GOOGLE İLE PARA KAZANMAK!

Google dünyanın en gelişmiş arama motoru ile fırsat oluşturup para kazanabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Son günlerde işi olmayan kalan insan sayısı arttıkça iş fikirlerine ve işe gereksinim duyar olduk. Bu mevzuda sizlerle paylaştığımız işler içinde her insanın kolaylıkla para kazanabileceği bir iş fikrini sizlerle buluşturmaya karar verdik. 

 

Bu iş fikrimizde satın alma olmadan ve ileri derecede bilgisayar bilgimiz olmadan bile kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Google bu mevzuda bizim haritamız olacak. Bu mevzuda sizlere yararlı olacak ve daha iyi öğreneceğiniz bir video hazırladık yazımızın sonuna bırakıyoruz.

 

İlk etapta elimize bir bilgisayar alıyoruz ve google’ye örnek olarak bir sektör yazacağız.  Bu sektörü seçerken konumumuza bağlı olarak arama yapalım mesela trabzon kuaför araması yapalım. Sonrasında çıkan sonuçlarda işletme önerileri göreceğiz. Aslolan işimizi bu işletmelerden kazanacağız. Bu işletmeler birkaç süre ilkin googleye kişiler tarafınca eklenmiştir. Fakat ilgilenilmemiş ve güncellenmemiştir. Aslen burada google ile güncellenen fakat kimsenin farkına varmadığı bir fırsat oluşmuş oldu. Bu fırsatı değerlendirerek kolaylık ile para kazanabileceğiz. 

 

Bir işletmenin üstüne tıklayalım bu ilk sıradaki olmasın ki pazarlamak kolay olsun. Aşağıda bulunan bir işletmeye tıklayarak oluşturulan sekmede işletme sahibi sizmisiniz kısmına tıklayacağız. Eğer bizlerden giriş isterse demek ki işletme sahibi güncel değil ve tam da aradığımız işletme bu olabilir. Bu işletmenin yazışma numaralarını not ediyoruz. Eğer işletmeye tıkladığımızda bu işletmeye ilişkin bir iyelik var der ise o işletmeyi listemize eklemeyeceğiz. Bundan dolayı işletme sahibi aslına bakarsanız bu mevzuda işletmesinin bilincinde ve güncelliyor. Sonrasında ise google ads kullanacağız. Diyelim ki trabzon kuaför kelimesi trabzonda ne kadar arama hacmine haiz kolaylıkla öğreneceğiz. kolaylıkla gmail hesabı ile google ads giriş yapabiliriz. Giriş yaptıktan sonrasında araçlar bölümünden anahtar kelime planlayıcısı kısmına girerek trabzon kuaför seçeneğini yazarak çözümleme yap butonuna tıklayarak kelimenin aranma hacmine bakacağız. Sonrasında bu sayıyı öğrendikten sonrasında bunu müşterimizi pazarlama taktiği için kullanacağız.

 

 

 

Sonrasında not ettiğimiz müşteriler ile ilgi informasyon toplayıp telefon ile ulaşacağız. Kendimize bu mevzuda bir konuşma hazırlayabilirsiniz. Bu size telefondaki müşterinize hitap yöntemi için iyi olacaktır. Sizler müşterinize onlar adına aradığınızı ve onlar için araştırma yaptığımızı trabzon kuaför seçeneğinin aranma hacmindeki rakamlar kadar arandığını fakat sizin bu müşterilere ulaşamadığından bahsedeceğiz. Bu mevzuda işletmenize yardım edeceğiniz mevzusunda fikirler verip sizin adınıza işletmenizi üst sıraya çıkarabilirsiniz diyerek işinizi pazarlayabileceksiniz. Bu mevzuda pazarlama taktikleri edinip konuşmalarınızı düzenleyin ve müşterilerden buluşma talep edin. Sonrasında işi bağlayıp işletme adına gmail açıp işletme sahibi sizsiniz kısmına tıklayıp onay işlemleri meydana getirecek ve düzenleme yapacaksınız. Kolay işlemler ile resimler ilave ederek emek harcama saatleri şeklinde seçenekleri ilave ederek işletmeyi etken hale getirin. Açıklamalar ve kelime analizinde çıkan aranılan kelimeleri de etiket olarak ilave ederek işletmeyi kolaylıkla google de çıkan sonuçlar da üst sıralarda izah edebilirsiniz.

 

Bu yöntemin her bölümünü detaylı anlatmaya çalıştık fakat geri kalan bölümleri kendiniz birazcık araştırarak geliştirebilirsiniz. Sizlere yararlı olabildiysek ne mutlu bizlere. Videomuzu izlemeyi ihmal etmeyin. 

 

Yorum yapın