Ekmek Arası Balık İle Kârlı iş Fikri!

Para kazanmak isteyenler ekmek arası balık satarak para kazanabilirsiniz.

 

Gıda sektörü bildiğimiz üzere bitmeyen tükenmeyen ve para harcanırken düşünülmeyen bir sektör. Sizlere anlatacağımız sektörde hem ek iş olarak yapılabilecek hemde sadece bu işe yönelme imkanı olan bir iş. Düşük sermayeli işler arasında bulunan ve elinizin hamaratlığı ile kolaylıkla ilerletebileceğiniz aile fertlerinden faydalanarak eleman giderlerinden kısabileceğiniz bir iş. Mesela hanımınız anneniz gibi aile fertlerini çalıştırarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

Öncelikle işimiz ekmek arası balık ekmek yapmak. Balık alarak ekmek içine çeşitli yeşillikler domates soğan koyarak satabiliriz. Bunun için hali hazırda bir büfe olabilir. Yada güzel küçük bir dükkan olabilir. Potansiyel olarak işlek bir yer veya sanayi içinde bir dükkan da olabilir. Öncelikle maliyetler hakkında konuşalım.

 

Balık pişirmek için bir tezgah almak ile başlayabiliriz. Bu yaklaşık piyasada 2000 – 2500 tl gibi rakamlarda bulabilirsiniz. Yanına tüp alarak tamamlayabilirsiniz. Hal veya manavdan yan malzemeleri alabilirsiniz. Şimdi sıra geldi balığa. Balık hazır olarak da satılıyor bütün olarak da alıp siz ayıklayabilirsiniz. Ekmek içine girecek balık hazır ayıklanmış olarak 3,5 tl ye alabilirsiniz. Bunları balık halinden almak mümkün kasasında 55 çift balık bulunuyor fiyatı 350 370 tl gibi fiyatlarda değişiyor. Fırından toptan fiyatına da ekmek alarak işe devam edebilirsiniz. Dükkan için dekorasyon için maliyet belirlemedik tamamen kendi seçimleriniz ile halledebilirsiniz. Yanında köfte veya değişik ürünler de pişirebilirsiniz.

Satış grafiği oluşturmak gerekirse şu şekilde oluşturabiliriz. Yaklaşık 5 tl ye bir ekmek arası balık maliyetimiz oluyor. Bu ekmek arası balığı 10 tl gibi bir rakama satabiliriz. Yanında içecek veya diğer ürünleride satabilirsiniz. Güzel lezzet yakalayarak güzel satışlar elde edebilirsiniz. Örnek bir hesap yaparsak bir ekmek arası balıktan 5 tl kazanabiliriz. Günce  50 balık ekmek satmak zor olmasa gerek. İlk zamanlar bu rakam olmasada zamanla bu rakama çıkmak zor değil. Ortalama 50 ekmek ile 250 lira kazanabilirsiniz. Haftanın 5 günü çalışarak ayda yirmi gün de yaklaşık 5000 lira para kazanabilirsiniz. Gider hesaplamaları için gerekli veriler elimizde yok ama tüp giderleri gibi giderler olduğundan yaklaşık 3000 tl temiz para kazanmamız mümkün. Denizden gelen bu lezzeti müşterilerinize sunarak fırsata çevirebilirsiniz.

“Ekmek Arası Balık İle Kârlı iş Fikri!” üzerine bir yorum

Yorum yapın