İprize ile İşletmenizi Tanıtın ve Ücretsiz Reklam Yapın

Bugün sizlere yepyeni bir girişimden anlatmak isterim. Iprize, dünya genelinde 130’dan fazla ülkede kullanılan ve 600 binden fazla kez indirilen rekabet tabanlı bir uygulamadır. Daha ilkin rekabet ederek para kazanan uygulamaları inceledik. Sadece İprize uygulamasını ötekilerden değişik kılan nedir? işletmeler, kurumlar ve topluluklar Bir yarışma düzenlemek için bir fırsat sağlar.

ikisi birden iOS beraber Android Cihazlara indirilebilen Iprize, size parasız bir yarışma düzenleme fırsatı sunuyor. Bu yarışmalarda başlangıç ​​ödülü tamamen İprize tarafınca verilmektedir.

Iprize

Iprize

Iyi mi şu demek oluyor ki? Mesela; Bir berber dükkanınız var ve işinizi tanıtmak istiyorsunuz. Bunun için “en iyi saç tasarımı fotoğrafı“Gönder” adlı bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Yarışma katılımcıları büyük ödülü almak için fotoğraf yükler. Uygulama kullanıcılarıTatmakKatılımcılar ” butonuna tıklayarak yükledikleri fotoğraflara oy verirler. En oldukca oyu alan şahıs büyük ödülü kazanır. Beğenenler, USD’ye dönüştürülebilecek puanlar toplar. İşletme sahibi ise düzenlemiş olduğu yarışmada Instagram profilini ve işletmesi ile ilgili detayları paylaşarak parasız reklam yapmaktadır.

Iprize Uygulamasının mantığı nedir?

Yazının giriş kısmında sizlere uygulamayı özetlemek gerekirse anlattım. Şimdi minik işletme sahipleri, kurumlar ve topluluklar için ne kadar avantajlı olduğundan bahsedeyim.

Iprize Uygulamasında 2 grup bulunmaktadır.

Yarışmacılar Yarışma Organizatörleri

1. Yarışmacılar

Yarışmacılar Iprize uygulamasında puan biriktirerek para kazanıyorlar.

1000 Puan = $5

Kazanılan bu paralar, Transferwise hesabı vasıtasıyla anında banka hesabınıza çekilebilir. yarışmacılarda skor sistemi eğer;

1 Beğeni = 1 Puan 1 Yarışmayı Paylaşmak = 10 Puan 100 ve Üstü Yorum = 500 Puan Youtube’da İpriz Tanıtmak 10.000 Puan Tiktok’ta İprize Teşvik Etmek 5.000 Puan Feysbuk’ta İprize Teşvik Etmek 1000 Puan Yarışmalara Katılmak ve 200+ Yaratı Paylaşmak 2000 Puan Yarışma yaratan bir yarışma ve onaylanması ve yayınlanması 100 Puan

Yarışmacıların amacı daima puan toplamak ve onları paraya dönüştürmektir. Sadece yarışmacının da yarışma düzenleyebileceğini ihmal etmeyin. Yada yarışma düzenlemek isteyenler de yarışmacılar benzer biçimde puan kazanabilirler. Diyelim ki her iki taraf için de para kazandıran bir oyun.

2.Yarışma Organizatörleri

Bilhassa işletme sahipleri için markanızı tanıtmak için muhteşem bir fırsat. Bir kullanıcı profili oluşturup kendi logonuzu, Instagram, Feysbuk ve Youtube adresinizi profilinize ekliyorsunuz.

Bir sonraki adımda Iprize’de parasız yarışmalar oluşturabilir ve işletmenizin reklamını yapabilirsiniz. Her ay 100 parasız yarışma oluşturma hakkınız var. Yarışmaya katılanlar arasından en oldukca beğeniyi alan yarışmacı İprize tarafınca verilen yarışma ödülünü kazanıyor. Doğrusu herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yok.

Mesela; iPhone 13 ile en iyi fotoğraf yarışmasını yapıyorsunuz ve bu yarışmaya katılabilmek için firmanızın logosunun fotoğraf üstünde paylaşılmasını koşul koştunuz. Yarışmaya katılanlar, fotoğraflarını istediğiniz koşullarda yükler. Öteki uygulama kullanıcıları en iyi fotoğrafı beğenerek oy verir. En oldukca beğeni alan yarışmayı kazanır.

İşletme sahiplerinin bu aşamada pozitif yanları markalarını duyurmasıdır. Binlerce kişinin fotoğraflara bakarken markanızın logosunu gördüğünü hayal edin. Elbet Instagram hesabınızın da beğenilmesini isteyebilirsiniz.

Yarışmalar ikiye ayrılır.

1.1 Açık Müsabakalar

Her insanın katılabileceği yarışmalara açık yarışmalar denir. Uygulamadaki herhangi bir kullanıcı bu yarışmaya katılabilir ve oy kullanabilir. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, işletme sahibi yada kurum tarafınca yarışma düzenlendiğinde belirlenir. Yarışmaya katılacak olanlar bu tarihler içinde istedikleri eserleri yükleyerek katılım sağlarlar. Gene aynı tarihlerde meydana getirilen beğeniler sonucunda yarışmanın galibi belirleniyor ve büyük ödül veriliyor.

2.2 Kapalı Müsabakalar

Bunlar daha oldukca hususi gruplar ve kurumlar için kabul edilen yarışma türleridir. Bu yarışmaya yalnız paylaştığınız şifreye haiz olan kişiler katılabilir ve oy verebilir. Mesela; 40 Üniversite talebesi içinde en iyi fotoğraf yarışmasını düzenleyeceksiniz. Yarışmayı düzenler ve öğrencilerle şifreleri paylaşırsınız.

Her talebe bir gizyazı ile giriş yapar, fotoğraf yükler ve kendi aralarında oy kullanır. En oldukca oyu alan fotoğrafın galibi İprize uygulaması üstünden belirlenecek. Doğal ki, bu sizin tek seçeneğiniz değil. Bununla birlikte Instagram takipçileriniz, WEB sitesi ziyaretçileriniz için hususi anketler düzenleyebilir yada anlamış olur arası yarışmalar yapabilirsiniz.

Yarışmalarda belirlenen ödülleri arttırmak için moderatörler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede daha büyük ödüller ile rakiplerinizin dikkatini çekeceksiniz.

Kapalı Yarışmalar Nerelerde Kullanılabilir?

Ufak işletmelerde ve topluluklarda kullanılabileceğinden bahsetmiştik. Fakat birazcık daha açıklamak gerekirse, İK etkinlikleri, ekip oluşturma, kurumsal yarışmalar, etkinlikler, anketler, sunum oylamaları, hususi partiler, acente yarışmaları vb. Sınırsız kullanım alanları mevcuttur.

Yarışma Oluşturucuları için Kurallar

uygulamanın alt kısmında bulunur. ” + “ Butona tıklayarak kendi yarışmanızı oluşturabilirsiniz. Uygulamada belirli bir biçim düzeni vardır. Bununla;

Yarışmada uygunsuz içerikler paylaşılmamalıdır. Yarışma moderasyon kontrolünden sonrasında yayınlanır. Uygulamanın moderasyon kontrolü 1 ile 24 saat içinde değişmektedir. Her yarışmada ücret tutarı Grocemania Limited tarafınca karar verildi.

Yarışma Organizatörleri için Ödüller

Uygulamada ödüller yalnız yarışmacılara değil hem de yarışmayı düzenleyenlere de veriliyor. Bu ödüller;

Bir yarışma oluşturup onaylayıp yayınlamak = 100 puan Oluşturduğunuz yarışmada 100 yada daha çok beğeni almak = 500 puan Oluşturduğunuz yarışmaya 100 yada daha çok yorum toplamak = 500 puan Oluşturduğunuz yarışmanın gerçekleşmesi (şu demek oluyor ki şahıs sayısı) yarışmaya katılmak için talepte bulunulmuş oldu) = 1000 puan Tüm kreasyonlarınız toplamda 500 yada daha çok yarışmacının iştirakı = 10.000 puan

Dünya genelinde 130 ülkeden 600 bin indirilme sayısına ulaşan bu uygulama, Türkiye pazarına yeni giriş yapmış oldu. İşletmenizi tanıtmak ve uygulamayı ilk kez kullanacaklar içinde avantaj elde etmek için bir yarışma indirip paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın