Günde 10 Dolar Kazanmak Mümkün!

Günde 10 Dolar kazanarak ek gelir elde etmek isterseniz bu yazı tam da size göre. Size vereceğimiz fikir kesin ve garantili olmanın yanında evde bilgisayar başında yapabileceğiniz bir iş olduğunu bilmenizi isterim. Bu günlerde evden çıkmayanlar için evden para kazanma fırsatı büyük olabilir. Can sıkıntısı , ek gelir merakı gibi sebeplerden bu yazıyı okuyorsunuz ve size verdiğimiz fikirler ile büyük işler yapan arkadaşları sizler ile buluşturabilirim. Ama asıl demek istediklerim güzel fikirleri kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

İş fikrimiz:

Amazon Mechanical Turk

 

Bu sitede birçok işveren bulunuyor. Bu görevler karşılığında ücreti dahilinde yapabiliyor ve paranızı kazanabilirsiniz.

“The Turk” 2005 senesinde Amazonun kurduğu servise isim öncülüğü etmiştir. Kempelen’ nin bulduğu The Turk nasıl kullanılıyorsa bu serviste o şekilde kullanılmaktadır. Amazon yeni bir terim üzerinde durarak “HIT” kavramını geliştirmiş ve bilgisayarların yapamayacağı işi insanların yapması olarak HIT’ lerin eBay’i adı altında tanımlayabilecekleri “Mechanical Turk” adı altında bir servis oluşturmuştur. Mechanical Turk, makinelerin yapması zor olan işi, insan tarafından yapılması daha kolay olan işi, dijital bir şekilde yaptırmak isteyenlere yapabilecekleri bir araya getirerek sunduğu platform “ çevrimiçi iş gücü Pazar yeri” dir.

Fırsat sunulan bu yerde firmalar, ihtiyaç duydukları dijital işleri bu platform üzerinde sunarken, burada ki işçiler seçecekleri işi uygun olan kurallara uyarak yaparlar ise belirli bir miktarda para kazanmaktadırlar. Burada yer alan işlere insan zekâsının güçlü olduğu işler anlamına gelen “HIT(Human Intelligence Task)” denir. Burada bulunan firmalar HIT ile ilgili olarak bilgileri vermektedir. Bu işlere talep gösterenler sisteme giriş yaparak iş ile ilgili görevlerini alırlar ve aldıkları işleri kurallara uygun olarak yerine getirerek Amazon ödeme sisteminden ödemlerini temin etmektedirler. HIT’ ler genellikle “Bu iki ürün aynı mı? Bu web sitesi genel izleyici için uygun mu? Ürünler için uygun kategoriyi seçin” gibi işler sunmaktadır.

 

Buradaki görevleri yaparak sizlerde para kazanabilirsiniz. Ödeme yöntemleri diğer sitelere göre dolanbaçlı değil direk nakit olarak hesabınıza yapılıyor. Sizde bu sitede çalışarak güzel işler bularak para kazanabilirsiniz. Site dili ingilizce çeviri kullanarak kolayca kullanabilirsiniz. Size önerimiz sabah saatlerinde iş aramanız daha faydalı işler bu saatlerde oluyor. Şimdi sizlere kayıt olmayı göstereceğiz. Kayıttan sonra iş almanız için size davet linki gönderecekler. Bu davet linkinin gelmesi 2-3 gün sürebilir.

Yorum yapın