File Market Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

2015 senesinde faaliyetlerine süregelen File Market, Türkiye genelinde büyümesini sürdürüyor. Şirket, açmış olduğu her yeni şube için yeni personel alımı yapmaktadır. Şundan dolayı File Market emek harcama koşulları ve maaşları iş arayanları cezbetmektedir. Yazımızın devamında BİM market zincirinin desteğiyle hizmete süregelen şirket ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Siz de bu yeni market zincirini merak ediyorsanız, bilgilere beraber göz atabiliriz.

File Market çalışma koşulları

File Market emek harcama koşulları

FİLE Market Emek harcama Koşulları

BİM’in desteğiyle hizmete giren yeni süpermarket zinciri, bağımsız olarak büyüyor. Bu yüzden firmanın kendi emek harcama koşulları vardır. File Market emek harcama koşulları ve saatler şu şekilde listelenmiştir:

File Marketler şubeleri sabah 09:00’da hizmete adım atar ve akşam 22:00’de kapanır. Mağazada personel iki vardiya halinde iş yapmaktadır. Sabah vardiyası denilen vardiya açılıyor. Emek harcama saatleri 08:30-17:30 arasındadır. Kapanışı meydana getiren ikinci vardiya akşam vardiyasıdır. Akşam vardiyası 13:30-22:00 saatleri içinde iş yapmaktadır. Personel günde 8,5 saat iş yapmaktadır. Bu emek harcama saatlerinde bir öğle yemeği molası verilir. Öğle yemeği molası 1 saattir. Öğle yemeği molası haricinde, mağaza yönetimine bağlı olarak yoğun zamanlarda ek dinlenme molaları verilir. Haftada yalnız bigün izin verilir. Bu izin günü mağaza müdürü ve mensubunun ortak sonucu ile belirlenir. 1 yılı dolduran çalışanlara 14+2 gün senelik izin kullanma hakkı verilmektedir. Bu hakkın tek seferde yada kısım kısım kullanımı, çalışanların isteklerine gore belirlenir. Maaşların haricinde File Market çalışanlarına yol ve yiyecek tutarı ödenmektedir. Bunlara ek olarak fazla mesai ve ikramiyeler de eklenmektedir. Yarı zamanlı çalışanlar haftanın belirli günlerinde 6 saatten 30 saati tamamlamak zorundadır.

Yukarıda bahsettiğimiz File Market emek harcama koşulları genel olarak tüm pozisyonlar için geçerlidir. Hususi bir pozisyonda çalışan çalışanların şartlarında da değişimler oluyor.

FİLE Market Çalışan Yorumları

Sektörde yeni olmasına karşın hizmetleri ve çalışanlarına verdiği kıymet ile pozitif değerlendirmeler alan bir firmadır. Bunda temellerin atılmasına katkı elde eden BİM bakkal zincirinin mühim bir görevi var. Yeni market zincirini merak edenler için File Market çalışan yorumları ve incelemelerine hızlıca bir göz atın.

File Market çalışanlarının neredeyse tamamı maaşlarının günlük ödenmesinden memnun. Sigorta, yiyecek ve yol ücretlerinin tamamının ödenmiş olması firmanın artı değerlendirmeleri arasındadır. Prim sistemi ile maaş artışı da çalışanların pozitif değerlendirdiği bir özelliktir. Bu özellik bilhassa kariyer odaklı çalışanlar için de dikkate alınmıştır. Yoğun emek harcama temposu ve bazen personel sıkıntısı çalışanın %30 benzer biçimde negatif değerlendirilmesine niçin oldu. Sadece bu olumsuzluklar branşlara gore tamamen değişmektedir. Arkadaşlarla ve insanlarla devamlı yazışma halinde olmak, yorumlarda pozitif bir yön olarak dikkat çekiyor.

File Market emek harcama koşulları ve iş ortamıyla ilgili genel yorumlar olumludur. Şartlar ve yorumlardan sonrasında işin ekonomik boyutuna geçebiliriz.

Okuyun: Bir Pazar Açmak

FİLE Market Çalışanı Maaşları

File Market çalışanlarına senelik asgari ücret üstünden ödeme yapılır. Personelin maaşları pozisyonlarına gore değişmektedir. şu anda File Market personel maaşları şu şekildedir…

File Market kasiyer ve mağaza mensubu maaşı: 6.ooo-6.500 TLFile Market departmanı mensubu maaşı: 6.000-6.500 TLFile Market depo mensubu maaşı: 6.000-6.500 TLFile Market şoförü maaşı: 6.000-6.500 TLFile Market mağaza müdürü maaşı: 8.000-9.500 TL

Yukarıdaki maaşlar personele verilen net maaşlardır. Bunlara ek olarak, prim yada fazla mesai ücretleri de ödenir. Ek olarak bazı pozisyonlarda personele 200 TL alışveriş kartı verilmektedir. Haftada toplam 30 saat part-time çalışanların ücretleri farklıdır. File Market part-time çalışanları 3.000 ile 3.200 TL içinde değişen maaş almaktadır.

File Market emek harcama koşulları Uygun olup işe başlayanlar maaşlarını her ayın 1’inde alırlar. Net maaşın yanı sıra yiyecek parası, yol parası, fazla mesai ve ek ücretler de aynı gün yatırılır.

File Market İş Müracaat Koşulları

Yeni marketler zincirinde iş başvurusunda bulunabilmek için bazı şartların uygun olması gerekiyor. File Market iş başvurusu gereksinimleri Eşyalar şu şekilde…

Müracaat meydana getirecek adayların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Departman, depo yada kasiyer için 35 yaş sınırı bulunmaktadır. Daha yüksek pozisyonlar için yaş sınırı yoktur. Adayların minimum lise yada dengi okuldan mezun olmaları gerekmektedir. Daha yüksek pozisyonlar için üniversite eğitimi gereklidir. Erkekler askerlik hizmetini tamamlamış olmalıdır. Bazı işler için yeterlik gereklidir. Müracaat sahipleri tablet ve bilgisayar kullanmayı bilmelidir.

Bunlar genel gereksinimlerdir. Göreve bağlı olarak bu koşullarda bazı değişimler olabilir. Bunun için görüşme aşamasında şartlar yeniden tartışılmalıdır.

File Market İş Başvurusu

Koşullarınızın uygun bulunduğunu düşünüyorsanız müracaat yapmak için firmanın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. burada bulunan File Market İş Başvurusu Formu doldurup lüzumlu bölgelere iletebilirsiniz. Formu doldururken eksiksiz ve doğru informasyon vermeye itina gösteriniz. Bilhassa ikamet adresinizi doğru girmeniz size yakın bir şubede emek harcama imkanı elde edecektir. Size ulaşmak için yazışma detayları gereklidir.

Online müracaat için bir öteki yöntem ise İş-Kur yada öteki çalışan arama sitelerinde duyuru vermektir. Bu sitelerdeki iş ilanlarına edinim ve eğitim bilgilerinizi girerek başvurabilirsiniz.

Son olarak size yakın bir şubeden müracaat yapabilirsiniz. Bunun için File Market emek harcama koşulları ve isteklerine uyduğunuzu belirten bir CV bırakabilirsiniz. Özgeçmişinizde kendiniz, eğitiminiz ve deneyiminiz hakkında açıklayıcı bilgiler vermeniz, değerlendirme aşamasında size artı puan kazandıracaktır.

Dosya Pazarı Genel Merkez İletişimi

File Market ile ilgili görüş ve önerilerinizi şirket merkezine iletebilirsiniz. Firmanın merkez adresi; Hamidiye Mh. Mimar Sinan Cd. No:42A Çekmeköy / İstanbul. Dosya Pazarı merkez iletişimi telefon numarası 0216 217 35 35 olarak belirtilmiştir. Bu telefon numarası üstünden şirket yetkililerine ulaşabilir, talep ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

File Market’te Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

File Market emek harcama koşullarıMaaşlar ve iş başvuruları ile ilgili detayların arkasından son bir öneride bulunmak istiyoruz. Bu tavsiyeler bilhassa market sektöründe ilk kez çalışacak olanlar için önemlidir. File Market’te çalışmak isteyenlere tavsiyeler maddeler aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir.

File Market, öteki zincir marketler benzer biçimde yoğun bir emek harcama ortamına haizdir. Günün büyük bir bölümünde ayakta olmak ve hareket etmek başta yorucu olabilir. Sadece zaman içinde bu tempoya alışmak ve eğlenmek mümkün. Emek harcama ortamı son aşama kalabalık. İnsanlarla yazışma oluşturmayı seviyorsanız bu iş alanını seveceksiniz. Belirli bir deneyime ulaştıktan sonrasında terfi etme şansınız var. Bunu değerlendirmek için devamlı kendinizi geliştirin. Mümkünse eğitim hayatınıza dışarıdan devam ederek kariyer yapabilirsiniz. Hem müşteriler hem de iş arkadaşlarınızla pozitif diyaloglar kurun. Bu sizin için büyük bir artı olacaktır. Gün içinde devamlı dikkatli olmanız gerekir. Bir tek kendi işinizi değil, öteki pozisyonlardaki işleri de dikkatlice incelemeniz ve gerektiğinde bu pozisyonlara geçmeniz gerekebilir.

File Market emek harcama koşulları, emek harcama saatleri, maaşlar ve çalışan yorumları aşağıdaki gibidir. Yazımızda verdiğimiz bilgiler süre içinde yada şubeye gore değişim izah edebilir.

Yorum yapın