Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 23+ İş Fikri

Hem gezip hem de para kazanmak mı istiyorsunuz. Şu an bu hayalinizi gerçekleştirebilmeniz için yapabileceğiniz tüm işleri detaylı olarak araştırdık ve sizler için bir sıralama haline getirdik. Bugünlerde güvenilir olun gezerek para kazanmak isteyenlerin sayısı bayağı fazla. Doğal olarak bu mevzuda paniğe kapılmanıza asla gerek yok. Güvenli olun her insana kafi gelecek kadar iş fırsatları sizi bekliyor. Siz yeter ki planlı bir halde ne yapacağınıza karar verin.

Gezerek Para kazanmak

Gezerek Para kazanmak

Ilk olarak dünyayı dolaşmak isterim ya da ülke içinde mahalli olarak geziler yapmak isterim kabul edebilirsiniz. Aşağıda yazdığımız gezerek yapılabilecek işler listesinin tamamen sizin amacınıza hitap edebiliyor olması oldukca mühim. Şu demek oluyor ki bu işler sizin özgür hareket edebilmenizi sağlamış olduğu benzer biçimde, tüm zamanınızı da öldürmemesi gerekmektedir. Bir de bu işler ile ilgili gerçekçi olmanız lazım. Şu demek oluyor ki aynı anda 10 tane işi bir arada yürütmektense tek bir mevzuda popüler olmak yada başarı göstermiş olmak sizin için daha mühim olmalı. Doğal olarak bu sizin işinizi kolaylaştıracak ve başarı şansınızı da arttıracaktır.

 

Sizlere bu mevzuda verebileceğimiz örnekler ve tavsiyeler oldukça fazladır. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu makalemizi düzenlerken bir oldukca yerli ve yabancı gezginlerin bloglarıyla iletişime geçtik ve onların kazanç modellerini araştırdık. Aralarında başarı göstermiş olup gezi ederek para kazanan olduğu benzer biçimde hayalleri yaptıkları yanlışlardan dolayı yarı yolda suya düşenlerde var. Gezerek para kazanmak için yapmanız ihtiyaç duyulan ilk olarak makalemizi sonuna kadar okumak ve bu iş modellerinden kendinize uygun olanı seçmektir. Şimdi arkanıza yaslanın ve dikkatlice okuyun.

Not: Değişik fikirler edinmek için En Yeni 75+ İş Fikirleri başlıklı yazımızı inceleyiniz.

 

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin İş Fikirleri

seyahat ederek para kazanmak

gezi ederek para kazanmak

Gezerek para kazanmanızı sağlayacak iş fikirlerini maddeler halinde sizler için listeledik. Her bir iş fikri için ayrı bir detaylı ifade sayfası oluşturduk. Aklınıza takılan mevzular için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Burada beyin fırtınası oluşturarak birbirimize katkı sağlayabiliriz.

 

1.Seyahat Blogu Yazarak Para Kazanmak

Gezi blogu açmak

Seyahat blogu açmak

Blog yazarak para kazanmak gezginlerin en oldukca kullandığı para kazanma yöntemidir. Gezdirilmiş olduğu yerlerle ilgili fotoğraf, video ve yazı oluşturan gezginler bu tarz şeyleri sitelerinde paylaşarak kullanıcı çekmeye çalışırlar. Belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonrasında ise gezginler için para kazanmanın yolu açılmaya başlamaktadır. Peki gezginler blog üstünden iyi mi para kazanıyor diye sorabilirsiniz. Burada bir kaç yöntem var.

 

2.Google Adsense Üstünden Para Kazanmak

Size bahsettiğimiz benzer biçimde blogunuzda belirli bir ziyaretçi kitlesi meydana getirmeye başlarsınız. Sonrasında ise Google’ın kurmuş olduğu Adsense reklam paylaşımcılığı platformuna üye olmuş olursunuz. Google Adsense sitenizi inceledikten sonrasında ise sizin blogunuzda kullanmanız için size reklam kodları verir. Sizde bu tarz şeyleri kendi sitenizde kullanırsınız ve insanoğlu tıkladıkça Google Adsense üstünden para kazanmaya başlarsınız.

 

3.Affiliate Pazarlama Üstünden Para Kazanmak

Sizin illa seyahat blogu oluşturmanıza gerek yok. Başka bir mevzuda da blog oluşturabilirsiniz .Doğal olarak bu fark etmiyor, mühim olan ziyaretçi kitlesi oluşturmanızdır. Size affiliate pazarlama konusunu bir örnekle açıklarsak daha iyi olur. Mesela blogunuzdaki ziyaretçilerinizle etkileşiminiz baya iyi diyelim. Şu demek oluyor ki ziyaretçilerinizle aranızda bir itimat olgusunu yakalamışsınız .Hepimiz sizin  gözlüğünüzü nereden aldığınızı merak diyor.

 

Sizde gittigidiyor.com sitesinden aldığınızı söylüyorsunuz ve almak isteyen insanoğlu için sitenize bağlantı koyuyorsunuz. İşte burada gittigidiyor.com benzer biçimde siteler sizin sitenizden gelen ziyaretçilerin yaptıkları alışverişler için size komisyon ödemesi yapıyor. Buna da Affiliate Pazarlama diyoruz. Güvenli olun bu şekilde satış ortaklığı icra eden binlerce site bulabilirsiniz. Afiliate pazarlama üstünden para kazanmak başlıklı makalemizde detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

 

4.Dropshippng İle Para Kazanmak

Dropshipping yapmak

Dropshipping yapmak

Gene ziyaretçi kitlesini arttırmış olduğunuz bir blog sitenizin bulunduğunu varsayıyoruz. Blog sitenizde tedarikçilerle antak kalma yaparak ürünler pazarlayabilirsiniz. Buna bir örnek verelim ve daha iyi anlamanızı sağlayalım. Mesela rejim icra eden insanoğlu için bir site oluşturdunuz. Bunun yanında rejim icra eden insanoğlu içinde rejim çayları satan bir firmayla anlaştınız. Her yazdığınız yazının sonuna da rejim çaylarımızdan satın alabilirsiniz diye ürünler eklediniz. Ziyaretçiler ürünü sizin blogunuz üstünden satın alır. Doğal olarak bu satın alma sonucu sipariş otomatikman sizin tedarikçinize gider. Tedarikçi ise sizin  adınıza ürünün kargolamasını yapar. Sizde ziyaretçiden öğrenim ettiğiniz para dan karınızı alıp maliyet ödemesini tedarikçiye yaparsınız. Bu şekilde para kazanan sayısız blogger vardır. Daha detaylı informasyon için dropshipping ile para kazanmak başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Doğal olarak blog yazarak para kazanmak için daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var.Bunun için sizler için hazırlamış olduğumuz blog yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

5.Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak (Fotoğraf Satmak)

fotoğraf satarak para kazanmak

Fotoğraf satarak para kazanmak

Fotoğraf çekerek para kazanmak son günlerde kesinlikle karşınıza çıkmıştır ve hakkında ufakta olsa kesinlikle bilginiz vardır diye düşünüyoruz. Fakat biz gene de gezerek para kazanmak isteyenler için stock fotoğrafçılığından bahsedelim. Doğal olarak bunun yanında fotoğraf satmak için siteler ve dergilere fotoğraf satmaktan da bahsedeceğiz sizelere. Ilkin gelin size stock fotoğrafçılığı nedir ondan bahsedelim.

 

Artık web ve medya ortamında fotoğraf ve videolar için telif hakkı oldukça ehemmiyet kazanmaya başladı. Şirketlerin, web sitelerinin, dergilerin, moda müesseselerinin v.b. firmaların kendilerine ilişkin işler için yüksek kalitede fotoğraflara gereksinim duymaktadırlar. İhtiyaç duydukları bu fotoğrafları ücretsiz bir şekilde bulma şansları zor olsa gerek. Bundan dolayı telif hakkı diye bir hukuki zorunlulukla karşılaşmaktadırlar. Doğal olarak bir de marka adını zedeleme benzer biçimde bir durum. Bu yüzden bu firmaların iki seçeneği var. Ya bu fotoğrafları kendileri maliyetli yollarla çekecekler ya da hazır olarak web üstünden satın alacaklar. Bu firmaların fotoğraf satın almak için kullandıkları sitelere stock fotoğrafçılık siteleri denir. Bu stock fotoğrafçılık siteler, sizlerden gelen fotoğrafları stoklar ve belirli bir kar marjı ile firmalara satarlar. Doğal olarak burda hem siz hem stock fotoğrafçılık şirketi hem de fotoğrafı uygun fiyata gören şirket kar eder.

 

Peki iyi mi stock fotoğrafçılığı yapmış olup fotoğraf satarak para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ve bilgiler nedir? Bu fotoğrafları nerelerde pazarlayabilirsiniz? Bunun için Fotoğraf satarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde ihtiyacınız olan bilgiyi bulabilirsiniz.

 

6.Gezerek Para Kazandıran Uygulamalar

Bazı uygulama geliştiricileri gezerek para kazanmak isteyenler için mükemmel yaratıcı uygulamalar üretmişlerdir. Bu uygulamaları kullanarak kendiniz için fazladan bir gelir oluşturabilirsiniz. Doğal olarak bu uygulamalar gezinizin tamamını finanse etmeye yetmeyecektir. Sadece yiyecek masraflarınız için size katkıda bulanacaktır. Peki gezerek para kazandıran uygulamalar nedir? Gelin maddeler halinde  5 tanesini inceleyelim.

a)Foap Uygulaması

Foap uygulaması telefon ile çektiğiniz fotoğrafların büyük markalara satışı ile ilgilenmektedir. Bu uygulama çektiğiniz fotoğrafları tek seferlik değil bir oldukca kere satmanızı sağlamaktadır. Günlük 6-7 dolar arası gelir elde etme imkanınız vardır. Doğal olarak yalnız fotoğraf satışı değil site tarafınca verilen görevleri yerine getirerek de para kazanabilirsiniz.

 

b)Roadie Uygulaması

Şuan Abd sınırları içinde kullanılan bir uygulamadır. Bagajınızdaki eşyaların vergi iadelerinden para kazanmanızı elde eden bir uygulamadır. Kısa sürede dünya üstünde yayılacaktır. Hakında oldukca fazla informasyon sahibi olmasak da aklınızın kesinlikle bir köşesinde dursun.

 

c)Airmule Uygulaması

Eğer bagajınızda boş bir alan var ise bu alanı başkaları için satabileceğiniz bir uygulamadır. Bir nevi bavul ticareti yapanlarla sizi buluşturan bir uygulamadır. Oldukça mantıklı olan bu uygulama  kısa zamanda büyük rağbet görmüştür. S ize gezi başı 50$’a kadar elde edebileceğinizi taahhüt etmektedir.

 

d)Swagbuck Tv Uygulaması

Feysbuk ve toplumsal medyada süre geçirmektense bu uygulama ile videolar izleyerek para kazanabilirsiniz .Bu uygulama geliştiricisi karşınıza basit keyifli videolar çıkartır. Doğal olarak videoların üstünde reklamlar yer alır. Bu reklamlardan gelen kazançlar uygulama sizinle paylaşılır. Uğraşırım diyorsanız bu uygulamadan video izleyerek para kazanabilirsiniz.

 

e)Saha Ajanı Uygulaması

Bu uygulama ile şirketlerin gittiğiniz ülkelerdeki elemanlığı rolünü üstlenirsiniz. Bu uygulama şuan 6 ülkede etken bir şekilde kullanılmaktadır. Mesela bir şirket sizden Makedonya da ki besin tutarları ile ilgili araştırma yapmanızı isteyebilir. Size vaad edilen gelir ise iş başına 2-24 dolar arası bir ücret.

Para kazandıran cep telefonu uygulamalarından size özetlemek gerekirse bahsettik.  Doğal olarak bu uygulamalar benzer biçimde para kazanabileceğiniz 100’lerce uygulama vardır. Daha detaylı uygulamalar ile ilgili informasyon almak için para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

7.Youtube İle Para Kazanmak

Youtube ile para kazanmak

Youtube ile para kazanmak

Hem gezip hem para kazanmak istiyorsanız, Youtube gezerek para kazanmak için ilgilenebileceğiniz muhteşem bir platformdur. Peki Youtube üstünden iyi mi para kazanırım diyor olabilirsiniz. Size ilk olarak Youtube ile blog üstünden para kazanmanın Google Adsense yönünden benzerlik içerdiğinden size bahsedelim.

Gidip gezdiğiniz yerlerde güzel videolar çekip bu tarz şeyleri Youtube da kanal oluşturduktan sonrasında yayınlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise blog sitesinde olduğu benzer biçimde Adsense reklam başvurusu yapıyorsunuz. Doğal olarak belirli seyirci kitlesine ulaşmayı unutmayınız. Youtube da ki videolarınızda reklamlar yayınlanmaya başladıktan sonrasında ister tıklansın ister tıklanmasın görüntüleme başına para kazanırsınız. Youtube gezginler için hakikaten daha kolay ve gelir modeli daha yüksek olan bir platformdur.

Youtube ile ilgili size daha detaylı informasyon aktarmak istiyoruz. Hakkaten Youtube üstünden para kazanmak mevzusunda istekliyseniz Youtube üstünden iyi mi para kazanılır başlıklı yazımızdan detaylı informasyon edinebilirsiniz.

 

8.Twitter dan Para Kazanmak

Ne olursa olsun hepimizin bir Twitter hesabı yada bir Twitter geçmişi bulunduğunu varsayıyoruz. Bundan dolayı buradan Twitter’ın ne işe yaradığını anlatmaya çalışsak güvenilir olun saatler sürer. Size yalnız Twitter dan iyi mi para kazanılır onu anlatacağız.

Twitter dan para kazanmak için ilk olarak belirli bir takip edeni kitlesine ulaşmanız gerekmektedir .Bu takipçi kitlesi için minumum 10 bin benzer biçimde bir sayı ifade edebiliriz size. Bu kitleyi kazandıktan sonrasında size paylaşım yaparak para kazanmak benzer biçimde fırsat doğmaktadır .Peki Twitterdan ne paylaşarak para kazanabilirsiniz? Bu sorunuzun cevabı ilgilendiğiniz işle ilgilidir. Mesela Twitter da gezi ile ilgili şeyler paylaşıyorsanız size tayyare bilet firmaları, seyahat organizasyon firmaları vb. firmalar yapacağınız paylaşımlar için ödeme yapmış olacaktır.

Twitter hakikaten kendi için ayrı bir dünyadır. Twitter’dan para kazanabileceğiniz sayısız yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler hakkında informasyon edinmek için Twitter’dan para kazanmak başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

9.İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagramdan para kazanma modeli nerede ise Twitter ile aynıdır. Burada da belirli bir takipçi kitlesi oluşturmanız lazım. Doğal olarak instagram görsel etkileşim üstüne olduğundan reklamları da görsellik üstüne olacaktır. Ya da etiketleme kanalıyla size reklamlar verilecektir. Dikkat ettiyseniz tüm mecralarda takipçi arttırmanız oldukça önemlidir.

İnstagramda bir öteki para kazanma yolu ise satış yaparak para kazanmaktır. Doğal olarak siz gezerek para kazanmak istediğiniz için bu yöntemi yalnız dropshipping kanalıyla gerçekleştirebilirsiniz. Doğal olarak Instagramda kendi içinde ayrı bir dünya olduğundan instagram üstünden para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak  daha detaylı informasyon edinmenizi tavsiye ederiz.

 

10.Feysbuk Üstünden Para Kazanmak

Feysbuk son yazdığımız 3 toplumsal medya platformundan farklıdır. Kendi içinde ayrı bir web ortamıdır diyebiliriz. Sebebi ise Feysbuk üstünden para kazanmanızı sağlayacak oldukca sayıda fırsatlar vardır. Doğal olarak bu size bağlıdır iyi mi para kazanmak istediğiniz. Size her şeyden ilkin oldukca etken olmanızı ve kitlenizi arttırmanızı tavsiye ediyoruz. Doğal olarak bunun yanında kaliteli paylaşımlar yapmanız oldukca mühim. Bundan dolayı rakipleriniz inanılmaz derecede oldukca fazla olacaktır.

Feysbuk oldukca detaylı bir platform. Bu yüzden Facebooktan para kazanmak başlıklı yazımızı inceleyerek size uygun para kazanma modelini bulabilirsiniz.

 

11.Kitap Yazarak Para Kazanmak

Bu mevzuda size verebileceğimiz en iyi örnek Rotasız Gezgin’dır. Ne olursa olsun çoğunuz takip ediyordur. Mehmet Genç’in ilk olarak Tedx’te yapmış olduğu konuşmaya ilişkin videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Sonrasında ise size birazcık ne yaptığından bahsedeyim. Mehmet Genç 3 yıl süresince dünyayı gezip yaşamış olduğu anılarını kitaba dökerek muhteşem bir başarı elde etmiştir. Hemde kitabını oldukca satanlar listesine girdikten sonrasında eline almış bir gezgindir.

 

Sizde kendi seyahat anılarınız için bir kitap oluşturabilirsiniz. Ya da ilgilendiğiniz mevzuyla ilgilide bir kitap olabilir. Kitap yazarak hakikaten güzel paralar kazanabilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan kitap yazdıktan sonrasında kitabınızı takipçi kitlenizle paylaşmaktır. Ben yazamam, zor falan demeyin. Yalnız deneyin. Güvenli olun bir çok yazarın yazım dili oldukca dağınıktır. Yazım diliniz sizin de fena olabilir. Onları düzenlemek ve basıma hazır hale getirmek için editörler sizin yardımcınız olacaktır. Kitap yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı kesinlikle okumalısınız.

 

12.Bitcoin İle Para Kazanmak

bitcoin ile para gezerek para kazanmak

bitcoin ile para gezerek para kazanmak

Bir oldukca sitede gezerek para kazanmak ile ilgili yazılar okumuşsunuzdur. Sadece bitcoin yöntemini ilk kere bizlerden duyacaksınız. Bitcoin ile iyi mi para kazanabilirim diye sorduğunuzu duyabiliyorum. Gelin size anlatalım.

Bitcoin ve altcoinlerin olduğu bir borsa vardır. Bu borsanını adı Binance’dir. Bu borsaya üye olarak alım satım yaparak günlük paralar kazanabilirsiniz. İnanın kazanması kolay olan bir platformdur. Bundan dolayı daha piyasada yeni olduğundan insanlara bir oldukca kazanma fırsatı doğurmaktadır. Yapmanız ihtiyaç duyulan Binance’e üye olup, para aktardıktan sonrasında günlük alım satım yapmak. Bitcoin ile para kazanmak ve Binance üstünden para kazanmak başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Binance’a üye olmak içinde tıklayınız.

 

13)Borsa ve Forex ile Para Kazanmak

Burada size birden oldukca gelir elde yöntemi sunduk. Borsa ve forex te bunlardan birisidir. Sadece size tavsiyemiz şudur ki, her gün aynı anda hepsiyle ilgilenemezsiniz. Bitcoinde olduğu benzer biçimde uzun vadeli yatırımcı olmanızı tavsiye ederiz. Şu demek oluyor ki belirli bir yatırım yapmış olup haftalık olarak denetim etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bunun sebebi anlık olarak al-sat yapmış olup ruhsal baskı sonucu kaybetmenizin önüne geçmektir. Bitcoin, borsa , forex v.b kazanç yöntemlerde yatırdığını unutmak hakikaten işe yaramaktadır. Uygun fiyatlara bulduğunuz hisselerden birazcık alım yapın.100 dolarlık olabilir bu. Sonrasında ise hafta bir yada ayda bir bakın. Yılda bunlar üstünden 200-300 dolar bile kazansanız sizin için fazladan bir tayyare bileti parası ifade etmektedir.

Not: Bitmex ile Forex mantığı ile para kazanabilirsiniz. Detaylı informasyon için Bitmex nedir iyi mi oynanır başlıklı makalemizi inceleyiniz.

14)Yazı Yazarak Para Kazanmak

Kendi blogumu açmak yada toplumsal medyayla uğraşmak istemiyorum kabul edebilirsiniz. Ya da yazdığım anda ben paramı kazanayım ona bakılırsa hareket edeyim de diyor olabilirsiniz. Burada yapmanız ihtiyaç duyulan yazı yazarak para kazanmaktır. Internet sayfası sahipleri,  siteleri için inanılmaz derecede içerik ihtiyacı duymaktadır. İnanın tek başına 50 tane siteye haiz olan oldukca sayıda insan vardır. Bu insanoğlu sitelerinin içerik ihtiyacını hazır yazı satın alarak gidermektedirler.

 

Sizlerde yazım dilinizin iyi olduğunuz düşünüyorsanız hazır yazı satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Piyasada averaj olarak 100 kelimelik bir yazı 5-6 TL içinde alıcı bulmaktadır. Bu tarz şeyleri yazıp satabileceğiniz ise sayısız site mevcuttur. Sizin tek yapmanız ihtiyaç duyulan yazı yazarken dikkat etmeniz gerekenleri bilmektir. Şu demek oluyor ki yazı alıcılarının gereksinim duyan yazı stillerini onlara vermek. Peki yazı alıcıların ne tip makalelere gereksinim duyarlar? Yazdığınız yazıları kolaylıkla iyi mi pazarlayabilirsiniz? Yazı alıp satılan siteler nedir? Bunlar için size detaylı bir yazı hazırladık. Yazı Yazarak Para Kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak bu mevzuda kendinize gelir meydana getirmeye başlayabilirsiniz. Güvenli olun aylık 14000-15000TL para kazanan insanların bulunduğunu görmüş olacaksınız bu sitelerde.

Yazı yazarak para kazanmak isteyenler için detaylı anlatımın olduğu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

15)Steemit Üzeriden Para Kazanamak

Blog açarak ilk olarak para harcamak istemiyorum ya da benim makalelerimi başkası kullanmasın isterim kabul edebilirsiniz. Size bir başka yöntem olarak steemit’i sunabiliriz. Steem sitesinde yazarlık başvurusu yaparak para kazanabilirsiniz. Steem sitesi bir oldukca yazar aramaktadır. Yazarlık başvurunuz aynı gün onaylanmaktadır. Onay aldıktan sonrasında yazmaya başlayabilirsiniz. Sonrası ise yazılarınızın okunma sayısına bakılırsa para kazanmaya başlarsınız. Doğal olarak yazılarınızın okunma sayısını arttırmak sizin elinizde. Ne şekilde mi? Size ilişkin olan toplumsal medya hesaplarında paylaşım yaparak daha çok okunmasını sağlayabilirsiniz.

 

16)Medium Üstünden Para Kazanmak

Medium sitesi de Steemit ile birebir aynıdır. Farkı ise birazcık daha çok kazanmanızı sağlayabilir ve daha popülerdir. Medium hakkında daha çok informasyon almak için Google üstünden searchleme yapmanız gerekmektedir. Gezerek para kazanmak için Medium.com’da yazı yazan bir oldukca gezginin bulunduğunu da görmüş olacaksınız.

 

17)Bavul Ticareti Yapmak

Doğal olarak bavul ticareti sizin gezi modelinize bağlı olarak değişmektedir. Şu demek oluyor ki nerden nereye geçeceğinize bağlıdır.  Mesela devamlı bizim ülkemizden çıkışlar yapacaksanız işiniz daha kolay olabilir. Size şöyleki örnek verelim. Yurtdışında bildiğiniz gibi ki tekstil ürünleri ülkemize bakılırsa 9-10 kat daha pahalıdır. Her gittiğiniz ülkeye bagajınızda tekstil ürünleri götürebilir ve orda bir butikle anlaşarak pazarlayabilirsiniz. Bir de geri dönme durumunuz var. Bu örneği size Makedonya olarak verdiğimizi sayın. Makedonya da  tekstil ürünleri pahalı. Bir tshirt 40 Ruro dan başlamaktadır. Peki Makedonya’dan dönerken ne getirebilirsiniz? Buna örnek olarak da vatanımızda olmayan parfüm, kozmetik ve supliment seçimi ürünleri verebiliriz. Araştırarak bir oldukca düşünce elde edebilirsiniz.

 

18)Hem Gezip Hem Satış Yapmak

Bir ihtimal el sanatlarına yatkın olabilirsiniz. Bu mevzuda asla tecrübe etme yaptınız mı? Bir bilezik yapmak yada takı ürünü tasarlamak ne kadar zor olabilir. Ya da bu mevzuda kendinizi geliştirmeyi asla düşündünüz mü? Yurtdışında ki insanoğlu emin olun sanata ve el emeği ürünlere bizim ülkemizdeki insanlardan daha oldukca kıymet vermektedir. Yaptığınız el sanatı ürünleri satarak gezinizin tamamını finanse edebilirsiniz. Bu şekilde para kazanan bir oldukca seyyah arkadaşımız vardır.

 

hem gezip hem para kazanmak

hem gezip hem para kazanmak

19)Müzik Aleti Çalarak Para Kazanmak

Devletimizde kesinlikle gözünüzü çarpmıştır müzik aleti çalarak para toplayan gezginler. Asla müzik aleti çalmayı bilmiyor olabilirsiniz. Peki müzik aleti çalmaya adım atmak ve öğrenmek sizin için zor mu. Bunun için İSMEK’in verdiği parasız kurslardan faydalanabilirsiniz.

Peki hem müzik aleti çalıp hem de gezerek para kazanmak iyi mi zor olmaz mı kabul edebilirsiniz. Güvenli olun her işin kendine bakılırsa bir zorluğu vardır. Sadece size yurtdışındaki insanların müziğe ne kadar oldukca kıymet verdiğinden bahsetsek azdır. Bu mevzuda şansınızı deneyip kolunuzdaki fazladan meslek bileziği sayısını arttırmanızı tavsiye ederiz.

 

20.Masaj Yaparak Para Kazanın

Devletimizde Akdeniz ve Ege kıyılarında turistlere güneş kremi sürüp para kazanan insanları kesinlikle görmüşsünüzdür yada haberiniz olmuştur. Aslen kulağa oldukca mantıklı gelen bir fikirdir. Gittiğiniz yere bağlı olarak bir güneş kremi ve narin ellerinizle tüm gezinizi finanse edebilirsiniz. Üstelik bu işi yaparak oldukca rahat günlük 50$ kazanabilirsiniz. Masaj yapmayı bilmiyorsanız, Youtube bir tık kadar uzağınızda. Masaj yaparak para kazanmak başlıklı yazımızda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

 

21.Geçici Dövme Yaparak Para Kazanın

Yukarıdaki masaj yaparak para kazanma fikrine benzer bir para kazanma yöntemidir. İnanın bu mevzuda asla bilginiz olmasa dahi öğrenmeniz bir gününüzü dahi almaz. Yapmanız ihtiyaç duyulan bir dövme kataloğuna haiz olmak ve lüzumlu malzemeleri edinmek. Gittiğiniz her yerde bir tezgah açarak işten paralar kazanabilirsiniz. Size tavsiyemiz insan sağlığının söz mevzusu olduğu kalıcı dövme işine bilmediğiniz sürece girmemeniz.

 

22.Gezginler İçin Extra İşlerde Çalışabilirsiniz

Bazı ülkelerde seyyah sayısı bayağı fazla olduğundan, bu ülkelerdeki işletmelerde daha uygun fiyatlara ya da duracak yer karşılığında emek harcayarak gezginler aramaktadır. Bu şekilde çalışan oldukca sayıda seyyah görebilirsiniz. Emre Durmuş bunlardan birisidir. Kamboçya’da ki seyahatinde bir hostelde emek harcayarak konaklamasını bedavaya getirdiğinden bahsetmiştir.B unun için ilanların olduğu bir oldukca web sitesi vardır. 

Gezerek para kazanmak

Gezerek iyi mi para kazanılır?

23.Gezerek Para Kazandıran Meslekler

Yukarıdaki 19 madde de yapabileceğiniz bir şey bulamadıysanız ve illa da dolaşmak isterim diyorsanız gezerek para kazandıran mesleklerden birisine haiz olmanız gerekmektedir. Peki nedir bu gezerek para kazandıran meslekler diyorsanız, güvenilir olun 100’lerce meslek vardır. Size rehberlik, danışmanlık, tur operatörlüğü benzer biçimde bir kaç mesleği örnek verebiliriz. Sadece özgür bir halde dolaşmak istiyorsanız kesinlikle kendinize ilişkin olan bir işi yapmalısınız.

 

Son olarak dünyayı gezerek para kazanmak isteyenler için altın değerinde tavsiyelerde bulunacağız. Seyyah olmak hakikaten emek isteyen, sabırlı ve cesaretli olmayı gerektiren bir yoldur. Bu yolda pes edip caymak istemiyorsanız ve hakikaten gezinizi finanse etmek istiyorsanız planlı olmanız gerekiyor. Dikkat ettiyseniz yukarıdaki bir çok işte belirli bir hazırlık süresi var. Mesela en basiti Twitter’da dahi 10 bin takipçi rakamına oluşturmanız 1 ayınızı alacaktır. Sizin kesinlikle 1 yıl öncesinden bunların planını ve hazırlığınızı yapmanız gerekmektedir.

İnternetten para kazanma şekilleri başlıklı yazımızı okuyarak fazladan informasyon edinebilirsiniz.

 

Size yukarıda örnek verdiğimiz Rotasız Gezgin Mehmet Genç, Otostopla dünyayı gezen Emre Durmuş ya da bir bir çok kesin ve hazırlıklarını evvel yapmış gezginlerdir. Sizde gezerek para kazanmak için kesin ve sabırlı olmalısınız. Bir yıl evvel hazırlıklarınızı yapmış olup belirlediğiniz tarihte yola çıkmaya başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular ve bizimle fazladan olarak paylaşmak istediğiniz fikirler için yorumda bulunmayı unutmayınız. Yazımızı beğendiyseniz de kesinlikle paylaşmayı unutmayınız. Gezmediğimiz her gün ömrümüzden boşa geçmiş bigün anlama gelir.

Yorum yapın