Kalorifer Petek Temizleme İşi Nasıl Yapılır

Bu yazımda size pek bilinmeyen fakat kar marjı yüksek bir iş fikrinden anlatmak isterim.. Isıtıcılar ve petekler Verimli emek vermesi için her yıl temizlenmesi gerekir. Bunun için ya tüm petekleri tek tek çıkarıp yıkamanız gerekiyor ya da usta çağırmanız gerekiyor. internetten kalorifer peteği iyi mi temizlenir Araştırdığınız vakit ustalar tek makineyi kolaylıkla kullanabilirler. petek temizleme İşlemin tamamlandığını görebilirsiniz. Üstelik bu makinenin averaj fiyatı 1500 TL. Evde ısınma ve göbek temizliği sonrası ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 200 TL’dir. Harcanan ana paraya gore muhteşem bir kar marjı. Üstelik doğalgazın kullanıldığı her evde yapılması ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Dolayısıyla satın alan tabanı da fazlaca geniş. şimdi sana kalorifer peteği iyi mi temizlenir Detaylı anlatarak başlayayım.

Okumak: Petek temizliği haricinde değişik işler yapmak istiyorsanız, Yeni iş fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Isıtma ve Çekirdek Temizleme İşi

Petek Temizleme Makinesi

Petek Temizleme Makinesi

Yukarıda gördüğünüz makine yardımı ile 1 saat şeklinde bir sürede Isıtıcı ve Petek temizliği yapılabilmektedir. Bu makinelerin fiyatı 1000 TL ile 4000 TL arasındadır. Aralarındaki fark ise sağladıkları sıcak suyun derecesi, bar basıncı, extra özellikleri ve kalitesidir. Burada seçim tamamen sizin. Almanya malı bir makine seçmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Sizlere alt başlık olarak makinenin kullanımı hakkında birazcık data vereceğim. Fakat ilk olarak sizlere bu işten iyi mi para kazanılacağını anlatmak isterim. Kalorifer ve petek temizliği işi yapanların bir çok, müşterilerini ya internetten ya da bastıkları broşürler yardımıyla buluyor. Vatanımızda ekonomik kriz olsa bile talebin düşmeyeceği bir iş fikridir. Kriz zamanlarında insanoğlu daha çok tutum etmeye çalışır. Tarağı temizledikten sonrasında yayılan ısının derecesi artar, bu da faturaları azaltır.

Birçok elektrik direği, duvar yada apartman girişinde kalorifer, kombi ve petek temizliği ile ilgili çıkartmaları görebilirsiniz. Normalde bu tip reklam emek harcamaları etkili olmaz. Sadece çilingir, halı yıkama, böcek ilacı ve kombi temizliği şeklinde iş modellerinde dönüşüm oranı yüksektir. Netice olarak bu hizmeti alacak kişiler kendilerine yakın bir yerle çalışmak isterler.

Başka bir reklam modeli web üstünden yapılandırılır. Artık birçok şahıs hizmet satın almak için internete giriyor. Bu hizmetleri sağlayanları Google reklamları yada Armut.com üstünden görebilirsiniz. Pek fazlaca şirket ya petek sayısına gore ya da durağan(durgun) bir ücret üstünden fiyatlandırma yapmaktadır. Averaj olarak 200 TL’nin altında hizmet verenleri görme şansınız yok diyebilirim. Bunu araştırma yaparak teyit edebilirsiniz.

Isıtma Çekirdeği Iyi mi Temizlenir

Isıtma Çekirdek Temizleme İşi Nasıl Yapılır?

Isıtma Çekirdek Temizleme İşi Iyi mi Yapılır?

Resimde gördüğünüz şeklinde bir makine ve temizlik kimyasalı aldığınızı varsayarak anlatmaya başlıyorum. Her şeyden ilkin, aşırı teknik bir şey yapmanıza gerek yok. İngiliz anahtarı tutmasını bilen her insanın kolaylıkla yapabileceği bir iş. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterlidir.

Çoğu zaman banyoda bulunan havluluk kısaca radyatörü çıkarın. Önünüzde iki hortum belirecek. Bunlardan biri sıcak su girişi, diğeri ise çıkıştır. Makineden çıkan hortumlardan birini su giriş vanasına bağlayınız. Su dönüş vanasına bir hortum bağlayın ve hortumun öteki ucunu wcye yada lavaboya sabitleyin. Bu hortum atık suyu tahliye edecektir. Sıra radyatör tesisatına su verme aşamasıdır. Makinenin su deposunu musluk suyuyla doldurun. Tüm peteklerin açık olduğundan güvenilir olduktan sonrasında ilkin düzgüsel su ile temizlemeye başlayın. İlk başta, oldukça kirli su akacaktır. Bu aşamadan sonrasında musluk suyu ekleyeceğiniz tanka hususi bir petek temizleme kimyasalı ilave edin. 15-20 dakika bu kimyasalla aynı temizliği halletmeye devam edin. Kimyasal ile temizledikten sonrasında 20-30 dakika aralığında temiz su ile temizlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kullandığınız kimyasallar petek borunun delinmesine niçin olabilir. Son adım ise petek koruma kimyasalı ile makineyi yeniden çalıştırmaktır. Tüm bu işlemler peteğin kirlilik oranına, petek sayısına ve tercihinize gore değişim göstermektedir. Sadece ideal olan 1,5 -2 saat içinde temizlemektir. Tüm bu işlemlerin anlatılandan daha kolay olduğundan güvenilir olabilirsiniz. Hatta aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Okuyun: Yazı Yazarak Para Kazanma

Petek Temizleme Makinesi Seçimi

Piyasada bu alanda yerli ve yabancı birçok markayı görebilirsiniz. Genel anlamda Alman yapımı makinelerin daha kaliteli olduğu söylenir. Sadece mühim olan Türkiye’de garantilerinin ve hizmetlerinin olmasıdır. Aksi takdirde, makinede ufak bir mesele olması durumunda onarım ettirmek size daha pahalıya mal olacaktır.

Piyasadaki en tanınmış markalar şunlardır: Kammak, Rothenberger, Ridgid, Kampa, Eryıl Makina şeklinde markalardır. Satın almadan ilkin özelliklerini iyi araştırmanız gerekir. Mesela bazı makinelerde ısıtıcı, çift yönlü ve tazyik dereceleri şeklinde farklılıklar vardır. İleride pişman olup yeniden satın almak istemiyorsanız kaliteli bir makine seçmelisiniz.

Not: Petek temizlenmediğinde belli bir süre sonrasında peteklerin altı ısınmaz. Bunun için çekirdek temizleme işlemi yapılmalıdır.

Petek Temizleme Kimyasalları

Bunun için ilk olarak internetten araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Fiyatlar içinde büyük farklar bulunduğunu görmüş olacaksınız. Aslen bazı petek temizleme makinelerinin tarifi ilaç gerektirmez. Peki bu ilaçları yada kimyasalları kullanmalı mısınız?

Ilk olarak tanışacağınız tüm müşteriler bu işin uyuşturucuyla yapıldığını bilir. İlaç kullanmanızı gerektirmeyen bir durum olsa da kullanmanızı tavsiye ederim. Müşteriyi memnun etmek fazlaca önemlidir. Pahalı markalar ile ucuz kimyasal markalar içinde büyük farklar vardır. Vereceğiniz hizmetin fiyatına gore bu markaları tercih edebilirsiniz.

Isıtma Çekirdek Temizleme İşi Iyi mi Yapılır? ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Kalorifer Petek Temizleme İşi Nasıl Yapılır” üzerine bir yorum

Yorum yapın