Düşük Bütçeli İş Fikirleri!

Düşük bütçe ile iş fikirleri ile sizde işinizi kurup kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ana para her işletme ve hepimiz için önemlidir. Ana para miktarına gore değişik işler yapılabilir. Sermayemiz güçlü ise uyguna satılabilecek ürünler alabiliriz. Para demek nakit demek ve nakit demek iskonto anlamına gelir. Unutmayalım bir malı ilkin indirimli fiyat ile almak daha önemlidir. Zira alırken kazanarak kârımızı katlayacağız. Şimdi sizlere paranın kıymetli olduğu bu zamanda yapılabilecek ve kurulabilecek minik iş fikirleri sunacağız. Bazı yazılarımızda düşük bütçeli işlerden bahsetmiştik. Şimdi ise yeniden sizler ile paylaşacağız. Ve başvurabileceğiniz yerleride sizlerle paylaşacağız.

 

1. Kullanıcı deneyimi tasarımı;
Hızla büyüyen bir iş kolu olan kullanıcı deneyimi tasarımı işi web sayfalarını daha kolay erişilebilir ve anlaşılabilir düzeye getirmeyi amaçlayan bir sektördür. Bu işi yapabilmek için bilgisayar ve web mevzusundaki informasyon ve deneyime haiz olmanız yeterlidir.

2. Grafik tasarımcı;
Grafik tasarımcılar , müşterileri için logolar, internet sayfaları ve reklam afişleri geliştirmektedirler. Bu mevzuda kabiliyetiniz var ise grafik tasarımı sizin için iyi bir iş kolu olacaktır.

grafikerler.net grafik işleri alabileceğiniz bir platform.

3. Yazarlık;
Yazarlık mevzusunda kabiliyetiniz var ise , reklam yazarlığı, blog yazma şeklinde alanlar ile ilgili yazılar yazıp para kazanabilirsiniz.

yazankazaniyor.com

4. Web sayfası geliştiricisi;
İnternet çağını yaşadığımız bu günlerde artık her sektör ve iş yerinin bir web sitesinin olması koşul. Internet sayfası kurulumu, düzenlenmesi, tasarımı ve geliştirmesi mevzularında informasyon sahibi iseniz geniş bir sektöre haiz bu iş kolundan kazanç elde edebilirsiniz.

 

5. Toplumsal medya pazarlamacısı;
Toplumsal medya satışları oldukça popüler durumda markaların ürünlerini pazarlayıp kar elde edebilirsiniz.

6. Video Düzenleyici;
Çekilmiş videolarda bulunan editör hatalarının düzeltilmesi ,videolara ses yada içerik eklenmesi ya da bir video içinde ne olduğu yaratmak ile ilgili informasyon sahibi olmanız durumunda kolayca para kazanabilirsiniz.

 

7. Ses Oyunculuğu;
Ses tonunuza güveniyor ve muntazam bir diksiyona haiz olduğunuzu düşünüyorsanız reklamlar,sesli kitap ve e-öğrenme işinden kazanç elde edebilirsiniz.

baskentiletisim.com/seslendirme-yapmak-istiyorum

8. Uygulama geliştirme;
Mobil cihazlar için bir uygulama geliştirmeni halinde oldukça yüklü oranda para kazanmanız mümkün.

9. Sanal asistanlık;
Sanal asistan olarak yapacağınız işler; e-postaları organize etmek, toplumsal medyayı yönetmek, blog yayınlarının organizesini sağlamak, gezi düzenlemeleri şeklinde geniş kapsamlı ve ev ortamında yapacağınız kazançlı bir iştir.

10. Yazım Denetçisi;
Kitap, mecmua, web sitelerinde gösterilen yazıların dil bilgisi, yazım hatalarını denetim edip düzenleme yapabilirsiniz.

11. Sesli kopyalama;
Bir şirket tarafınca size gönderilen ses dosyalarını dinleyip , yazıp doküman halinde yeniden şirkete gönderebilir ve bundan gelir elde edebilirsiniz.

12. Danışmanlık;
Mevzusunda uzmanlaştığınız herhangi bir sektörde şirket yada kamu kuruluşları ile bilgilerinizi , deneyimlerinizi paylaşmanız para kazanmanız açısından iyi bir yoldur.

13. İnsan kaynakları;
İnsan kaynakları , işe alma, iş eğitimi, personel takip edeni şeklinde görevleri içermektedir. Bu iş kolunda aynı anda birden fazla şirkette çalışmanız mümkündür. Bu da gelirinizi katlayarak arttırmanıza olanak sağlar.

14. Halkla ilişkiler Danışmanlığı;
Halkla ilişkiler danışmanlarının temel sorumluluğu, insanların bir şahıs, işletme yada ürünler hakkında ne düşündüklerini denetim etmektir. İnsan kaynaklarında olduğu şeklinde halkla ilişkiler danışmanlığını da birden fazla şirkete emek vererek yapabilirsiniz.

15. Data Teknolojisi Danışmanlığı;
Data Teknolojisi danışmanı olabilmek için, bilgisayar yazılım ve donanımları ile ilgili informasyon sahibi olmalısınız. Çıkacak herhangi bir soruna müdahale yada yeni bir yazılım önerme mevzusunda şirketlere destek olabilirsiniz.

16. Pazarlama Danışmanlığı;
Pazarlama danışmanları, işletmelerin mallarını yada hizmetlerini tanıtmasına, satmasına ve dağıtımına destek olacak stratejiler geliştirir.  Bu konudaki bilgileriniz yardımıyla iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Herhangi bir network pazarlama işi ile uğraşabilirsiniz.

17. Finansal Danışmanlık;
Şahıs ya da şirketlerin bütçe oluşturmaları, yatırım fırsatları ile ilgili bilgilendirilmeleri, yönetmelik ve vergi mükellefiyet mevzusunda destek olabilirsiniz.

18. Hukuk Müşavirliği;
Bir hukuk müşaviri , bir müşterinin fikri iyelik, gayrimenkul ve sözleşmeleri mevzusundaki hukuki mevzularını yönetebilir sorunlarını hukuk çerçevesi içinde iyi mi çözeceği ile ilgili yardımda bulunabilir. Bu işi yapabilmeniz için hukuk mevzusunda deneyimli olmanız gerekmektedir.

19. İşletmelerin performans iyileştirilmesinin yapılması;
Daha ilkin edinmiş olduğunuz deneyimlerinizden faydalanarak şirketlere performans ve iş sistemleri ile ilgili rehberlik yapabilir sorunlarının çözümü ile ilgili yardımda bulunabilirsiniz.

20. İnternet güvenliği;
İşletme ve kişiler için bilgisayarlarının güvenli olması oldukça önemlidir. Bunu sağlayacak program kurulum ve donanımlara haiz olmanız iyi bir gelir edinebilmeniz için oldukça popüler bir yoldur.

21. Ev Yiyecekleri;
Yaptığınız yemeklerin lezzetine güveniyor ve çevrenizden bu kabiliyetiniz ile ilgili oldukca fazla iltifat alıyorsanız becerinizi gelir elde etme amacı olarak kullanabilirsiniz.

22. Ressamlık;
Fotoğraf yapma ile ilgili bir kabiliyetiniz var ise bunu kullanabilek için bir oldukca alana sahipsiniz anlamına gelir. Fuar ve parklarda karikatür ya da kara kalem resimler çizebilir toplumsal medya hesaplarınızdan satış yaparak kar elde edebilirsiniz.

23. Müzik öğretmenliği;
Bir oldukca insan ,bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istemektedir. Çalmayı bildiğiniz bir müzik aleti ile ilgili evinizin ortamında saatlik dersler verebilir hiçbir ek maliyet olmadan gelir sağlayabilirsiniz.

24. YouTuber Olmak;
Etrafımız çektikleri videoları YouTube da yayınlayıp fenomen olan bir oldukca insanla dolu. Herhangi bir mevzu ile ilgili paylaşım yapmanız ve oldukca seyredilmeniz para kazanmanın en kolay yollarından biri.

25. Ahşap Boyama;
Bilhassa hanımefendilerin tercih etmiş olduğu bu sektör oldukça gelişmiş durumda. El yapımı ahşap boyama işleri günümüzde oldukça kıymet görmekte.

26. Örgü İşçiliği;
Kazak, battaniye, şal ve örgü ile yapılmış tüm giysiler son zamanlarda oldukça moda. Hazırlamış olduğunuz eşyaları gene toplumsal medya hesaplarını kullanarak satabilir bununla beraber daha çok alan kişi potansiyeline haiz olabilirsiniz.

27. Takıcılık;
Yüzlerce çeşit ve seçeneğe haiz olan takı sektörü her gün daha çok gelişmekte ve Pazar payını oldukça arttırmaktadır. El yapımı takılar tasarlamak ve yapmak iyi bir gelir deposudur.

28. Organik Ürün Pazarlama;
Organik ,hormon içermeyen ya da bölgesel ürün pazarı devletimizde oldukça popüler durumda. Kendi bahçenizde yetiştirdiğiniz organik ürünleri pazarlayabilir hobi olarak uğraştığınız bahçe işinden para kazanabilirsiniz.

29. Kişisel Spor Koçluğu;
Spor ile informasyon sahibi iseniz kişisel danışmanlık,antrenörlük yapabilir müşterilerinize istekleri doğrultusunda destek olabilirsiniz.

30. Organizasyon İşleri;
Parti,dvet, doğum günleri şeklinde organizasyonları planlayabilir müşterilerinize düşünce edinmelerinde destek olabilirsiniz.

31. İkinci el eşya satmak
Evinizde bulunan tüm fazlalıklarınızdan kullanmadığınız tüm eşyalarınızdan kurtulabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için ikinci el eşya satan web sitelerine girip satış yapmanız yeterlidir.

32. Reklamcılık;
Bir blog ya da internet sayfası sahibi iseniz sitenize alacağınız reklamlardan kolaylıkla gelir elde edebilirsiniz.

33. Direkt satış görevlisi;
Bilhassa ev hanımlarının tercih etmiş olduğu bu satış yöntemini siz de deneyebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için ürünlerle ilgili bir satış kataloğuna haiz olmanız yeterlidir. İster makyaj ürünü, ister mutfak eşyası olsun son yıllarda oldukça popüler ve para kazanmak için oldukça tercih edilen bir sektördür.

34. Hediyelik eşya yapımı;
İnsanlar el yapımı olan hediyeliklere daha oldukca ilgi göstermektedirler. Hobi olarak başladığınız bu uğraş size bir gelir kaynağı açabilir. Evinizde yaptığınız kokulu sabunlar, mumlar, anahtarlıkların satışı ile gelir elde etmeniz mümkün.

35. Bebek Bakıcılığı
Tüm gününüzü ayırmak yerine , bir organizasyon ya da akam yemeği için bebeklerinin yanında olamayacak ebeveynler a saatlik hizmet verebilir bebekleri ile ilgilenmeniz karşılığında para kazanabilirsiniz.

36. Evcil Hayvan Bakımı;
Hayvanlarla aranız iyiyse ve onları seviyorsanız ,Hafta sonları, dinlence zamanları ya da günü birlik zamanlar için evcil hayvan bakıcılığı yapabilirsiniz. Bu sizin için hem keyifli olacak hem de gelir elde edecektir.

37. Dekorasyon;
Ev dekorasyonları ile ilginiz ve kabiliyetiniz var ise iç mimar olmanıza gerek yok. Bu konudaki kabiliyetinizi insanlarla paylaşabilir , yeni fikirler edinmelerini ve bunlara gore düzenleme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

38.Süsleme İşçiliği;
Hususi gün ve bayramlar için süslemeler hazırlayabilir , yeni ve garip giysiler tasarlayabilirsiniz.

39. Yaşlı Bakımı;
Hasta bakımı ya da yaşlı bakımı mevzusunda informasyon sahibi iseniz bu durum sizin için oldukça iyi bir fırsat olacaktır. Yaşlıların hastane randevularının takip edeni,evlerinin temizliği, yiyeceklerini yapmak ve bakımlarını sağlamak iyi bir iş koludur.

40. Hususi fotoğrafçılık;
Düğün, doğum günü ve açılışlar şeklinde hususi günler için kendi işinize ek olarak hususi fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Bir tek bu işle bir ayda 1000 liranın üstünde ek gelir elde etmeniz mümkün.

Yorum yapın