En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2023

2021’den itibaren sizler için en oldukça kazandıran hisseler Listeyi derledik. Geçen yıl borsada aşağıdaki hisse senetlerine yatırım yapmış olsaydınız, paranızı ikiye katlama fırsatınız olurdu. Listedeki paylar aslen {hiç de} yabancı olmayan firmalar. Bu firmalar yıl içinde yaptıkları yatırım ve cirolarla hisse senedi yatırımcılarına da kazanç sağladılar. Yazımızın sonunda hisse senedi ile para kazanmak İsterseniz, yapılacakların bir listesini bulabilirsiniz.

Not: Yazıda yer edinen bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yazılmamıştır. bu yazının haricinde En İyi Yatırım Fonları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

En Oldukça Kazandıran Hisse Senetleri 2021 Sıralaması

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

En Oldukça Kazandıran Hisse Senetleri 2022

En oldukça kazandıran hisse senetleri Listedeki şirketlerin yatırımcılarını mutlu etmesi rastlantı değil. Şirketlerin yıl içindeki haberlerini takip ettiğinizde hisselerin niçin bu kadar yükseldiğini anlayabilirsiniz. Normal olarak hisse senedine yatırım yaparken göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan faktörler var.

Biz sizin için Borsa İstanbul’uz (BİST100). en oldukça kazandıran hisseler Listeyi derledik. Hisse senetleri çoğu zaman uzun vadeli yatırımcı için ödeme yapar. Bunu listede görebilirsiniz. Hem de Amazon Şirketinin hisselerinden bir örnek verelim. Gün içinde %20’ye yakın düşüş yaşayan Amazon, ürkü satışı yapanlara kaptırdı. Sadece 1 yıl uzun vadeli tutanlara %95, 3 yıl sabredenlere ise %252 kazandırmıştır. Bu verilere NASDAQ 100 borsasında erişebilirsiniz. Şimdi gelelim bizim Borsa İstanbul’umuza en oldukça kazandıran hisseler listeye.

En Oldukça Kazandıran Hisse Senetleri 2022

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

En Oldukça Kazandıran Hisse Senetleri

1 yıl ilkin bu hisselere 1000 TL yatırsaydınız ne kadar kazanırdınız?

1.Sasa Polyester Endüstri A.Ş. – %102,63

Adana merkezli Sasa Polyester, plastik ve kauçuk üretmektedir. Sasa Polyester’in yapmış olduğu yatırımlar ve satın almalar ile hisse senedi fiyatlarında büyük artışlar meydana geldi. En oldukça kazandıran hisse senetleri 2020 başlangıcında 1000 TL yatırmış olsaydınız, mevcut kazancınız 1020 TL olurdu.

Ya 3 yıl ilkin yatırım yapsaydınız? Sasa Polyester’in 3 senelik artışı %798,97 oldu. Şu demek oluyor ki 3 yıl ilkin 1000 TL yatırmış olsaydınız şimdi 7989 TL kazanmış olurdunuz. 8 kat artış var.

2. Türk Hava Yolları Hisse Senedi – %91,37

Türk Hava Yolları hisseleri yatırımcıları minimum üzen hisse senetlerinden biridir. Yatırımcılarına her yıl kazandırmıştır. Bu yıl sipariş verdiği yeni uçaklar ve yeni havalimanının açılmasıyla kıymeti arttı. 1 yıl ilkin Türk Hava Yolları’na yatırım yapmış olsaydınız şu anki geliriniz 914 TL olacaktı. Borsa İstanbul fena bir yıl geçirdi. Buna karşın THY hisseleri yatırımcısını mutlu etti. 3 senelik artış ortalama %115 olmuştur.

3. Ege Endüstri ve Tecim Anonim Şirketi – %87,05

Ege Sanayi ve Tecim A.Ş, otomobil ve kamyon yedek parçaları üretmektedir. Sektörde almış olduğu siparişler ve toplu sözleşmeler hisse senedi fiyatlarının yükselmesine niçin oldu. Geçen yıl bu firmanın hissesini almış olsaydınız şu anki geliriniz 875 TL olurdu. 3 yılda elde edilmiş artış miktarı ise %104 düzeyindedir.

4.Kardemir Karabük Demir Çelik Endüstri – %85,28

Şirket adından da anlaşılacağı şeklinde demir çelik sektöründe hammadde üretimi yapmaktadır. Demir Çelik Sektörü de THY ile aynı diyebiliriz. Her yıl en oldukça kazandıran hisseler listede. Geçen yıl 1000 TL yatırım yapanlar bu yıl 853 TL kazanmıştır.

3 senelik artış oranı %261.49’dur. Şu demek oluyor ki her yıl averaj bir artış olmuştur. 3 yıl ilkin 1000 TL yatırmış olsaydınız, kazandığınız miktar 2615 TL olurdu.

5. Tekfen Tüm ortaklık A.Ş – %78,64

Tekfen Tüm ortaklık, inşaat malzemeleri üreten bir firmadır. Hem de bir avm ve bir inşaat şirketi bulunmaktadır. 2020 başlangıcında 1000 TL’ye Tekfen Tüm ortaklık hissesi almış olsaydınız 786 TL kar elde etmiş olacaktınız. Tekfen Tüm ortaklık de tertipli gelir getiren hisse senetlerinden biridir. Uzun solukta karlı olmanızı sağlar.

3 senelik performansının muhteşem bulunduğunu söyleyebiliriz. 3 senelik artış oranı %444 civarındadır. Şu demek oluyor ki 1000 TL yatırsaydınız 3 yılda 4440 TL kazanmış olurdunuz. en oldukça kazandıran hisseler Listede 3. sırada.

6.Tav Havalimanları Tüm ortaklık – %68,60

Tav Tüm ortaklık, Türkiye’de ve yurt haricinde havalimanları işleten bir şirkettir. Bu mevzuda da oldukça başarılıdır. Tav Tüm ortaklık, dünyadaki birçok mühim havalimanının işletmecisidir. 1000 TL yatırım yapanlar Tav Tüm ortaklık hisseleri ile 686 TL kazanmıştır. 3 senelik artış, önceki yıllardaki kayıplardan dolayı %44 civarındadır.

7.ÇEMTAŞ Çelik Makina Endüstri – %65.17

ÇEMTAŞ, Bursa Nilüfer merkezli bir şirkettir. Demir Çelik hammadde üretmektedir. Hem de şirket bünyesinde makine üretimi de bulunmaktadır. Bu yıl meydana getirilen yatırımlarla hisse senedi fiyatlarında %65,17 artış oldu. 1000 TL yatırım yapanlar şu anda 651 TL kazanmıştır.

Firmanın 3 senelik gelişme performansı da muhteşem. 3 senelik artış oranı %262.62.3’tür. Bir yıl ilkin 1000 TL yatırım yapanlar bu hisseler yardımıyla 2627 TL kazanmıştır. Borsa İstanbul krizden minimum etkilenen şirketlerden biri oldu.

8.Soda Endüstri Anonim Şirketi – %60,18

Kimyasal hammadde üretimi meydana getiren bir şirket. Bu üretim madencilik faaliyetleri ile desteklenmektedir. Üretim faaliyetleri soda, cam elyafı, krom, soya, silis kumu şeklinde maddeleri ihtiva eder. Öteki adı Şişe Cam Kimyasalları’dır. Geçen yıl 1000 TL yatırmış olsaydınız 600 TL kazanmış olurdunuz. 3 senelik performans kazancı %133’tür. Bu yıl en oldukça yatırımcıyı getirdi.

9. Çelebi Yer Hizmetleri A.Ş. – %50.03

Çelebi tüm ortaklık, havacılık ve hava kargo alanında hizmet veren bir firmadır. Geçen yıl kazanılmış olduğu ihalelerle bilançosunu büyüttü. 1000 TL’lik yatırımla yatırımcılar 500 TL kazanmıştır. 3 senelik performans kazancı %73,83 civarındadır.

10. Anadolu Cam Endüstri – %49,77

Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük 5. cam ambalaj üretim şirketi. Senelik 2,3 milyon ton üretim kapasitesine haizdir. İhracatın her geçen gün artmasıyla beraber kazancında da artış olmuştur. Bu yıl 1000 TL yatırım yapanlar 498 TL kazanmıştır. 3 senelik performansları %159.26 arttı. Başka bir deyişle, averaj bir düzeyde arttı. Uzun vadeli yatırım yapılacak hisseler arasındadır.

Borsada En Oldukça Kazanan Hisseler Devam Etti

15-Trakya Cam Endüstri A.Ş – %45,42

14-Ereğli Demir Çelik Fabrikaları – %46,47

13-Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları – %41,65

14-ICBC Türkiye Bankası A.Ş – %34,66

15-Kordsa Global Endüstriyel İplik Fabrikası – %28,63

16-Aksa Enerji Üretim A.Ş. – %22,67

17-Doğan Firmalar Grubu – %22,58

18-Ford Otomotiv Endüstri – %22,42

19-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. – %21.23

20-Kartonsan Karton Endüstri – %19,95

Hisse Senedi Yatırımcıları İçin Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

Hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız, bir bankada yatırım hesabınızın olması gerekir. Aslen bir yatırım hesabına haiz olmak işin en kolay kısmı. Hisse senetlerine yatırım yapmak ve borsa oynamayı öğrenmek en fazla 2 gününüzü alacaktır. Mühim olan ne tür bir oyun stratejisine haiz olduğunuzdur. Üstünde en oldukça kazandıran hisseler Listeyi sizlerle paylaştık. Bu hisselere yatırım yapanlardan biri de siz olabilirsiniz. Bu şekilde doğru seçimler yapabilmek için aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmalısınız.

Uzun vadeli yatırım yapmak devamlı daha mantıklıdır. Bir hisse senedi değerinde bir artış yaşıyorsa, ürkü yapmayın ve satın almayın. Aynı fırsat yeniden karşınıza çıkabilir. Mühim olan hisseyi en düşük fiyattan satın almaktır. Bunun için sabırlı olmak önemlidir. Mümkünse yaptığınız yatırımı unutun. Her gün ekrana kilitlenmek ve piyasayı izlemek size bir şey kazandırmaz. Aksine ruhsal baskı hissedeceksiniz. Borsaya yatırım yaparken bir tek şirket bilgilerine bakmayın. Ek olarak yatırım yaptığınız ülkenin ekonomik verilerini de gözden geçirin. Bilançosu büyük şirketlerde yitirme riskiniz daha düşüktür. Twitter yada başka bir platformdaki hisse senedi önerilerini dikkate alın. Sadece karar verirken kendi mantığınıza uygun olanı yapın. Asla tüm paranızla borsada oynamayın. Kaybettiğinizde sizi etkilemeyecek oranda yatırım yapın. Hisse senedi fiyatlarının düşmesi mevzusunda endişelenmeyin. O yüzden zararına satmayın. Fena bir haber yoksa sabırlı olun ve bekleyin.

Nasdaq 100 Borsası dünyanın en büyük borsalarından biridir.  Bu pazarda kazanma olasılığınız daha yüksek.

Nasdaq 100 Borsası dünyanın en büyük borsalarından biridir. Bu pazarda kazanma olasılığınız daha yüksek.

En oldukça kazandıran hisse senetleri 2022 Yazımızın sonuna geldik. Yıl sonuna doğru bu gelirler artabilir yada azalabilir. Herhangi bir sorunuz var ise, yorumlar bölümünde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2023” üzerine 3 yorum

Yorum yapın