Evde Nasıl Para Kazanılır | 30+ İş Fikri

Çağımızın en popüler iş modeli evden para kazanmak. Dünya üstünde bir oldukca şahıs evden çıkmadan bilgisayar yardımıyla ya da üretim işleri yaparak evde para kazanıyor. Evde iyi mi para kazanılır mevzusunda hala kendinize bir iş modeli bulamadıysanız, bu yazının sizler için rehber durumunda olabileceğine güvenli olabilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan aşağıda yer edinen iş modelleri içinde seçim yapmak ve devamlı o işte kendinizi geliştirmek. Ev Hanımı olmanız ya da ek iş arayan birisi olmanız bu işleri yapmanıza engel değil. Başlangıçta bu işleri part-time olarak yapmış olup, mevcut işini bırakan bir oldukca tanıdığım var. Yazı içinde bu kişilerden ve yaptıkları işlerden detaylı olarak bahsedeceğim sizlere.

Evde nasıl para kazanılır

Evde iyi mi para kazanılır

Evde iyi mi para kazanılır diyenler için sıraladığım iş fikirleri içinde daha ilkin denk geldikleriniz olmuştur kesinlikle. Ya da hepsini duymuş olabilirsiniz. Sadece hala evden para kazanmaya başlamadıysanız, karar veremediğiniz anlamına gelir. Ihmal etmeyin, en fena karar, kararsızlıktan iyidir. Seçim yaparken mevcut durumunuzu göz önünde bulundurmak, ana para ihtiyacınızın ne kadar bulunduğunu araştırmak mantıklı karar vermenizi elde edecektir.

Okuyun: Evde Para Kazandıracak Ek İş Fikirleri

 

Evde Iyi mi Para Kazanılır 

Evde para kazanmak istiyorsunuz yapacağınız işlerin modeli belirli aslen. Bir bilgisayarla yada cep telefonu ile ya da üretim yaparak para kazanabilirsiniz. Bu 3 materyale ihtiyacınız olmadan yapabileceğiniz kural dışı işlerde var. Sadece dünyada trend tamamen bu materyallerin kullanıldığı işlere dayalı. Bilgisayar ile aranız yok ise bu sizin gözünüzü korkutmasın. Yalnız öğrenmeye açık ve istekli olmanız kafi. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

 

1.Etsy Üstünden Satış Hayata geçirmeye Başlayın

Etsy de satış Yapın

Etsy de satış Yapın – Evde iyi mi para kazanılır

Etsy el yapımı ürünlerin satılmış olduğu devasa bir site. Bu site üstünden alışveriş icra eden her insanın tek amacı el yapımı, alışılmadık bir ürün satın almak. Türkiye üstünden alışveriş yapanların sayısı yok denecek kadar azca. Hatta bir tek ABD’da ki tüketicilere hizmet ediyor diyebilirim. Eğer evde üretim yapabiliyorsanız bu site üstünden karlı satışlar yapabilirsiniz.

 

N11, Hepsiburada yada Sahibinden şeklinde sitelerde ürün satmak varken niçin yurtdışına satalım kabul edebilirsiniz. Bunu size kolay bir örnek ile anlatayım. Evde tasarım çanta ürettiğinizi varsayın. Bu çantayı Türkiye’de satabileceğiniz fiyat 50 TL ise Etsy de satacağınız fiyat 50 dolardır. Türkiye’de ekonomik koşullar sebebi ile el yapımı ürünler değerinin oldukca altında satılıyor. Sadece ABD’da insanoğlu için el yapımı ürünler oldukca kıymetli.50 dolarlık bir çanta için ödeyeceğiniz kargo ve komisyon tutarı maksimum 15 dolar.35 dolardan maliyeti çıktığınız vakit geriye kalan sizin karınız. Bu mevzuda daha detaylı informasyon almak istiyorsanız Etsy ile evde iyi mi para kazanılır başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

 

2.Bağlantı Kısaltarak Evden Para Kazanın

evde link kısalt para kazan

evde bağlantı kısalt para kazan

Bağlantı kısaltma benim en sevdiğim kazanç modelleri içinde yer ediniyor. Bir oldukca şahıs anket doldurma saçmalığı ile karıştırabilir. Sadece görünen yüzü öyleki değil. Yukarıda bu sayfanın adres çubuğunda yer edinen yazı linkini isterseniz 6-7 harften oluşan kısa bir bağlantıya çevirebilirsiniz. Sizi bu linki kısaltıp başka bir mecrada paylaştığınızda, linki tıklayanların karşısına 5 saniyelik bir reklam çıkıyor. Reklamdan sonrasında ise kullanıcı gene bu siteye yönlendiriyor.

 

Kısa bağlantı firmaları is gösterdikleri reklamlardan kazandıklarının yarısını size ödüyor. Peki sorabilirsiniz bu yazının linkine niçin tıklasınlar. Aslına bakarsak yapmanız ihtiyaç duyulan bu biçim yazıların linklerini kısaltmak değil. İnsanların anlık olarak Twitter üstünden yapmış olduğu aramalara bakılırsa bağlantı yapısı belirlemeniz gerekiyor. Bu mevzuda detaylı olarak anlattığım bağlantı kısalt para kazan başlıklı makaleyi okuyun. Yalnız bağlantı kısaltarak evden ayda 2000 TL kazanabilirsiniz.

 

3.Evde Sabun Üretimi Yapın

Evde sabun yap para kazan

Evde sabun yap para kazan

En güvendiğim evden para kazanma şekilleri içinde yer ediniyor. Sabun üretimi güvenli olun evde yapılabilecek en kolay işler içinde yer ediniyor. Yalnız Yağ + kostik + Su kullanarak kolaylıkla evde sabun üretimi yapabilirsiniz. Aslına bakarsak bir oldukca şahıs evde üretim yaparak para kazanabileceğini biliyor. Sadece en büyük sorun ne üreteceğine karar verme mevzusunda yaşanıyor. Sabun üretimi ise kolay olduğundan kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum

Bilhassa son zamanlarda ev yapımı olan naturel ürünler daha oldukca rağbet görüyor. Yapınış ürünlerin maliyeti düşsün diye kimyasal oranları artırılıyor. Sadece sizin evde yapacağınız ürünlerin doğallık oranı fazla olduğundan alan kişi kitleniz hazır olacak. Evde sabun yapımı mevzusunda hazırlamış olduğum makaleyi okuyarak sabun üretimiyle evde iyi mi para kazanılır mevzusunda detaylı informasyon sahibi olmuş olacaksınız.

 

4.Bitcoin ile Para Kazanın

Evde Nasıl Para Kazanılır

Evde Iyi mi Para Kazanılır

Bitcoin’den son yıllarda kesinlikle haberiniz olmuştur. Bu kadar oldukca karşınıza çıkmasının sebebi kazanç oranlarının yüksek olması ve %1000’lerin üstünde para kazandırması. İlk kez 2008 senesinde piyasaya çıkmış olan Bitcoin yardımıyla bir oldukca şahıs varlıklı oldu. Bunu bir oyun yada dolandırıcılık vakası olarak düşünmeyin. Mantığı oldukça kolay. Dijital bir para birimi olan Bitcoin’in kullanımı arttıkça, kıymeti de artıyor. Dünya da dolar kullanımı yüksek olduğundan kıymeti yüksek olan bir döviz birimidir. Bitcoin’i de bu şekilde algılayabilirsiniz. Dünya üstünde şuan 36 bin mağaza tarafınca alışverişlerde Bitcoin kullandırılıyor.

 

Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan ise Bitcoin şeklinde olan dijital para birimleri ile al sat yapmak. Şundan dolayı bu para birimleri günlük %60 yükseliş yada düşüş yaşayabiliyor. Bu hareketlilik tamamen para birimlerinde yaşanmış olan gelişmelere bağlı. Eğer takipçiliğinize güveniyorsanız sizde Bitcoin il evde para kazanabilirsiniz. Bitcoin ile evde iyi mi para kazanılır başlıklı yazımı okuyarak detaylı informasyon edinebilirsiniz.

 

5.Amazon ile Para Kazanın

Evde Nasıl Para Kazanılır | 30+ İş Fikri 1

Evde iyi mi para kazanılır

Dünyanın en büyük perakende alışveriş sitesi ve bununla beraber teknoloji grubu olan Amazon, 2018 senesinde Türkiye pazarına giriş yapmış oldu. Amazon üstünden hem satış yaparak, hem de öteki iş modellerini uygulayarak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de bir oldukca şahıs Amazon ile bir tek FBA, Dropshipping ya da düzgüsel satış yapılarak para kazanılabileceğini biliyor. Sadece Amazonda para kazanabileceğiniz bir oldukca yöntem mevcut. Bu yöntemler içinde sanal asistanlık, e-kitap, satış ortaklığı ve freelancer olarak emek verme şeklinde bir oldukca fırsat var. Bu fırsatları için Amazon’dan para kazanma yolları başlıklı yazı üstünden inceleyebilirsiniz.

 

6.Evde Blog Yazmaya Başlayın

Evde Nasıl Para Kazanılır | 30+ İş Fikri 2

Evde Para Iyi mi Kazanılır

Evde iyi mi para kazanılır diyenler için en oldukca tavsiye ettiğim iş modeli. Bu yazıda yer edinen işler içinde geliri tamamen size bağlı olan bir meslek. Blog yazarak ayda 500 TL kazanan da var 20 bin TL kazanan da. Kendinize bir tek bir mevzu belirleyin. Iktisat, dinlence, haber, iş fikirler yada makyaj mevzuları dahi olabilir. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. WordPress platformu ile kolaylıkla 1 günde blog sitesi açabilirsiniz.

 

Kendi blog sitemle ilgili deneyimlerimi anlattığım blogger olmak başlıklı yazıya göz atabilirsiniz. Uyurken para kazanabileceğiniz nadir işlerden birisi. Sitenizi ziyaret edenlerin Google reklamlarına tıklamasıyla para kazanırsınız.

 

7.Pinterest Affiliate ile Kazanç Sağlayın

Pinterest ile evde para kazanma

Pinterest ile evde para kazanma

Pinterest en oldukca bayanlar tarafınca kullanılan fotoğraflar üstüne bir arama motorudur. Paylaşım yaptığınız ilgi çekici fotolara tıklandığında, kullanıcıyı kendi sitenize yada değişik bir siteye yönlendirebilirsiniz. Doğal olarak burada amaç size kazanç ortaklığı elde eden bir siteye kullanıcıyı yönlendirmek. Mesela; Aliexpress sitesi alışveriş için yönlendirdiğiniz her kullanıcının ödemesinin %4-8 aralığındaki rakamı size öder. Sizin tek yapmanız ihtiyaç duyulan Aliexpress’te yer edinen ürün fotoğrafını size verilen bağlı ortaklık linki ile eklemek. Amerikalı bir kullanıcı dahi o bağlantı üstünden alışveriş yapmış olduğu taktirde komisyon kazanmış olmuş olursunuz. Daha detaylı informasyon için Pinterest ile evde iyi mi para kazanılır başlıklı yazımı okuyun.

 

8.Whatsapp ile Evden Para Kazanma

whatsapp ile evden nasıl para kazanılır

Whatsapp ile evde iyi mi para kazanılır

Whatsapp’ı gelir modeli olarak kullanan şahıs sayısı oldukça azca. Vatanımızda bir tek bahis siteleri tarafında spam reklam gönderme amaçlı kullanıyor. Yurtdışında ise işler birazcık değişik. Uzmanı bulunduğunu bir mevzuda Whatsapp üstünden ücretli abonelik başlatabilirsiniz. Ya da affiliate pazarlama yapma fırsatınız var. Ilkin size ücretli abonelik başlatma yönteminden bahsedeyim.

 

Çoğu zaman Borsacılar, Yatırımcılar yada Ev Hanımefendileri bu biçim gruplara üye oluyor. Eğer her gün Borsa mevzusunda informasyon verebilecek uzmanlığa haiz iseniz bu mevzuda kendinize bir Whatsapp grubu oluşturabilirsiniz. Sonuçta sizin vereceğiniz taktikler yardımıyla insanlarda para kazanacak. Daha detaylı informasyon için Whatsapp ile para kazanma makalesini okuyabilirsiniz.

 

9.Evde Mum Üretimi Yapın

evde mum yap para kazan

Evde mum yap para kazan

Üretim yapabileceğiniz en kolay ürünlerden bir tanesi.Üstelik naturel olan ev yapımı mumlara talep çok çok fazla.Evde mum üretimi yapmak için hazır mum, ya da parafin kullanarak üretim yapabilirsiniz.Yaptığınız ürünlerin tasarım ya da butik mum olması gerekiyor.Marketlerde satılan bir tek aydınlatma için kullanılan kolay mumları yaparak para kazanmanız oldukca zor.Bu sektörde rekabet çok çok fazla olduğundan kazanç oranınız oldukca düşük olacaktır.Ürettiğiniz Butik mumları, web ortamında yada toptan olarak düğün salonları ve organizasyon şirketlerine pazarlayabilirsiniz.

 

10.Yazı Yazarak Evde Para Kazanın

makale yaz evde para kazan

Yazı yaz evde para kazan

Evden para kazanabileceğiniz yatırım istemeyen işlerden bir tanesi. Yazı yazma siteleri başlıklı yazı üstünden üye olup sipariş alabileceğiniz bir oldukca site var. Şuan güncel olarak 100 kelimelik bir yazı 4 TL. Mesela bu yazıyı siz yazmış olsaydınız yazı yazarak evden 120 TL kazanmış olacaktınız. Yazı yazarlığı sitelerinde averaj olarak 20-30 TL’lik siparişler veriliyor. Günde 2 yazı siparişi aldığınız taktirde Aylık 4 bin TL civarında para kazanabilirsiniz. Bu sektörde deneyiminiz arttıkça büyük haber sitelerinde editör olarak bile çalışabilirsiniz. Evde iyi mi para kazanılır diyenlerin kesinlikle üstünde durması ihtiyaç duyulan bir sektör.

 

11.Evde İstiridye Mantarı Üretin

evde istridye mantarı yetiştirme

Evde istridye mantarı yetiştirme

Evinizde boş olan bir odanız yada çatı katınız var ise istiridye mantarı üretimine başlayabilirsiniz. Üretimi oldukça kolay ve zahmet istemeyen bu iş ile aylık durağan(durgun) kazanç elde etmeniz mümkün. Pazarda fiyat araştırması yapmış olursanız kilosu 25 TL’den aşağıya bulamayacağınızı farkına varacaksınız.20 metrekarelik bir alanda aylık 100 kilo kadar mantar üretimi yapmanız mümkün. En mühim kısım ise bu ürünleri satmak. Google da arama yaptığınızda bu ürünleri evinize kadar gelip alım icra eden şirketleri bulabilirsiniz.

 

12.Evde Mantı Üretimi Yapın

evde mantı yapımı

Evde mantı yaparak para kazanmak

Çevrenizde gördüğünüz bir oldukca restoran menülerine koydukları mantıyı dışarıdan hazır olarak satın oluyor. Yalnız mantı yapımı için eleman almaları bir restoran için büyük maliyet. Doğal olarak bir tek mantı satışı yapmıyorsan. Sahibinden.com sitesine girdiğiniz vakit kilo ile mantı satışı icra eden bir oldukca duyuru görebilirsiniz. Hatta benim tanıdığım evde el yapımı mantı yapmış olup, makine alarak üretime geçenler dahi var. Müşterileriniz ise çevrenizde yer edinen esnaflar ile internetten yazışma sağladıklarınız olabilir.

 

13.Youtube ile Evden Para Kazanın

Youtube ile evde nasıl para kazanılır

Youtube ile evde iyi mi para kazanılır

Youtube ile para elde edebileceğinizi size söylememe gerek yok. Bugüne dek harekete geçmediyseniz, büyük olasılıkla ne yapacağınıza karar veremediniz anlamına gelir. Sadece bu mevzuda oldukca boyutlu düşünmeye gerek yok. Mesela; ev hanımı iseniz her gün yaptığınız yemeklerin videosunu çekerek dahi para kazanabilirsiniz. Youtube’da bir tek 1 ay içinde 12 bin şahıs tarafınca pilav iyi mi yapılır diye arama yapılıyor. Eğer videolarda çıkmaya karşı bir fobiniz var ise bir tek evcil hayvan videoları çekerek dahi güzel paralar kazanmanız mümkün.

 

14.Udemy Üstünden Eğitim Videosu Satın

udemy ile evde nasıl para kazanılır

Udemy ile evde iyi mi para kazanılır

Dünyada bir oldukca kişinin para kazanılmış olduğu sadece devletimizde hala bilinmeyen bir gelir modeli. Udemy üstünden eğitim satın alarak bilmediğiniz mevzularda ustalaşmış derecede düşünce sahibi olabilirsiniz. Mesela; yukarıda blog yazmak ile ilgili bahsettiğim eğitimi Udemy sitesinde 39 TL’ye satın almanız mümkün. Doğal olarak sizin de kesinlikle eğitim verebileceğiniz mevzular mevcuttur diye düşünüyorum. Aklınıza bir tek web işleri gelmesin. En basitinden Mantı üretimi adı altında video çekerek bunun satışını dahi gerçekleştirebilirsiniz.

 

15.Evde Dropshipping Yapın

evde dropshipping ile para kazanın

Evde dropshipping ile para kazanın

Dropshipping size yapancı gelmiş olabilir. Sadece bu yöntem ile aylık 15 bin TL’nin üstünden kazananlar ile tanıştım diyebilirim. Özetlemek gerekirse size iyi mi yapıldığını aktarayım. Üretici firmalar ürünlerinin ve açıklamalarının olduğu XML isminde bir dosyayı sizinle paylaşır. Siz shopify.com üstünden bir hesap açarsınız ve bu firmanın size verdiği XML dosyasını siteye yüklersiniz. Doğal olarak firmanın size maliyetine verdiği ürünler üstünden ne kadar kar edeceğinizi belirlemek tamamen size bağlı. Bunların hepsini yapmak bir Feysbuk hesabı açmak kadar kolay. Dropsipping nedir iyi mi yapılır başlıklı yazıyı okuyup detaylı informasyon edinebilirsiniz.

 

16.Evde Tombik Ekmek Üretimi

Evde Tombik ekmek yaparak para kazanmak

Evde Tombik ekmek yaparak para kazanmak

Satılmasında ve yapımında asla zorlanmayacağınız evde yapabileceğiniz iş fikirlerinden bir tanesi. Artık her adım başı dönerci dükkanları ile karşılaşmak mümkün. Döneri leziz icra eden faktörlerden biriside kullanılan ekmek. Bu işe adım atmak için evinize bir tane konvasyonel ekmek fırını almanız kafi. Un ve öteki ürünleri büyük fırınlar ile neredeyse aynı fiyata alabilirsiniz. Tecrübe etme yanılma yöntemi ile en leziz ekmeği üretmeniz mümkün. İnternette bir oldukca tanım bulabilirsiniz. Ekmeği satmak için vereceğiniz fiyat güvenli olun fırınlardan daha düşük olacaktır.

 

17.Evde Hediyelik Eşya Yapımı

Evde Hediyelik eşya yaparak para kazanın

Evde Hediyelik eşya yaparak para kazanın

Tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak evden para kazanabileceğiniz bir sektör. Hepimizin bilmiş olduğu Sultan Ahmet yada değişik gezinsel bölgelere gittiğiniz vakit hediyelik eşyaları görebilirsiniz. Sadece hepsinin ortak yanı ise aynı olması. Artık turistler dahi o yapınak ürünü olan hediyelik eşyaları görmekten bıkmıştır diyebiliriz. Seramik, Tekstil yada takı tasarımı mevzusunda informasyon sahibi iseniz, daha yaratıcı ürünler ile bu soruna çözüm olabilirsiniz. Hem de evde iyi mi para kazanılır sorusuna çözüm bulmuş olmuş olursunuz.

 

18.Bez Alışveriş Torbası Yapımı

Evde bez çanta yapın

Evde bez çanta yapın

Düşük maliyetlerle tasarım alışveriş çantaları imal edebilirsiniz. Bu alışveriş çantalarını dikebileceğiniz, dikiş makinesi tutarları 200 TL’den başlıyor. Desenli kumaşlar yardımı ile günde en 50 tane alışveriş çantası yapabilirsiniz. Bim, Şok ve A101 şeklinde marketlerde bu biçim çantaların fiyatı 6 TL’den başlıyor. Maliyetleri ise güvenli olun maksimum 2 TL. Üretim aşamasından sonrasında satacağınız müşterileri web üstünden bulabilirsiniz. Size toptan sipariş verenler dahi olacaktır.

Okuyun: En Karlı İş Fikirleri

 

19.Evde Naturel Sirke Üretimi

evde doğal sirke yapımı

Evde naturel sirke yapımı

Doğada bozulmayan nadir ürünlerden birisi de sirke. Yapımı ise oldukça kolay. Fiyat araştırması yaptığınızda ev yapımı naturel sirkenin kilosu 45 TL’den başlıyor. Toptan olarak fiyatı uygun iken aldığınız elmalar ile sirke üretimi yapmış olup stoklayabilirsiniz. Bilhassa rejim yapanlar ve sıhhat mevzusunda kırılgan olan kişiler sizin müşterileriniz olacaktır.

 

20.Evde Kurabiye Üretimi

evde kurabiye yaparak para kazanmak

Evde kurabiye yaparak para kazanmak

Kurabiyelerle ilgili internette 100’lerce tanım bulabilirsiniz. Değişik lezzetlerde tatlı ve tuzlu kurabiye üretimi yapmanız mümkün. Eğer bu mevzuda kendinize güveniyorsanız, size oldukca iyi bir pazardan anlatmak isterim. Düğün salonları sizler için kalıcı müşteriler. Haftada minimum 4 kere düğün ya da organizasyon meydana getirilen bu salonlarda kurabiye ikramı yapılır. Eğer tüm bu malzemeleri uygun fiyata oluşturabiliyorsanız, siparişlere yetişmekte zorlanabilirsiniz bile.

 

21.Evde Butik Reçel Yapımı

Evde reçel üretimi

Evde reçel üretimi

Üretimi kolay olan başka bir ürün çeşidi. Araştırma yaptığınız vakit balığın dahi reçeli bulunduğunu duyabilirsiniz. Doğal olarak benim size bahsetmiş olduğu balık reçeli değil. Marketlere gittiğinizde en kolay domates, patlıcan yada değişik bir meyvenin reçelini bulmakta zorlanacaksınız. Doğal olarak bir çok da organik bile değil. Bu ürünleri siz yapmış olup, ufak kavonozlarda satışa sunduğunuzda talep olacaktır.

 

22.Evde Bitmex ile Margin Trade Yapın

bitmex ile evden para kazanın

Bitmex ile evden para kazanın

Üretim seçimi işlerden sıkıldıysanız size birazcık daha teknik olan para kazanma modelinden bahsedeyim. Margin Trade ile paranızın 100 katı ile işlem yapmanız mümkün. Mesela; 100 TL’lik altın alacaksanız, margin trade yardımıyla 10 bin TL’lik altın alıp, yükselişlerden daha büyük oranlarda para kazanabilirsiniz. Daha detaylı informasyon için Bitmex Nedir, Iyi mi kullanılır başlıklı yazıma çağrı ediyorum sizi.

 

23.E-Kitap ile Evden Para Kazanın

evde e-book yazın

Evde e-book yazın

Online kitaplara olan talebin artacağını asla düşünmemiştim diyebilirim. Hem tabiat dostu olması hem de değişik bilgiler içermesi açısında günümüzde e-kitap satışları yükselmiş durumda. Bildiğiniz bir mevzu, ya da araştırma yaptığını bir mevzu ile ilgili sizde e-kitap oluşturup satışa sunabilirsiniz. Doğal olarak size tavsiyem informasyon verici bir kitap yazmanız doğrultusunda olacaktır.

 

24.İnstagram Üstünden Satış Yapın

instagramdan satış yapın

İnstagramdan satış yapın

İnstagram bir oldukca kişinin en oldukca sevilmiş olduğu uygulama diyebilirim. Satış icra eden hesapların sayısı ise oldukça yüksek. Toptan ürün alımı yapmış olup, ya da evde üretim yaparak Instagram üstünden belirli bir kesime satış yapabilirsiniz. İlk başlangıçta armağan ürün verip, çekiliş yaparak takipçi sayınızın artmasını sağlamanız mümkün. Yalnız tek bir alanda satış yapmanız sizin için avantajlı olacaktır. Mesela; tesettür giyim, tespih modelleri, spor ayakkabıları şeklinde.

 

25.Feysbuk Üstünden Mağaza Açın

facebookta mağaza açmak

Feysbukta mağaza açmak

Bana bakılırsa iş yapma potansiyeli yakın vakit da artacak olan iş fikirleri içinde yer ediniyor. Doğrusu evde üretim yapmanız koşul. Hazır bir ürünü bu platformda satmanız oldukca zor. Şundan dolayı alım satım yapılacak daha güvenilir platformlar mevcut. Mağazalarda araştırma yaptığınız vakit, kolay bir ilanın bile 5 bin görünüm aldığını farkına varacaksınız. Oysa düzgüsel bir duyuru sitesinde bırakın 5 bin görünüm almayı, 500 kişiye dahi ulaşmak zor olsa gerek.

Not: Bundan sonraki maddelerde evde iyi mi para kazanılır diyenler için üretim fikirlerden bahsedeceğim. Üretim yapmak istemiyorum diyorsanız para kazanma yolları başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

 

26.Evde Naturel Peynir Üretimi

evde peynir yapımı

Evde peynir yapımı

En oldukca gereksinim olan sektörlerden birisi. Rejim yapmak yada sıhhatli gıdalar atıştırmak istiyorsanız Peynir bunların başlangıcında geliyor. Sadece yapınış üretimlerde süt tozu kullanılması yada sütün kimyasal işlemlerden geçmesi oldukça sağlıksız görünüyor. İnternet üstünden aylık 10 bin şahıs tarafınca naturel ev yapımı peynir adı altında arama yapılıyor.

 

27.Evde Parfüm Üreterek Para Kazanın

evde parfüm yapımı

Evde parfüm yapımı

Üretimi kolay olan parfüm yapımı ile evden para kazanabilirsiniz. Sadece bazı dükkanlarda satılan 10 TL’lik parfümler şeklinde düşünmeyin bunu. İsteğinizi bağlı olarak esansı kendiniz üreterek, ya da kimyasal oranı azaltılmış olan parfümler yaparak para kazanmanız mümkün. İlk başlangıçta çevrenizde bulunan kozmetik dükkanları ile anlaşarak ürünlerinizi teşhir edin. Eğer üretimini yaptığınız parfüm tutarsa büyük markalardan teklif almanız mümkün.

 

28.Bijuteri ile Evden Para Kazanın

evde takı tasarımı yapmak

Evde takı tasarımı yapmak

Takı tasarım alanına yeni bir nefes katabilirim diyorsanız bu iş tam size bakılırsa. Şundan dolayı insanoğlu aynı ürünleri görmekten sıkıldı. Takı ve tasarım bir tek metal yada iplikten ibaret sanılıyor. Değişik materyaller ile bu alanda kabiliyetinizi sergilerseniz başarıya ulaşmış olmanız olası. Mesela; Etsy sitesinde seramikten yapılmış olan bileklikler 43 dolardan satılıyor. Maliyeti ise 10 TL bile değil.Sizde değişik materyaller ile şansınızı deneyebilirsiniz.

 

29.Evde Ahşap Ürünler Üretin

evde ahşap tasarım ürünleri yapmka

Evde ahşap tasarım ürünleri yapmak

İnternette satılan ahşap hobi setlerini kesinlikle görmüşsünüzdür. Bu setler ile kendinize küçük bir imalathane kurup harikalar yaratabilirsiniz. Ahşap ürünler seri üretim ürünlere bakılırsa oldukça revaçta. Hem daha naturel hem de dikkat çekici. En basiti ahşap bir küllük ya da duvar saati yapmak, evde iyi mi para kazanılır mevzusunda size yol gösterici olacaktır.

 

30.Evde Zebra Perde Üretin

evde zebra perde yapımı

Evde zebra perde yapımı

Size garip bir iş modeli olarak gelebilir. Sadece güvenli olun evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş. Yapmanız ihtiyaç duyulan hazır parçaları satın almak ve perde kumaşını bu parçalara bakılırsa kesmek. Yalnız 20 m2’lik bir alanda bile üretim yapabilirsiniz. Satış fiyatı ise yaptığınız ürünlerin kalitesine bağlı.

 

Üretim Yaparak Evde Iyi mi Para Kazanılır?

Evde Para Kazanmak

Evde Para Kazanmak

Eğer teknik mevzularda bilginiz yok ise üretim yapmanızı tavsiye ediyorum. İnternetten evde para kazanmak için belirli bir eğitim aşamasını geçmeniz gerekiyor. Bu da güvenli olun minimum 1 ayınızı alacaktır. Acil evden para kazanmak istiyorsanız, üretim yapmak sizin için en mantıklı seçenektir.

 

Ev Hanımları Evde Iyi mi Para Kazanır

Aslına bakarsak bana bakılırsa evden para kazanma mevzusunda cinsiyet ayrımı gözetilecek bir durum yok. Sadece güvenli olun bayanlar evden para kazanma mevzusunda daha avantajlı. Yukarıda yer edinen iş fikirleri içinde yiyecek üretimine dayalı olan işlerde rekabet oldukça azca. Haliyle ev hanımlarının yemeklerle arası iyi olduğundan zorlanmayacakları bir sektör. Sadece ortak olarak görünen sorun ise pazarlama mevzusu. Bir oldukca şahıs evden çıkmadan para kazanmak istiyor. Fakat pazarlama yapmadan büyük paralar kazanmayı beklemeyin. Satış ve pazarlama yaşamın her alanında olması ihtiyaç duyulan bir unsur.

 

Evden Çıkmadan Iyi mi Para Kazanabilirim

Evde iyi mi para kazanılır diyenler en oldukca sordurulmuş olduğu sorulardan bir tanesi. Üretim işleri yapacaksanız kesinlikle evden çıkıp pazarlama yapmanız gerekiyor. Sadece bir tek oturduğum yerden para kazanayım diyorsanız, web ile ilgili bir sektörde etkinlik göstermelisiniz. Size bu mevzuda en büyük tavsiyem blog sitesi açmanız ya da bağlantı kısaltıp para kazanmanız yönünde olacaktır.

Evde Iyi mi Para Kazanılır” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.

“Evde Nasıl Para Kazanılır | 30+ İş Fikri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın