Düşük Sermayeli İş Fikirleri ve Online İş Fikirleri 2023

4- Ortak / Etkileyen

Çevrimiçi olarak yapabileceğiniz başka bir iş fikri, bağlı kurum pazarlamasıdır. Bugün ‘influencer’ olarak tanıdığımız satış ortakları, markanın ürününün kulaktan kulağa dolaşmasını sağlıyor. Toplumsal medyada iddialıysanız markalarla satış ortaklığı yapabilirsiniz.

Affiliate pazarlama olarak da malum affiliate pazarlamada markaların ürünlerini inceleyebilir, deneyimlerinizi toplumsal medyada paylaşabilirsiniz.

Birçok işletmenin kullandığı bu yöntemde ödemeler çalıştığınız şirkete bakılırsa değişim gösterecektir. Sadece, çoğu zaman ortaklık bağlantısına tıklayan yada bağlantı vasıtasıyla ürünü satın alan şahıs başına bir komisyon alınır. Şu demek oluyor ki, çalışmanız ne kadar etkileyiciyse, ürünü o denli fazlaca şahıs satın alır ve bu kişilerin oranına bakılırsa size ödeme yapılır.

5- Tercüme

Yabancı dil bilginiz var ise tercüme yaparak para kazanmak sizin için en uygun online iş fikri olacaktır. Birçok firmanın gerekseme duyduğu çeviri hizmetleri çoğu zaman çeviri büroları tarafınca sağlanmaktadır. Sadece bazı firmalar kendi bünyesinde birini istihdam etmeyi yada dışarıdan özgür tercüme hizmeti almayı tercih ediyor.

Bu aşamada dil bilginiz var ise ve tercüme yapabiliyorsanız yolun neredeyse yarısını geçtiniz diyebiliriz. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey yukarıda da söylediğimiz şeklinde tercüme reklamlarını aracı siteler vasıtasıyla karıştırmak.

6- Davet Merkezi

Kendi evinizde emek vererek başlayıp tertipli gelir elde edebileceğiniz bir öteki iş fikri de davet merkezinde çalışmaktır. Potansiyeli yüksek olmasa da tertipli bir gelir elde eden bu iş, mülakatı geçerseniz derhal başlayabileceğiniz bir iştir.

Averaj asgari ücretin birazcık üstünde kazanacağınız bu işte evden çalıştığınız için öteki online iş fikirlerini de değerlendirebilirsiniz.

7- İmaj/Yoldam Danışmanı

Moda bilginize ve iyi görme kabiliyetinize güveniyorsanız, yoldam danışmanı olarak da çalışabilirsiniz. Bire bir işe gitmek zorunda bulunmadığınız bu işte en mühim adım kendi reklamınızı yapmaktır.

Çoğu zaman toplumsal medya üstünden meydana getirilen görüntü danışmanlığında tarzınızın iyi olması fazlaca önemlidir. Toplumsal medya hesabınızı vitrin olarak kullanarak potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Yorum yapın