Emeklilere Müjde!

Milyonlarca emeklilere müjde! İkramiye zamları belli oldu.

Birçok emeklinin dört gözle beklediği bayram ikramiyeleri için zam mevzusu son günlerde her insanın merak mevzusu olmuştur. Bu mevzuda meydana getirilen toplantıların sonucunda sayı sonunda açıklandı. Haberi alan emekliler zam mevzusunda münakaşaya başlamış olsa da değişik fikirleri duymakta mümkün.

Son günlerde Cumhurbaşkanlığının açıklamasında emeklilere ikramiyelerinde zam yapılacağını duyurmuştu. Bu açıklamadan sonrasında birçok emekli gelecek zam haberini bekler olmuştu. Açıklanan müjde ile bayram ikramiyeleri 1000 tl den 1100 tl ye çıkarıldı. Bazısına nazaran azca bazısına nazaran kafi olsa da ikramiyeler bu bayramda hem erken yatacak. hem de zamlı bir halde yatırılacak.

Emekliye ikramiye ne kadar ?

Cumhurbaşkanlığının emeklilere bayramlarda destek amacı ile açıklamış olduğu emekliler için ikramiye tüm emeklilerin hoşuna gittiğini söylemek mümkün. Devletimizde kutladığımız kutsal bayramlar kurban bayramı ve ramazan bayramında emeklilere önceki seneler de 1000 tl ikramiye yatırılıyordu. Bu yıl ikramiyelere zam yapılacağı duyuruldu ve zam mevzusunda izahat ile beraber miktar da belli oldu.

Emekli ikramiyeleri ne süre yatırılacak ?

Bu yıl ikramiye 100 lira zam alarak 1100 tl ye terfi etti ve 1100 lira olarak ssk lı emekliler için 6 mayıs 2021 tarihinde , emekli sandığı ve bağkur emeklileri için 7 mayıs 2021 tarihinde hesaplara yatırılacağı açıklandı.

“Emeklilere Müjde!” üzerine bir yorum

Yorum yapın