En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Online alışveriş günlük hayatımızda eğer olmazsa olmazlar içinde. Kredi kartınızla dünyanın her yerinden alışveriş yapabilirsiniz. Doğal olarak bu sitelerin güvenilir olması koşul. Güvenli siteler olmasıyla birlikte, dolandırıcı siteler de var. Sizler için en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri listesini hazırladık. Bu siteler ile daha ilkin alışveriş yapılmış ve hiçbir problem yaşanmamış. İhtiyacınız olan her şeyi kolaylıkla bu siteler üstünden temin edebilirsiniz. Hatta bazı siteler üstünden gümrüksüz alışveriş yapmanız dahi mümkün.

Not: En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri Türkiye’ye gönderi yapmaktadır. Yurtdışından gümrüksüz alışveriş yapmak istiyorsanız limit 22 Euro. Bu rakamın üstündeki alışverişleriniz için %20 vergi ödemeniz gerekiyor.

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri

En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri

En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri

Bu siteler üstünden oldukça uygun fiyatlara ürün satın alabilirsiniz. Sitelerin hepsi oldukça güvenli. Kart bilgileriniz ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Bireysel satıcıların yer almış olduğu sitelerde bir tek satıcılara dikkat edin. Ürünler anlatıldığı benzer biçimde çıkmayabilir. Ya da herhangi bir deformasyon olmuş olabilir. Bundan dolayı satıcıların almış olduğu yorumlar oldukça mühim. Düşük puanı haiz satıcılardan ürün almayın. Oldukça ucuz olsa bile bu riski almaya değmez.

Yurtdışı alışveriş siteleri daima müşteriyi korumaya yönelik tutum sergiler. Fakat bazı dolandırıcı satıcılar bunu aşmanın yolunu bulmuştur. Siz ne yapsanız da haklı olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Başka bir ülkede yaşıyor olmanız bu yönden dezavantaj. Doğal olarak bu durum gözünüzü korkutmasın. Yazının sonunda en güvenilir alışveriş siteleri üstünden iyi mi risksiz alışveriş yapabilirsiniz, hepsinin detaylı anlatımı yer verilmiştir.

 

Aliexpress

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Aliexpress.com sitesini bilmeyen yoktur. Alibaba sitesi daha ilkin toptan ürün satışı yapmaktaydı. Bireysel müşteriler için de Aliexpress sitesi kuruldu. Site üstünde %90 Çinli satıcılar yer verilmiştir. Çinliler hakikaten de işini iyi icra eden bir millet. Satın alan memnuniyeti mevzusunda kendilerini geliştirmişler diyebiliriz. Yorum puanı yüksek olan satıcılardan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Hatta Feysbuk üstünde yer edinen Aliexpress.com güvenilir satıcılar sayfasına abone olun. Sayfa üstünde yer edinen satıcılar ile kolaylıkla alışveriş yapabilir ve gümrük limiti sorununu da aşabilirsiniz.

Not: Alışveriş yaparken Türkiye’ye kargo gönderisi olup olmadığını inceleyin. Derhal ürün fiyatının altında ”ship to Turkey” etiketini görebilirsiniz. Aliexpress ile daha güvenilir alışveriş yapmak için Aliexpress’ten alışveriş yapmak başlıklı yazımızı okuyun.

Amazon

Amozon sitesi dünyanın en değerli şirketidir.Piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan 2. şirket.

Amozon sitesi dünyanın en kıymetli şirketidir.Piyasa kıymeti 1 trilyon dolara ulaşan 2. şirket.

Amazon sitesi dünyanın en büyük en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri listesinin başlangıcında yer verilmiştir. Kurucusu Jeff Bezos tarafınca 1995 senesinde otomobil garajında kuruldu. Satın alan kıvanç oranı yardımıyla dünyanın en kıymetli şirketi oldu. Amazon sitesinde 50’ye yakın ülkeden satış yapılmaktadır. Bu sitede alışveriş yaparken hem yorumlara hem de satıcı puanına dikkat edin. Bazı satıcılar direk satışı icra eden değil, komisyoncudur. Tutarları dikkatlice inceleyerek daha uyguna ürünler satın alabilirsiniz.

 

Ebay

Ebay Alışveriş Sitesi

Ebay sitesi ülkemizdeki Gittigidiyor sitesinin ortağıdır. Açık arttırma ile uygun fiyata ürünler alabilirsiniz.

Ebay sitesinin merkezi ABD da bulunmaktadır. En eski alışveriş sitelerinden birisi. Hatta vatanımızda bulunan Gittigidiyor’un iş ortağı. Site üstünde derhal satın al ve açık arttırmaya katıl benzer biçimde seçenekler bulunmaktadır. Çinli satıcıların ağırlıklı olduğu bir sitedir. Satıcıların profilini incelediğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Kimi zaman açık arttırma da ürünü uygun fiyata kazandığınız süre gönderi yapmayan satıcılar olabiliyor. Fakat profili profili puanı iyi olan satıcılar ürünü bedavaya kazansanız bile gönderi yapar. Hatta satıcılar kimi zaman reklam olsun diye açık arttırmadan uygun fiyata ürün gönderimi yapar. Bu sayede profillerine de pozitif katkı yapmış olurlar.

 

Etsy

Etsy sitesi sanatçı ve zanaatkararın ürünlerini satabilirdiği bir site.

Etsy sitesi sanatçı ve zanaatkararın ürünlerini satabilirdiği bir site.

Etsy sitesi bir tek sanatçılara ve zanaatkarlara hususi bir sitedir. Evet yanlış duymadınız. Etsy üstünde satın alabileceğiniz ürünler el yapımı ve zanaatkarlara aittir. Site üstünden Çinli satıcılar ile öteki sitelerde olduğu benzer biçimde karşılaşmazsınız. Satıcı ürün eklediği süre, iyi mi yapmış olduğu ile ilgili video da paylaşır. Bu Etsy sitesine ilişkin bir kaide. Doğal olarak ürün yapım videosu müşteriye değil, Etsy yetkililerine atılır. En garip ve en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri listesinin başlangıcında gelmektedir. Türk satıcılar ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz oldukça yüksek.

 

Çinli Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Banggood

Banggood, en ucuz ve en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri arasında yer almaktadır.

Banggood, en ucuz ve en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir.

Banggood sitesi son zamanların en oldukça reklam icra eden alışveriş sitesi. Çin merkezli olan sitedeki tüm ürünler parasız kargo seçeneğine haiz. Sitenin güzel olan yanı kampanyaların ve indirim kuponlarının havada uçuşması. Banggood sitesi ABD ve Avrupa da büyük iki depoya haizdir. Süratli gönderi isteyen kullanıcıları için bu depolardan daha süratli teslimat yapıyorlar. En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. Herhangi bir sorun yaşadığınız süre, kolaylıkla ücret iadesi alabilirsiniz. Amazon benzer biçimde alan kişi memnuniyetine itina gösterin bir site.

 

GearBest

Gearbest Çin merkezli bir firma

Gearbest Çin merkezli bir şirket

Gearbest üstünde çoğu zaman elektronik ürünler satılmaktadır. Sitede ki uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Itimat mevzusunda ise her sitede olduğu benzer biçimde satıcıların profiline bakmanız lazım. Site alan kişi memnuniyeti için alıcı koruma kurallarına haiz. Bu siteden uygun fiyata alışveriş yapmak istiyorsanız, kampanyaları inceleyin. Bununla birlikte armağan kuponu yönünden varlıklı bir site. Bu sitede yapacağınız alışverişlerde 22 Euro limitini aşmanızı tavsiye etmeyiz. Zira satıcılar bu mevzuda pek destek olmaz size. Ürün gümrükte takıldığı süre mesuliyet size ilişkin olur. Bu yönden Aliexpress daha avantajlı.

 

GeekBuying

Geekbuying Web Sitesi

Geekbuying Web Sitesi

GeekBuying sitesinde elektronik ürünleri uygun fiyatlara alabilirsiniz. Sitenin bazı firmalar ile anlaşması var. Bu firmalar bir tek Geekbuying.com sitesinde satış yapmak zorunda. Doğal olarak bu sayede Geekbuying de bulabileceğiniz bir ürünü başka bir sitede bulamazsınız. Ürünlerin %90’ı ”free shipping” şu demek oluyor ki parasız gönderi seçeneğine haiz. En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. Herhangi bir sorunda 1 ay kadar iade süreniz bulunmakta. Gene kampanyaları kovalamanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

 

TinyDeal

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri 2018

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri 2022

TinyDeal oldukça başarı göstermiş alışveriş sitelerinden birisidir. Toplamda 1 milyon üyeye haiz. Kullanıcıları ise 35 yaş altı kişilerden oluşmakta. Site üstünde ürünleri alan kişi odaklı kategorilere ayırması siteyi kullanışlı kılıyor. Mesela 5 dolar altı ürünler, 5-10 dolar arası ürünler benzer biçimde kategori yapması alan kişi açısından oldukça avantajlı. Bazı ürünler var ki bu yönden Etsy ile aynı benzer biçimde. Oldukça kolay tasarımlı ürünler bir tek TinyDirect.com sitesinde yer almakta.5 doların altındaki ürünleri ne olursa olsun incelemenizi tavsiye ederiz.

 

NewFrog

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri 2018

En Güvenilir Yurtdışı Alışveriş Siteleri 2022

NewFrog sitesinde her kategoride ürünler bulmanız mümkün. Sitenin en güzel yanı büyük indirim oranlarına haiz olması. Mesela şimdi siteyi ziyaret ettiğiniz de karşınıza %50 indirime haiz 10’larca ürün çıkacak. Itimat mevzusunda sorun yaşamazsınız. Sitenin tasarımı Aliexpress sitesi ile benzerliklere haizdir. En popüler ve en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. Ürünlerin tamamı parasız kargo seçeneği ile gönderilir.

 

FocalPrice

FocalPrice web sitesi

FocalPrice internet sayfası

Focalprice.com sitesi birbirinden değişik ürün tasarımlarının yer almış olduğu site. Tek sıkıntısı kargonun geç yetişmesi. Bu bakımdan benim için problem yok diyorsanız güvenilir bir site. Yalnız ürün açıklamalarına dikkat edin. Örneği uygun fiyata Xiaomi cep telefonu gördünüz. Mi 11T Pro modeli oldukça ucuz. Açıklamada ise Mi 11TPro diye tanımlama ile karşılaşabilirsiniz. Kısaca replika ürün. Cep telefonu kılıfı almak istiyorsanız bu açıdan avantajlı bir site. Elektronik üründen ziyade öteki ürünlere yönelmenizde yarar var.

 

Giyim, Giyim Yurtdışı Alışveriş Siteleri

ShopBop

Shopbp web sitesi

Shopbp internet sayfası

Shopbop giyim alışveriş sitesi kullanıcı odaklı bir site. Express kargo seçeneği ile satın aldığınız ürün 1 haftadan kısa bir sürede elinize ulaşır. Üstelik site üstünde gümrük vergisi hesaplama modülü var. Aldığınız ürün gümrüğe takılmasın diye site üstünden peşin vergi ödemesi yapabiliyorsunuz. Bu açıdan muhteşem site. Amerikan alışveriş sitesidir. Itimat mevzusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Tasarımcıların hususi üretimleri ve dünyaca meşhur markaların yeni kreasyonlarını bulabilirsiniz.

 

DressLily

DressLily bayanlara hitap eden bir site.Kampanyaları mutlaka takip edin.

DressLily bayanlara hitap eden bir site.Kampanyaları ne olursa olsun takip edin.

DressLily şirketi Amerikalılar tarafınca kullanılan oldukça popüler bir site. Ürün tutarları öteki şirketlere bakılırsa oldukça ucuz. Kaliteli bir ürünü Türkiye’de alacağınız fiyattan daha uyguna satın alabilirsiniz. Saatler ise 2 dolardan süregelen fiyatlarla. Yalnız kargo mevzusunda sabırlı olmanız gerekiyor. Bazı ürünlerin gelmesi 3 haftayı bulabilir. Başarı göstermiş bir ürün filtreleme ağına sahipler. İstediğiniz ürünleri kolayca sıralayabilirsiniz. Giyim mevzusunda en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. 39 doların üstünde yapacağınız alışverişlerde kargo parasız.

 

ModLily

Modlily web sitesi

Modlily internet sayfası

ModLily sitesi büyük gövde ürünlerin satışına icra eden bir şirket. Siteye girdiğiniz süre balık etli modellerin yer almış olduğu ürün çekimlerini görebilirsiniz. Ürünler ile ilgili oldukça pozitif yorumlar var sitede. Güzel olan yanı tüm ürünlerde parasız kargo seçeneği var. Doğal olarak Türkiye gönderimi gene 3 haftaları bulabiliyor. Alışveriş tutkunu iseniz ne olursa olsun göz atmanız ihtiyaç duyulan bir site. Ayrıca hanımefendi giyim ürünleri, adam giysilerine bakılırsa daha çok. Itimat mevzusunda sorun yaşamazsınız. Fiyatlar ise ortalamanın birazcık üstünde.

 

YeSStyle

yesstyle web sitesi

yesstyle internet sayfası

Yesstyle.com sitesi, giyim ürünlerini en uygun fiyata alabileceğiniz bir şirket. Türkçe dil seçeneği ve parasız kargo seçeneği mevcut. Türk müşteriler için fiyatlar Türkçe listeleniyor. Çinli bir şirket. Türkiye’de ki ürün fiyatlarıyla kıyasladığınızda %50 daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz. Kargo mevzusunda öteki firmalarda olduğu benzer biçimde 3 hafta beklemeniz gerekiyor. Şanslıysanız 2 hafta da ürününüz  ulaşır elinize. İade mevzusunda 1 ay kadar bir zamanınız var. Site üstünde muhteşem tasarımlara haiz çantaları 18 TL ile 30 TL içinde fiyatlara alabilirsiniz. Üstelik parasız kargo seçeneğiyle. Hanım, adam ve çocuk kategorileri de yer almakta. Sadece gene hanımefendi ürünlerinin ağırlıklı olduğu bir site.

 

FashionMia

İnternetten en ucuz giyim alışverişi yapabileceğiniz sitelerden birisi.

İnternetten en ucuz giyim alışverişi yapabileceğiniz sitelerden birisi.

FashionMia sitesi 79 TL üstü alışverişlere parasız kargo imkanı sağlamaktadır. Eğer bir gece giysisi yada şık bir elbise arıyorsanız, kesinlikle bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Düzgüsel günlük kıyafetlerden oldukça, elbise tasarımları yer almakta. İlk siparişiniz de %10 +5 dolarlık indirim kuponu kullanabilirsiniz. Kupon kodu sitenin ana sayfasında size veriliyor. Aldığınız ürünü 30 gün içinde iade edebilir yada değiştirebilirsiniz. Yalnız bayanlara hususi bir site. Bununla birlikte büyük gövde kişiye hususi ürünler de bulunmakta.

 

SammyDress

Sammy Dress sitesi en uygun giyim alışverişi yapabileceğiniz sitelerden birisi.

Sammy Dress sitesi en uygun giyim alışverişi yapabileceğiniz sitelerden birisi.

SammyDress sitesini keşfettiğiniz için oldukça sevineceksiniz. İnanılmaz indirim oranları var.1 dolara satılan 100’lerce butik ürün bulabilirsiniz. İndirim oranları % 91.Kargo mevzusunda uygun seçeneği işaretlerseniz ürünleri bedavaya yakın bir fiyata almış olacaksınız. Kargo süresi averaj 9-15 gün sürmekte. Toplumsal medya üstünden ürün paylaşımı yaptığınız süre fazladan indirim kodu alabiliyorsunuz. Size verdiğimiz bağlantı üstünden üye olduğunuz 2.2 dolar indirim kazanacaksınız. İndirim hakkınızı tüm ürünlerde kullanabilirsiniz. Sadece ürünün değerinin %30’unu geçmemesi kaydıyla.

Okuyun: Bitcoin ile Alışveriş Meydana getirilen Siteler 

 

Rotita

Rotita web sitesi

Rotita internet sayfası

Rotita Çin merkezli giyim satış sitesi. Ürünlerinin kalitesi hakkında güzel yorumlara haiz. Sadece fiyatlar birazcık yüksek. Büyük olasılık ürün kalitesinden kaynaklı. Değişik tasarımların yer almış olduğu elbise satışları ağırlıklı. Yapacağınız ilk alışveriş için fazladan %20 indirim + 9 dolarlık indirim kuponu verilmekte. Doğal olarak bu  kampanyalar sezona bakılırsa değişim gösteriyor. En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. Kargo yada ödeme şekilleri ile ilgili sorun yaşamazsınız.

 

Romwe

Romwe web sitesi

Romwe internet sayfası

Romwe sitesi en ucuz ve en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer alır.5 doların altında 100’lerce ürün bulabilirsiniz.5 doların üstünde olan ilk siparişinizde 5 dolar indirim kazanırsınız. Sipariş tutarınız 89 doları geçtiğinde kargo tutarı ödemenize gerek kalmaz. Toplumsal medya ile paylaşım yaptığınız süre da 8 dolarlık fazladan bir indirim kuponu kazanmış olmuş olursunuz. Giyim ürünlerinin yanında ev dekorasyon malzemeleri de satın alabilirsiniz. Toplamda 30 gün iade ve değişiklik hakkına sahipsiniz.

 

Forever21

forever21 web sitesi

Forever21 internet sayfası

Forever21 sitesi ABD merkezli bir site. Her fiyattan ürünler bulabilirsiniz.75 doların üstünde yapacağınız alışverişlerde kargo parasız. Sitenin güzel ola yanı seçeneğiniz oldukça fazla.2 dolara,3 dolara satılan elbiseleri gördüğünüzde inanamayacaksınız. Kargo süresi 1 hafta ile 3 hafta içinde değişiyor. Beklediğiniz taktirde muhteşem ürünlere haiz olabilirsiniz. Bu site üstünden aldığınız elbiseyi güvenli olun Türkiye’de 5 katı fiyata alabilirsiniz. En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir.

 

En Ucuz Elektronik Alışveriş Siteleri

Cafago

cafago web sitesi

Cafago internet sayfası

Cafago sitesinin Türkiye’ye hususi reklam emekleri ve gönderi hizmeti var. Site üstünde  1000’lerce çeşit elektronik ürün bulabilirsiniz. Bilhassa cep telefonu kampanyalarını takip etmenizde yarar var. Doğal olarak satıcı profilleri de mühim. Bazı ürünlerde indirim kuponunun geçerli olup olmadığına dikkat edin. Zira indirim kuponları yardımıyla oldukça uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Ürünler Çin’den geleceği için kargo süresi 12-40 gün içinde değişmekte. Süratli kargo seçeneği için fazladan ücret ödemeniz gerekiyor.

 

MininTheBox

Minin The Box

Minin The Box

MininTheBox sitesinde elektronik ürün seçeneğiniz çok çok fazla. Türkçe dil seçeneği de mevcut. İndirim kuponu bulmakta zorlanabilirsiniz. Bir çok ürünlere indirimler yansıtılmış. Kısaca fazladan uğraşmanıza gerek yok. Güvenilirlik mevzusunda bir sorun yaşamazsınız. Ürünlerin hepsi ”free shipping” olarak gönderiliyor. Gene merkezi Çin olan bir site. İsterseniz toptan üründe alabilirsiniz. Bunun için gümrük anlaşması yapıyor şirket sizinle. Toplumsal medya paylaşımları ile fazladan ürün indirimi kazanabilirsiniz.

 

Elektronik Sigara Alışveriş Siteleri

Cigabuy

Ucuz elektronik sigara alabileceğiniz en Güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri arasında yer almaktadır.

Ucuz elektronik sigara alabileceğiniz en Güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir.

Cigabuy.com sitesi bir tek elektronik sigaralar üstüne satış icra eden bir sire.100’lerce çeşit elektronik sigarayı bu site üstünden en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Sitenin Avrupa Birliği, ABD ve İngiltere de deposu bulunmaktadır. Site üstünden vereceğiniz sipariş en geç 1 hafta içinde size ulaşır. Sadece ürünlerin hepsinde parasız kargo seçeneği yok. Negatif satıcı profilleri ile karşılaşmanız zor. Site politikası gereği alan kişi memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yapacağınız alışverişlerde satıcıya ürünü ”gift” olarak göndermesini açıklayın. Bu sayede gümrükte herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 

Vaporfi

Vaporfi sitesi üzerinden kaliteli elektoronik sigara ürünlerine sahip olabilirsiniz.30 gün iade garantisi sunmaktadır.

Vaporfi sitesi üstünden kaliteli elektoronik sigara ürünlerine haiz olabilirsiniz.30 gün iade garantisi sunmaktadır.

Vaporfi.com firmasının ABD ve Avustralya da bir merkezi bulunmaktadır. Elektronik sigara üstüne alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir yabancı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir.30 gün iade benzer biçimde bir hakkınız var. İlk vereceğiniz siparişte kargo parasız ve 10$ indirim kuponuna haiz olacaksınız .Şirket toptan ürün temini de yapmakta. Yalnız Cigabuy sitesinde olduğu benzer biçimde ürünün üstüne gift yazıp, içinde ne olduğu gizleme mevzusunda size destek olmazlar. Bundan dolayı Türkiye gümrüğünde ne olursa olsun sorun yaşarsınız. Yalnız aksesuar siparişinde bir problem çıkmaz.

 

Amerikan Yurtdışı Alışveriş Siteleri

ABD üstünden yapacağınız alışverişler Çinli sitelere bakılırsa daha güvenli olacaktır. Bu malum bir gerçek. Doğal olarak fiyatlarda değişik. Kaliteli ürünler almak istiyorsanız, aşağıda yer edinen siteleri seçebilirsiniz.

Asos

Asos web sitesi

Asos internet sayfası

Asos ABD da oldukça popüler bir site. İlk 5 alışveriş sitesi içinde yerine almaktadır. Dünyanın her yerine kargo gönderme seçeneklerine sahipler. Site üstünde bir tek giyim ürünleri satışı yapılmaktadır. Site bununla birlikte kendi markalarına da haiz. Satın alan memnuniyeti mevzusunda bahsetmeye gerek yok. Aldığınız bir ayakkabı istediğiniz benzer biçimde çıkmazsa, ürünü geri almadan parasını iade eden bir şirket. Doğal olarak bu bir seferlik yaşanmış bir durum. Değişiklik mevzusunda ise 1 ay kadar zamanınız var. Giydiğiniz ürünü dahi iade edebilirsiniz. Talebe olanlar için tüm ürünlerde %10 indirim bulunmaktadır.

Okuyun: Yurtdışına Kargo Iyi mi Gönderilir 

 

BestBuy

Bestbuy web sitesi

Bestbuy internet sayfası

BestBuy.com sitesinde oldukça fazla ürün seçeneği bulamazsınız. Sadece en iyi ürünler araştırılmış ve sizler için listelenmiş. Mesela büyük kampanyalar ile bir ürünü oldukça ucuza alabilirsiniz. ABD da en oldukça kullanılan sitelerden birisi. Hediyelik eşya seçeneği çok çok fazla. Bu ürünler fiyatlarına bakılırsa site üstünde kategoriye bölünmüş. Çinli sitelerde olduğu benzer biçimde indirim kuponu bulmanız zor. Yalnız garip hediyelik eşya almak için kullanabilirsiniz.

 

Newegg

Newegg Amerika da en çok kullanılan alışveriş sitelerinden birisi.

Newegg ABD da en oldukça kullanılan alışveriş sitelerinden birisi.

Newegg.com sitesini elektronik alışverişleriniz için kullanabilirsiniz. Bilhassa oyun severler için tasarlanmış bir site. Bilgisayar oyunları, konsol ve aksesuarlar yer almakta. ABD da bu alanda kullanılan en popüler site. Büyük markalar burada ürün satışı yapmaktadır. Kısaca satıcı profiline haiz. İade mevzusunda 1 ay benzer biçimde zamanınız var. Kargo süresi 4 gün olarak belirlenmiş. En güvenilir yabancı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir.

Not: Alışverişlerinizde gümrüğe takılmamak için yapmanız gerekenler yazının sonunda yer verilmiştir. Bu yöntem ile sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz.

 

Almanya Alışveriş Siteleri

Next

next web sitesi

Next internet sayfası

Next sitesi giyim mevzusunda Almanya da popüler bir site. Dünyanın her yerine kargo seçeneği bulunmakta. Türkiye’den yapacağınız alışverişlerde en fazla 1 hafta bekleme süreniz var doğal olarak. Bu uçuk bir tahmin. Normalde ürünün elinize yetişmesi 2-3 gün aralığında değişiyor. Tüm ürünlerde parasız kargo seçeneği bulabilirsiniz. İade ve değişiklik için 30 gün süreniz var. Almanya alışveriş siteleri içinde alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir giyim sitesi. Bay, hanımefendi ve çocuk kategorileri bulunmaktadır.

 

Otto

Otto web sitesi

Otto internet sayfası

Otto sitesinde ürün yelpazesi oldukça geniş. Doğal olarak Alman şirketi olduğundan fiyatlarda yüksek. Bu siteden alacağınız ürünlerde kalite mevzusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sonuçta Alman ürünleri standardını dünyaya kanıtlamış. İşlenmiş olan ürünlerde %20 gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor. Oldukça beğendiğiniz ürün ve tasarım var ise bu ödemeyi halletmeye kıymet. Gümrüksüz ödeme seçeneği içinde aşağıda daha detaylı informasyon bulabilirsiniz.

 

Zalando

Zalando web sitesi

Zalando internet sayfası

Zalando sitesi üstünden büyük markaları uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Giyim üstüne satış icra eden bir internet sayfası. Nike, Adidas, New Balance benzer biçimde markaların yer almış olduğu binlerce ürün var. Her gün sitede değişik bir kampanya bulabilirsiniz. İade ve değişiklik süresi 30 gün olarak belirlenmiş. Kargo süresi ise 2-6 gün içinde değişmekte.

 

Ayakkabı Alışveriş Siteleri

Zappos

Zappos sitesi üzerinden çok uygun fiyatlara ayakabı alışverişi yapabilirsiniz.Bunun için kampanyaları kovalamanız gerekiyor.

Zappos sitesi üstünden oldukça uygun fiyatlara ayakkabı alışverişi yapabilirsiniz. Bunun için kampanyaları kovalamanız gerekiyor.

Zappos alanında en iyi olan ayakkabı alışveriş sitesi. Firmanın merkezi ABD’da bulunmaktadır. En iyi site olmasının sebebi alan kişi memnuniyeti. Koşulsuz ve şartsız 30 gün içinde giydiğiniz ayakkabıyı dahi iade edebilirsiniz. Türkiye de bulunmayan Nike ve Adidas modelleri bu sitede mevcut. Sitenin hususi ölçüm yazılımları da bulunmakta. Bu sayede aldığınız ayakkabının olmaması bir sorunla karşılaşmazsınız. Yaptığınız her alışveriş sonrası hesabınızda puan birikir. Biriken bu puanları da her alışverişinizde kullanabilirsiniz.

 

BooHoo

Boohoo web sitesi

Boohoo internet sayfası

BooHoo sitesi en uygun ayakkabı alışverişi yapabileceğiniz bir site. Kaliteli ayakkabı tutarları 10 dolardan başlıyor. Herhangi bir iade ve değişiklik durumunda kargo tutarı siteye ilişkin. Satın alan memnuniyeti mevzusunda en güvenilir yabancı alışveriş siteleri içinde yer verilmiştir. Satın alan kitlesinin büyük çoğunluğunu ABD’dır. Bazı aracı firmalar ile ürün siparişi verebilirsiniz. Kargonun size yetişmesi 4 günü bulacaktır.

 

Güvenilir En Ucuz Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Everything5Pounds

Özellikle 5 pound ayakkabılar için oldukça uygun.

Bilhassa 5 pound ayakkabılar için oldukça uygun.

Ne alırsan 5 pound. Kısaca güncel olarak 40 TL. Bu siteyi keşfettiğinize oldukça sevineceksiniz. Ürün çeşitliliği inanılmaz.1000’lerce çeşit ürün var ve fiyat karmaşası yok. Bilhassa ayakkabı modelleri değerinin oldukça altında fiyata sunulmuş. Devletimizde 100-200 TL içinde satılan ürünleri bu site üstünden oldukça uygun fiyata alabilirsiniz. Siteye her gün 100’lerce yeni ürün katılır. İngiltere merkezli olan şirket tüm dünya ülkelerine gönderi yapmaktadır. Kargo anlaşması olduğundan maksimum kargo tutarı 3,95 Pound. Doğal olarak sitede kimi zaman parasız kargo kampanyaları oluyor. Bu kampanyaları takip etmeniz avantajınıza olacaktır.

 

599Fashion

599Fashion Web sitesi

599Fashion Internet sayfası

599Fashion sitesinde 5,99 doların altında binlerce ürün var. Tüm dünya ülkelerine ürün satışı yapılır.1 dolara bile muhteşem ürünler bulabilirsiniz. Üstelik 30 gün iade ve değişiklik hakkınız var. Site merkezi ABD da bulunmakta. ABD da ki müşteriler için ön ödeme benzer biçimde avantajlar var. Site üstünden 30 dolara kadar yapacağınız alışverişlerde gümrük vergisi ödemezsiniz. Bu tutarın üstünde yapacağınız alışverişlerin size maliyeti fazladan %20 gümrük vergisi olacaktır.

Okuyun: Etsy’de Satış Yapmak

 

Güvenilir Alışveriş Iyi mi Yapılır?

Yukarıda yer edinen sitelerin hepsi en güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri sıralamasında yer verilmiştir. Kredi kartı bilgileriniz yada ürünler ile ilgili problem yaşamazsınız. Fakat gene kendinizi garantiye almanızda yarar var. Bunun için aşağıda yer edinen kuralları uygulayın.

 

Satıcılar ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Kargonun size gelmesi ortalama 4 gün ile 40 gün içinde değişmektedir. Satıcıyla iletişime geçmeniz ise en fazla 1 gününüzü alır. Aklınıza takılan tüm mevzuları problem.Satıcı profillerine ne olursa olsun bakın. Kullanıcı yorumlarını okumayı dikkatsizlik etmeyin. Bir satıcı düşük fiyata ürün satıyorsa ve profili kötüyse bilin ki dolandırıcıdır. Ürünün hakkı her neyse o fiyatı ödemekten çekinmeyin.Kredi kartı mevzusunda endişeniz var ise sanal kart yada İnnial Kart, Papara, Troy Kart kullanabilirsiniz. Alışveriş tutarı kadar parayı sanal kartınıza atın. Hemen sonra kart üstünden ödeme yapın.Bazı ürünlerde fiyatlar oldukça uygun olabilir. Buna istinaden üst kalitede ürünler beklemeyin.Alışveriş yaptığınız süre ne olursa olsun satıcıdan ”tracking number” şu demek oluyor ki kargo gönderi takip numarası isteyin.Ürünler fiyat açısından gümrüğe takılmayabilir. Fakat siz gene de ”armağan paketi” olarak satın alın. Bunun için fazladan bir ücret ödemezsiniz.Yurtdışı yasaklı ürünler listesini ne olursa olsun inceleyin. Bu ürünler gümrükte takılabilir. Geri almanızda kimi zaman olanaksız.Herhangi bir sorun yaşarsanız site yönetimi ile iletişime geçin. Onlarla ilgili başka sitelerden negatif yorum yapacağınızdan bahsedin. Ne olursa olsun size destek olacaklar. Satın alan memnuniyetinin ne kadar mühim bulunduğunu Amazon sitesi her insana gösterdi.

Not: Amazon sitesinden bir baba oğluna Playstation alır. Ürün 3 gün süresince gelmez ve adam alan kişi hizmetlerini arar. Ürün 1 gün içinde elime yetişmesi için ne kadar ödemem gerekir diye sorar adam. Satın alan hizmetleri ise yarın Playstation ürününüzün keyfini çıkartın, bunun için ödeme yapmanıza gerek yok der. Amazon sözünü meblağ ve bigün bile bekletilmeden ürünü müşteriye ulaştırır.

 

Yurtdışı Alışverişlerinde Gümrük Problemi Iyi mi Aşılır?

1. ABD üstünden vereceğiniz siparişlerde, aracı şirket kullanabilirsiniz. Aracı şirket sizin için bir adres verir. Siz kargonuzu bu adrese gönderirsiniz. Aracı şirket ise sizin arkadaşınızmış benzer biçimde armağan olarak ürünü postalar. Ürünü parasız armağan almış benzer biçimde olmuş olursunuz. Bu sayede tek bir kuruş vergi ödemezsiniz.

2. Öteki bir yöntem ise Çinli sitelerde işe yaramaktadır. Çinli satıcıya ürünü düzgüsel fiyatının altında faturalandırmasını rica edin. Bunu bir çok satıcı kabul edecektir. Bundan dolayı hepsi Türkiye de ki bu problemi bilir. Hatta Feysbuk gruplarında bu satıcıların sıralaması paylaşılmıştır. Satıcı 100 dolarlık ürünü 30 dolar etiketi ile size postalar.Bu sayede ürün gümrük geçişinde herhangi bir problem yaşamazsınız.

3. Son yöntem olarak armağan paketi seçeneği. Çinli satıcılardan ürünün üstüne ”gift” yazmasını isteyin. Kısaca üründe satmaca yer almasın. Sadece bunu büyük çaplı, 1000 dolarlık ürünlerde yapmayın. Gümrük memurlarının şüphesini çekecektir ne olursa olsun. Birde bu yöntemi deneyen bir tek siz değilsiniz. En iyi yöntem yukarıda yer edinen 2. yöntemdir.

Not: Yurtdışı alışverişlerinizde iade kargo yapmak için yurtdışına kargo göndermek başlıklı yazımızı ne olursa olsun okuyun.

En güvenilir yurtdışı alışveriş siteleri başlıklı yazımızın sonuna geldik. Sizin de tavsiye ettiğiniz siteler var ise yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Yukarıdaki siteler ile ilgili de görüş ve öneride bulunmanız öteki kullanıcılara destek olacaktır.

Yorum yapın