Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023

Ertelemeli kredi alabileceğiniz bankaların sayısı her geçen gün artmaya adım atmıştır. Tüm dünyayı saran salgınla beraber birçok şahıs kullanmak zorunda kalıyor. 2022 senesinde ertelenmiş kredi veren bankalardan bazıları şu şekildedir;

Yapı KrediAkbankZiraat BankHalk BankVakifbankTEBHSBC

Kullanıcılar kredi taksitlerini kolayca ödeyebilir ve kendi ödeme planlarını oluşturabilir. ertelenmiş kredien popüler kredi olmaya başladı.

Okuyun: Corona Döneminde Devlet Yardımları

Ertelenmiş Kredi Veren Bankalar

Ertelenmiş Kredi Veren Bankalar

Ertelenmiş Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli kredi veren tüm bankaların detaylarını aşağıda listeledik.

Akbank 3 Ay Ertelenmiş Kredi

Akbank 3 ay gecikmeli gerekseme kredisi Müşterilerine kredi taksitlerini zor durumda kalmadan ödeme imkanı sunmaktadır. Faiz oranları, çekilen tutara ve taksit seçeneğine gore değişmektedir. Ilk olarak kredi vadesi 3 ay vadeli taksitler dahil olmak suretiyle 60 aya kadar çıkabilmektedir. Akbank ertelenmiş kredi faiz oranları vade ve tutara gore aşağıdaki gibidir:

3.000 TL meblağ için;

12-24 ay vade: %1,4736-60 ay vade: %1,51

10.000 TL meblağ için;

12-36 ay vade: %1,4336-60 ay vade: %1,45

15.000 TL meblağ için;

12 ay vade: %0,7924 Aylık vade: %0,8936 Aylık vade: 0,9948-60 ay vade: %1,13

40.000 TL meblağ için;

12-24 ay vade: %0,7936 Aylık vade: %0,8948 Aylık vade: 1.1160 ay vade: %1,13

50.000 TL meblağ için;

12-24 ay vade: %0,7936 Aylık vade: %0,8948 Aylık vade: 1.0360 ay vade: %1,13

Akbank’ın bahsetmiş olduğu detaylar oldukca mühim. Ilk olarak yukarıda belirtilen faiz oranları yalnız şubelerden meydana getirilen başvurularda geçerlidir. Akbank Direkt ve 444 25 25’ten meydana getirilen başvurularda faiz oranlarının değişebileceğini belirtiyor. Banka ek olarak müracaat puanına ve müşteriye gore faiz oranlarının değişebileceğini belirtiyor. Akbank, belge ve imza istemeden Direkt İnternet yada Mobil’den kredi kullanma şartının yalnız TC vatandaşları ile Akbank’ta informasyon ve belge eksikliği olmayan müşteriler için geçerli bulunduğunu belirtiyor. Şubeye gitmeden ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz;

Akbank DirektAkbank telefon şubesi (444 25 25)kredimakbankta.com (Banka dışı müşteriler için)

Okuyun: Esnaf Destek Kredisi Veren Bankalar

Halk Bankası 6 Ay Ertelenmiş Kredi

Halkbank 6 ay geri ödemesiz kredi ile müşterilerine ve kredi kullanmak isteyen her insana 6 ay sonrasında ödemeye başlayabilecekleri “Temel İhtiyaç Kredisi” fırsatı sunuyor. Banka, salgın sebebiyle bu zor günlerde aylık hane geliri “5.000 TL”nin altında olan kişilerin besin, sıhhat ve satmaca benzer biçimde temel gereksinimlerini karşılamaları için 10.000 TL’ye kadar kredi kullanmalarını sağlıyor. 36 ay vade seçeneği bulunan krediye aylık %0,49 durağan(durgun) faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi limitine gore ertelenmiş ödeme planı aşağıdaki gibidir;

3.000 TL tutarındaki kredi için geri ödemesiz 6 ay hariç sonraki 30 ay için ödenecek taksit tutarı 113 TL’dir. Geri ödemesiz 6 ay hariç sonraki 30 ay için ödenecek taksit tutarı 282 TL’dir.

Kredi başvurunuzu şubeye gitmeden online olarak yapabilirsiniz. Onaylı kredinizi derhal kullanmaya başlayabileceğiniz seçenekler ise şu şekildedir;

Halkbank web şubelerinden, Halkbank mobil şubelerinden, kartsız işlem bölümünde Bank24 adlı ATM’lerden gerekseme kredisi çekme seçeneği ile yada kartlı işlemler bölümünde para çekme seçeneği ile.

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi 3 ay geri ödemesiz gerekseme kredisi İhtiyacı olan her insana uygun kredi sağlar. Banka minimum 1.000 TL, maksimum 200.000 TL tutarında kredi limiti kullanma hakkı vermektedir. Kredinin toplam vadesi en fazla 60 ay olmasına karşın faiz oranları satın alan ve müracaat puanına gore değişim gösterdiğinden kişisel bilgiler banka tarafınca verilmektedir. Banka tarafınca kredi erteleme süresi en fazla 3 ay (90) gündür. Banka, ertelenen taksitlerin faiz oranının ilk taksite yansıtılacağını belirtiyor. Kredi başvurunuzun değerlendirilmesi sonucunda istediğiniz tutarın altında bir kredi limiti onaylanabilmektedir. Hem de banka kredinizi onaylamış olsa dahi muhteşem durumlarda krediyi iptal etme hakkına haiz bulunduğunu hatırlatır.

1 Yıl Ertelenmiş Konut Kredisi

12 ay sonrasında ödemeye başlama fırsatı sunan konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası güzel bir kampanya başlattı. Salgın sebebiyle piyasalardaki durgunluğu azaltmak için bilhassa konut alanında, ertelenmiş kredi Ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantajlara haiz olma fırsatı verilmektedir. Birinci el, sıfır yada ikinci el ev almak isteyenlere düşük faiz oranlarıyla 12 ay ödemesiz 15 yıl taksit seçeneği sunuluyor. Bankalar, Ankara, İstanbul ve İzmir’de ev almak isteyenlere 750 bin TL, öteki illerde ev almak isteyenlere ise 500.000 TL limitli kredi veriyor. Birinci el ve sıfır konutlarda 12 ay ödemesiz taksit ve %0,64 faiz uygulanmaktadır. İkinci el konutlarda 12 ay ödemesiz dönem ile %0,74 faiz oranı uygulanmaktadır. Ertelemeli konut kredisi başvuruları 5 Haziran itibariyle ilgili bankalardan yapılmaya başlandı.

Okuyun: Daha Azca Sermayeyle Yapılabilecek İşler

Kamu Hususi İhtiyaç Kredisi

Kamu çalışanlarına 3 ay vadeli gerekseme kredisi Vakıfbank bu kampanyayı yalnız maaşını Vakıfbank üstünden alan kamu çalışanlarının kullanımı ile sınırlandırmaktadır. Banka %0,98 faiz ve 60 ay taksit imkanı sunuyor. Kredi eşit taksitlerle ödeme imkanı sunsa da banka size değişken taksitlerle geri ödeme imkanı da sunabilir. Hem de banka, kredinin son taksitinin balon ödeme bulunduğunu belirtiyor. Doğrusu ilk taksitlerde cüzi bir miktar ödenirken, son taksitte toplu ödeme yapılmaktadır. Ek olarak artan ve azalan taksit seçenekleri de mevcuttur. Müşterinin gelir ve müracaat puanına gore yalnız taksitlendirme seçeneği banka tarafınca değerlendirilir. Son olarak banka, bu kredi koşullarının müşteriye gore farklılık gösterebileceğini belirtiyor.

Ertelenmiş Kredi Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler

Ertelemeli kredi talebinde bulunmak için ihtiyaç duyulan belgeler müşteriye gore farklılık gösterse de kredi başvurusu için her bankanın istediği standart belgeler bulunmaktadır. Lüzumlu belgeler aşağıdaki gibidir:

TC Kimlik Kartı Gelir Tablosu BelgesiE-Devlet Hizmet Beyanı

Genel olarak istenen belgeler aşağıdaki gibidir. Sadece belirtildiği benzer biçimde banka tarafınca müşteriye hususi ek belgeler talep edilebilir. Bu belgeler ile ilgili bankaların şubelerine gidebilir, ertelenmiş kredi Basvurabilirsin. Konut kredisi başvurusunda kişilerin başvurduğu güne kadar kara listeye alınmaması, ödemelerini zamanında yapması ve bankalara borçlu olmaması gerekmektedir. Ek olarak Ziraat Bankası, bir öteki koşul olarak konut kredisinden yararlanmak isteyenlerin belirtilen hizmetlerden minimum 3 tanesini alması icap ettiğini belirtiyor. Belirtilen hizmetler aşağıdaki gibidir;

BankkartKMHBESAZGDASKKonut SigortasıKASKOEmlak SigortasıKlasik Sivil Yangın Sigortası

Ertelenmiş Kredi Veren Bankalar ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın