Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak | Fotoğraf Satma Siteleri 2023

Sanatla uğraşmak ve yaptığım sanattan para kazanmak isteyenlerdenseniz fotoğraf çekerek para kazanmak bir tek senin için olabilir. Hem vatanımızda hem de yurtdışında fotoğraf çekerek para kazanan binlerce insanı görebilirsiniz. Güvenilir olun yazımızı okuduktan sonrasında siz de onlardan biri olabilirsiniz. Fotoğraf çekerek iyi mi para kazanabilirim? Eğer öyleyse, arkanıza yaslanın ve sabırla makalemizi okumaya devam edin.

fotoğraf çekerek para kazanmak5

fotoğraf çekerek para kazanmak5

fotoğraf çekerek para kazanmak Bununla ilgili tüm ayrıntılara girmeden ilkin size hatırlatmamız ihtiyaç duyulan birkaç şey var. Ilk olarak bu işe başlamayı düşünüyorsanız kendinize güvenmeniz gerekiyor. Fotoğraf çekerek para kazanabilir misin? Suali aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Şundan dolayı başkaları kazanıyorsa, kazanmamanız için hiçbir niçin yok. Sabırlı, çalışkan ve yaratıcı olduğunuz sürece kendinizi işinize verin ve asla pes etmeyin. Gerisi kopmuş bir iplik şeklinde kendiliğinden gelecektir. kamera ile iyi mi para kazanılır şimdi size öğreteceğiz.

fotoğraf çekerek para kazanmak Başlıklı yazımızı alt başlıklar halinde oluşturduk. Bu alt başlıklarda sıkça sorulan soruları ve bu işe başlamadan ilkin kesinlikle dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzuları görmüş olacaksınız. Son olarak, fotoğraf çekip satmakla ilgili en mühim şey, kısaca fotoğrafçılığı paraya dönüştürmek hakkında altın bilgiler edineceksiniz. Sözü fazla uzatmadan yazımıza başlamış olalım.

Not: sizin için hazırladık En Yeni İş Fikirleri Yazımızı inceleyerek değişik fikirler edinebilirsiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

fotoğraf çek kazan

fotoğraf çek kazan

Fotoğraf mesleğini binlerce kişinin yaptığını söylemiştik. Normal olarak bunu meslek olarak değil hobi olarak yapmak isteyebilirsiniz. Doğal olarak haklısın bu hobi niçin para kazanmasın? fotoğraf çekerek para kazanmak Siz de bu pastadan hisse almak istiyorsanız ve almak istiyorsanız ilk olarak bu işin kolay olmadığını bilmelisiniz.

Fotoğrafçılık kendi alt dalları olan bir sektördür. Yapmanız ihtiyaç duyulan bu alt dallardan birini seçip o yönde ustalaşmış olmak. Aynı anda öne çıkamaz yada ustalaşmış olamazsınız. Fotoğrafın hangi dalına ilgi duyacağınıza karar vermelisiniz.

Doğal bu mevzuda kararsızsanız ilkin bir deneyin. Derhal ticari fotoğrafçılık yapmanıza gerek yok. Binlerce fotoğraf çekin ve hangisini en oldukça sevdiğinize karar verin. Bunu sadece tecrübe etme yanılma yöntemiyle anlayabilirsiniz. Bundan sonrasında işe başlamaya başlayabilirsiniz. Normal olarak iyi bir fotoğrafçılık kursuna katılmayı ihmal etmeyin. Şimdi birazcık da fotoğrafçılık alt dallarından bahsedelim.

1. Portre Fotoğrafçılığı Yapın

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak |  Fotoğraf Satış Siteleri 2022 1

Portre fotoğrafçılığı, önümüzde duran modelin yüz ve ifadelerinden oluşan fotoğraflardır. Burada mühim olan çektiğimiz fotoğrafa kişilik katmaktır. Kısaca modelin sıcaklığını, kişiliğini ve samimiyetini ona bakan insanlara yansıtmak. Normal olarak bu mevzu hakkında daha çok ayrıntıya girmeyeceğiz. Şundan dolayı hedefimiz size fotoğraf satarak para kazanmak için yapmanız gerekenleri anlatmaktır. Portre fotoğrafçılığı yaparak kişiye hususi hizmet verebilirsiniz.

2.Toplumsal Medya Fotoğrafçılığı

Bu tür fotoğrafçılık hemen hemen daha popüler hale gelmedi. Bunu yapanların sayısı oldukça azca. Toplumsal medya fotoğrafçılığı, bir tek insanların toplumsal medya paylaşımlarını profesyonelleştirmek için oluşturulmuş bir daldır. Dikkat ettiyseniz ünlülerin ya da yarı ünlülerin paylaşmış olduğu fotoğrafların hepsi oldukça kaliteli. İster dışarıda ister evde, inanılmaz kalitede ve pikselli fotoğraflar paylaşırlar. Bunun için fotoğrafçılarla anlaşmaya giderler.

Bu mevzuda kafi girişimciliği sağlarsanız bu tür ünlülerle anlaşmalar yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan reklam yapmak, referans ağı oluşturmak ve iyi bir eğitim almak.

3. Düğün Fotoğrafçılığı Yapmak

Düğün Fotoğrafçılığı denilince aklınıza bu kadar rahat düğünler gelmesin. Mesela Çırağan Sarayı’nda bir düğün fotoğrafı çektiğinizi hayal edebilirsiniz. Bu tür düğünlerde çektiğiniz fotoğrafları satmakla uğraşmanıza gerek yok. Evlilik öncesi anlaşmanızı yaparsınız ve bir tek düğün esnasında fotoğraf çekersiniz. Doğal ki burada bu tür bölgelere katılmanın zor bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Fakat asla abartmayın. Bu tür yerlerin işini alan fotoğraf stüdyoları devamlı 2. ve 3. fotoğrafçılara gereksinim duyar. Onlardan biri olabilirsin.

4. Drone Fotoğrafçılığı Yapmak

Drone fotoğrafçılığı yeni gündemde olan fotoğrafçılığın alt dallarından biridir. İnsanlar mühim anlarının havadan görüntüsünü oldukça merak ediyor. Bunun için daha ilkin oldukça zenginler helikopter kullanırdı. Sadece artık drone yardımıyla bu tür harcamalara girmeye gerek kalmıyor. İnsanlara bu şekilde deneyimler yaşatmak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan bir drone sahibi olmak ve reklamınızı paylaşmak.

5.Doğum Günü Fotoğrafçılığı

parayla fotoğraf çekmek

parayla fotoğraf çekmek

Aslına bakarsak anlatmak istediğimiz şey, bir niş içinde fotoğraf çekmeniz. Bu sizin uzmanlık alanınızdır. Google’daki arama hacmine baktığımızda bile, insanların ben fotoğrafçı aradığım için değil, direkt olarak doğum günü fotoğrafçısı aradığını görebilirsiniz. Bunu hayata geçirmeye istekliysen ve zevkle yapabileceğini söylüyorsan bir tek doğum günleri için hususi fotoğraf çekimi yapabilirsin.

6. Ürün Fotoğrafçılığı Yapmak

Ürün fotoğrafçılığı, e-ticaretin inanılmaz derecede popüler olduğu bu günlerde inanılmaz para kazanıyor. En mühim şey, her insana kafi gelecek kadar kek parçasına haiz olmaktır. Ticari satış şirketleri, ürünlerinin fotoğrafını çektirmek için devamlı bir arayış içindedir. Yapmanız ihtiyaç duyulan bu mevzuda kendinizi geliştirmektir. Doğal bunun yanında Photoshop ve Corel şeklinde programları da anlamanız gerekiyor.

7.Moda Fotoğrafçılığı Yapmak

Moda fotoğrafçılığı, kiraladığınız bir manken ile firmaların kreasyonlarının ön planda olduğu bir çekimdir. Moda fotoğrafçılığı yaparak dergilere, gazetelere ve şirketlere fotoğraf pazarlayabilirsiniz. Normal olarak bu mevzu hakkında daha detaylı bilgiye de ihtiyacınız var.

Sizlere bir tek 7 fotoğrafçılık alt dalından bahsetmiştik fakat dahası da var. Onları yine yazalım. Sadece, hepsi detaylı bir izahat gerektirir. Şimdilik fotoğraf çekerek para kazanmak için yapmanız gerekenleri size anlatmamız bizim için daha mühim. Geriye kalan teknik mevzuları uzmanlardan öğrenmek daha doğru olacaktır.

Bebek Fotoğrafçılığı YapmakAile FotoğrafçılığıMüzik Konser FotoğrafçılığıSpor FotoğrafçılığıMimari FotoğrafçılığıMacera ve Tabiat FotoğrafçılığıYiyecek ve İçecek Fotoğrafçılığıİş FotoğrafçılığıDergi FotoğrafçılığıEvcil Hayvan FotoğrafçılığıSeyahat FotoğrafçılığıBilimsel Fotoğrafçılığı vb. devam etmektedir.dslr kamera

fotoğraf çekerek para kazanmak

8. Hazır Fotoğraf Yaparak Para Kazanın

Yığın fotoğraf dilimize oldukça yabancı bir kelimedir. Fotoğrafları internetteki bir depoda tutup oradan satmak anlama gelir. Normal olarak buradaki aracı şirket fotoğraflarını yüklediğiniz web sitesidir. Bu internet sayfasına fotoğraf yüklersiniz ve alıcılar gereksinim duydukları fotoğrafları satın alır. Bundan da para kazanacaksınız. Peki bu fotoğrafları kim satın alıyor?

Yayınevleri, grafik tasarımcılar, internet sayfaları, reklam ajansları, fotoğrafçılar, firmalar vb. İhtiyacı olan hepimiz, maliyeti düşürmek için gereksinim duyduğu fotoğrafları bu sitelerden alır. Bu siteler üstünden meydana getirilen alışverişler sonucunda telif mevzusunda herhangi bir problem yaşamazlar.

Siz de bu sitelere fotoğraflarınızı yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Doğal ki, sabır burada işe yarayacaktır. Güvenilir olun oldukça para var dersek sizi aldatmış oluruz. Sadece bu sitelerden alacağınız para ile günlük ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabileceğinizi söyleyebiliriz. Peki fotoğraf satabileceğiniz bu siteler neler?

Fotoğraf Satış Siteleri

Nikon ile fotoğraf çekin

Nikon ile fotoğraf çekin

https://photodune.nethttp://www.alamy.comhttps://www.dreamstime.comhttps://www.gettyimages.comhttp://www.stockxpert.comhttps://www.bigstockphoto.comhttps://www.istockphoto.comhttp://www.alaskastock.com

Fotoğraf Satmak (Yığın Fotoğraf Kazançları)

Çektiğiniz fotoğrafları yukarıda yazmış olduğumuz fotoğraf satış sitelerine yükleyerek para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan fotoğraf yüklemek ve satın alma olup olmadığını denetlemek için günlük olarak göz atmak. Yığın fotoğrafçılığı kazançlarına ana gelirden ziyade yan gelir olarak bakarsanız hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Fotoğrafları Dergilere Satmak

Yukarıda magazin fotoğrafçılığının bir alt sektörü olarak bahsetmiştik. Basın, mecmua ve gazete kuruluşları çoğu zaman fotoğraf satın alma hizmetlerini dışarıdan temin etmektedir. Doğal ki yığın fotoğraf sitelerini gereksinimlerine bakılırsa kullanıyorlar yada sizin için fotoğraf siparişi veriyorlar. Mesela, kırmızı bere takan sarı saçlı mavi gözlü bir bayanın fotoğrafına ihtiyacımız bulunduğunu söylüyorlar. Kabul ediyor ve aldığınız sipariş için mecmua için fotoğraf çekmeye başlıyorsunuz.

Fotoğraf çekerek para kazanma uygulamaları

Yukarıdaki siteler şeklinde fotoğraf satışı hizmeti veren cep telefonu uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamaları kullanarak cep telefonunuzdan çektiğiniz fotoğraflardan gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz şeyleri size maddeler halinde vereceğiz. Normal olarak size tavsiyemiz tüm uygulamaları kullanmanız ve kazanç oranınızı arttırmanızdır. Şundan dolayı bir fotoğrafı birden fazla satma hakkınız var.

https://marketplace.500px.comhttps://pro.scoopshot.com

Bir Fotoğrafçı Ne Kadar Kazanır?

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak |  Fotoğraf Satış Siteleri 2022 2

Fotoğrafın sanat dallarından biri bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Sanat maddi şeylerle ölçülebilen bir şey olmadığı için bir tahminde bulunmak kolay değil. Sadece şunu söyleyebiliriz; fotoğrafçının kazancı size bakılırsa değişebilen bir eylemdir. Güvenilir olun oldukça varlıklı fotoğrafçılar var, asla kazanamayan fotoğrafçılar var. Fotoğraf bir sanattır, tıpkı para kazanmanın bir sanat olması şeklinde. Bu iki sanatı beraber yürütmeye çalışmalısınız.

Fotoğrafçılıkta Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

Fotoğrafçılıktan para kazanmak için para mevzusunda rahat olmanız gerekir. Kısaca süratli para kazanmak için bir düşünceniz olması imkansız. Kesinlikle zamana ve sabra ihtiyacınız var. Bu sektörde isim yapmak hakkaten kolay değil. Fotoğraf sektöründen referanslar önemlidir. Kısaca belli bir noktadan sonrasında satın alan portföyünüz tavsiye ile artmaya başlayacaktır. Verdiğiniz hizmetten memnun kalanlar sizi kesinlikle eşine, arkadaşına yada arkadaşına tavsiye edecektir. Fotoğrafta markalaşma oldukça önemlidir. İsminiz ne kadar oldukça duyulur ve ne kadar kaliteli iş üretirseniz kazancınız o denli artmaya başlayacaktır. Fotoğraf çekerek para kazanmak istiyorsanız markalaşmaya itina göstermelisiniz. Fotoğrafçılıkta mevsimsel gelir modelleri vardır. Kısaca yazları çoğu zaman daha iyisini yaparsınız. Bilhassa düğünler, etkinlikler yada toplumsal organizasyonlar işinizi arttırır. Eğitim bir zorunluluktur. Makine alıp kendim öğreneceğim diyorsanız uzun süre alır. Parasız İSMEK kurslarına katılarak bu ihtiyacı karşılayabilirsiniz. Bir kamera olarak, bir DSLR kameranız olmalıdır. Kullandığımız kamera NIKON D5300 kameradır. Kendiniz için araştırma yapmalı ve güzel bir makineye haiz olmalısınız. Reklam vermeyi asla ihmal etmeyin. Rekabetin ne kadar yoğun bulunduğunu anlattık. Öne çıkmak için reklamlarınızı kesintiye uğramadan yaptığınızdan güvenilir olun. Bir sergiye parasız yada bir fotoğraf yarışmasına katılabilirsiniz. Bunlar kazansanız da kazanmasanız da reklam yapmanıza destek olacaktır.fotoğraf çekerek para kazanmak

fotoğraf çekerek para kazanmak

Son olarak aklınıza gelen herhangi bir mevzu için yorumlarda bizimle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Sorduğunuz sorular başka bir arkadaşımız için yararlı olabilir. Beğendiyseniz aşağıdaki paylaş butonuna basarak bizi önerebilirsiniz.

Yorum yapın