KÂRLI ALIM SATIM İŞİ ÇAKMAK!

Toptan çakmak alıp satarak kâr elde edin. Hemde ufak paralardan bashetmiyoruz. Bu fırsat sizin için ciddi kâr içeriyor olabilir.

 

Devletimizde her geçen gün artan sigara kullanımı yanında birçok materyalin de alım satımını arttırıyor. Bununla beraber çakmak tüketimi tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek oranda. Neredeyse her sigara alan alan kişi bir çakmak alıyor. Bu sayede ortaya çıkan talep devletimizde bazı bölgelerde ciddi anlamlarda talep oluşturuyor. Bu mevzuda para kazanmak fikrine gelecek olursak çoğumuzun aklına gelmiştir. Çakmağı alıp satan noktalar süratli tükettikleri çakmakları kendileri temin etmek zorunda kalıyorlar. Fiyat mevzusunda anlaşabileceğiniz noktalara ciddi satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Toptan olarak birçok yerde çakmak satışı mevcut. Sadece fiyat mevzusunda değişik fiyatlar görebilirsiniz. Dediğimiz benzer biçimde bir şeyi satarken değil alırken kazanırsınız. İş fikrimiz çakmak alıp noktalara satmak. Bu mevzuda baya bir açık bulunduğunu bilmenizde yarar var. Müşterinin ayağına giden firmalar fiyat mevzusunda epey yüksek. Sözgelişi clipper satan bayiler yüksek oranda fiyatlar ile satıcıyı zora sokuyor sadece bilenler spot piyasadan daha ucuza alabiliyor. Bu sayede size de bir dilim pasta açılıyor. Aracınızı çakmak doldurarak müşteriye sunabilirsiniz. Bilhassa 1 – 1,5 tl ye satılan ucuz çeşit toscow çakmak modellerinde kesinlikle peynir ekmek benzer biçimde pazarlayabilirsiniz. Şuan da 0,25 – 0,35 krş içinde tutarları değişen bu çakmaklar 1 ile 1,5 tl içinde değişmektedir. Ve alan kişi sigara alırken gözüne bu fiyat gelmiyor. Bundan dolayı çakmak olmadan sigarasını yakamaz ve devamlı dışarıdan isteyemez. Doğru noktalara potansiyel müşteriler oluşturarak peşin para satarak para kazanmanız mümkün. Hemde küçümsenecek paralar değil güvenilir olun.

İş modelini çizelim. Ucuz modelli çakmaklarda pakette 50 tane bulunur bu şekilde ilkin piyasaya ucuz modeller ile girebilir daha da ilerlettikçe çeşit sunabilirsiniz. Hemde ana para yapmış olmuş olursunuz. Mini bir program hazırlayalım.

Paketinde 50 tane bulunan ucuz çakmağı 0,30 krş tan 15 liraya alabiliriz. ortalama 100 paket alarak 1500 tl ile 100 paket alarak işe başlayabilirsiniz. Aslına bakarsanız 100 paket çakmak 1 saatte kolaylıkla satılabilir.  İşlek caddede  müşteriye  10 paket bırakmanız kafi. Hesabımıza gelirsek satış olarak 0,5 krş tan satacağız diye düşünelim. Doğal olarak fiyatlar sizin anlaşmanıza gore değişebilir. Daha ucuza alıp daha ucuzada pazarlayabilirsiniz. Piyasada averaj fiyatlar üstünden örnek veriyoruz. 0,5 krş tan satarak paketini 25 tl benzer biçimde bir rakama satacaksınız. Bu da demek oluyor ki paket başlangıcında 10 tl kazacaksınız. Aldığımız yığın 100 paket ile 1000 lira kazanmış olacaksınız. yatırım miktarınızı neredeyse 2 ye katladınız. Çakmak çeşitlerini mantıklı olarak arttırarak doğrusu satılabilicek çeşitler ile bu paraları kazanmak mümkün. Çakmak mevzusunda sizlere önerimiz toscow , tokai , clipper , cricket benzer biçimde markalar  olabilir. Pazarlama kabiliyetiniz ile sizler birazcık uğraşarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

“KÂRLI ALIM SATIM İŞİ ÇAKMAK!” üzerine 3 yorum

Yorum yapın