Karikatür Çizerek Para Kazanmak!

Hızlı erişim

Karikatür çizerek ve bu karikatürleri ister siteniz de ister bir mecmua yada gazete şeklinde ortamlarda yayınlatarak para kazanın. Evet yanlış duymadınız. Karikatür çizerek para mı kazanılır diye düşünmeyin. Çizimler yaparak internette logo broşür vb grafiklerini satan birçok grafiker mevcut. Fakat sizler bundan değişik daha ergonomik ve beceri isteyen bir mevzudan bahsedeceğim. Aslen şu anda evlerimiz de dururken daha kolay ve süre geçirecek bir düşünce aslına bakarsak. Evde kalanlar için güzel bir hobide diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi ki birçoğumuz değişik karikatürler ve resimler görmeyi seviyoruz. Bu mevzuda birçok sayfayı da takip ediyoruz. İçimizde bir fotoğraf merakı var ise bu mevzuda birkaç tecrübe etme ile kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bir kalem ve kağıt ile güzel bir ana para edinebilirsiniz. Bu mevzuda sizlere en güzel tavsiyemiz bir hoca seçmeniz. Doğrusu bazı karikatürist örnek almanız. Örnek aldığınız karikatürler ile çalışmaya başlayın örnek resimler bulun ve kopyalayın elinizi alıştırın.

Zaman içinde eliniz alışacaktır. Ve kendi karakterlerinizi çizmeye ve her seferinde o karakteri ezberden halletmeye başlayacaksınızdır. Bu mevzuda el emek vermesi iyi bir yol olacaktır size. Derhal pes etmeyin bundan dolayı daima yaptığımız bir iş değil. Her iş de olduğu şeklinde bu işte de sizler birazcık azimli olmanız gerekmektedir. Bazı karikatürist noktalar ile çizimlerinize yol verin. Kendi karakteriniz ile bir öykü oluşturun ve onun üstünde yürümeye devam edin.

Evet çizmeye başladık peki bunlar bizlere iyi mi para kazandıracak konusunu düşünmeye başladınız. Bu mevzuda sizlere önerim ilk etapta kendinizi birazcık daha geliştirmek amacı ile bir toplumsal medya kullanıcısı olarak hesap açın ve yalnız karikatürlerinizi şu demek oluyor ki çizimlerinizi paylaşın. Bu çizimler ile beğeni toplamak siz değerli üyelerimizin yapacağınız işte daha iyi motive edecektir. Sonrasında ise bazı gösterim organlarını kullanmak gerekiyor. Bunlar haber sitelerinin gülmece köşeleri gazete ve dergilerin gülmece köşelerinde yayınlanabilir olmalıdır. İnternette araştırma yaparak çizimlerinizden bazılarını dergilere mail atarak görmesini sağlamanız gerekmektedir. Bu sayede kendinizi ve çizimlerinizi farkedilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yaptığınız kontakt kurma denemeleri sürerken bir taraftan da söyleyeceğimizi dikkate alın. İnsanların gülmeye ihtiyacı olduğu bu zamanda mini bir mecmua çıkarmanızı isteyeceğiz. Bu kendi sayılarınızı oluşturacağınız bir gösterim şeklinde düşünün ve bunun ilgi çekeceğini düşündüğünüz çizimleri burada yayınlayabilirsiniz. Bu mevzuda sizlere de destek olacak ortamlar da mevcut. Kendi abonelik sisteminizi oluşturabilirsiniz. İnternette çizimlerinizi ilgi çekeceği toplumsal mecralar da paylaşın ki bu toplumsal uygulamalar hakkaten aniden popüler olmanızı sağlayabilir. İlerleyen zamanlar da bu mevzuda desr vermeye başlayabilirsiniz. Udemy ve youtube şeklinde ortamlarda bu kursları ücretli olarak da satmanız mümkün.

“Karikatür Çizerek Para Kazanmak!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın