Günde 10 Dolar Kazanmak Mümkün!

Günde 10 Dolar kazanarak ek gelir elde etmek isterseniz bu yazı tam da size nazaran. Size vereceğimiz düşünce kati ve garantili olmanın yanında evde bilgisayar başlangıcında yapabileceğiniz bir iş bulunduğunu bilmenizi isterim. Bu günlerde evden çıkmayanlar için evden para kazanma fırsatı büyük olabilir. Can sıkıntısı , ek gelir merakı benzer biçimde sebeplerden bu yazıyı okuyorsunuz ve size verdiğimiz fikirler ile büyük işler icra eden arkadaşları sizler ile buluşturabilirim. Fakat aslolan demek istediklerim güzel fikirleri kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

İş fikrimiz:

Amazon Mechanical Turk

 

Bu sitede birçok işveren bulunuyor. Bu görevler karşılığında tutarı dahilinde yapabiliyor ve paranızı kazanabilirsiniz.

“The Turk” 2005 senesinde Amazonun kurduğu servise isim öncülüğü etmiştir. Kempelen’ nin bulmuş olduğu The Turk iyi mi kullanılıyorsa bu serviste o şekilde kullanılmaktadır. Amazon yeni bir terim üstünde durarak “HIT” terimini geliştirmiş ve bilgisayarların yapamayacağı işi insanların yapması olarak HIT’ lerin eBay’i adı altında tanımlayabilecekleri “Mechanical Turk” adı altında bir servis oluşturmuştur. Mechanical Turk, makinelerin yapması zorluk derecesi yüksek işi, insan tarafınca yapılması daha kolay olan işi, dijital bir halde yaptırmak isteyenlere yapabilecekleri bir araya getirerek sunmuş olduğu platform “ çevrimiçi iş gücü Pazar yeri” dir.

Fırsat sunulan bu yerde firmalar, gerekseme duydukları dijital işleri bu platform üstünde sunarken, burada ki işçiler seçecekleri işi uygun olan kurallara uyarak yaparlar ise belirli bir oranda para kazanmaktadırlar. Burada yer edinen işlere insan zekâsının kuvvetli olduğu işler anlamına gelen “HIT(Human Intelligence Task)” denir. Burada bulunan firmalar HIT ile ilgili olarak detayları vermektedir. Bu işlere talep gösterenler sisteme giriş yaparak iş ile ilgili görevlerini alırlar ve aldıkları işleri kurallara uygun olarak yerine getirerek Amazon ödeme sisteminden ödemlerini temin etmektedirler. HIT’ ler çoğu zaman “Bu iki ürün aynı mı? Bu internet sayfası genel seyirci için uygun mu? Ürünler için uygun kategoriyi seçin” benzer biçimde işler sunmaktadır.

 

Buradaki görevleri yaparak sizlerde para kazanabilirsiniz. Ödeme şekilleri öteki sitelere nazaran dolanbaçlı değil direk nakit olarak hesabınıza yapılıyor. Sizde bu sitede emek harcayarak güzel işler bularak para kazanabilirsiniz. Site dili ingilizce tercüme kullanarak kolayca kullanabilirsiniz. Size önerimiz sabah saatlerinde iş aramanız daha yararlı işler bu saatlerde oluyor. Şimdi sizlere kayıt olmayı göstereceğiz. Kayıttan sonrasında iş almanız için size çağrı linki gönderecekler. Bu çağrı linkinin gelmesi 2-3 gün sürebilir.

Yorum yapın