Drone ile ayda 300 Bin TL kazanç mümkün!

Müdafa, Güvenlik, Arama Kurtarma, Sıhhat, Ulaştırma, Ziraat, Haritacılık, ve Film-video başta olmak suretiyle birçok alanda İnsansız Hava Aracı kullanımını giderek artıyor. Buna bağlı olarak ticari amaçlı drone ehliyetine haiz olmak ve drone ile para kazanmak isteyenler de son dönemlerde yetkili kurumların kapısını çalıyor.

İstanbul’un ilk ve tek MEB onaylı İHA pilot eğitim merkezi Dronmarket Akademi eğitmeni Şenay İnan “Internasyonal İnsansız Vasıta Sistemleri Derneği tarafınca 2013’te gösterilen bir raporda sektörün 2025 yılına kadar 100 binden fazla yeni istihdam yaratacağı belirtilmişti. Bu sayı şimdiden 200 bin seviyelerine ulaştı” dedi.

Bu meslek için aylık olarak averaj 5 bin ile 300 bin TL içinde kazanç elde etmenin mümkün bulunduğunu söyleyen Şenay İnan ” Sadece bu sayı değişim gösterebiliyor şu sebeple işin doğası gereği tam bir sayı verebilmek oldukça zor. İleri seviyede drone kullanıcıları için kazanç getirisinin daha yüksek miktarlara ulaşabileceğini söyleyebilirim” dedi.

Mevcud mesleklerine katkı sağlamak ya da günümüz koşullarında daha çok para kazanmak isteyen insanların son dönemlerde İHA eğitimlerine ilgi gösterdiğini söyleyen İnan, dronle ile para kazanmanın bazı yollarını şöyleki sıraladı:

YOUTUBE

Artık kendine güvenen gençler yaratıcılıklarını, sabırlarını, emeklerini ortaya koyarak youtube platformuna içerik üretip bir süre sonrasında para kazanmaya başlıyorlar. Bir tek drone çekimleri üstüne bir youtube kanalı oluşturabilir, tüm çekimlerinizi birazcık yaratıcılığınızı kullanarak youtube severler ile paylaşabilirsiniz. Güzel bir çekim ile 2 video gelirinizi birleştirip bir üst model drone alabilirsiniz. Youtube’dan elde edeceğiniz kazanç , içerik kalitenize nazaran 1000 TL ila 15.000 TL arasındadır.

ÇEKİMLERE GİDİN

Artık neredeyse tüm reklam firmaları yapımcılar eğlence film reklam sektörünün içinde olan her insanın bir drone kullanıcısına ihtiyacı var. Drone ile düğünlere, eğlencelere, konserlere gidip çekim hizmeti verebilirsiniz. Saatlik 1500 TL ila 3000 TL içinde kazanç elde etmeniz mümkün.

HABERCİLİK

Dronelar her alanda olduğu şeklinde uzun süredir habercilik alanında da kullanılıyor. Afet bölgeleri, cenk alanları, kazalar, iç karışıklıklar bu biçim vakalar esnasında habercilerin işlerini oldukça fazla kolaylaştıran bir alet haline geldi. Gene arama kurtarma faaliyetlerinde etken olarak vazife alabilirsiniz.

HARİTACILIK YAPABİLİRSİNİZ

Drone ‘lar bir oldukça alanda olduğu şeklinde haritacılık alanında da büyük bir zahmeti ortadan kaldırmakta. Birçok ustalaşmış drone ile 2 boyutlu yada 3 boyutlu haritalandırma yapabilirsiniz.

Peki haritacılık hizmeti için nerelere gitmelisiniz? Drone ile haritacılık hizmetini verebileceğiniz sektör ağırlıklı olarak inşaat sektörüdür. Bildiğiniz suretiyle vatanımızda inşaat sektörü mühim bir pazarı kapsamaktadır bu sebepten iş bulmanız oldukça zor olmayacaktır. Gene Harita mühendisleri günlerce devam eden işlemleri birkaç saat içinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra GES,RES,HES,Enerji Nakil Hatları, Nükleer Enerji Santralleri’nde haritalama ve termal kamera uygulamalarıyla aylarca devam eden operasyonları birkaç haftaya sığdırabilirsiniz.

Para dergisi

“Drone ile ayda 300 Bin TL kazanç mümkün!” üzerine bir yorum

Yorum yapın