KÂRLI İŞ FİKRİ!

Kârlı iş fikri ile para kazanabilirsiniz. Bu iş fikri ile sizde para kazanabilirsiniz.

 

Biliyorsunuz ki bir laf vardır, ”Denizden babam çıksa yerim” . Bu sayede balık sektörü ortaya çıkıyor. Ülkemizde tüketim olarak fazla bir orana sahip olan balık ve balık tüketimi denizlerden elde edilen canlılar ile devam etmektedir. Ülkemiz sayıca birçok çeşit balığa ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle hamsi. Karadeniz kültüründe büyük bir yeri olan hamsi insanımızın tercih ettiği ve fazlaca tükettiği bir balık türüdür.

 

Bu konu neden kârlı iş fikri diye merak ediyorsunuz. Gelelim fikrimize. Birçok ilimiz denize kıyısı olmaması ancak balık tüketimi ile biliniyor. Bu uzakta olan birşeye hasretimiz gibi bir olgu yaratıyor. Bu sayede ortaya fırsat çıkıyor. Fırsatları değerlendiren de her zaman kazanır. 

Şimdi biliyorsunuz ki kayıklarda toplanan balıklar erken saatlerde balık komisyoncularına ulaştırılır. Balık komisyoncuları anlaşmalı oldukları kayıklar ile alışverişini yapar ve komisyonu ile satar. Bu sayede alışveriş ortaya çıkar. Bizim burada yapmamız gereken ufak sermaye ile kasa balık alıp satmak. Bunu arabamızla veya mahalle kenarlarında , kalabalık yerlerde kolaylıkla yapabiliriz. Bu konuda oldukça kârlı dönüşümler alabilirsiniz. Şöyle düşünelim bir kasa balık yaklaşık balığına göre adet veya kg değişebilir mesela palamut. Hızlı satılan ve uygun olan bir balım türü. Bir kasa palamut 10 adet . Komisyoncudan alıp ayıklayabilir ve hazır halde satabilirsiniz. Bu biraz basit gelsede uğraş isteyen bir iş. Ayrıca balıkhaneye sabahın köründe gidip kavga dövüş balık alması cabası. Çünkü erken saatte balık tükenmektedir.

 

Aldığımız balığı kârımız ile satarak para kazanabilirsiniz. Çevremizde iyi noktalarda kasalarca balık anında tükeniyor. Bu konuda sizlere birkaç tavsiye vereceğim eğer açık kasalı kamyonetiniz var ise arkasına 50 kasa balığı yükleyin balık olmayan illere ilçelere gidin. Pazarına rastlatırsanız daha iyi olur. Bu gibi yerlerde her zaman balık olmaz. Aracınızın kasasını açın ve satışa başlayın. Biraz bağırma ve uğraş ile ayıklanmış veya ayıklanmamış balık satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Unutmayın ki anlaşmak için komisyoncu ile güzel dostluklar kurun ve aranızı yapın. Ne kadar uygun alırsanız o kadar kâr elde edersiniz. Konu ile ilgili olarak sormak istediklerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.