KARTON BARDAK İLE PARA KAZANMA

Karton bardak ile para kazanmak biliyorsunuz ki artık popüler hale  geldi. Karton bardak maliyetleri ve kâr marjları ile ilgili birçok yazı ve makale sunduk. Ve gerçekten çok ilgi gördü bu konuda kendini geliştirmek isteyenler bize ulaştı. Şimdi ise sizlere çoğunun bilmediği bir fikir ile de karşınızda olacağız. Bu fikir düşük sermayeli hatta sermayesiz işler arasına girebilir. Sermayesiz işler de genellikle işçiliğinizi kullanırsınız. Bu fikirimizde de vaktinizi ve enerjinizi kullanacaksınız.

 

Nedir bu sermayesiz güzel fikir dediğinizi duyar gibiyiz ;

Karton bardak hakkında biliyorsunuz ki koli işi ile ilgili birçok yazı var. Şimdi ise sizlere bardakları toptan alıp 10 lu 5 li 15 li paketleyip satmak ve pazarlamak hakkında bilgi vereceğiz. Çoğu insan markete girerek 100 lü bardak istemez. Reyonda 10 lu 15 gibi ürünleri alıp kullanmak ister. Bu sayede de perakende satış gerçekleşir. Şimdi sizler ne mi yapacaksınız ?

 

Koli fiyatı 150 ile 180 gibi fiyatlarda değişen karton bardağı alacaksınız. Üreticiler le ilgili bilgiler vermiştik daha önce ama internette de satışı mevcut. N11 Hepsiburada gibi ortamlarda bulunmakta. Bu bardakları alıp 10 lu 15 li gibi ihtiyaca göre ayıracaksınız. Koliler 3000 li geliyor. 10 lu yaparak 300 adet paketlenmiş bardak oluşturmuş olacaksınız. Ekstra ambalalj firmasından gidip pp poşet alacaksınız. bakın 10 – 15 bardak sığacak şekilde ayarlayın ve o poşeti alın. Ama poşeti alırken ağzı bantlılar var eğer uğraşmak isterseniz poşet ağzı kapatıcı makine var ucuz onuda alabilirsiniz. Çünkü ağzı bantlı poşet biraz daha maliyetli olabilir.

Şimdi bardaklarımızı poşetleyerek satışa hazırlıyoruz. ilk etapta büyük marketleri es geçin onlar barkodlu almak isteyecektir. O yüzden ilk etapta bakkalları listenize alın. Şimdi bu planlama sizin isteğiniz doğrultusunda değişir önemli olan fikir. Gelelim kâr planınıza.

 

Bardak kolisi fiyatlarını görmüştük. Biz 150 tl den hesaplayarak bakalım. 150/3000 yaparsak adet fiyatını buluruz. Yani 0,05 krş yapıyor. Bunun yanında poşette 0,10 a geliyor. 10 tane bardak 0,50 krş yapar. artı poşet 0,60 krş yapar. Şimdi bu bardak piyasa fiyatı 1 ile 1,25 tl arasında değişir. Bu sizin müşteriye nabza göre şerbet vereceksiniz.. Yani 150 tl ye aldığımız koli 300*1 tl yaparsak 300 lira yapar. %100 kâr marjı ile ayda 10 koli satın size güzel bir ek gelir olabilir. Evde boş zamanlarınızda paketleme yapın yaz aylarında satışlarınızı ayarlayın. Potansiyeli olan bir sektör aklınızda bulunmasının faydası var.

 

Karton Bardak İle ilgili Bilgi ve fikir edinmek için yeni kitabımız çıktı. Sizler bu eşsiz kitaptan faydalanmak için hemen satın alabilirsiniz.

 

N11 üzerinden satın almak için link aşağıda :

https://urun.n11.com/kaynak-kitaplar/karton-bardak-imalati-kilavuzu-P453330295

Yorum yapın