İçerik Oluşturarak Para Kazanmak

İçerik Oluşturarak Para Kazanmak mevzusu web kullanım oranlarının artması ve insanların sanal ortamda ek gelir elde etmek isteğiyle paralel olarak fazlasıyla gündeme gelmektedir. Teknoloji elbet birçok alışkanlığın değişmesine niçin olmuştur. Artılarının ve eksilerinin tartışıldığı uzun yazılar yazmak mümkündür. Fakat bilgili kullanımda ek gelir elde edilebiliyor olması, hatta direkt olarak ev geçindirmeye dahi imkân veriyor olması en büyük artıları içinde yer almıştır.

Genel anlamda ek gelir elde etmek için yazı yazmak isterim diye arayışa giren insanoğlu planlı, disiplinli ve sabırlı olmaları durumunda evinden dahi çıkmadan yatırım yapabilecekleri tutarları dahi aylık olarak hesaplarında görebiliyorlar. Günümüz şartlarında bu alanda ciddi kazanç fırsatları bulunduğunu gören bazı girişimciler ise yanlarında ev hanımlarını, üniversite öğrencilerini yarı zamanlı istihdam ederek şirketleşme yolunda ilerleme dahi kaydedebiliyorlar.

İnternetin işletmelerin ilgisini her geçen gün daha da çekiyor olması her geçen gün çok önemli bir içerik eksikliğini gündeme getirmektedir. Gazete okuma alışkanlıklarının günümüzde e-gazete kategorisine kayıyor olması işletmelerin haricinde her geçen gün artan içerik yazarı ihtiyacı doğurmaktadır. Bilgisayar kullanmayı bilen, yazım hızına ve Türkçe dil bilgisine güvenen her insanın herhangi bir extra yatırıma gerek kalmadan yazı yazabiliyor olması elbet işverenler için ekonomik çözümler sunuyor olsa da verilen paranın karşılığında kaliteli iş alabilmeyi bir o denli zorlaştırmaktadır.

İçerik Oluşturarak Günde Ne Kadar Kazanırım?

Yazı piyasasında averaj fiyatlar üç aşağı beş yukarı belirlenmiştir. Herhangi bir bilimsel niteliği olan beklenti olmayan, düz bir araştırmayla dahi yazılabilecek mevzulara elbet alt limitlerde ödeme yapılmaktadır. Fakat piyasada hazırladığınız yazıların kalitesi ile tanınmaya başladığınızda, aldığınız siparişleri vaat ettiğiniz sürelerde teslim ettiğinizde kazanç miktarınız doğru orantılı olarak artacaktır. Normal olarak hazırladığınız içeriklerin sattığınız kişiye, firmaya size ödenen ücretten oldukça daha çok getirisi olması, siteyi ziyaret eden kullanıcıyı doyuruyor olması da kazanacağınız ücrette artış yaşamanıza olanak sağlar. Yazdığınız yazı kadar para kazabileceğiniz sektörde sabırlı olmanız durumunda minimum asgari ücret edinmeniz emin olun hayal değildir. Değişik kişilere aldığınız işlerin bir kısmını vererek daha oldukça teslimat yaparak kazanç miktarınızın artmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

İçeriklerimden Uzun Süre Gelir Elde Edebilir Miyim?

İnternetten yazı yazarak para kazanmak kişiye uzun soluklu bir getiri sağlamaz. Mesela; 500 kelime yazdığınız bir yazı için 15 TL aldığınızda bu yazıdan sonradan elde edilebilecek ihtimaller içinde gelirlerden feragat etmiş olmuş olursunuz. Genel geçer, günlük mevzuları içermeyen bir mevzu olması durumunda yazıyı satın alıp, platformunda gösteren kişinin seneler içinde yüzlerce TL kazanması mümkünken siz bunun üstünde bir hak iddia edemezsiniz. Normal olarak antak kalma şeklinize bakılırsa bu durum değişim izah edebilir. Fakat genel olarak sektörde anlaşmalar yazılan yazının tüm haklarının alınan ücret karşılığında devrediliyor olması şeklinde sürdürülmektedir.

Günde Kaç Yazı Yazabilirim?

Herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan, çoğu zaman her insanın evinde bulunan bir bilgisayarla hazırlanabiliyor olması sebebiyle ilgi çeken kategori aslına bakarsak oldukça kolay değildir. Yazımızın bir bölümünde bahsettiğimiz benzer biçimde müşterinizi doyum edebilmek bir çok vakit ciddi araştırma, emek ve sabır gerektirmektedir. Normal olarak bu tarz şeyleri sağladığınız durumda her geçen gün daha süratli yazı yazabiliyor, müşterilerinizi daha kolay doyum edebiliyor olacaksınız. Günde yazılabilecek yazı miktarı kişiden kişiye değişiyor olsa da kendinizi oldukça sıkmadan 4000 – 5000 kelime aralığını görebilirsiniz. Bu da sektör verilerine bakılırsa averaj 100 – 150 TL aralığında günlük kazancınız olacaktır anlamına gelmektedir. Bu sayıları görebilmek ve tercih edilen bir yazı yazarı olmak için içerik oluşturacağınız kategorileri iyi seçiyor olmanız gerekmektedir. Bu da vakit içerinde edineceğiniz tecrübelerle alakalıdır.

Yorum yapın