KÂRLI İŞ FİKRİ!

Kârlı iş fikri ile para kazanabilirsiniz. Bu iş fikri ile sizde para kazanabilirsiniz.

 

Biliyorsunuz ki ki bir söz vardır, ”Denizden babam çıksa yerim” . Bu sayede balık sektörü ortaya çıkıyor. Vatanımızda tüketim olarak fazla bir orana haiz olan balık ve balık tüketimi denizlerden elde edilmiş canlılar ile devam etmektedir. Ülkemiz sayıca birçok çeşit balığa ev sahipliği yapmaktadır. Bilhassa hamsi. Karadeniz kültüründe büyük bir yeri olan hamsi insanımızın tercih etmiş olduğu ve fazlaca tükettiği bir balık türüdür.

 

Bu mevzu niçin kârlı iş fikri diye merak ediyorsunuz. Gelelim fikrimize. Birçok ilimiz denize kıyısı olmaması sadece balık tüketimi ile biliniyor. Bu uzakta olan birşeye hasretimiz benzer biçimde bir olgu yaratıyor. Bu sayede ortaya fırsat çıkıyor. Fırsatları değerlendiren de daima kazanır. 

Şimdi biliyorsunuz ki ki kayıklarda toplanan balıklar erken saatlerde balık komisyoncularına ulaştırılır. Balık komisyoncuları anlaşmalı oldukları kayıklar ile alışverişini yapar ve komisyonu ile satar. Bu sayede alışveriş ortaya çıkar. Bizim burada yapmamız ihtiyaç duyulan küçük ana para ile kasa balık alıp satmak. Bunu arabamızla yada mahalle kenarlarında , kalabalık yerlerde kolaylıkla yapabiliriz. Bu mevzuda oldukça kârlı dönüşümler alabilirsiniz. Şöyleki düşünelim bir kasa balık ortalama balığına bakılırsa tane yada kilogram değişebilir örnek olarak palamut. Süratli satılan ve uygun olan bir balım türü. Bir kasa palamut 10 tane . Komisyoncudan alıp ayıklayabilir ve hazır halde pazarlayabilirsiniz. Bu birazcık kolay gelsede uğraş isteyen bir iş. Ek olarak balıkhaneye sabah erkenden gidip kavga dövüş balık alması cabası. Şundan dolayı erken saatte balık tükenmektedir.

 

Aldığımız balığı kârımız ile satarak para kazanabilirsiniz. Çevremizde iyi noktalarda kasalarca balık anında tükeniyor. Bu mevzuda sizlere birkaç tavsiye vereceğim eğer açık kasalı kamyonetiniz var ise arkasına 50 kasa balığı yükleyin balık olmayan illere ilçelere gidin. Pazarına rastlatırsanız daha iyi olur. Bu benzer biçimde yerlerde daima balık olmaz. Aracınızın kasasını açın ve satışa başlayın. Birazcık bağırma ve uğraş ile ayıklanmış yada ayıklanmamış balık satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ihmal etmeyin ki anlaşmak için komisyoncu ile güzel dostluklar kurun ve aranızı yapın. Ne kadar uygun alırsanız o denli kâr elde edersiniz. Mevzu ile ilgili olarak sormak istediklerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz.

“KÂRLI İŞ FİKRİ!” üzerine bir yorum

Yorum yapın