik bilgiler aktarmak için yeni bir yazı ile sizlerleyiz. Biliyoruz ki son dönemlerde kullan at bardak sektöründe büyük bir talep oluşmakta. Bu talep yardımıyla karton bardak sektörüne büyük yatırımlar başladı. Bu birçoğumuzun da bilmiş olduğu benzer biçimde yatırım yapılacak alanlar da ilk sıralara çıkarmaktadır.

Sitemizde sizlerden gelen sorulardan yola çıkarak da karton bardak imalatı mevzusunda mühim olan bir mevzu olan maliyet hesabından bahsedeceğiz. Her sektörde olduğu benzer biçimde yanlış hesaplamalar insanların batak olmasına niçin olabiliyor. Son günlerde ekonominin de hareketsiz günler geçirmesi bizleri daha da kırılgan olmamız mevzusunda uyarıyor. Bu mevzuda yanlışlara sevkedilmemesi için sizlere birkaç maddelik informasyon vereceğim.Bunlar bu sektörde yatırım yapacaklara karton bardak maliyetleri hakkında informasyon vermesi açısından yararlı olacaktır.

Başlangıç Olarak Tedarik Maliyetlerimizi Belirleyelim

Yan kağıt

Taban kağıdı

Koli

Poşet

Buradaki maliyet hesaplarında bilmemiz ihtiyaç duyulan bir tedarik durumu var ise iyi araştırılmalı ve birkaç şirket ve tedarikçiden fiyat alınmalı.

Yan kağıt tdarik firmaları hakkında bilgiyi hususi oldukları ve şirket isimlerinin reklam amacı taşımamaları için burada yayınlayamıyoruz. Fakat bizlere ulaşırsanız sizlere seve seve paylaşım yapabiliriz. 

Yan kağıt maliyetini ton olarak belirleyelim. Taban kağıdı alırken yan kağıt ton başına taban kağıdı % 25 olarak düşünün. Doğrusu 1 ton kağıtta 250 kilo taban kağıdı gitmektedir. Koli maliyeti ise bardakları koyduğunuz kolinin maliyetini ve bardakları dizdiğiniz hışır poşetin maliyeti.

Bu şekilde bir maliyet tablosu hazırlayacak olursak 

Yan Kağıt + yaban kağıt + koli + poşet / koli adedi

Burada bu maliyete dükkan kirası , elektrik ve su benzer biçimde satmaca giderlerini de eklemek zorundayız. Bilmemiz ihtiyaç duyulan bir öteki husus her tedarik sonrasında yapmamız ihtiyaç duyulan maliyet hesaplamasıdır. Bunun sebebi kağıt fiyatlarının devamlı değişmesi ve nakliye fiyatlarının da aynı bu şekilde değişimleri sebebi ile fiyatların oynamasıdır. Bu nedenlerden dolayı devamlı çoğunlukla maliyet hesaplarının yapılmasıdır. İşletmenize gelen her parti kağıt için ayrı bir numara verin ve o partinin maliyetini ve satış fiyatını ayrı tutun.  Bu sizin yararınıza olacaktır. 

Bu maliyet hesaplamalarının yapılırken bilmenizde fayda olacak bir öteki husus maliyet hesaplarında en küçük giderin bile koli maliyetlerini düşüreceği yada yükselteceğini ihmal etmeyin. Bu mevzuda kira vermemeniz bile bu mevzuda büyük maliyet düşüşü göstermektedir. Günümüzde piyasalardan etkilenmeden para kazanmak da istiyorsanız her işte yapılamayan sadece yapıldığında işe yarayan altın bir kaide ürünlerinizi peşin olarak satmayı deneyin. Ihmal etmeyin karton bardak imalatında nakit sizin için mühim bir detay. Gün içinde veresiye 50 koli ürün satmak 5 koli peşin ürün satmak kadar kârlı olmayacaktır.

Birçok risk ile yatırım yapıyorsunuz bunu biliyorsunuz ki. Bu yüzden riski azaltmak yapacağınız en büyük karar olacakdır. Şu koşullarda veresiye vermek sizi yoracağı benzer biçimde planlarınızı bozacaktır. Evrak alabilirsiniz sadece vade mevzusunda gene dikkatli olmanızı öneriyorum.

 

Son olarak karton bardak imalatı mevzusunda araştırma yapanlar ve işe yatırım meydana getirecek girişimciler için baştan sonuna kadar detaylı ve işinize yarayacak bir rehber kitabımız bulunmakta bu kitap size devamlı lazım olacak bir kullanım kılavuzu durumunda.  

Karton Bardak İle ilgili Informasyon ve düşünce edinmek için yeni kitabımız çıktı. Sizler bu benzeri olmayan kitabından yararlanmak için derhal satın alabilirsiniz.

 

N11 üstünden satın almak için bağlantı aşağıda :

https://urun.n11.com/kaynak-kitaplar/karton-bardak-imalati-kilavuzu-P453330295

“Karton Bardak Maliyet Hesaplaması!” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba karton bardak imalatı ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kesilmiş vaziyette kağıt nereden alabilirim, baskıyı aynı yerde yapıyorlar mi, makinalara rulo halde kağıt takılıyor yine de kesil.is mi almam gerekiyor gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim nasıl ulaşabilirim size

Yorum yapın