Instagram İle Para Kazanmak!

İnstagram benzer biçimde toplumsal medya uygulamaları artık hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Gelişen teknoloji ve her insanın ulaşabilir olduğu mobil cihazlar yardımıyla bu biçim uygulamaların popülaritesi artmış bulunuyor. Bu da ortaya dijital pazarlama mesleğini ortaya çıkardı. 

Dijital pazarlama ile reklamınızı yüksek kullanıcılı hesaplarda meydana getirilen tanıtımlar ülkenin dört bir yanında konuk ağırlıyor. Açıkçası bu biçim uygulamalar ile sizler de alan kişi kazanmış takipçi edinmiş oluyorsunuz. Bu yazımızda instagram üstünden para kazanmanın bir yolunu sizlerle paylaşacağız. Ilk olarak var ise hesabımız takipçi sayısını arttırmak için emekler başlatacağız.

 

1- Hastag Kullanımı

İster kişisel hesabınız, isterseniz de markanızın toplumsal medya stratejisi için olsun Instagram’da takipçi arttırmak için en süratli ve kolay yöntem hastag kullanımı olacaktır. Sadece takipçilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız Instagram hastags doğru bir halde kullanmalısınız. Peki ne şekilde mi?

Instagram şu an kullanıcılarına gönderilerinde 30’a yakın hastag kullanmasına izin veriyor. Pek oldukca kullanıcı ise takipçi sayısını hızla arttırmak için gönderilerinde bu sınırı zorluyor. İlk başta kişinin ya da kurumun Instagram hesabındaki takipçi sayısında ciddi bir artış görülse de vakit içinde bu kitle ilgili kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyor. Eğer hesabınızdaki takipçilerin kalıcı olmasını istiyorsanız; paylaşımlarınızın altına belli sayıda, popüler ve paylaşımla ilgili hastag kullanımını uygulayın. Bu şekilde hem süratli hem de kalıcı takipçiler edinebilirisiniz.

Eğer Instagram’da takipçi arttırma amacındaysanız, hedefinize giden en doğru yol istikrardan geçecektir. Belirli aralıklarla ve uygun zamanlarda gönderi paylaşımı yaptığınızda sayfanız güncelliğini koruyacaktır. Böylece hem takipçi sayınızda artış sağlayacak hem de hedef kitlenin sayfanızı takip etmeyi bırakmasını engellemiş olacaksınız.

3- Bütünlük İçeren Paylaşımlar

İlk iki maddeyi de içine alan bu madde kalıcı Instagram takipçi kazanmak için en etkili yollardan biri. Peki nedir bütünlük içeren paylaşımlar?

Mesela bigün elbise bigün tabiat resmi paylaştığınızda mevcud takipçilerinizde yüksek oranda azalma görmeniz olası. Markanızı ya da kişisel hesabınızı ne amaçla kullanıyorsanız paylaşımlarınızı da o doğrultuda yapmanız gerekiyor. Hastag kullanımında belirttiğimiz benzer biçimde paylaşımlarınızda, alakasız hastag kullanmaya devam ettiğiniz taktirde de gene aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

4- Etkisinde bırakan Filtreler

Bunaltan ya da fena çıkan fotoğraflarınızın, Instagram filtre ya da Instagram efektleri ile iyi mi canlı ve etkisinde bırakan bir hale geldiğini çoğunuz gözlemlemiştir. Sadece yalnız filtre kullanmanız Instagram’da takipçi kazanmanız için normal olarak kafi olmayacaktır. Bu yüzden dikkatleri üzerinize çekebilmek adına değişik fotoğraf düzenleme teknikleri kullanabilir hatta en etkili filtreleri inceleyebilirsiniz. Mesela Instagram’da ürün pazarlaması araştırmaları icra eden bir şirket Instagram’da en oldukca beğeni elde eden etkili filtrenin Myfair bulunduğunu açıklamıştır.

5- Sual Mesele, Yorum Yapın, Beğenin

6- Yeni Bir Akım InstaStory

Instagram Stories ya da bir başka ifadeyle InstaStory ‘de günlük paylaşımlar yaparak, takipçilerinize kendinizi hatırlatabilir ve öteki kullananların da sizin sayfanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra günlük ya da kısa aralıklarla yapacağınız paylaşımlar sayfanızın güncelliğini korumanıza da büyük oranda destek olacaktır.

Bu yöntemler ile takipçi sayımızı arttırarak hesabımızın ilgi çeker bir sayfa olmasını sağlıyoruz. Sonrasında ise hem story hemde paylaşımları ücretli bir halde paylaşabiliriz. Mesela bazı sayfalar kaydırmalı post olarak 35 tl ücret talep ediyor. Bir düşünün bu tarzda birçok şahıs reklam vermek istiyor. günde 5 reklam ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Heralde anlattığımız adımları güzel uygulamanız gerekmektedir. 

Bunun yanı sıra takipçi satan siteler de mevcut. Bu sayede ücret ödeyerek takipçi satın alabilirsiniz.

“Instagram İle Para Kazanmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın