Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

 

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak değişen teknolojinin insanlara ulaşabilir olma durumunun artması ile gündeme gelen iş kollarından bir tek bir tanesidir. Photoshop kullanmayı bilen, illustrator kullanarak görseller çizmeyi seven ve en önemlisi fotoğraf çekmeyi seven kişiler için Online Fotoğraf Satışı adeta biçilmiş kaftandır.  İnsanların geçmiş yıllarda bir tek profesyonellerin ve hususi bağlantıları olan kişilerin para kazanabildiği alanda ciddi kazançlar elde edebilecekleri günümüzde hayal değildir. Gelir elde edebilmek için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey online yığın fotoğraf siteleri tarafınca belirlenen kalite standartlarına uyan işler ortaya çıkarmaktır. Bu iş kolu Yığın Fotoğrafçılık olarak geçmektedir.

Yığın Fotoğrafçılık Nedir?

Ustalaşmış fotoğrafçı olmasanız bile fotoğraf ile tutkunuz var ise bunu kolaylıkla kazanca dönüştürebilirsiniz. Fotoğrafların belirli bir ücret karşılığında telif haklarının satılması ve alınan fotoğrafların depolamasının yapılması, sonrasında bu görsellerin gereksinim duyan kullanıcılara satılması vakası Yığın Fotoğrafçılığı olarak anılmaktadır. En rahat haliyle fotoğraf çekerek para kazanabileceğiniz bir iş kolu olarak tanımlanabilir.

Yığın fotoğrafçılığı yaparak bir noktadan sonrasında ciddi kazançlar elde edebilen pek oldukça şahıs vardır. Bunların bilhassa sektöre yeni atılanlara, başarı ihtimalinin artması için verdikleri tavsiyeleri de yazımızın devamında paylaşacağız. Bu sayede giriş için bir adım önde olmanız mümkün olacaktır.

photographer’s desk on which his instruments and cash are located, top view

Yığın Fotoğrafçılıkta Başarının Sırları

Yığın fotoğrafçılık yaparak para kazanabileceğini öğrenen hepimiz ilk olarak yeterince iyi olup olmadığını sorgulayacaktır. Sanal ortamda bu sektörü bir kenara bırakıp geleneksel fotoğrafçılığa baktığımızda gelir elde edebilmek için sıkıntılı bir çıraklık döneminden geçmeniz icap ettiğini söyleyebiliriz. Fakat yığın fotoğrafçılıkta beraberce eşit şartlarda savaşım edebilirsiniz. Portföy ve deneyiminiz azca olsa bile ustalaşmış fotoğrafçılarla rekabet edebilirsiniz. İşe başladığınız andan itibaren kazanç sağlayabileceğiniz için geleneksel fotoğrafçılıktan keskin hatlarla ayrılmaktadır. Başarı göstermiş olabilmek her aldığınız iş sonrasında zihniyetinizi geliştirmek ve kategorinin avantajlarına odaklanmak ile mümkündür.

Kopya etmekten kaçınarak değişik fotoğrafçıların görüntülerini kendi merceğinizin altına almalısınız. Sadece bu sayede değişik şeyler öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunu yaparken değişik fotoğrafların kaliteleri sizleri korkutmamalı, umutsuzluğa düşürmemelidir. Tekrarlamakta yarar gördüğümüz en mühim detay ise bunu yaparken kopyalama yapmaktan kesinlikle kaçınmanızdır. Buna dikkate etmezseniz başınız belaya dahi girebilir. Burada esin alıyor olmaya dikkat etmelisiniz.

Yığın Fotoğrafçılık İçin Doğru Platformlar

Çektiğiniz fotoğrafları satabileceğiniz pek oldukça platform vardır. Sektöre ilginin artması sebebiyle sayılarını artırmaktadırlar. Fakat satış yapabilmek için müracaat yapmadan ilkin seçeceğiniz platform muhteviyatında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hususlar vardır. Değerlendirmenizin sonucunun pozitif olması durumunda Online Fotoğraf Satmak için platforma müracaat yapabilirsiniz.

Komisyon Oranı: Satacağınız fotoğraflar ile sizler para kazanırken Yığın Fotoğraf Siteleri de aldıkları komisyonlar ile görevlerini sürdürmektedirler. Platformların büyük çoğunluğu hepimiz tarafınca yüksek kabul edilebilecek oranlarda komisyon talep etmektedir. Fotoğrafçılara sattıkları fotoğrafın tutarının % 30 kadarını ödeyen platformlar ile uzun soluklu emekler yapıyor olmak oldukça anlamlı olmayacaktır. % 40 sektör için ideal olmalıdır.

Ek olarak Yığın Fotoğrafçılık için seçeceğiniz platforma hem sizin hem de fotoğrafları satabileceğiniz potansiyel müşterilerin kolay erişim sağlayabiliyor olması gerekmektedir. Gün içinde onlarca fotoğrafı sisteme yükleyebileceğiniz için bununla oldukça zaman harcamanıza gerek kalmayan, yükleme kolaylığı elde eden platformlar tercih edilmelidir. İnsanların siz değerli ziyaretçilerimizin fotoğraflarına kolaylıkla ulaşabilecekleri arama motorunu sunmalı, satın alma kolaylığı alt yapı olarak sunulmalıdır. Müşterilerin satın almadan platformdan çıkmamaları adına sistemdeki arama işlevlerine ehemmiyet verilmesinin haricinde küresel yükleme hızı da maksimum seviyede olmalıdır. Sektörde deneyim edindikçe Popüler Yığın Fotoğrafı Siteleri tarafınca sizlere değişik komisyon oranları teklif edilebileceğini söyleyebiliriz.

 

“Fotoğraf Satarak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın