Instagram İle Para Kazanmak!

İnstagram gibi sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Gelişen teknoloji ve herkesin ulaşabilir olduğu mobil cihazlar sayesinde bu tarz uygulamaların popülaritesi artmış bulunuyor. Bu da ortaya dijital pazarlama mesleğini ortaya çıkardı. 

Dijital pazarlama ile reklamınızı yüksek kullanıcılı hesaplarda yapılan tanıtımlar ülkenin dört bir yanında misafir ağırlıyor. Açıkçası bu tarz uygulamalar ile sizler de müşteri kazanmış takipçi edinmiş oluyorsunuz. Bu yazımızda instagram üzerinden para kazanmanın bir yolunu sizlerle paylaşacağız. Öncelikle varsa hesabımız takipçi sayısını arttırmak için çalışmalar başlatacağız.

 

1- Hastag Kullanımı

İster kişisel hesabınız, isterseniz de markanızın sosyal medya stratejisi için olsun Instagram’da takipçi arttırmak için en hızlı ve kolay yöntem hastag kullanımı olacaktır. Ancak takipçilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız Instagram hastags doğru bir şekilde kullanmalısınız. Peki nasıl mı?

Instagram şu an kullanıcılarına gönderilerinde 30’a yakın hastag kullanmasına izin veriyor. Pek çok kullanıcı ise takipçi sayısını hızla arttırmak için gönderilerinde bu sınırı zorluyor. İlk başta kişinin ya da kurumun Instagram hesabındaki takipçi sayısında ciddi bir artış görülse de zaman içinde bu kitle ilgili kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyor. Eğer hesabınızdaki takipçilerin kalıcı olmasını istiyorsanız; paylaşımlarınızın altına belli sayıda, popüler ve paylaşımla alakalı hastag kullanımını uygulayın. Bu şekilde hem hızlı hem de kalıcı takipçiler edinebilirisiniz.

Eğer Instagram’da takipçi arttırma amacındaysanız, hedefinize giden en doğru yol istikrardan geçecektir. Belirli aralıklarla ve uygun zamanlarda gönderi paylaşımı yaptığınızda sayfanız güncelliğini koruyacaktır. Böylece hem takipçi sayınızda artış sağlayacak hem de hedef kitlenin sayfanızı takip etmeyi bırakmasını engellemiş olacaksınız.

3- Bütünlük İçeren Paylaşımlar

İlk iki maddeyi de içine alan bu madde kalıcı Instagram takipçi kazanmak için en etkili yollardan biri. Peki nedir bütünlük içeren paylaşımlar?

Örneğin bir gün elbise bir gün doğa resmi paylaştığınızda var olan takipçilerinizde yüksek oranda azalma görmeniz muhtemel. Markanızı ya da kişisel hesabınızı ne amaçla kullanıyorsanız paylaşımlarınızı da o doğrultuda yapmanız gerekiyor. Hastag kullanımında belirttiğimiz gibi paylaşımlarınızda, alakasız hastag kullanmaya devam ettiğiniz taktirde de yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

4- Etkileyici Filtreler

Sıkıcı ya da kötü çıkan fotoğraflarınızın, Instagram filtre ya da Instagram efektleri ile nasıl canlı ve etkileyici bir hale geldiğini çoğunuz gözlemlemiştir. Ancak sadece filtre kullanmanız Instagram’da takipçi kazanmanız için elbette yeterli olmayacaktır. Bu yüzden dikkatleri üzerinize çekebilmek adına farklı fotoğraf düzenleme teknikleri kullanabilir hatta en etkili filtreleri inceleyebilirsiniz. Örneğin Instagram’da ürün pazarlaması araştırmaları yapan bir firma Instagram’da en çok beğeni sağlayan etkili filtrenin Myfair olduğunu açıklamıştır.

5- Soru Sorun, Yorum Yapın, Beğenin

6- Yeni Bir Akım InstaStory

Instagram Stories ya da bir başka ifadeyle InstaStory ‘de günlük paylaşımlar yaparak, takipçilerinize kendinizi hatırlatabilir ve diğer kullanıcıların da sizin sayfanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra günlük ya da kısa aralıklarla yapacağınız paylaşımlar sayfanızın güncelliğini korumanıza da büyük oranda yardımcı olacaktır.

Bu yöntemler ile takipçi sayımızı arttırarak hesabımızın ilgi çeker bir sayfa olmasını sağlıyoruz. Sonrasında ise hem story hemde paylaşımları ücretli bir şekilde paylaşabiliriz. Örneğin bazı sayfalar kaydırmalı post olarak 35 tl ücret talep ediyor. Bir düşünün bu tarzda birçok kişi reklam vermek istiyor. günde 5 reklam ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabiki anlattığımız adımları güzel uygulamanız gerekmektedir. 

Bunun yanı sıra takipçi satan siteler de mevcut. Bu sayede ücret ödeyerek takipçi satın alabilirsiniz.

“Instagram İle Para Kazanmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın