Döviz Alım Satım İle Para Kazan!

Hepimizin ortak amacı para kazanmak. Para kazanırken başarı yakalamak sadece ortak kanımız para kazanmak.

Para kazanmanın çeşitli yollarını paylaşıyoruz ve arıyoruz. Bu mevzuda çeşitli kaynaklara başvuruyoruz. Son zamanlar da döviz mevzusunda hareketli günler geçirmemiz döviz iniş çıkışları  ile ortaya rant elde edebileceğimiz mevzular ortaya çıkarıyor. Bunlardan bir tanesi döviz alım satımı.

Döviz alım satımda temel olarak bahsedecek olursak kısa bir örnek ile gösterelim istedik.

Mesela dolar bugün 5,35 kurunda olsun ve biz paramız ile dolar alacağız. 100 dolar aldığımızda tl olarak 535 tl vererek  dolar alacağız kısa vadeli yada uzun vadeli olarak da değerlendirebiliriz. Şuanda örnek teşkil etmesi için yalnız kısa bir örnek vereceğiz.  Birkaç gün sonrasında varsayalım ki dolar 5,50 kuruna terfi etti. Ve biz dolarımızı bozacağız kasamızda 100 dolar var paramızı bozuyoruz yalnız unutmayalım alış ve satış kuru farklıdır. biz burada anlatımımızı alırken alış satarken satış kuru üstünden değerlendireceğiz. Gelelim mevzumuza 100 dolarımızı alıyoruz ve 5,50 kurundan bozuyoruz. elimize geçen para 550 tl oluyor. matık olarak 550 – 535 = 15 tl kâr elde ediyoruz. En temel mantık ile döviz alım satarak para kazanmış oluyoruz.

 

Temel olarak alım satım yaparak para kazandık. Bu mevzuda daha da ilerleyip para kazanabiliriz. Yalnız sabırlı olma mevzusunda başarıya ulaşmış olmalıyız ki her yazımızda sabır göstermenin başarıda tesiri büyük bulunduğunu unutmayalım.

Sabredip iyi bir takip sonrasında kazancın geleceğini unutmayalım. İllaki dolar alıp satarak değil dolar kuru üstünden satılan malzemeleri alıp bekletip dolar dan faydalanarak satarak da kâr elde edebiliriz. Çeşitli formüller bulabiliriz.

Sadece biz rahat formül olarak örnekledik. Şimdi aklımıza bu işlemleri hangi ortamda yapacağımız gelecektir. Ilk olarak bankalar üstünden yapabilirsiniz sadece banka kurları ile çeşitli forex platformları içinde fark bulunduğunu bilmenizi isterim sadece yansıma aynı oluyor. İlk etapta bankanızın web şubesi yada mobil şubesinden başlayabilirsiniz.

Bu mevzuda iş bankası güvence bankası şeklinde gelişmiş alım satım platformlarına bakabilirsiniz. Bankaya başvurarak komisyon oranlarını ve harcamalarını kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Yorum yapın