KÂRLI İŞ FİKRİ SÜT BESİCİLİĞİ !

Süt ve besicilik yaparak fazlaca kârlı bir iş fikri ile siz değerli ziyaretçilerimizin karşınızdayız.

 

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın her geçen gün gerilemesi devletimizde bu işle uğraşmak isteyen sayısının azalması yükselen maliyetler benzer biçimde birçok etkenin bulunmuş olduğu sektörde artık gerileme başladı. Bu sektörde krizi fırsata çevirmek icap ettiğini anlayanlar ise fırsatlar için düşünmeye başladı. Devletimizde kafi kriz yönetimi olmaması birçok sektörde sorun yaşanmasına sebep oluyor. Devletin hayvancılıkta verdiği destek sunar size ilaç benzer biçimde gelebilir. Ilk olarak mevzu ile ilgili birçok kalkınma ajansına başvurabilirsiniz. Ek olarak ziraat ve hayvancılık bakanlığına da başvurabilir destek sunar hakkında informasyon alabilirsiniz.

İş fikrimize ulaşınca biliyorsunuz ki ki her geçen gün doğallıktan uzaklaşan bir yaşantımız var ve naturel olana ulaşmak zor bulmak daha da zor. Daha ilkin aramızda hayvancılık ile uğraşmış olanlarımız var ise mevzu ilgilerini çekebilir. Bir ihtimal bildiğiniz yöntemlere bir yenisini ilave ederek sizin için bir fikrimiz olabilir. Ilk olarak işe doğal olarak ki hayvan alarak başlayacağız. Birçok yörede hayvan var fakat iyi mi bir hayvan alacağız. Süt veren ve verim elde eden bir hayvan seçmekte yarar var. Yurtdışından gelen sementer eşeysel inekler süt verimliliği ile tanınıyorlar. Veyahut da yerli inek almak da mantıklı olabilir. İşimizi duyanlar eee bunu biz biliyoruz fakat satamıyoruz yada uğraşamıyoruz diyenler olacaktır fakat sonuna kadar okuyun. İşe 2 hayvan ile başlayabiliriz. Minik bir ahır kafi olacaktır. Başlangıç için var ise bir arazimiz kullanabiliriz ki ülkemize çoğumuzun köyü bulunmakta. Unutmamakta yarar var bu iş hakikaten vakit isteyen ve ilgi gerektiren bir iştir.

Ahırımıza aldığımız inekler ile süt sağarak satarak para kazanacağız. Peki sütümüzü kime iyi mi satacağız ?

Ilk olarak artık apartmanlar her yerde ve çevremizde birçok apartman mevcut. Bizim ilk olarak bir apartman ile emek vererek para kazanmamız mevcut. En düşük bir apartmanda 40 daire bulunmakta. Biz aşağı yukarı ineğimiz 15 lt süt verdiğini düşünerek işe başlayacağız. Pazarlama kolaylığı olsun diye 1 lt lik cam şişeler alarak günlük süt sağıp cam şişeye koyacağız. Anlaştığımız apartmanda günde 30 lt süt satarak sabah vereceğiz akşam boşları almaya gidip tahsilat yapacağız. sütün lt ‘si şuan da 5 tl organik naturel süte bu parayı vermeyen de yok. Her gün kapımıza günlük taze süt gelse kimse hayır demez inanırım. Günlük bu 15lt süt ile 75 tl yapar bu iki inek ile 150 tl yapar. haftanın 5 günü satış gerçekleştirerek ayda toplamda 3000 tl ye karşılık etmiş olur. 2 ineğin aylık maliyeti samanı yada öteki giderleri 500 tl yi geçmez ek olarak tezeğinide kullanmalıyız. Bağ bahçe yaparak naturel ürünler üretebiliriz.

Ek olarak teşviklerle mal sayımızı arttırabilir sağım yada öteki ekipmanları geliştirebiliriz. Mevzu hakkında merak ettiklerinizi bizlere iletebilirsiniz.

“KÂRLI İŞ FİKRİ SÜT BESİCİLİĞİ !” üzerine bir yorum

Yorum yapın