İnternette Ne Satabilirim ?

Son dönemlerin en popüler mesleklerinden bir tanesi e ticaret. Büyüyen ve durmak bilmeyen , 7/24 ulaşılabilirlik ticaret piyasasına kıyasla dev bir makine gibi çalışmaya tüm hızı ile devam ediyor.Bu büyüyen ve halen daha büyümüye devam eden piyasada birçok ürünü alıp satmak mümkün. Gidip bir mağazadan almak yerine artık müşteriler evinden işinden tek tıkla kargo ile ayağına getiriyor. Birçok firma zaten mağazasını internete de taşımış durumda. Bu sayede eleman çalıştırmadan ürünleri karıştırmadan, kırmadan dökmeden , sadece paketleyip kargolamak yetiyor. Maliyetleri düşen firmalar bu sayede daha kârlı bir kazanç elde etmiş oluyor.

 

Peki biz internette ne satabiliriz.? Bu soru internette para kazanmak isteyen herkesin aklını süsleyen bir arayış. Bu arayış tedirginlikle beraber para kazanma arzusunu dizginliyor olabilir. Girişim korkulması gereken bir alan olabilir ancak her girişim kadar. Yani her sektörde olduğu gibi risk var. Ancak adım atmaya korkmadan girişim yaparsanız kazanırsınız. Sağlam adımlarla tabiki.

 

Gelelim Neler Satabiliriz kısmına. İnternette nasıl satış yaparız   Kategorimizdeki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

1- Cep Telefonu Kulaklığı

Kablosuz kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar, gürültü önleyicili kulaklıklar, oyuncu kulaklıkları da yine akıllı telefonların yükselişinden etkilenen bir başka ürün türü.

2- Kol Saati

 

Kol saatleri, bugün aksesuar niyetine kullanılıyor diyebiliriz. Yani fonksiyondan ziyade takı olarak kullanılıyor fakat akıllı kol saatleri de yine oldukça revaçta olan bir ürün türü. Piyasanın en gözde kol saatlerini internetten araştırıp bu ürünleri toptan tedarik edebilirsiniz.

3-Telefon Kılıfı ve Aksesuarları

Telefon kılıfı, kırılmayan ekran camı da istikrarlı bir şekilde talep görmekte. Markası ne olursa olsun, herkes telefonunu korumak istiyor. Bu da özellikle Çin’den farklı tasarımlara ve işlevlere sahip telefon kılıflarını toplu olarak satın alıp perakende satış yapmak için iyi bir fırsat sunuyor.

4-Kadın İç Çamaşırı

Kadın iç çamaşırı da dünya genelinde ilgi gören bir üründür. Askısız sütyen özellikle son birkaç yılda büyük ilgi gören bir ürün örnek.

5-Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör sayesinde müzik dinlemek için tek bir yerde bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Cebinize sığabilecek ebattaki bu hoparlör sayesinde siz nereye giderseniz müzik de oraya geliyor. Son derece güzel bir kolaylık bu.

6. Postür Düzeltici Korse

ABD’nin köklü üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre insanların uyanık olduğu zamanın %77’si oturur pozisyonda geçiyor. Ofiste, masa başı işlerde çalışan kişiler için postür ve duruş bozukluğu riski de artıyor doğal olarak. Hatta omurga cerrahı Kenneth Hansraj, insanların sürekli telefona bakmalarının boyun ve eklem bozukluklarına yol açtığını tespit etmiş durumda.

Bu noktada postür bozukluklarının gelecek dönemde en yaygın rahatsızlıklardan biri olacağını söyleyebiliriz.

7. Kot

Kot her dönem talep gören bir kıyafet/kumaş türü olmuştur. Ancak son yıllarda kot ürünlerine gözle görülür bir talep mevcut.

8. Matcha Çayı

İnsanlar kolay yoldan kilo vermek için çok paralar harcıyor ve bu yollardan biri de matcha çayı.

Eğer Japon kültürü hakkında bilginiz varsa matcha çayını zaten bilirsiniz. Matcha çayı kilo verme konusunda oldukça etkili bir içecek ve neredeyse yeşil çay kadar popüler hale gelmek üzere.

Daha az işlenmiş yeşil çay olarak da adlandırabileceğimiz matcha çayı, Amazon’da aylık 18.000 kez satılıyor. Aşağıdaki grafik tam olarak bunu gösteriyor ve bu sadece bir markaya ait rakamlar.

9. Detoks Çayı – Detoks Suyu

Detoks özelliği olan pek çok çay ve içecek bulunmakta. Siz de bu ürünlerden bir tanesini alıp markanızı kurabilir ve daha sonrasında ürün çeşidinizi artırabiirsiniz.

10. Seyahat Malzemeleri

Seyahatin bir yaşam tarzı haline gelmesiyle birlikte insanların seyahat malzemelerine olan ihtiyacı da arttı.

Seyahat malzemeleri satmak için size farklı bir yöntemden bahsedelim. Google Keywords üzerinden seyahat, tatil gibi anahtar kelimeleri araştırın. Bu kelimeler çok geniş olduğu için biraz daha daraltın kapsamı. Örneğin “Ege’de tatil yapılacak yerler” gibi bir ifadeyi aratın. Bu kelimenin aylık güzel bir aranma hacmi olduğunu göreceksiniz.

Daha sonra bu anahtar kelime ile ilgili bir blog yazısı oluşturun. “Ege Kıyılarında Tatil Yapmalık 15 Şahane Yer” gibi bir yazı mesela… Bu yazının orta bölümüne seyahat malzemelerinizin linkini koyun. Böylece insanlar yazıyı okurken sizin ürünlerinizden de haberdar olur.

Bu uzun vadeli ancak başarısı kanıtlanmış bir yoldur. İnsanlara içerik sunarak bu içeriği araçsallaştırır ve ürününüzü satarsınız. Daha kısa vadeli bir yöntem ise bu blog yazısını Google veya Facebook’ta reklamlı olarak tanıtmaktır. İnsanları blog yazısı yerine direkt ürün sayfasına yönlendirirseniz daha düşük reklam ücreti ödersiniz. Bir başka yol ise direkt olarak ürünlerinizin reklamını yapmaktır. Yani tatil ve seyahat ürünleri ile ilgili çeşitli satış yöntemleri bulunuyor. Size en uygun olanını seçip satışa başlayabilirsiniz.

 

“İnternette Ne Satabilirim ?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın