Döviz Alım Satım İle Para Kazan!

Hepimizin ortak amacı para kazanmak. Para kazanırken başarı yakalamak ancak ortak kanımız para kazanmak.

Para kazanmanın çeşitli yollarını paylaşıyoruz ve arıyoruz. Bu konuda çeşitli kaynaklara başvuruyoruz. Son zamanlar da döviz konusunda hareketli günler geçirmemiz döviz iniş çıkışları  ile ortaya rant elde edebileceğimiz konular ortaya çıkarıyor. Bunlardan bir tanesi döviz alım satımı.

Döviz alım satımda temel olarak bahsedecek olursak kısa bir örnek ile gösterelim istedik.

Örneğin dolar bugün 5,35 kurunda olsun ve biz paramız ile dolar alacağız. 100 dolar aldığımızda tl olarak 535 tl vererek  dolar alacağız kısa vadeli veya uzun vadeli olarak da değerlendirebiliriz. Şuanda örnek teşkil etmesi için sadece kısa bir örnek vereceğiz.  Birkaç gün sonra varsayalım ki dolar 5,50 kuruna yükseldi. Ve biz dolarımızı bozacağız kasamızda 100 dolar var paramızı bozuyoruz yalnız unutmayalım alış ve satış kuru farklıdır. biz burada anlatımımızı alırken alış satarken satış kuru üzerinden değerlendireceğiz. Gelelim konumuza 100 dolarımızı alıyoruz ve 5,50 kurundan bozuyoruz. elimize geçen para 550 tl oluyor. matık olarak 550 – 535 = 15 tl kâr elde ediyoruz. En temel mantık ile döviz alım satarak para kazanmış oluyoruz.

 

Temel olarak alım satım yaparak para kazandık. Bu konuda daha da ilerleyip para kazanabiliriz. Yalnız sabırlı olma konusunda başarılı olmalıyız ki her yazımızda sabır göstermenin başarıda etkisi büyük olduğunu unutmayalım.

Sabredip iyi bir takip sonrasında kazancın geleceğini unutmayalım. İllaki dolar alıp satarak değil dolar kuru üzerinden satılan malzemeleri alıp bekletip dolar dan faydalanarak satarak da kâr elde edebiliriz. Çeşitli formüller bulabiliriz.

Ancak biz basit formül olarak örnekledik. Şimdi aklımıza bu işlemleri hangi ortamda yapacağımız gelecektir. Öncelikle bankalar üzerinden yapabilirsiniz ancak banka kurları ile çeşitli forex platformları arasında fark olduğunu bilmenizi isterim ancak yansıma aynı oluyor. İlk etapta bankanızın internet şubesi veya mobil şubesinden başlayabilirsiniz.

Bu konuda iş bankası garanti bankası gibi gelişmiş alım satım platformlarına bakabilirsiniz. Bankaya başvurarak komisyon oranlarını ve masraflarını kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Yorum yapın