Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Düşük sermayeli iş fikirleri üstünde araştırma yapanların karşısına Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak fikri çıkacaktır. Başlangıç için oldukça düşük sermayeler ile yapılabilecek benzer biçimde görünen iş fikri için işlerin bu şekilde yürümediğini söyleyebiliriz. Normal olarak başlangıç için düşük sermayeler kafi gelebilir fakat sektörde aranan bir isim olabilmek için ihtiyacınız olan ekipmanların bir fazlaca pahalı bulunduğunu söyleyebiliriz. Fakat yaratıcılığınıza güveniyorsanız kar marjlarının yüksek olması sebebiyle gene mesai terimine bağlı kalmadan ciddi kazançlar elde edebileceğiniz iş fikirleri içinde yer verilmiştir.

Her ne kadar salgın döneminde düğünlere toplumsal mesafeye dikkat edebilmek adına bir süre ara verilmek zorunda kalsak da bu sektör süratli bir halde işlemeye devam etmektedir. Bundan dolayı kalabalık düğün organizasyonları yapıyor olan çiftler dahi düğün fotoğrafı çektirmekten geri kalmamaktadır. Düğün Fotoğrafçısı Ne İş Yapar sorusuna yazımızda cevap vereceğiz. İşin inceliklerini sektörde başarıya ulaşmış olanlarla yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz bilgilerle aktaracağız. Bilhassa fotoğrafçılık hobileriniz içinde var ise birazcık da yaratıcı fikirler üretebiliyorsanız düğün fotoğrafçısı olmak için önünüzde büyük engeller olmadığını söyleyebiliriz.

Düğün Fotoğrafçısı Görevleri Nedir?

İnsanın hayatımda bir kere olacak diye giriştiği düğünde bir çok süre harcamalar mevzusunda ipin ucunu kaçırdıklarını biliyoruz. Hatta bir şeyden noksan kalmamış olmak adına yeni evlenen çiftlerin ciddi kredi borçlarının altına girdiklerine de oldukça kez tanık oluyoruz. Her ne kadar bu tarz şeyleri tasvip etmiyor olsak da bizim kategorimiz averaj sermayelerle yüksek gelirler elde edilebilecek iş fikirleri olduğundan aslolan mevzumuza dönüyoruz. Düğün Fotoğrafçısı Görevleri içinde günün en güzel karelerini yakalamak en başta gelmektedir. Dışarıdan rahat benzer biçimde gelse de insanların beklentilerinin haliyle yüksek olması ve beklentileri karşılanırken herhangi bir sorunla karşılaşmak istememeleri sebebiyle stresli bir iş bulunduğunu söyleyebiliriz. İşin ciddiyeti kavranmalı ve ince detaylar isteyen bir kategori olması sebebiyle bunun bilinciyle hareket edilmelidir.

Düğün Fotoğrafçısı dediğimiz süre geçmiş yıllarda akıllara daha oldukça düğün salonlarında fotoğraf çekimi icra eden görevliler geliyordu. Normal olarak gene bu şekilde hizmet verdikleri durumlar var. Fakat biz düğün günü yada yakın süre sonrasında dış ortam çekimleri yapılması görevlerinden bahsedeceğiz. Düğün salonlarında meydana getirilen fotoğraf çekimleri de zor ve stresli bir süreci bununla beraber getirse de dış çekimlerin oldukça daha zor bulunduğunu söyleyebiliriz. Düğün salonlarında birçok unsur planlanabilir. Planlamalarda kazanılan tecrübeler yardımıyla sorunsuz süreç geçirilmesi ihtimali oldukça fazladır. Fakat dış çekimlerde ne kadar tecrübeli olursanız olun aynı planlamayı yapamıyor olabilirsiniz. Sıcak bir yaz ayında çekim yaparken yağmura yakalanmayı kimse istemez değil mi? Fakat çekim esnasında en istemeyeceğiniz aniden bile yağmura yakalanma ihtimaliz vardır. Bundan dolayı alternatifler ile hareket edebilmeli, mekân değişikliğini yeni evlenecek çiftin ürkü olmasına izin vermeden yapmalı ve sürece ara vermeden devam edip beklentileri karşılamak zorundasınız.

Düğün Fotoğrafçıları Ne Kadar Kazanır?

Düğün Fotoğrafları Paketleri ücretleri elbet birbirleri içinde farklılıklar göstermektedir. Fotoğrafçının kalitesine, popülerliğine, kullandığı ekipmanlara, çekimlerin yapılacağı mekanlara nazaran dahi fiyat değişimleri normaldir. Fakat hem bu işe girmek isteyenler hem de düğün fotoğrafçısı arayışı içinde olanların meraklarını gidermek için averaj yalnız başlangıç seviyesi için 1500 TL’yi gözden çıkarmanız icap ettiğini söyleyebiliriz. Bu da masrafların çıkması durumunda çekim başına 1000 TL kazanç anlamına gelmektedir. En ölü sezonda dahi haftada 1 fotoğraf çekimi yapsanız 4000 TL ücret yapar ki yazları bir çok düğün fotoğrafçısının buluşma defterlerinde yer bulmanın neredeyse imkânsız bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu da bizlere Düğün Fotoğrafçısı Kazançları hakkında toplam için düşünce verecektir.

“Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak” üzerine 2 yorum

Yorum yapın