Karton Bardak İmalatı Hazırlık

Merhabalar dostlar. Sizlerle bu yazımızda karton bardak imalatı üstüne konuşacağız. Bu yazımızda bu sektör ile ilgilenen arkadaşlara tavsiyeler ve ol haritası düzenleyeceğiz. Ilk olarak işimizden birazcık konuşalım.

Bardak imalatı kolay benzer biçimde görünse de zor bir alan oluğunu bilmelisiniz sadece şunu da unutmayalım ucu açık ve potansiyeli olan bir alan. Ve ürün elinizde kalmaz bunu bilmelisiniz.

 

Ilk olarak size makine lazım. bunu şu şekilde aşabiliriz. Makineler bildiğiniz gibi ki birçok model ve çeşitle beraber sunuluyor. Piyasadaki makineler yerli ve yabancı olmak suretiyle ayrılırlar.

 

İpucu:

Makineleri ilk etapta kesinlikle iki tane alın bu sayede bozulan bir makine olduğunda imalatınız durmaz.

 

Makine maliyetlerine gelirsek çin makineleri 20 bin ile 50 bin içinde kore makineleri ise 50 bin ve 100 bin içinde değişiyor ki bunlar ikinci el tutarları sıfır almak ilk etapta işi öğrenene kadar sıkıntılı olabilir bilmelisiniz.

Yerli makine alacaksanız önerimiz kartonbardakimalatitr.com  Firmasının deneyebilirsiniz işlerinde iyi bir çizgi izliyorlar.

Ek olarak bardak kalıpları çeşit çeşit olmakla birlikte 16 oz tabir edilen boyutlara kadar gidebiliyor. Fakat biz 7 oz otomat bardağı üreteceğiz piyasada en oldukca satılan bardak  budur. Standart diyelim.

Şimdi etaplardan bahsedelim. Ilk olarak tesisi kuralım.

iki makine

Tezgah ahşap olabilir üstünde paketleme yapacağımız

Su ısıtıcı (bardakların sızdırmazlığını tecrübe etmek için her seride belli bir miktar alıp denemk için)

karton koli ( paketleme için)

ve bardak poşeti 50 li yada 10 lü bardak poşetleyip koliye koymak için

hava kompressörü

klima ( hava sıcaklığını durağan(durgun) tutmakta yarar var bardak tabanı oldukca sıcakta sıhhatli yapışmıyor)

Şimdi ilk olarak bir tedarikçi bulacağız bardak ham maddesi için hazır yapanlar var biz ilk etapta yüksek yatırım yapmayacağız ve kağıdı kesilmiş bir halde alacağız aslına bakarsan ton başına 400-500 tl arası alıyorlar kesim basım için doğrusu yüksek bir miktar değil bizim için ilk etapta. Sonuçta bir piyasaya giriyoruz ve bu mevzuda öğrenme aşamasındayız.

Tedarik kağıt için alacklarımız 7 oz bardak kalıbı olan bir tedarikçiden baskımızı oluşturup ton ile iş yapıyorlar ve peşin para çalışıyorlar. odak ambalaj   var ve sitesi www.kartonbardakimalatitr.com websitesi  direk bu imalatı icra eden tedarikçiler var ki bunlar işinize gelir iki iş yerine direk tek şahıs ile bağlantı kurabilirsiniz. Bu mevzuda numara isteyenler bizlere ulaşabilir.

  ( YAN KAĞIT)

 

 

İki şey sipariş edeceğiz birincisi taban kağıdı doğrusu bardağın alt kısmını oluşturan kağıt ikincisi yan kağıt el ile tuttuğumuz kağıt kısım.

Ortalama 1 ton yan kağıda 250 kilogram taban kağıdı gidiyor bu oranları hesaplama ve maliyet yaparken kullanacağız. Kendi tasarımımızı oluşturup veriyoruz buda bizlere orjinallik ve emsalsiz bir ürün çıkarabilir. Bu mevzuda önerimiz her yere uygun standart bir baskı bulup kolayca satabileceğimiz bir ürün oluşturmak. Şunu da açıklayalım her faklı desen için klişe yaptırmanız gerekiyor. Buda klişe tutarları 300 tl benzer biçimde bir sayı anlayacağınız baskı için lüzumlu olan kalıp kaşe benzer biçimde düşünün.

 

Siparişi verdik ve ürünler elimize geldi. Şimdi sıra geldi üretime .

Üretim işin en zor kısımı ve üretim aşamasını ikinci yazımızda anlatacağız.

Son olarak makine ve karton bardak hammaddesi satın almak ve destek almak için size anlaşmalı olduğumuz bir numara bırakalım data alabilirsiniz 

Internet sitemizden ulaştığınızı belirtmeyi ihmal etmeyin : 0544 279 86 81

 

 

Karton Bardak İle ilgili Data ve düşünce edinmek için yeni kitabımız çıktı. Sizler bu benzeri olmayan kitabından yararlanmak için derhal satın alabilirsiniz.

 

N11 üstünden satın almak için bağlantı aşağıda :

https://urun.n11.com/kaynak-kitaplar/karton-bardak-imalati-kilavuzu-P453330295

“Karton Bardak İmalatı Hazırlık” üzerine 56 yorum

  • genelde yurt dışından gelen ithal markakalar kullanılıyor nedeni ise türkiyede kağıt alınıp sonradan üstündeki selefonlu kısım yapılıyır med kağıt gibi kağıtlar maliyetlide oluyor kaliteli kağıtlar da maliyet yükseltiyor. aqua gibi markalar da var

   Cevapla
  • En iyi kağıt Finlandiya kağıdıdır, Ankarada Anıl Kağıt ın kağıtları da iyidir. 1-2 makina ile başlayacaksanız piyasadan kesilmiş kağıt almalısınız, detaylı bilgi isterseniz bana mail adresimden ulaşın yardımcı olurum.

   Cevapla
  • merhabalar. öncelikle yapıştırıcı kullanılmıyor. ısı ile yapışıyor. kağıdın yapısı gereği yüksek ısı ile yapışıyorlar

   Cevapla
 1. bu iş için belli bir sermaye ayıracaksanız en az 2 makine olarak hesaplayın ortalama bizim kararımız 200 bin olarak başlangıç olabilir.

  Cevapla
 2. merhabalar öncelikle kağıt ve türevi maddeler tonaj üzerinden dolar bazında satılır. üretim maliyetleri tamamen sizin elinizde.

  Cevapla
 3. merhaba.tam teşekkülü çift makina 7 oz kalıp jeneratör ve diğer ekipmanlar dahil ( anlıyacağınız) üretime hazır duruma getirebilmek için ne kadar tl gider dönüş yapıp bilgilendirirseniz memnun olurum iyi çalışmalar

  Cevapla
  • çift makine ile basma kesme almanız saçma olur. basma kesme maliyetini kurtarmak için en az 10 makine şart diyoruz. Basım kesim işlemini alacaksanız 2 makine ile zarar edersiniz.

   Cevapla
 4. Bende bu işe girmek istyorum gerçekten önü açık bir iş ama cesaret edemiyorum çünkü hiç tecrübem yok sizce ne kader mantıklı. Girmiş olsam ne kadar sürece kavrayabilirim bu işi bana eksi yönleri ne olur teşekkürler

  Cevapla
  • Öncelikle her ne iş yapıyorsanız yapım azimli olmanız gerekmektedir. Karton bardak işine gelecek olursak öğrenene kadar zor bir süreç var ama sonrası çok eğlenceli ve bir o kadar güzel. Tabiki doğru stratejiler ile ilerlemek gerekir. O yüzden bu sektöre sadece değil her sektör için ekonomik durum incelenmeli ama şu süreçte bu sektör mü diye sorarsan şahsi fikrim bu sektör doğru sektör.

   Cevapla
 5. Çocuğum için bardak imalat fabrikası açmak istiyorum fakat nakitim yok kredi alıp yapmak istiyorum bu fikriniz nedir. Birde bildiğiniz temiz ikinci el makina satan tavsiye edebileceğiniz firma varmı teşekürler.

  Cevapla
  • merhabalar isteğinize saygım sonsuz ancak nakit elinde bulundurmadan sermayesiz sadece kredi ile bu işe girmek yapacağınız en son şey olsun. Bu işte sermaye en önemli konudur. kredilere güvenip elinizde olmayan sermaye için bu şekilde plan yapmak işletme için büyük riskler taşır. belli bir sermaye elinizde bulunsa ona destek için kredi çekeceğim deseniz biraz daha olumlu düşünebilirim. kendi fikrim bu konuda sermayesiz girişim yapmamanız olacaktır.

   Cevapla
 6. Merhabalar
  Soru daha önce sorulmuş fakat koli bazında cevap vermişsiniz
  ( ortalama 80-85 koli )
  Koli içerisinde kaç adet bulunur (7 oz için)
  Teşekkürler

  Cevapla
   • Arkadaşlar hızlı tüketim malzemeleri pazar acısından güzel ancak bu sektörde dışa bağımlı olacağımızı unutmayalım çok basit bir hesap yapalım.
    1 ton kagit dan 7oz bardak 80 koli bardak urettigimizi sayalım
    1 ton kağıt 1400-1450 usd civarı biz 1400 usd sayalım
    1 koli de 3000 adet 7oz bardak var. 3000 adet bardağı seri üretimle toptan verdiğinizi düşünürseniz 125tl-160tl arasi verebilirsiniz. Biz 150 tl den hesaplayalım.
    80 koli bardak satışı bize 12000 tl getirisi olur
    Sadece kağıt maaliyeti ( içinde baskı ve kesim maliyetini, klişe ,nakliye,maalyetini katmadan ) 1400 usd = 10200 tl (kur.7.285) giderek artmakta. ) 1 ton kağıt bardak için de yaklaşık 250 kg taban kağıdı kullanılır. Bunun fiyatı da 350 usd civarı = 2549 tl
    Yani bizim sadece kağıt maliyetimiz 12759 tl olmakta. Basit hesapla 12000-12759=-759 tl. Yani zarardayız.
    Yukarıdaki maliyetlerin içine işyeri kirası, amortisman gideri, çalışan maaliyeti, baskı gideri, kesim gideri, klişe maaliyeti, nakliye maaliyeti, faturalar, vs vs dahil edilmemiştir.
    Bu durumda çok iyi düşünüp değerlendirip o şekilde işe girmenizi öneririm.

    Cevapla
    • Merhaba başkan, kazananlar üste diğer tüm maliyetleri de koyduğunda nasıl kazanıyor çok merak ediyorum? çünkü yaptığın hesap çok mantıklı, eğer veriler ortalama olarak doğruysa bu işte kazanmak için sirkülasyon ve 1 sene dayanma gücü şart. ama bu maliyetlerde o bile zor gibi.

     Cevapla
    • aydınlatıcı fikirleriniz için teşekkür ediyorum.iyi niyetli insanlar işin önünü ve arkasını tam araştırmadan bu işlere giriyor ve ciddi zararlara uğruyorlar.buradan bu işi yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem ÜRETMEK İŞİN EN KOLAY TARAFI İŞİN EN ZOR TARAFI İSE ÜRÜNÜ PAZARLAYABİLMEK. saygılar sunarım

     Cevapla
     • kesinlikle doğru söylüyorsunuz . bu sektörde her sektörde olduğu gibi kademeleri doğru şekilde yönetmek ister.

 7. Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben araştırma aşamasındayım, başka bir foruma rastladım çok fazla devir ve ikinci el makine satışı yapılıyordu, bir iki sene kullanılmış, çoğunda ortak anlaşmazlığı yüzünden satılık diyor ama acaba insanlar bu işe girip para kazanamıyorlar mı? Çok fazla batan var mı? Saygılarımla

  Cevapla
  • aslında yanlış hesap bağdattan döner lafı burada geçerli yanlış hesaplamalar ve sermaye yetersizliği sizi bu gibi sebeplere yöneltebilir. hep söylüyoruz maliyetinizi iyi hesaplayın yapamıyorsanız destek alın muhasebeci falan. ama kesinlikle yapın. sonrasında ise lokasyonlarınızı iyi seçin müslüman mahallesinde salyangoz satmayın.

   Cevapla
 8. Selamlar
  Hocam yıllardır makina bakım onarım sektöründeyim,fakat bardak imalatı sektörüne girmeye karar verdim malum bulunduğumuz sistem artık kullan at malzemelere dayalı bir sistem olacak bana yardımcı olmanız adına değerli fikirlerinize ihtiyacım var iletişim numaranızı veya mail adresinizi verirseniz görüşmek isterim saygilarimla

  Cevapla
   • Merhabalar bende karton bardak üretimi yapmak istiyorum ama destekleme ile açacağım o yüzden sıfır makina ihtiyacım olacak. Detaylı bilgiye ihtiyacım var mail adresim : [email protected]
    Gsm : 0544 650 72 65

    Cevapla
    • Öncelikle hayırlısı olsun. Sonrasında herhalde dediklerimi anlatamıyorum arkadaşlar destekleme ile açmak istiyorsunuz ama şunu unutuyorsunuz önce işletme kurulacak sonrasında desteklemeler alınacak. Çoğu arkadaşımız bize makineler gelsin bir hafta sonra ödeme falan söylüyor arkadaşlar öyle bir şey yok. Siz önce işletmeyi kuruyor makineleri alıyor sonrasında destekleme gelecek. Bu sıralamayı unutmayın. Ayrıca bu konuda bir şey daha var kosgeb parası ile işe girecekler şimdiden söyliyeyim işe girmeyin. Sermayesiz bu işler olmuyor.

     Cevapla
     • Hocam merhabalar,
      Biz 2 ortak bu karton bardak işine girmek istiyoruz. 100.000 tl sermayemiz var. 100.000 tl de kredi çekmeyi düşünüyoruz. Sizce bu kadar sermaye ile bu işe girmek mi mantıklı yoksa önerebileceğiniz bir başka iş var mı?

     • iki ortak için bu sermaye yeterli değil açıkcası. sizlere yetecek bir iş için bence ticaret ile uğraşmayı tavsiye ederim. O para ile oyuncak yada çakmak alıp satarak işinizi yapabilirsiniz. Karton bardak için yeterli bir sermaye değil.

 9. Merhaba, İstanbul’da genç bir girişimci olarak bu sektöre girmeyi çok düşünüp, gerekli araştırmaları yapıyorum. Karton bardak üretimi için gerekli olan pazarı ve ya pazarlamayı nasıl sağlayabilirim, bunun için nasıl ve hangi yolları izlemem gerekiyor. Pazar stratejisi nasıl dönüyor ve en önemlisi ise 100.000 TL ile tek bir kişi olarak bu işe girsem, beni zorlayacak olan kısımlar neledir, sektörün satış grafiği nasıl gösterir iyi bir kazançtan değilde beni bu pazara karşı koruyabilecek minimum satış/kar oranım yüzde kaç olması gerekiyor ? Evet haklısınız sorularım biraz fazla… Ama bunları da öğrenmek istiyorum. daha da çok var ama en çok merak ettiklerim bunlar. Teşekkürler, iyi çalışmalar herkese. Saygılarımla M. Demir. [email protected] – +90 541 920 56 00

  Cevapla
 10. Merhabalar
  1 ton 280+18 gr PE bardak kagidindan kac adet 8 oz yan kanat cikar bilgi verirseniz memnun olurum

  Cevapla
 11. Kolay gelsin karton bardak işi yapmak istiyorum tek kişi olarak açmak istiyorum 100binliram var bu para yeterlimi ilk önce bir makine alıp kendi çapımda başlayarak ilerlemek istiyorum şansım varmı yapabilir bir makine günlük ortalama nekadar bardak çıkarır daha doğrusu 100binlira yatırıp para kazanabilir miyim azimliyim çalışkanım çalışma yönünden sorunum yok

  Cevapla
 12. 180 bin tl ile bu işi yapabilirmiyim hiç bilgim yok bu konuda kafam sadece matematik ticaret konularına çalışıyor en uygun fiyata hangi yerli makine alırım

  Cevapla
 13. hocam merhaba ben mersinde bu işe girmek istiyorum fakat tecrübem yok ama herkes gibi klasik soru olacak bu iş için ne yapabilirim çok araştırıyorum saygılar

  Cevapla
 14. Selamunaleykum bende bu işi yapmak istiyorum uzun zamandır araştırıyorum. Bir bardak ortalama 5 gram oluyor. 1 ton kağıttan ortalama 200 bin adet bardak çıkıyor. 60 lık bir makina dakikada 60 atım yaparsa günlük 22 saat çalışma yaparsa ortalama 80 bin adet bardak çıkar. Markette bardakların tanesini 20 kuruşa satıyorlar marketci toptancıdan 10 kuruşa alsa toprancı benden 0.05 kuruşa alır. Yani toplamda 1 ton kağıttan 10 bin tl ciro elde edilir. E kağıdın tonu 1200 dolar civarında nerdeyse kafa kafaya geliyor. Benim öyle bir pazara girmem lazım ki sürümden kazanayım. Buda şuan günümüz şartlarında çok zor.

  Cevapla
 15. Dükkan sıkıntım olmadan 180-200 bin lira sermayem var daha genç yaşlardayim suan ufaktan başlamak istiyorum sizce bu iş için yeterli miktara sahip miyim? Çok büyütmek istemiyorum ufak çaplı getirisi olan bir yer istiyorum

  Cevapla
  • SERMAYE OLARAK BENİM DÜŞÜNCEM YETERSİZ KALLIR. DAHA BÜYÜK SERMAYE İLE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

   Cevapla
 16. Selamın aleyküm karton bardak üretimi yapmak istiyorum 600.000 tl gibi bi sermayem var ben baya baya 1 aydır makinenin elektrik tüketiminden faturalara kadar hepsini hesaplayarak maliyet çıkardım fakat piyasa serbest bu risklimi sizce yani 7 oz koliyi 450 dende satan var 700 dende(desensiz)ha birde şuan sermayem yeterlimi sizce yıl 2023 malüm ?

  Cevapla

Yorum yapın