Evde Yapılıp Satılabilecek Ürünler | Evde Üretilecek Şeyler 2023

Hem bayanlar hem de erkekler belli sektörlerde iş koşturmacasındadır. Sadece gelirlerin giderleri yeterince karşılamaması sebebiyle ek işlere gereksinim duymaktadırlar. Bilhassa evden yapılabilecek işler kişilere oldukça daha cazip gelmektedir. Düşük maliyetler ile evde yapılıp satılabilecek ürünler yardımıyla yüksek kazançlar da elde edilebileceği düşüncesi, kişileri daha oldukça bu alanlara yönlendirmektedir.

Evde yapılıp satılabilecek ürünler

Evde yapılıp satılabilecek ürünler

Kişilerin evde tasarlayıp satabileceği pek oldukça ürün bulunmaktadır. Bilhassa bayanlar bu alanda erkeklere nazaran oldukça daha başarılıdır. El işçiliği mevzusunda bayanların daha yetenekli olması, onları erkeklerden bir adım öne taşımaktadır. Uzun senelerden beri bayanlar dantel örerek ya da iğne oyası yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmayı başarmıştır. Değişen teknolojinin gelişmesi ile beraber oldukça daha değişik ürünler de evde yapılabilmeye başlanmıştır. Hatta toplumsal medya üstünden de bu ürünlerin satışı yapılarak tecim haline getirilmiştir.

Okuyun: Evde yapılıp satılabilecek şeyler haricinde daha değişik ürünler için Ufak İmalat fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Evde Yapılıp Satılabilecek Ürünler

evde yapılıp satılabilecek ürünler

evde yapılıp satılabilecek Şeyler

Evde yapılıp satılabilecek ürünler denildiğinde akla pek oldukça düşünce gelmektedir. Bilhassa bayanların daha oldukça başarı elde etmiş olduğu bu alanda düşük maliyetlere üretimler gerçekleştirebilmek de söz mevzusudur. En oldukça talep gören ve kişilerin yoğun ilgi gösterdiği ürünler ise el yapımı ürünlerdir. Boyama, işleme, heykel ya da minyatür benzer biçimde alanlardan örnekler de çoğaltılabilmektedir. Evde yapılıp satılabilecek şeyler aşağıda detaylı bir halde yer almıştır.

 

1. Ahşap Boyama

Hem bayanların hem de adamların yoğun ilgi gösterdiği ve son dönemlerde pek oldukça şahıs tarafınca icra edilen bu sanat, yüksek gelirler elde etmeye de olanak sağlamaktadır. Aslına bakarsak ahşap boyama uzun senelerden beri yapılmaktadır; sadece oldukça rağbet görmeyen bir alan olduğundan uzun seneler saklı kalmıştır. Günümüzde antik görünümlü ev eşyalarının ve çeyizlerin moda olması ile beraber ahşap boyama sanatı da gün yüzüne çıkmayı başarmıştır.

 

Türkiye genelinde ahşap boyama ile ilgilenen pek oldukça hanım bulunmaktadır. Baskı tekniklerinin yanı sıra bu kişiler tamamen sanatlarını da ahşap ürünler üstünde icra edebilmektedir. Çoğunlukla tasarımı meydana getirilen ve satılan ürünler içinde ise; masa, iskemle, anahtarlık, sini, peçetelik, dolap ya da iskemle benzer biçimde ürünler yer almıştır. Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde yer edinen ahşap boyama ürünleri, tamamen kişilerin kabiliyetleri ile aynı doğrultuda ortaya çıkmaktadır. En mühim unsur ise bu ürünlerin eşinin ve benzerinin başka yerlerde bulunamamasıdır.

Bu alanda halk eğitim merkezlerinde kişilerin kendilerini daha da oldukça geliştirebilmeleri için kurslar da açılmaktadır. Ev hanımları ya da ek iş arayışında olan erkekler de bu kurslara katılım sağlayarak kendilerini geliştirebilmektedir.

 

2. Takı Tasarımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde ön sıralarda yer edinen takılar, bayanlar tarafınca yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. Toptancılardan alınan malzemeler ile meydana getirilen tasarımlar kişiye özgü olarak gerçekleştirildiğinden aynı tasarımları değişik kişilerde görebilmek son aşama zor bir durumdur. Bundan dolayı de kişiler çoğu zaman toplumsal medya hesapları üstünden tasarlamış oldukları bu eşi olmayan ürünlerin satışını gerçekleştirebilmektedir. Takı tasarımının yanı sıra çeyizlerde kullanılabilecek terlik süslemeleri, bebekler için saç bantları ya da lohusa takıları da günümüzde tasarımı meydana gelen ve satılan ürünler içinde yer almıştır.

 

3. Bez Bebek Yapımı

Son dönemlerde organik ürün kullanımının yaygınlaşması ile beraber anneler ve anne adayları çocuklarına suni oyuncaklar almaktan ziyade organik malzemelerden yapılmış olan oyuncakları satın almaktadır. Bilhassa organik ipler ile örülmüş hayvan figürleri ve tamamen pamuktan yapılmış olan bez bebekler en oldukça ilgi gören ürünler içinde yer almıştır. Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde ilk sıralarda yer edinen bu ürünler hem erkekler hem de bayanlar tarafınca oldukça başarıya ulaşmış bir halde tasarlanabilmektedir.

Evde tasarımı meydana gelen bez bebeklerin satışı da hem toplumsal medya hesapları üstünden hem de organizasyon şirketleri tarafınca sağlanabilmektedir. Bazı kişiler ise satışlarını stantlarda, festivallerde ya da kermeslerde gerçekleştirmektedir.

 

4. Şeker Hamurundan Pasta Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde bir öteki unsur ise şeker hamurundan meydana getirilen pastalardır. Doğum günü organizasyonları, doğumlar, evlilik teklifleri, baby showerlar ya da hususi günler için tasarlanan bu pastalar ciddi rakamlar üstünden satışa sunulmaktadır. Pastanelerden ya da marketlerden temin edilen şeker hamurları ile çizgi film karakterleri, masal kahramanları, futbol ekibi logoları ya da değişik aranjmanlar hazırlamak da mümkün olabilmektedir.

Şeker hamurundan pasta meydana getiren kişiler çoğu zaman sipariş üstüne iş koşturmacasındadır. Internet sayfası kuran ya da toplumsal medya hesapları üstünden sipariş alan kişiler ikamet ettikleri illerdeki müşterilere pasta teslimatlarını da bizzat sağlayabilmektedir. Evde yapılabilecek işler içinde şeker hamurundan pasta yapımı, getirisi yüksek işler içinde yer almıştır.

 

5. Nikah Şekeri Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde gene mühim ürünlerden biri de nikah şekeridir. Bilhassa yazları düğün mevsiminin başlaması ile beraber nikah şekeri alımları da başlamaktadır. Genç çiftler evliliğe doğru adım atarken hem uygun fiyatlı hem de değişik nikah şekeri arayışına girmektedir. Türkiye’de pek oldukça hanım ve adam, evde kendi tasarlamış oldukları nikah şekerlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

Sipariş üstüne çalışan ya da hazır ürün satan bu kişiler, el emeklerinin karşılığını da oldukça kısa sürede alabilmektedir. Nikah şekeri benzer biçimde ürünlerin artısı ise maliyetlerin son aşama düşük olmasıdır. Ortalama olarak 75 kuruşa yapım edilen bir nikah şekeri, minimum 4 TL’den satışa sunulmaktadır. Nikah şekerlerinin toplu bir halde satın alındığı düşünülecek olursa, bu durum yüksek gelir getirisi niteliği de taşımaktadır.

 

6. Kokulu Taş Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde kokulu taş yapımı ön sıralarda yer almıştır. Son dönemlerde oldukça moda olan kokulu taşlar, sağlam gelirler elde edebilmek için de bayanlara aracılık etmektedir. Kokulu taş tozunun su ile karıştırılarak kalıplara dökülmesi ve taşlaştırılması ile ortaya çıkan ürünler; doğum günü partileri, doğumlar, evlilik teklifleri, iş partileri ya da baby showroomlarda çoğunlukla kullanılmaktadır. Bununla birlikte kişiler bu ürünlerden isteğe hususi siparişler de almaktadır.

Çiftlerin baş harflerinin olduğu dekoratif objelerin yanı sıra, kokulu taşlar aracılığı ile daha pek oldukça objenin tasarımını gerçekleştirmek de mümkün olabilmektedir.

Okuyun: Evde Sabun Yapımı

 

7. Evde Kapı Süsü Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde son dönemlerde oldukça moda olan kapı süsleri de yer almıştır. Bilhassa bayanların toplumsal medya üstünden görüp tasarladığı bu ürünlerin maliyeti de son aşama düşüktür. Tasarım alanında kabiliyeti olan kişiler, toptancılardan araç-gereç temini sağlayarak bu ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir. Kapı süsünden yola çıkarak aynı malzemeler ile kapı önü takıları da sağlanabilmektedir. Bundan dolayı de kişiler ekip haline getirdikleri bu ürünleri perakende, toptan ya da sipariş ile satarak elle tutulur kazançlar elde edebilmektedir. Gene bir öteki mühim unsur, bu sektörde yer edinen ürünlerin hiçbir süre ölmeyecek olmasıdır.

 

8. İçli Köfte Yapımı

Bir oldukça restoranın menüsünde içli köfte benzer biçimde hazır ürünler görebilirsiniz. Bu ürünler restoranların aşçıları tarafınca yapılmaz. Yapılması durumunda bir aşçı tarafınca minimum 2-3 saatlik bir süre harcanacaktır. Bir tek içli köfte için harcanmış olan 3 saatlik bir süre dilimi, ana iş faaliyetlerinin gecikmesine niçin olacaktır. Bir oldukça lokanta ve restoran bu biçim ürünleri dışarıdan temin etmektedirler. Bilhassa evde yapılmış olan içli köftelere olan tercih daha fazladır. Sizde evde iyi mi para kazanabilirim diyorsanız, içli köfte yapımı en iyi seçeneklerden birisi olabilir.

 

Evde Üretim Yapılabilecek Makineler

evde yapılıp satılabilecek ürünler

evde yapılıp satılabilecek ürünler

Evde yapılıp satılabilecek ürünler mevzusunda kişiler kendileri için belli vasıta gereçler de temin etmek istemektedir. Bilhassa makineler ile bu tür işlerin yapımı oldukça daha kolaydır. Teknolojin gelişmesi ile beraber oldukça daha süratli üretim meydana getiren ev tipi makineler de yaygınlaşmaya adım atmıştır. Kişilerin evden üretim yapabilecekleri makineler ve bu makineler ile üretilebilecek ürünler ise aşağıda detaylı bir halde yer almıştır.

 

Dikiş Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler için dikiş makineleri oldukça eski dönemlerden beri kullanılmaktadır. Hem hazır giyim hem de ev tekstili alanında kullanılan bu makineler, kişilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Elbise ya da ev tekstil ürünlerinin üretimini elde eden kişiler bu makineler yardımıyla oldukça ciddi kazançlar da elde edebilmektedir. Terzilik mesleğini benimsemiş olan kişiler, herhangi bir işletme sahibi olmalarına gerek kalmadan diledikleri ürünlerin üretimi gerçekleştirip satış yapabilmektedir. Bununla birlikte bu kişiler, sipariş üstüne de üretim sağlayabilmektedir. Yastık kılıfı, battaniye, mutfak ekibi, elbise, abiye, gelinlik ya da buna benzer pek oldukça ürün, dikiş makinesi kullanmayı bilen ve birazcık tasarım bilgisi olan kişiler oldukça değişik ürünler de üretebilmektedir.

 

Örgü Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler kategorisinde örgü makineleri de gene üst sıralarda yer almıştır. Eski Türk filmlerinden de hatırlanabileceği benzer biçimde ev hanımları bu makineler ile oldukça değişik kışlık ürünlerin üretimini gerçekleştirebilmektedir. Örgü makinesi satın alındıktan sonrasında üretilen ürünler ile oldukça kısa vadede makinenin maliyetini amorti etmek de mümkün olabilmektedir.

Örgü makinesi aracılığı ile kişiler kazak, kaşkol, hırka, yelek ya da şal benzer biçimde pek oldukça ürünü tasarlayabilmektedir. Bu makineler her ne kadar fiziki güç uygulanarak kullanılsa da evden üretilen ve satılan ürünler ile yüksek kazançlar elde edebilmek de mümkündür. Örgü üretimi meydana getiren bayanlar ve erkekler bununla birlikte üretimini gerçekleştirdikleri ürünler için değişik tasarımlar da sağlamaktadır. Bu durum da müşterilerin değişik firmalar yerine, eşi olmayan tasarımlara yönelmesine niçin olmaktadır.

Okuyun: Evde Para Kazandıran İşler

 

Baskı Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde baskı makinesi de gene mühim bir yer tutmaktadır. Hem tekstil malzemelerinin hem de değişik ürünlerin üstüne baskı yapabilen bu makineler yardımıyla son aşama değişik ürünler üretilebilmektedir. Meşhur kişilerin resimlerinin bulunmuş olduğu tişörtler, çiftlerin isimlerinin bulunmuş olduğu kupalar ya da fotoğrafların yer almış olduğu yap bozlar bu makineler ile üretimi sağlanabilecek ve evden satışı gerçekleştirilebilecek ürünler içinde yer almıştır. İnternet kanalı ile bu ürünleri satabilmek de oldukça kolaydır. Bu alanda üretim elde eden kişiler ise baskı makineleri yardımıyla oldukça değişik tasarımlara imza atarak satış gerçekleştirebilmektedir.

 

Basımevi Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde gene son aşama değişik ürünlerden biri kişiye hususi kitap üretimidir. Kişilerin, sevdiklerine anı olara armağan edebilecekleri ufak kitapların ya da kartların üretimini yapmak, yüksek kazançlar elde etmeye de olanak sağlamaktadır. Ev tipi matbaalar yardımıyla kişiler değişik ürünler de üretebilmektedir. Çiftlere hususi fotoğraflardan yapılmış olan anı defterleri, şiir kitapları, doğum hikayeleri ya da buna benzer pek oldukça değişik ürün son dönemde büyük rağbet görmektedir. Hatta bu makineler yardımıyla kişiler oldukça daha uygun fiyatlar üstünden baskı işlemleri sağlamakta ve alan kişi potansiyellerini de artırabilmektedir.

 

Bilgisayar

Evde yapılıp satılabilecek ürünler içinde hizmet elde eden makinelerden biri ise asla kuşkusuz bilgisayarlardır. Meydana getirilen tasarımlar elle tutulur ve dokunulabilir tasarımlar olmasa da pek oldukça şahıs evden tasarımlar gerçekleştirerek kazançlarını bu mühim makine yardımıyla sağlamaktadır.

Bilgisayar ile web tasarım, grafik tasarım ve logo tasarımının yanı sıra daha pek oldukça ürünün tasarımı da sağlanabilmektedir. Evlerinden freelance olarak çalışan kişiler, müşterilerin talepleri üstüne bu makineler yardımıyla tasarımlar gerçekleştirmekte ve satışa sunmaktadır.

Web tasarım alanında emekler elde eden kişiler bugün en rahat bir internet sayfasını bile 1500 TL’den aşağıya satılmamaktadır. Logo tasarımları ise minimum 300 TL’den başlamaktadır. Her alanda günümüze ayak uyduran bu cihazlar, pek oldukça kişinin ekmek teknesi haline gelmiştir.

Eğer yukarıdaki mevzular hakkında eğitiminiz yoksa ismek üstünden parasız eğitim alabilirsiniz. Evden ne satabilirim ya da evde üretilip satılabilecek şeyler nedir haricinde merak ettikleriniz için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın