İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok

Bilhassa yeni iş oluşturmak isteyenler için ana para üretmek sorun olabilmektedir. Bu yazımızda iş oluşturmak isterim sermayem yok ya da dükkan açmak isterim param yok diyenler için yaratıcı ve sektörde öncü olan sermayesiz iş fikirlerini bir araya getirdik. Doğal olarak sermayenizin olmaması vazgeçmeniz için bir niçin olmamalıdır. Bu fikirlerin bazılarını sıfır maliyetle, bazılarını da 1000 TL’ye kadar olan maliyetlerle gerçekleştirebilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok

İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok

Hem de sıfır maliyetle kuracağınız iş sizin için risksiz bir yatırım olacaktır. Eğer işinizde kaybedeceğiniz bir ana para yoksa, bu sizin daha da rahat etmenizi elde edecektir. Güvenilir olun ki işinizde daha rahat olacaksınız ve yaratıcılığınız artacaktır. Memnun kalmadığınız da ise işinizi değişiklik yapma mevzusunda size baskı uygulayacak bir ana para baskısı olmayacaktır.

Maddeler iş fikirlerine geçmeden ilkin şunu belirtmekte yarar var. Yazdığımız iş fikirlerini güvenli olun çoğunuz  biliyorsunuzdur. Burada amaç bu fikirleri bir araya getirip meydana getirilen yorumlarla da  bir beyin fırtınası oluşturmaktır. Bazı iş fikirleri rahat benzer biçimde gözükebilir, sadece bu işlerden milyonlar kazanan insanoğlu vardır. Mevcut bulunan örnekler sizin de bu işte başarıya ulaşmış olmanızı sağlayacak motivasyon deposu olacaktır. İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok diyenler için altın fikirler sizi bekliyor. Arkanıza yaslanıp sonuna kadar okumanızı ve yorumlarda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Not: Sizler için hazırlamış olduğumuz 75+ Yeni İş Fikirleri başlıklı makalemizi okuyarak değişik fikirler edinebilirsiniz.

İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok

iş kurmak istiyorum ama param yok

iş oluşturmak isterim fakat param yok

İş oluşturmak için sermayeniz olmayabilir. Bu güncel olarak vatanımızda bir çok kişinin yaşamış olduğu ortak bir sorun. Sadece bunu bahane ederek pes ederseniz kaybeden siz olmuş olursunuz. Şuan bulunduğunuz konum güvenli olun sizin eseriniz. Iyi mi olmak istiyorsanız, başlangıç yaparken de isteklerinizi göz önünde bulundurun. Güvenilir olun iş oluşturmak isterim fakat sermayem yok diyen oldukça insan var. Yaratıcı fikirlere sahipseniz güvenli olun sermayesiz iş fikirleri ile kendinize yeni bir ana para yaratabilirsiniz.

1)Gayrimenkul Danışmanlığı

gayrimenkul danışmanlığı

gayrimenkul danışmanlığı

Nerede ise hepimizin bilmiş olduğu bir iş fikri. Gayrimenkul danışmanlığı kısaca emlakçılık yapmanız için bir işletmeniz olması gerekmez. Herhangi bir emlak firmasına gittiğiniz süre kar ortaklığıyla kısaca % 50 ile ortak bir halde emek verme yapabilirsiniz. Eğer çalışacağınız bölge ile ilgili fazla düşünce sahibi değilseniz komisyon ortaklığı İlk olarak oldukça mantıklı gözükmektedir. Bir iki yıl içinde yaptığınız emek verme ve çevreyle o bölgede aranılan bir gayrimenkul danışmanı olabilirsiniz.

Fakat ben gene de iş oluşturmak isterim sermayem yok diyorsanız  klik emlak bu aşamada tam size gore olabilir. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan bir tek  bir dükkan göstermek. Geri kalan ise gerek eğitim , gerek araç-gereç, gerekse de mobilya, tabela olsun her şey şirket tarafınca karşılanmaktadır. Size kalan çalışmaktır.

Not: Klik emlak bayilik kanalıyla iş yapmaktadır. Evet bayilik sistemi tamamen parasız diyebiliriz. Bu biçim parasız bayilik veren firmalar ile anlaşarak sermayesiz iş kurabilirsiniz. Yeter ki başarıya ulaşmış olabileceğinizi gösterin. Görüşmelerde iş oluşturmak isterim sermayem yok kabul edebilirsiniz. Bu firmalar sizinle kar ortaklığı halletmeye dünden razı. Buna güvenli olabilirsiniz. Kazan kazan politikası tamamen.

2)Sigorta Danışmanlığı

sigorta danışmanlığı

sigorta danışmanlığı

İş oluşturmak isterim sermayem yok diyenler için en rahat ve risksiz olan sermayesiz işlerden birisidir. Sigorta acenteleri ortak emek harcamalar yapmak için emin olun sizden oldukça daha çok isteklidir. Sebebi ise sizler kısaca ortakları, sigorta acenteleri için extra bir gelir oluşturmaktadır.

Kesinlikle çevrenizde aracını sigortalatmak, evini sigortalatmak ya da sıhhat sigortası yaptırmak isteyen insanoğlu vardır. Bu portföyünüzün sigortasını siz yapmış olursanız, yaptığınız kasko bedeli üstünden %8 ile %12 içinde komisyon kazancı sizi beklemektedir. Yapmanız ihtiyaç duyulan müşterilerinizin sigorta bilgilerini acente ile paylaşıp, acentenin verdiği fiyatı müşteriye sunmaktır.

Fiyatlar tüm şirketlerde aynıdır, mühim olan müşteriyi ikna etmek ve sigortasını sizden yaptırmasını sağlamaktır.

 

3)Cep Telefonu Tamirciliği

cep Telefonu Tamirciliği

cep Telefonu Tamirciliği

Bu mevzuda bilgimiz yok diye derhal es geçmeyin. Piyasada cep telefonu tamirciliği eğitimi veren sayısız kurs vardır. Üstelik bu kurslar maksimum 15 gün sürmektedir. 3000-9000 TL içinde size eğitim maliyeti çıkmaktadır.

Cep telefonu tamiri emin olun bir tek parça değişimlerinden ibarettir. Doğrusu devreleri alıp yeni baştan yapmanız gerekmez. Tek öğrenmeniz ihtiyaç duyulan hangi parçanın ne olduğu ve iyi mi sökülüp takıldığıdır.

Peki dükkanım yok iyi mi yapacağım diyorsanız, derhal şunu söylemekte yarar var.Bir çok cep telefonu tamircileri, telefon bayileri ile anlaşmalı olarak iş yapmaktadır. Bu antak kalma size bağlıdır, sadece piyasada averaj %50-50’dir.

Kar marjı ise inanılmazdır.300 TL’ye maâl olan bir İphone ekranını 1000 TL’ye kadar değiştirip %400 kazanabilirsiniz. İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok diyenler için muhteşem bir olduğuna inanmaktayız.

4)Dövme Sanatçılığı

Gene gözünüzü korkutabilecek sadece temelde rahat olan işlerden birisidir. İşi size şu şekilde özetleyelim. Ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan 5000 TL’ye bir dövme makine seti almaktır. 250 TL’ye ise bir eğitim dvd seti alarak 15 günde bu işi öğrenebilirsiniz. Bu işte tek yapmanız ihtiyaç duyulan hazır bulunan dövme modellerini karbon kağıdı ile insan derisine aktarma edip, makine ile üstünden geçmek. Doğal olarak bu kulağa kolay geliyor sadece ilkin yapay deri üstünde çalışmanızda yarar var. Sonrası ise bir dövme yada bijuteri dükkanıyla kar ortaklığı anlaşması yapmak. İnternet üstünden de kendinize satın alan bulabilirsiniz. Çevreniz ise cabası.

 

5)Kitap Yazarak Sermayesiz İş Yapın

Evet yanlış duymadınız kitap yazmak. Yeteneğim yok demeyin bu mevzuda. İyi bir araştırmacıysanız, yaptığınız araştırmaları kitap haline getirerek para kazanabilirsiniz. Üstelik gösterim evleri basım için sizden asla bir halde para talep etmeyip kar ortaklığı yapmaktadır. Size bu mevzuyu bir örnekle açıklamakta yarar var.

 

İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok

İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok

D&R kitapçısında gördüğümüz ”YDS’de en oldukça çıkan kelimeler” ya da ”rahat ergonomik bilgiler” kitabını ele alalım. Yds de en oldukça çıkan kelimeler kitapçığını çıkaran yazar son 10 senenin YDS sorularını incelemiş ve en oldukça kullanılan kelimeleri Türkçe karşılığı ile yazıya dökmüş. Bu kitapçık ise 20 bin tane satmış.(10 TL kitap fiyatı).Kazancı ise minimum 100 bin TL.

Kolay ergonomik bilgiler kitabı ise artık hepimizin bilmiş olduğu internette yer edinen detayları içermektedir. Bunu bir kitapta bir araya getiren yazar 10 bin tane benzer biçimde bir satış rakamına ulaşmıştır.

Benim yazım dilim oldukça fena demeyin. Yazım dili editörler tarafınca 500 TL benzer biçimde bir rakamla düzeltilmektedir. Buna yazımlama hizmeti de denmektedir.

 

6)Pazarlamacılık Sermayesiz İşler Içinde Yer Alır

Pazarlamacılık yapmak için bir şirkette çalışmanıza gerek yok. Bu mevzuda inandığınız ürünleri müşterinin ayağına ihtiyacı olduğu anda ulaştırarak para kazanabilirsiniz.

Piyasada tüm ürünler internette bulunmaktadır. Sadece insanoğlu hem itimat problemi hem de kargo için beklenen süreden dolayı satın almaktan vazgeçmektedir.

Örnek vermek gerekirse internette toptan olarak 7 TL ye bulabileceğiniz düzmece güvenlik kamerasını size sunabiliriz. Güvenilir olun bir çok insanoğlunun bu ürüne ihtiyacı vardır. İnsanların amacı hırsızı yakalamak değil, uzaklaştırmaktır. Tüketici 700 TL den başlamış olan fiyatlarla evine kamera sistemi kurdurtmaktansa kapısının önüne bir düzmece kamera koymayı tercih eder. Sadece hem montajı, hem ürünü görmemesi, hem de 7 TL’lik ürüne 10 TL kargo parası ödemesi ya da  bu üründen haberdar olmaması onu satın almadan uzaklaştırmaktadır. Oysa bu işi montajıyla beraber 40-50 TL ye meydana getirecek olan şahıs güzel paralar kazanabilir. Doğal olarak bu bir örnek bir tek. Bizim aklımıza gelmeyen sizin aklınıza gelebilecek bunun benzer biçimde binlerce düşünce olabilir.

 

7) Toplumsal Medya Reklamcılığı

İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok diyenler için geçtiğimiz 6 madde de harekete dayalı işler sunduk. Sadece bilgisayar ile aranız iyiyse ve oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız toplumsal medya reklamcılığı süper altın iş fikirlerinden birisidir.

Yapmanız ihtiyaç duyulan İnstagram, Feysbuk ve Twitter’dan bir hesap açmaktır. Bu mecralarda her gün paylaşımda bulunsanız güvenli olun 4-5 ay sonrasında 40 bin benzer biçimde bir takipçi rakamına ulaşabilirsiniz. Yeter ki bir hedef  kitleniz olsun ve disiplinli bir halde paylaşımlarda bulunun. Nereden bulacağım bu paylaşımları diyorsanız web sizin için en büyük kaynak. Mühim olan detayları, paylaşımları bir araya getirmek.

İyi güzel bu tarz şeyleri yaptım müşteriyi nereden bulacağım diyorsanız size örnek olarak bu sayfaya bir göz atın deriz. Tek paylaşımla 20-30 TL benzer biçimde bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir şey satmanıza gerek yok. Yalnız müşterilerinizin istediği içinde ne olduğu paylaşmanız kafi. Ek olarak bu işi icra eden ajanslarda mevcuttur. Doğrusu size devamlı satın alan elde eden ajanslar.

 

8)Antika Alım Satımı Yapmak

Gözünüze rahat gelebilir ya da her yerde görüyoruz kabul edebilirsiniz. Sadece asla hafife almayın. Antikanın nerede ne kadar kazandıracağı asla belli olmaz. Mühim olan siz ucuza bir ürün alın yada bulun. Iyi mi bulabilirim diyorsanız size bir tavsiye verelim.

Kesinlikle hepiniz kağıtçıları görmüşsünüzdür. Hani sırtında tekerlekli çuval otomobilleriyle gezenleri. Bu kağıtçı kardeşlerimizin ellerine günde binlerce antika ürünler geçmektedir. Peki her gün kağıtçı mı arayacağız derseniz Hayır! Bu kağıtçılar bulduklarını ortak bir depoda toplarlar. Bu depolar minimum 2-3 dönümlük atık toplama merkezleridir. Her bir merkez de çalışan 200-300 kağıtçı vardır. Bu bölgeleri öğrenin ve gidin. Onlar bu biçim ürünleri kıymetini bilmeden ya parçalamakta ya da isteyene satmaktadır. Sizde o biçim yerlerden kıymet edeceğine inandığınız ürünleri bulup internette üstünden yüksek karlarla satın.

Sadece size tavsiyemiz bir tek antika satışı yapmanızdır.2. el ürünlerden fazla kar etmeniz oldukça zor olsa gerek. Bundan dolayı nerede ise hepimiz bu ürünlerin piyasasını bilmektedir. Kimse kıymetini bilmiş olduğu ya da kolay satabileceği ürünü değerinin altına vermez. Fakat antika ürünler bu mevzuda biçilmiş bir kaftandır.

İş oluşturmak isterim sermayem yok diyenler için bulunduğunuz lokasyona gore yapılacak bir iş var. Altın iyi mi bulunur başlıklı yazımızı okuyarak hobi olarak bu işe başlayabilirsiniz.

 

9)Evde Yiyecek Üretimi

Oldukca iyi bir aşçı olmanıza gerek kalmamıştır. Mühim olan tek bir işi iyi derecede öğrenip bir tek ona odaklanmaktır. Piyasada bir çok restoranlar bazı ürünlerini dışarıdan almaktadırlar. Bunun  sebebi dışarıdan temin ettikleri ürünler hem daha leziz hem de daha ucuza mal olmaktadır.

Peki ne olabilir bu ürün diye soruyorsanız size bunu rahat bir örnek vererek açıklayacağız.

İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok

İş Oluşturmak İstiyorum Sermayem Yok

Örneğin içli köfte. Açın yemeksepeti.com’u ve bakın. Restoranların %90’ının menüsünde içli köfte vardır. Bunların bir tek %10’u kendisi yapıyor ve geri kalanı ise dışarıdan temin ediyor.

İçli köfte yaptığınızı düşünün .Öğrenmesi ne kadar zor olabilir ki? Tek ürün ve araç-gereç sayısı çeşitli baharatlarla beraber en fazla 10. Bir kaç gününüzü  verseniz en iyi içli köfteyi üretmek ne kadar zor olabilir ki?

Sonrasında ise yapmanız ihtiyaç duyulan ürününüzü restoranlara fiyat kalite performansına gore pazarlamaktır. İş oluşturmak isterim sermayem yok diyenler için muhteşem bir düşünce.

10)Evde Aksesuar Üretimi

Artık yoksulluk edebiyatı eski günlerde kaldı diyebiliriz. İnsanlar istedikleri ürünü alabilme potansiyeline bir halde sahiptirler. Liberal iktisat yardımıyla pırlantadan tutun da elmas kolyelere kadar bir çok insanda bu aksesuarlardan görebilirsiniz. Haliyle her insanın ulaşabileceği bu ürünle trendini kaybetmektedir.

Günümüzde bu ürünlerin yerine el emeğiyle meydana getirilen orijinal ürünler geçmektedir. Size gene eğitim almanızı tavsiye edeceğiz. Bundan dolayı en iyi ana para haiz olduğunuz bilgilerdir. Alacağınız on günlük eğitimle oldukça orijinal fikirler yetiştirebilirsiniz.

Mesela naturel taşlardan oluşan kişiye hususi bilezik üretimi yapabilirsiniz. Peki iyi mi orijinal olacak bu? İnsanlar niçin alsın diye sorabilirsiniz.

Organik Taşlar günümüzde oldukça popülerdir. İnsanlar naturel taşların vücutlarına pozitif yönde enerjiler yaydığını düşünmektedirler.

Orijinalliğe ulaşınca bir fikirde bizlerden size. Her burcun kendisine ilişkin 6 ile 10 içinde kıymetli ve uğurlu taşı mevcuttur.İnsanların burcunu öğrenin. Onlara hususi naturel taşlardan tasarımlar yapabilirsiniz. Bu taşların ne anlama geldiğini de belirttiğiniz taktirde müşteriniz bunu daha oldukça benimseyecektir.

Yazımızı noktalamadan ilkin son olarak bir kaç tavsiyede bulunmakta yarar var. Sizlere yazdığımız bu fikirler hakkaten orijinal ve altın fikirlerdir. İş oluşturmak isterim sermayem yok diyenler için yaratıcı fikirler yer almıştır.

Sadece ne kadar yaratıcı olursa olsun her şeyin sizde bittiğini unutmamalısınız. Ilk olarak yaptığınız işi kesinlikle sevmeniz ve benimsemeniz gerekmektedir. Geriye kalan ise en mühim olan savaşım ruhunuz ve azminizdir. Eğer bunlar var ise; sermayeniz, paranız olsun yada olmasın kesinlikle bir yolunu bulup başarıyı ve hak ettiğiniz yaşamı yaşayabilirsiniz.

İş oluşturmak isterim sermayem yok başlıklı yazının hakkaten yararlı bulunduğunu düşünüyorsanız, yorum yaparak ya da paylaşarak destek olabilirsiniz.

Yorum yapın