Domain Alıp Satarak Para Kazanmak!

Domain alıp satarak para kazanmak evde pc başında kolaylıkla çalışarak para kazanmanız mümkündür. Birçok forum ve siteler de para kazanma yöntemleri ile ilgili birsürü boş ve yapamayacağımız iş fikirleri dolu. Yok oda kirala yok dışarı çık bağır gibi absürt fikirler ile insanlara sırf yazı olsun diye yazı yazanlar var. Arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak gerekir ise bu tarz işler devamlılığı olmayan ve sadece farklı kesimlere hitap eden bir baltaya sap olamadım ama bunu yaparım diyenlerden oluşan fikir çöplüğü. Burada ellerimizden geldiği kadarı ile sizlere elle tutulur fikirler vermeye çalışıyoruz. Konuyu fazla uzatmadan fikrimize gelelim. Öncelikle domain nedir öğrenelim .

 

Domain Nedir ?

Domain (alan adı); hatırlanması zor olan IP adresleri yerine kullanılması için internet otoriteleri tarafından geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir. Siteniz için seçtiğiniz ismin; .com, .net gibi bir uzantıyla kullanılan haline alan adı ya da domain denmektedir.

Domain için yapılabilecek en doğru tanımlardan biri de “sitenizin adı ve adresi” şeklinde yapılan tanımdır çünkü kullanıcılar sitenize alan adınızı kullanarak ulaşır.

 

Domain sitemizin ismidir yani arkadaşlar. Peki domain almak zor bir işmidir ? Bu sorunun yanıtı ise domain almak bilgisayarı kullanabilen herkes için kolay bir işlemdir. Sadece bir kredi kartı ile yada havale yöntemi ile kolayca beş dakikada yapabileceğiniz bir işlem. Peki hangi siteden alabilirim diyeceksiniz.

Bu konuda sizlere araştırmalarımız ve tecrübelerimiz sonucunda birkaç site önereceğiz bu sitelere kayıt olarak kolayca boş olan yani başkası tarafından kullanılmayan ama ilgi çekeceğini düşündüğünüz domainleri alabilirsiniz.

Asıl mesele fırsatları değerlendirmek. Şu şekilde bir örnek verelim. Diyelim ki şuan da en popüler kelime koronavirüs. Siz herkesten önce koronavirüs.com gibi bir alan adını aldınız. Ve sizin oldu. içerik girmenize gerek yok. Domain sizin olsun yeterli.Bir çok webmaster sitesinde kolayca satabileceğiniz bir domaininiz olmuş oldu. Mesela bu domaini 20 tl ye maliyet ile aldınız. Bu alan adını kolayca 200 tl gibi bir rakama satabilirsiniz. Belkide daha fazla bu sizin fikir ve araştırmalarınıza göre değişir. Alan adı konusu önemli bir konudur. Mesela çoğu firma tescil yaptırmadığı için firmasına göre isim bulamıyor. Mesela kırmızı adında bir şirket veya işletme olsun. Siz bunun kirmizi.com adında alan adını fırsat bilip satın aldınız. Bu işletme ile iletişime geçerek konuyu bildirebilirsiniz. Ve anlaşarak alan adını satabilirsiniz. Burada pazarlama taktiği önemli.Bu konuda birkaç deneme ile kolayca alım satım yapabilirsiniz. Bu bir ürünü alıp satmak gibi bir konu. Ticaret her zaman elinizin altında. Bir tablet veya telefondan bile kolayca çalışabilirsiniz.

 

Önerdiğimiz Domain Firmaları .

 

HOSTMANA.COM

NATRO.COM

İSİMTESCİL.NET

TURHOST.COM

 

“Domain Alıp Satarak Para Kazanmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın