İDO Müşteri Hizmetleri (2023)

İstanbul Deniz Otobüsleri yada yaygın ismiyle İDO, 1986 yılından beri hizmet veriyor. İDO, trafiğin çözüme ulaşması ve ulaşım ağının genişlemesi amacıyla İBB tarafınca kurulmuştur. 2011 senesinde özelleştirilen İDO, günümüzde Akfen Tüm ortaklık (%50) ve Tepe Tüm ortaklık (%50) tarafınca yönetilmektedir.

İDO alan kişi hizmetleri 444 44 36 numarasıyla bilet, sefer sorgulama, iade, sea&miles, bilet iptali, terminal vb. mevzularda destek sunmaktadır.

Bilet satın almak, bilet değişiklik yapmak ya da şikayetinizi iletmek için İDO alan kişi hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Dünyanın en büyük feribot şirketleri içinde yer edinen İDO, geniş ve varlıklı bir filoya haizdir. Yüksek süratli hafifçe yolcu gemisi, yüksek süratli hafifçe yolcu feribotu vb. değişik büyüklüklerde 100’ü aşkın gemiye haizdir.

34 değişik iskelede hizmet veren İDO, başta İstanbul olmak suretiyle Balıkesir, Yalova, Bursa ve Tekirdağ’da etkinlik gösteriyor.

İçeriğimizin devamında İDO kontakt kanalları ile ilgili öteki alternatifleri görebilir ya da en oldukça sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

İETT alan kişi hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

İDO Davet Merkezi

Telefon Numarası444 44 36Emek harcama SaatleriPazartesi – Pazar 08:00 – 22:00Direkt BağlanmaDavet merkezini aradıktan sonrasında operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

İDO İletişim

İDO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İDO ile ilgili daha çok soruya göz atmak ister misiniz? En oldukça dört gözle beklenen soruları sizin için araştırdık ve özenle cevaplandırdık. Yorumlarda İDO alan kişi hizmetleri ve öteki mevzularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Martı alan kişi hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

İDO Bilet Tutarları Ne Kadar?

İDO bilet tutarları 26 – 181 TL aralığında farklılık gösteriyor. En ucuz İDO bileti Anadolu Yakası – Yalova olurken en pahalı İDO bileti Anadolu – Bandırma seferi için geçerli.

İDO Bilet Değişikliği Iyi mi Yapılır?

İDO bilet değişikliği yapmak için:

  • İDO internet sayfasını kullanabilir,
  • İDO mobil uygulamasını indirebilir yada
  • İDO davet merkezi 0850 222 44 36 ile iletişime geçebilirsiniz.

Acente ve gişelerden alınan biletleri değiştirebilmek için satın aldığınız acente ya da gişeden işlem yapmalısınız.

İDO Yitik Eşya İletişim Numarası Nedir?

İDO seferleri esnasında çanta, cüzdan, telefon vb. eşyalarınızı kaybettiyseniz İDO davet merkezi 0850 222 44 36 numarasını arayıp sırasıyla 1 – 3 – 5’i tuşlayarak talepte bulunabilirsiniz.

İDO Seferi İptal Olunca Bilet İade Ediliyor Mu?

İDO, hava muhalefeti yada öteki zaruri sebepler dolayısıyla seferleri iptal edebilir. Sefer iptal edildiğinde, yolculara bilet iadesi yapılır ve meblağ eksiksiz olarak iade edilir. Bununla birlikte bileti değişiklik yapma hakkı da sunulur. Detaylı data için İDO alan kişi hizmetleri telefon numarası ile 0850 222 44 36 görüşebilirsiniz.

İDO Bilet Değişikliği Seferden Kaç Saat Ilkin Yapılır?

İDO bilet değişikliği, sefer saatinden 1 saat öncesine kadar yapılabilir. Sefere 1 saatten azca kaldıysa bilet değişikliği yapılamaz. Ek olarak bilet iptali ve değişikliği için %30 oranında kesinti uygulanabilir. Bilet değişikliği için tıklayın. 

İDO Kimin?

İDO, Akfen Tüm ortaklık ve Tepe Tüm ortaklık’e aittir. Her iki şirkette %50 hisseye haizdir. İDO, 2011 senesinde özelleştirilmiştir. Ek olarak 30 yıl süresince tüm hakları Akfen ve Tepe Tüm ortaklık’e aittir.

İDO Şikayeti Iyi mi Yapılır?

İDO seferleri esnasında ya da öncesinde yaşadığınız sorunları İDO alan kişi hizmetleri 0850 222 44 36 numarasına bildirebilir yada web site üstünden yakınma formu doldurabilirsiniz. Biçim doldurmak için tıklayın.

İDO Kaç Yaşa Kadar Parasız?

0 – 5, 5,5 yaş aralığındaki çocuklar için İDO parasız. 66 aya kadar olan tüm çocuklar, bebek yolcu olarak kabul ediliyor. Ek olarak 5,5 yaş üstü çocuklar için %10 indirim uygulanmaktadır.

İBB davet merkezi içeriğini incelemek için tıklayın!

 

Yorum yapın