Karikatür Çizerek Para Kazanmak!

Hızlı erişim

Karikatür çizerek ve bu karikatürleri ister siteniz de ister bir dergi veya gazete gibi ortamlarda yayınlatarak para kazanın. Evet yanlış duymadınız. Karikatür çizerek para mı kazanılır diye düşünmeyin. Çizimler yaparak internette logo broşür vb grafiklerini satan birçok grafiker mevcut. Fakat sizler bundan farklı daha pratik ve yetenek isteyen bir konudan bahsedeceğim. Aslında şu anda evlerimiz de dururken daha kolay ve zaman geçirecek bir fikir aslında. Evde kalanlar için güzel bir hobide diyebiliriz.

Biliyorsunuz ki birçoğumuz farklı karikatürler ve resimler görmeyi seviyoruz. Bu konuda birçok sayfayı da takip ediyoruz. İçimizde bir resim merakı var ise bu konuda birkaç deneme ile kendinizi test edebilirsiniz. Bir kalem ve kağıt ile güzel bir sermaye edinebilirsiniz. Bu konuda sizlere en güzel tavsiyemiz bir hoca seçmeniz. Yani bazı karikatürist örnek almanız. Örnek aldığınız karikatürler ile çalışmaya başlayın örnek resimler bulun ve kopyalayın elinizi alıştırın.

Zamanla eliniz alışacaktır. Ve kendi karakterlerinizi çizmeye ve her seferinde o karakteri ezberden yapmaya başlayacaksınızdır. Bu konuda el çalışması iyi bir yol olacaktır size. Hemen pes etmeyin çünkü her zaman yaptığımız bir iş değil. Her iş de olduğu gibi bu işte de sizler biraz azimli olmanız gerekmektedir. Bazı karikatürist noktalar ile çizimlerinize yol verin. Kendi karakteriniz ile bir hikaye oluşturun ve onun üzerinde yürümeye devam edin.

Evet çizmeye başladık peki bunlar bize nasıl para kazandıracak konusunu düşünmeye başladınız. Bu konuda sizlere önerim ilk etapta kendinizi biraz daha geliştirmek amacı ile bir sosyal medya kullanıcısı olarak hesap açın ve sadece karikatürlerinizi yani çizimlerinizi paylaşın. Bu çizimler ile beğeni toplamak sizlerin yapacağınız işte daha iyi motive edecektir. Sonrasında ise bazı yayın organlarını kullanmak gerekiyor. Bunlar haber sitelerinin mizah köşeleri gazete ve dergilerin mizah köşelerinde yayınlanabilir olmalıdır. İnternette araştırma yaparak çizimlerinizden bazılarını dergilere mail atarak görmesini sağlamanız gerekmektedir. Bu sayede kendinizi ve çizimlerinizi farkedilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yaptığınız iletişim kurma denemeleri sürerken bir taraftan da söyleyeceğimizi dikkate alın. İnsanların gülmeye ihtiyacı olduğu bu dönemde mini bir dergi çıkarmanızı isteyeceğiz. Bu kendi sayılarınızı oluşturacağınız bir yayın gibi düşünün ve bunun ilgi çekeceğini düşündüğünüz çizimleri burada yayınlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere de yardımcı olacak ortamlar da mevcut. Kendi abonelik sisteminizi oluşturabilirsiniz. İnternette çizimlerinizi ilgi çekeceği sosyal mecralar da paylaşın ki bu sosyal uygulamalar gerçekten bir anda popüler olmanızı sağlayabilir. İlerleyen zamanlar da bu konuda desr vermeye başlayabilirsiniz. Udemy ve youtube gibi ortamlarda bu kursları ücretli olarak da satmanız mümkün.

“Karikatür Çizerek Para Kazanmak!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın