GOOGLE İLE PARA KAZANMAK!

Google dünyanın en gelişmiş arama motoru ile fırsat oluşturup para kazanabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Son günlerde işsiz kalan insan sayısı arttıkça iş fikirlerine ve işe ihtiyaç duyar olduk. Bu konuda sizlerle paylaştığımız işler arasında herkesin kolaylıkla para kazanabileceği bir iş fikrini sizlerle buluşturmaya karar verdik. 

 

Bu iş fikrimizde satın alma olmadan ve ileri derecede bilgisayar bilgimiz olmadan bile kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Google bu konuda bizim haritamız olacak. Bu konuda sizlere faydalı olacak ve daha iyi öğreneceğiniz bir video hazırladık yazımızın sonuna bırakıyoruz.

 

İlk etapta elimize bir bilgisayar alıyoruz ve google’ye örnek olarak bir sektör yazacağız.  Bu sektörü seçerken konumumuza bağlı olarak arama yapalım örneğin trabzon kuaför araması yapalım. Sonrasında çıkan sonuçlarda işletme önerileri göreceğiz. Asıl işimizi bu işletmelerden kazanacağız. Bu işletmeler birkaç zaman önce googleye kişiler tarafından eklenmiştir. Ama ilgilenilmemiş ve güncellenmemiştir. Aslında burada google ile güncellenen ama kimsenin farkına varmadığı bir fırsat oluşmuş oldu. Bu fırsatı değerlendirerek kolaylık ile para kazanabileceğiz. 

 

Bir işletmenin üzerine tıklayalım bu ilk sıradaki olmasın ki pazarlamak kolay olsun. Aşağıda bulunan bir işletmeye tıklayarak açılan sekmede işletme sahibi sizmisiniz kısmına tıklayacağız. Eğer bizden giriş isterse demek ki işletme sahibi güncel değil ve tam da aradığımız işletme bu olabilir. Bu işletmenin iletişim numaralarını not ediyoruz. Eğer işletmeye tıkladığımızda bu işletmeye ait bir sahiplik var der ise o işletmeyi listemize eklemeyeceğiz. Çünkü işletme sahibi zaten bu konuda işletmesinin farkında ve güncelliyor. Sonrasında ise google ads kullanacağız. Diyelim ki trabzon kuaför kelimesi trabzonda ne kadar arama hacmine sahip kolaylıkla öğreneceğiz. kolaylıkla gmail hesabı ile google ads giriş yapabiliriz. Giriş yaptıktan sonra araçlar bölümünden anahtar kelime planlayıcısı bölümüne girerek trabzon kuaför seçeneğini yazarak analiz yap butonuna tıklayarak kelimenin aranma hacmine bakacağız. Sonrasında bu sayıyı öğrendikten sonra bunu müşterimizi pazarlama taktiği için kullanacağız.

 

 

 

Sonra not ettiğimiz müşteriler ile ilgi bilgi toplayıp telefon ile ulaşacağız. Kendimize bu konuda bir konuşma hazırlayabilirsiniz. Bu size telefondaki müşterinize hitap yöntemi için iyi olacaktır. Sizler müşterinize onlar adına aradığınızı ve onlar için araştırma yaptığımızı trabzon kuaför seçeneğinin aranma hacmindeki rakamlar kadar arandığını ama sizin bu müşterilere ulaşamadığından bahsedeceğiz. Bu konuda işletmenize yardım edeceğiniz konusunda fikirler verip sizin adınıza işletmenizi üst sıraya çıkarabilirsiniz diyerek işinizi pazarlayabileceksiniz. Bu konuda pazarlama taktikleri edinip konuşmalarınızı düzenleyin ve müşterilerden randevu talep edin. Sonrasında işi bağlayıp işletme adına gmail açıp işletme sahibi sizsiniz bölümüne tıklayıp onay işlemleri yapacak ve düzenleme yapacaksınız. Kolay işlemler ile resimler ekleyerek çalışma saatleri gibi seçenekleri ekleyerek işletmeyi aktif hale getirin. Açıklamalar ve kelime analizinde çıkan aranılan kelimeleri de etiket olarak ekleyerek işletmeyi kolaylıkla google de çıkan sonuçlar da üst sıralarda gösterebilirsiniz.

 

Bu yöntemin her bölümünü detaylı anlatmaya çalıştık ama geri kalan bölümleri kendiniz biraz araştırarak geliştirebilirsiniz. Sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Videomuzu izlemeyi unutmayın. 

 

Yorum yapın