Düşük Bütçe İle Para Kazanmak

Düşük bütçe ile para kazanmak rahat işlemler ve iyi bir araştırma sonucu sizin de başarabileceğiniz bir işlevdir. Bu sayede ekmek kazanabilir ve hatta hayalgücünüz ile büyüyebilirsiniz.Devamlı yüksek miktarlar yatırarak kazan diye kendiniz kısıtlamayın avantajları kullanın.

 

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Devletimizde hızla gelişen bir sektör olarak gösterilen solucan gübresi üretimini ciddi yatırımlar ile sizde deneyebilirsiniz. Zira solucan gübresi üretimi hem kazancı hem de çiftçiler tarafınca giderek daha oldukca tercih edilmesi sebebiyle girişimcilerin yüzünü güldürmektedir. Büyük sermayeler gerektirmeyen bu iş için ihtiyaç duyulan belli başlı şeyler ise bir seferliğine alınacak 150 bin tane civarında Kırmızı Kaliforniya Solucanı, 40 metrekarelik kapalı bir alan ve 7 metrekarelik bir reaktör olarak belirtiliyor. Böylelikle ciddi anlamda solucan gübresi üretim tesisi açılmış oluyor. Fakat solucan gübresi üretimine daha ufak ölçeklerde de başlanabiliyor. Esasen solucanların sayısı 3 ayda bir ikiye katlanacağından, kısa sürede oldukca daha çok solucana ve daha çok oranda gübreye haiz oluyorsunuz.Yazımızda sizlere daha evvelde kurulumunu ihtiyaç duyulan herşeyi anlatmıştık okuyabilirsiniz.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Açmak

Mega şehirlerden sonrasında yavaş yavaş ufak şehirler de de talebi artan korku evleri, girişimciler için büyük bir fırsat . Gençler içinde epey popüler olan bu evler ve oyunlar, korku, gerilim, polisiye vakalar ve zeka oyunları benzer biçimde değişik temalarda hazırlanabilmektedir. Başarıya ulaşmış kurguları olan oyunlar, kısa sürede dilden dile yayılmakta ve bu işletmeler hızla müşterilerini çoğaltmaktadır. Peki, bu işe iyi mi başlayabilirsiniz? Korku evi ve evden kaçış oyunu açmak için detaylı bir Pazar araştırması yaparak franchise almalı, hemen sonra da örneksiz bir senaryoyla müşterilerinize hizmet vermeye başlamalısınız. Eğer çevrenize güveniyorsanız, etrafınızda fazla rakip yoksa ve azca sermayeyle kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, bu işi kesinlikle düşünmelisiniz derim.

 

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Kolay yetiştirilmesinin yanı sıra talebin de yüksek olduğu mantarlar, girişimcilerin yüzünü güldürmektedir. Bundan dolayı azca sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri arasına mantar yetiştiriciliğini de eklemek istedik. Doğal, ilk olarak hangi mantar türünü yetiştireceğinize ve işi ne kadar büyük ölçekli yapacağınıza karar vermelisiniz. Mesela; istiridye mantarı, kültür mantarına nazaran oldukca daha nadir bulunan bir türdür ve pazarlaması daha kolay yapılmaktadır. Bu iş fikrinin ne kadar karlı olacağını anlamanız için şöyleki bir örnek verebiliriz. Diyelim ki 50 metrekarelik bir alanda istiridye mantarı yetiştireceksiniz. Bunun için 5000 lira civarında sermayeyle başlangıç yapabilir, birkaç ay içinde verimliliğe bağlı olarak maliyetinizi çıkartıp kara geçebilirsiniz.

 

Yarasa Gübresi Satmak

Yurt haricinde pek oldukca ülkede yıllardı kullanılan bu yöntem, son yıllarda devletimizde de bilinir hale geldi. Şimdiye kadar yarasa gübresi üretim tesisi kuran yatırımcı ve girişimciler de sonuçlardan epey memnun. Tamamen organik olan yarasa gübresi, ürünlerde verimliliği % 50 ila % 120 içinde arttırdığı için çoğunlukla tercih edilmektedir. Ek olarak devletimizde oldukca sayıda mağara bulunduğundan, yarasa gübresi rezervi oldukça fazladır. Bazı girişimciler lüzumlu izinleri alarak mağara kiralamakta ve çıkarttıkları gübreleri ham ya da işlenmiş hallerde satışa sunmaktadır. Siz de yarasa gübresi çıkartarak ve satışını yaparak para kazanmak için ilgili yerlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı data edinebilirsiniz.

 

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Teraryum ve minyatür bahçelerinin son zamanlarda ne kadar popüler bulunduğunu bildiğiniz gibi, değil mi? Peki, yapımı da oldukça keyifli olan bu ufak yeşil bahçelerle para kazanmak ister misiniz? Evet, iyi bir satış kabiliyetiniz var ise ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız, çeşit çeşit minyatür bahçeleri yapabilir, kişiye hususi sipariş alarak müşterilerinize orijinal seçenekler sunabilirsiniz. Kısa bir araştırma ve birkaç ufak tecrübe etme neticesinde kolaylıkla uzmanlaşabileceğiniz bu alanda, firmalarla anlaşarak onlar için üretim yapmanız da mümkün. Fakat her işte olduğu benzer biçimde bunda da emek vermeniz icap ettiğini unutmamalısınız.

Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Oto kurtarıcı işini de listemize aldık fakat bu işi yapmak için ihtiyaç duyulan bazı belgelerin yüksek maliyetli bulunduğunu söylemek isterim. Mesela; kamyon, çekici, kurtarıcı için ihtiyaç duyulan K belgeleri benzer biçimde. Ek olarak otomobil kurtarma şirketiniz için minimum 1 tane vasıta almanız gerekecektir. Bugün ikinci el bir kurtarıcıyı 30 ila 40 bin içinde fiyatlar karşılığında edinebilirsiniz. Anlayacağınız, oto kurtarıcı işi yapmak birazcık maliyetli görünmektedir. Fakat reklamınızı güzel yapmış olursanız, çevreniz genişse, oto tamircileri ve trafik polisleri benzer biçimde uygun bağlantılarınız da var ise, kısa sürede maliyetinizi karşılayabilir, para kazanmaya başlayabilirsiniz.Birkaç sigorta şirketi ile anlaşarak daha iyi iş potansiyeli yakalayabilirsiniz.

Catering Hizmeti Vermek

 Siz de bu alandan ekmek yiyenlerden biri olabilirsiniz. Eğer yiyecek yapmayı seviyor ve girişimci bir ruhunuz bulunduğunu düşünüyorsanız, catering işinde başarısız olma ihtimaliniz oldukca fakat oldukca düşük. Zira şirketlerden tutun da çalışan insanlara, öğrencilerden organizatörlere varana kadar pek oldukca insan yiyecek ihtiyacını giderebilmek için catering firmalarına başvuruyor. Sizler de düğün, nişan, açılış benzer biçimde çeşitli organizasyonlara ya da şirketlere yiyecek hizmeti vererek ciddi oranda para kazanabilirsiniz.

 

Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Fotoğraf stüdyosu açmak da azca sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri arasındadır. Fakat doğal stüdyonun ne kadar büyük olduğu, iyi mi hizmetler verdiği, baskı-banyo yapmış olup yapmadığı benzer biçimde hususlar, maliyette değişkenlik gösterecek detaylardır. Ek olarak bu alanda rekabet fazla olduğundan fotoğrafçılık da ciddi bir risk oranı bulunmaktadır. İşte bundan dolayı; fotoğrafçı dükkanı açmadan ilkin çevrenizin ne kadar geniş bulunduğunu düşünmeli, ilk etapta fazla para kazanamamayı göze almalısınız. Fakat piyasada tanınır, düğün, nişan benzer biçimde törenlerin aranan adı olmayı başarırsanız, fotoğrafçılıktan oldukça güzel kazançlar elde edeceğinizden güvenilir olabilirsiniz.

Yumurta Üretimi Yapmak

Boyalı yumurtalar, suni yumurtalar benzer biçimde başlıkları gören insanların bir çok artık yalnız güvenilmiş olduğu yerlerden yumurta almayı tercih ediyor. Bu yerlerin başlangıcında da asla şüphesiz köy yumurtası üreten kişiler, organik yumurta üretimi icra eden çiftlikler yer ediniyor. Bir ihtimal siz de bu şekilde bir iş oluşturmayı düşünmelisiniz. Eğer uygun bir yeriniz var ise, yumurta üretimi yaparak para kazanabilir; zaman içinde işinizi büyüterek bir ihtimal günde binlerce yumurta üretilen bir çiftliğin sahibi olabilirsiniz. Hem bu alanda ülkemizin coğrafi koşulları da sizin için avantaj elde edecektir. Çükü ülkemizin derhal her bölgesinde yumurtacılık yapılabilmekte, girişimcisine yüz güldürecek boyutta paralar kazandırmaktadır.

Çay Ocağı Açmak

Düşük sermayeli iş fikirlerinde akla gelen işlerden birisi ise çay ocağı açmak. Biliyorsunuz ki çay hayatımızın vazgeçilmezi ve bu mevzuda insanoğlu verdiği 1 liraları aramak şöyleki dursun bir çok yerde 2 ,3 lira benzer biçimde fiyatlara çay satıyorlar.Bu fikiri deneyebilir yada işlelk bir yerde ufak bir dükkan açarak derhal işe koyulabilirsiniz.Heralde daima dediğimiz benzer biçimde iyi bir araştırma size daha iyi destek olacaktır.

 

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Azca sermayeyle yapılabilecek iş fikirlerinden bir diğeri de evden eve taşımacılık. Bir çok kişinin ev sahibi olmaması, talebe sayılarının çokluğu, insanların sık sık ev değiştirmesi benzer biçimde nedenler nakliye sektöründe çalışanların yüzünü güldürüyor. Hızla büyüyen taşıma sektöründe bilinçsiz bir halde iş yapanlar hayal kırıklığına uğruyor bir ihtimal, fakat bu alanda cüzdanını dolduranların sayısı da asla azca değil! Doğrusu siz de evden eve taşımacılık işiyle ilgileniyorsanız; ilk etapta iyi bir araştırma yapmalı, sadece para kazanacağınızdan güvenilir olduktan sonrasında ilk adımınızı atmalısınız. Zira doğru adımlarla taşıma sektöründen kamyonla para kazanmanız oldukça mümkün!

 

Balık Üretim Çiftliği Oluşturmak

Düşük sermayeli iş fikirleri arasına balık üretim çiftliğini de eklemek istedim. Sadece burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir şey var. Balık üretim çiftliği yapmak için yüzbinler de harcayabilirsiniz, daha düşük miktarlarda. Doğrusu oldukca büyük bir tesis açmak istiyorsanız normal olarak gideriniz de yüksek olacaktır. Sadece ufak bir tesis açmak istiyorsanız, bu işe azca bir ana para yatırmanız kafi olacaktır. Mesela, şu anda pek oldukca girişimcinin yöneldiği alabalık çiftliği işine yönelmeyi düşünebilirsiniz. İsterseniz çiftliğinizde restoran hizmeti de verebilir, bu şekilde kazancınızı fazlalaştırabilirsiniz.

 

Okul Kantini Açmak

Okul kantinleri de bugünün kazançlı iş fikirleri içinde. Bilhassa de dershaneler yada hususi okulların kantin işletmeleri bu alandan oldukça iyi oranda para kazanıldığını gösteriyor. Esasen okulların yapmış olduğu kantin ihalelerine katılan aday sayıları da okul kantini işinin ne kadar kazançlı bulunduğunu bir anlamda kanıtlıyor. Siz de okul kantini işletmeciliğine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız; ilk olarak bu işin sertifikasını almak için başvurmalı, sonrasında da işletmesini alacağınız bir okul kantini bulmalısınız.

 

Gezici Satıcılık Yapmak

Günümüzde gezici satıcılık terimi bazı yönleriyle değişikliğe uğramış olsa da bu alandan hala ekmek yiyen oldukca sayıda insan var. Mısırcılar, pilavcılar, kestane satanlar, balık büfeler, köfteciler… Evet, bu alanda meydana getirilen denetimler sıklaşmış olabilir; fakat gezici satıcıların devrinin hiçbir vakit kapanmayacağı da açık bir gerçek. Hem işi kuralına uygun yaptığınız vakit, gezici satıcılıktan zarar etmeniz için hiçbir niçin kalmaz. Bundan dolayı, gezici satış işine girmeden ilkin tüm yönetmelikleri incelemeli ve izinlerinizin eksiksiz alınmış olmasına dikkat etmelisiniz.Bu mevzuda zabıta ve belediye ile ters düşmeyin işinizi doğru yoldan hayata geçirmeye çalışın.

 

Reklam Ajansı Açmak

Minik bir ofis açarak bu alanda iş hayata geçirmeye süregelen ve kısa sürede büyük paralar kazanmaya süregelen oldukca sayıda başarıya ulaşmış girişimci var. Sizin de grafik, reklam benzer biçimde mevzulara ilginiz var ise ve bu alanda başarıya ulaşmış olabileceğinizi düşünüyorsanız, bir reklam ajansı oluşturmayı düşünebilirsiniz. Doğal bu işte başarıya ulaşmış olmak için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı şeyler var. Örneğin; iyi mi bir bölgede yaşadığınız, rakiplerinizin ne kadar kuvvetli olduğu, derhal iş almaya başlayabilecek bir portfolyoya haiz olup bulunmadığınız benzer biçimde sorulara dürüstçe yanıt verebilmelisiniz. Sadece bu şekilde hakikaten başarıya ulaşmış olabilir, reklam sektöründen cüzdanını dolduranlardan biri olabilirsiniz.Bu iş hakkında yazımız var yol haritası olarak kullanmak için öteki yazımızı okuyabilirsiniz.

“Düşük Bütçe İle Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın