Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Düşük sermayeli iş fikirleri üzerinde araştırma yapanların karşısına Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak fikri çıkacaktır. Başlangıç için çok düşük sermayeler ile yapılabilecek gibi gözüken iş fikri için işlerin bu şekilde yürümediğini söyleyebiliriz. Elbette başlangıç için düşük sermayeler yeterli gelebilir fakat sektörde aranan bir isim olabilmek için ihtiyacınız olan ekipmanların bir hayli pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yaratıcılığınıza güveniyorsanız kar marjlarının yüksek olması nedeniyle yine mesai kavramına bağlı kalmadan ciddi kazançlar elde edebileceğiniz iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Her ne kadar salgın döneminde düğünlere sosyal mesafeye dikkat edebilmek adına bir süre ara verilmek zorunda kalsak da bu sektör hızlı bir şekilde işlemeye devam etmektedir. Çünkü kalabalık düğün organizasyonları yapıyor olan çiftler dahi düğün fotoğrafı çektirmekten geri kalmamaktadır. Düğün Fotoğrafçısı Ne İş Yapar sorusuna yazımızda yanıt vereceğiz. İşin inceliklerini sektörde başarılı olanlarla yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz bilgilerle aktaracağız. Özellikle fotoğrafçılık hobileriniz arasında varsa biraz da yaratıcı fikirler üretebiliyorsanız düğün fotoğrafçısı olmak için önünüzde büyük engeller olmadığını söyleyebiliriz.

Düğün Fotoğrafçısı Görevleri Nelerdir?

İnsanın hayatımda bir kere olacak diye giriştiği düğünde çoğu zaman harcamalar konusunda ipin ucunu kaçırdıklarını biliyoruz. Hatta bir şeyden eksik kalmamış olmak adına yeni evlenen çiftlerin ciddi kredi borçlarının altına girdiklerine de çok defa şahit oluyoruz. Her ne kadar bunları tasvip etmiyor olsak da bizim kategorimiz ortalama sermayelerle yüksek gelirler elde edilebilecek iş fikirleri olduğu için asıl konumuza dönüyoruz. Düğün Fotoğrafçısı Görevleri arasında günün en güzel karelerini yakalamak en başta gelmektedir. Dışarıdan basit gibi gelse de insanların beklentilerinin haliyle yüksek olması ve beklentileri karşılanırken herhangi bir sorunla karşılaşmak istememeleri nedeniyle stresli bir iş olduğunu söyleyebiliriz. İşin ciddiyeti kavranmalı ve ince detaylar isteyen bir kategori olması nedeniyle bunun bilinciyle hareket edilmelidir.

Düğün Fotoğrafçısı dediğimiz zaman geçmiş yıllarda akıllara daha çok düğün salonlarında fotoğraf çekimi yapan görevliler geliyordu. Elbette yine bu şekilde hizmet verdikleri durumlar var. Fakat biz düğün günü veya yakın zaman sonrasında dış ortam çekimleri yapılması görevlerinden bahsedeceğiz. Düğün salonlarında yapılan fotoğraf çekimleri de zor ve stresli bir süreci beraberinde getirse de dış çekimlerin çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Düğün salonlarında birçok unsur planlanabilir. Planlamalarda kazanılan tecrübeler sayesinde sorunsuz süreç geçirilmesi ihtimali çok fazladır. Fakat dış çekimlerde ne kadar tecrübeli olursanız olun aynı planlamayı yapamıyor olabilirsiniz. Sıcak bir yaz ayında çekim yaparken yağmura yakalanmayı kimse istemez değil mi? Ama çekim sırasında en istemeyeceğiniz bir anda bile yağmura yakalanma ihtimaliz vardır. Bu nedenle alternatifler ile hareket edebilmeli, mekân değişikliğini yeni evlenecek çiftin panik olmasına izin vermeden yapmalı ve sürece ara vermeden devam edip beklentileri karşılamak zorundasınız.

Düğün Fotoğrafçıları Ne Kadar Kazanır?

Düğün Fotoğrafları Paketleri ücretleri elbette birbirleri arasında farklılıklar göstermektedir. Fotoğrafçının kalitesine, popülerliğine, kullandığı ekipmanlara, çekimlerin yapılacağı mekanlara göre dahi fiyat değişiklikleri normaldir. Fakat hem bu işe girmek isteyenler hem de düğün fotoğrafçısı arayışı içinde olanların meraklarını gidermek için ortalama sadece başlangıç seviyesi için 1500 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu da masrafların çıkması durumunda çekim başına 1000 TL kazanç anlamına gelmektedir. En ölü sezonda dahi haftada 1 fotoğraf çekimi yapsanız 4000 TL ücret yapar ki yaz aylarında çoğu düğün fotoğrafçısının randevu defterlerinde yer bulmanın neredeyse imkânsız olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bize Düğün Fotoğrafçısı Kazançları hakkında toplam için fikir verecektir.

“Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın