KÂRLI ALIM SATIM İŞİ ÇAKMAK!

Toptan çakmak alıp satarak kâr elde edin. Hemde küçük paralardan bashetmiyoruz. Bu fırsat sizin için ciddi kâr içeriyor olabilir.

 

Ülkemizde her geçen gün artan sigara kullanımı yanında birçok materyalin de alım satımını arttırıyor. Bununla birlikte çakmak tüketimi tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek miktarda. Neredeyse her sigara alan müşteri bir çakmak alıyor. Bu sayede ortaya çıkan talep ülkemizde bazı bölgelerde ciddi anlamlarda talep oluşturuyor. Bu konuda para kazanmak fikrine gelecek olursak çoğumuzun aklına gelmiştir. Çakmağı alıp satan noktalar hızlı tükettikleri çakmakları kendileri temin etmek zorunda kalıyorlar. Fiyat konusunda anlaşabileceğiniz noktalara ciddi satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Toptan olarak birçok yerde çakmak satışı mevcut. Ancak fiyat konusunda farklı fiyatlar görebilirsiniz. Dediğimiz gibi bir şeyi satarken değil alırken kazanırsınız. İş fikrimiz çakmak alıp noktalara satmak. Bu konuda baya bir açık olduğunu bilmenizde fayda var. Müşterinin ayağına giden firmalar fiyat konusunda epey yüksek. Mesela clipper satan bayiler yüksek miktarda fiyatlar ile satıcıyı zora sokuyor ancak bilenler spot piyasadan daha ucuza alabiliyor. Bu sayede size de bir dilim pasta açılıyor. Aracınızı çakmak doldurarak müşteriye sunabilirsiniz. Özellikle 1 – 1,5 tl ye satılan ucuz çeşit toscow çakmak modellerinde kesinlikle peynir ekmek gibi satabilirsiniz. Şuan da 0,25 – 0,35 krş arasında fiyatları değişen bu çakmaklar 1 ile 1,5 tl arasında değişmektedir. Ve müşteri sigara alırken gözüne bu fiyat gelmiyor. Çünkü çakmak olmadan sigarasını yakamaz ve sürekli dışarıdan isteyemez. Doğru noktalara potansiyel müşteriler oluşturarak peşin para satarak para kazanmanız mümkün. Hemde küçümsenecek paralar değil emin olun.

İş modelini çizelim. Ucuz modelli çakmaklarda pakette 50 adet bulunur bu şekilde önce piyasaya ucuz modeller ile girebilir daha da ilerlettikçe çeşit sunabilirsiniz. Hemde sermaye yapmış olursunuz. Mini bir program hazırlayalım.

Paketinde 50 adet bulunan ucuz çakmağı 0,30 krş tan 15 liraya alabiliriz. yaklaşık 100 paket alarak 1500 tl ile 100 paket alarak işe başlayabilirsiniz. Zaten 100 paket çakmak 1 saatte kolaylıkla satılabilir.  İşlek caddede  müşteriye  10 paket bırakmanız yeterli. Hesabımıza gelirsek satış olarak 0,5 krş tan satacağız diye düşünelim. Tabi fiyatlar sizin anlaşmanıza göre değişebilir. Daha ucuza alıp daha ucuzada satabilirsiniz. Piyasada ortalama fiyatlar üzerinden örnek veriyoruz. 0,5 krş tan satarak paketini 25 tl gibi bir rakama satacaksınız. Bu da demek oluyor ki paket başında 10 tl kazacaksınız. Aldığımız stok 100 paket ile 1000 lira kazanmış olacaksınız. yatırım miktarınızı neredeyse 2 ye katladınız. Çakmak çeşitlerini mantıklı olarak arttırarak yani satılabilicek çeşitler ile bu paraları kazanmak mümkün. Çakmak konusunda sizlere önerimiz toscow , tokai , clipper , cricket gibi markalar  olabilir. Pazarlama yeteneğiniz ile sizler biraz uğraşarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

KÂRLI ALIM SATIM İŞİ ÇAKMAK!” 3 Yorum Yapılmış

 1. ramazan

  Çok fazla yapan yok mu? Plastik toptancıları hemen hemen hepsi satıyor çakmak.

  Cevapla
  1. admin Post author

   toptancılar mevcut lokasyon olarak bazı bölgeler de ayağına çakmak getiren malesef yok.

   Cevapla
 2. Emircan

  Ben getirir.im ayağınıza çakmak elimizde mevcut ata türklü ve bayraklı çakmaklarımız vardır

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.