İnternette Ne Satabilirim ?

Son dönemlerin en popüler mesleklerinden bir tanesi e tecim. Büyüyen ve durmak bilmeyen , 7/24 ulaşılabilirlik tecim piyasasına kıyasla devasa bir makine şeklinde çalışmaya tüm hızı ile devam ediyor.Bu büyüyen ve halen daha büyümüye devam eden piyasada birçok ürünü alıp satmak mümkün. Gidip bir mağazadan almak yerine artık müşteriler evinden işinden tek tıkla kargo ile ayağına getiriyor. Birçok şirket esasen mağazasını internete de taşımış durumda. Bu sayede eleman çalıştırmadan ürünleri karıştırmadan, kırmadan dökmeden , bir tek paketleyip kargolamak yetiyor. Maliyetleri düşen firmalar bu sayede daha kârlı bir kazanç elde etmiş oluyor.

 

Peki biz internette ne satabiliriz.? Bu sual internette para kazanmak isteyen her insanın aklını süsleyen bir arayış. Bu arayış tedirginlikle birlikte para kazanma arzusunu dizginliyor olabilir. Girişim korkulması ihtiyaç duyulan bir alan olabilir sadece her girişim kadar. Kısaca her sektörde olduğu şeklinde risk var. Sadece adım atmaya korkmadan girişim yapmış olursanız kazanırsınız. Sağlam adımlarla heralde.

 

Gelelim Neler Satabiliriz kısmına. İnternette nasıl satış yaparız   Kategorimizdeki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

1- Cep Telefonu Kulaklığı

Kablosuz kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar, gürültü önleyicili kulaklıklar, oyuncu kulaklıkları da gene akıllı telefonların yükselişinden etkilenen bir başka ürün türü.

2- Kol Saati

 

Kol saatleri, bugün aksesuar niyetine kullanılıyor diyebiliriz. Kısaca fonksiyondan ziyade takı olarak kullanılıyor fakat akıllı kol saatleri de gene oldukça revaçta olan bir ürün türü. Piyasanın en gözde kol saatlerini internetten araştırıp bu ürünleri toptan tedarik edebilirsiniz.

3-Telefon Kılıfı ve Takıları

Telefon kılıfı, kırılmayan ekran camı da istikrarlı bir halde talep görmekte. Markası ne olursa olsun, hepimiz telefonunu korumak istiyor. Bu da bilhassa Çin’den değişik tasarımlara ve işlevlere haiz telefon kılıflarını toplu olarak satın alıp perakende satış yapmak için iyi bir fırsat sunuyor.

4-Hanım İç Çamaşırı

Hanım iç çamaşırı da dünya genelinde ilgi gören bir üründür. Askısız sütyen bilhassa son birkaç yılda büyük ilgi gören bir ürün örnek.

5-Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör yardımıyla müzik dinlemek için tek bir yerde bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Cebinize sığabilecek ebattaki bu hoparlör yardımıyla siz nereye giderseniz müzik de oraya geliyor. Son aşama güzel bir kolaylık bu.

6. Postür Düzeltici Korse

ABD’nin köklü üniversitelerinden önde gelen Columbia Üniversitesi’nin bir araştırmasına bakılırsa insanların uyanık olduğu dönemin %77’si oturur pozisyonda geçiyor. Ofiste, masa başı işlerde çalışan kişiler için postür ve duruş bozukluğu riski de artıyor naturel olarak. Hatta omurga cerrahı Kenneth Hansraj, insanların devamlı telefona bakmalarının boyun ve eklem bozukluklarına yol açtığını tespit etmiş durumda.

Bu aşamada postür bozukluklarının gelecek dönemde en yaygın rahatsızlıklardan biri olacağını söyleyebiliriz.

7. Kot

Kot her dönem talep gören bir giyim/kumaş türü olmuştur. Sadece son yıllarda kot ürünlerine gözle görülür bir talep mevcut.

8. Matcha Çayı

İnsanlar kolay yoldan kilo vermek için oldukça paralar harcıyor ve bu yollardan biri de matcha çayı.

Eğer Japon kültürü hakkında bilginiz var ise matcha çayını esasen bilirsiniz. Matcha çayı zayıflama mevzusunda oldukça etkili bir içecek ve neredeyse yeşil çay kadar popüler hale gelmek suretiyle.

Daha azca işlenmiş yeşil çay olarak da adlandırabileceğimiz matcha çayı, Amazon’da aylık 18.000 kez satılıyor. Aşağıdaki grafik tam olarak bunu gösteriyor ve bu bir tek bir markaya ilişik rakamlar.

9. Detoks Çayı – Detoks Suyu

Detoks özelliği olan pek oldukça çay ve içecek bulunmakta. Siz de bu ürünlerden bir tanesini alıp markanızı kurabilir ve daha sonrasında ürün çeşidinizi artırabiirsiniz.

10. Gezi Malzemeleri

Seyahatin bir yaşam seçimi haline gelmesiyle beraber insanların gezi malzemelerine olan ihtiyacı da arttı.

Gezi malzemeleri satmak için size değişik bir yöntemden bahsedelim. Google Keywords üstünden gezi, dinlence şeklinde anahtar kelimeleri araştırın. Bu kelimeler oldukça geniş olduğundan birazcık daha daraltın kapsamı. Mesela “Ege’de dinlence yapılacak bölgeler” şeklinde bir ifadeyi aratın. Bu kelimenin aylık güzel bir aranma hacmi bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Ondan sonra bu anahtar kelime ile ilgili bir blog yazısı oluşturun. “Ege Kıyılarında Dinlence Yapmalık 15 Şahane Yer” şeklinde bir yazı örnek olarak… Bu yazının orta kısmına gezi malzemelerinizin linkini koyun. Böylece insanoğlu yazıyı okurken sizin ürünlerinizden de haberdar olur.

Bu uzun vadeli sadece başarısı kanıtlanmış bir yoldur. İnsanlara içerik sunarak bu içinde ne olduğu araçsallaştırır ve ürününüzü satarsınız. Daha kısa vadeli bir yöntem ise bu blog yazısını Google yada Feysbuk’ta reklamlı olarak tanıtmaktır. İnsanları blog yazısı yerine direkt ürün sayfasına yönlendirirseniz daha düşük reklam tutarı ödersiniz. Bir başka yol ise direkt olarak ürünlerinizin reklamını yapmaktır. Kısaca dinlence ve gezi ürünleri ile ilgili çeşitli satış şekilleri bulunuyor. Size en uygun olanını seçip satışa başlayabilirsiniz.

 

“İnternette Ne Satabilirim ?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın