Domain Alıp Satarak Para Kazanmak!

Domain alıp satarak para kazanmak evde pc başlangıcında kolaylıkla emek harcayarak para kazanmanız mümkündür. Birçok forum ve siteler de para kazanma şekilleri ile ilgili birsürü boş ve yapamayacağımız iş fikirleri dolu. Yok oda kirala yok dışarı çık bağır şeklinde absürt fikirler ile insanlara sırf yazı olsun diye yazı yazanlar var. Dostlar eğri oturup doğru konuşmak gerekir ise bu biçim işler devamlılığı olmayan ve bir tek değişik kesimlere hitap eden bir baltaya sap olamadım fakat bunu yapabilirim diyenlerden oluşan düşünce çöplüğü. Burada ellerimizden geldiği kadarı ile sizlere elle tutulur fikirler vermeye çalışıyoruz. Mevzuyu fazla uzatmadan fikrimize gelelim. Ilk olarak domain nedir öğrenelim .

 

Domain Nedir ?

Domain (alan adı); hatırlanması zorluk derecesi yüksek IP adresleri yerine kullanılması için web otoriteleri tarafınca geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir. Siteniz için seçtiğiniz ismin; .com, .net şeklinde bir uzantıyla kullanılan haline alan adı ya da domain denmektedir.

Domain için yapılabilecek en doğru tanımlardan biri de “sitenizin adı ve adresi” şeklinde meydana getirilen tanımdır zira kullanıcılar sitenize alan adınızı kullanarak ulaşır.

 

Domain sitemizin ismidir kısaca dostlar. Peki domain almak zor bir işmidir ? Bu probleminin yanıtı ise domain almak bilgisayarı kullanabilen hepimiz için kolay bir işlemdir. Yalnız bir kredi kartı ile yada havale yöntemi ile kolayca beş dakikada yapabileceğiniz bir işlem. Peki hangi siteden alabilirim diyeceksiniz.

Bu mevzuda sizlere araştırmalarımız ve tecrübelerimiz sonucunda birkaç site önereceğiz bu sitelere kayıt olarak kolayca boş olan kısaca başkası tarafınca kullanılmayan fakat ilgi çekeceğini düşündüğünüz domainleri alabilirsiniz.

Aslolan sorun fırsatları değerlendirmek. Şu şekilde bir örnek verelim. Diyelim ki şuan da en popüler kelime koronavirüs. Siz herkesten ilkin koronavirüs.com şeklinde bir alan adını aldınız. Ve sizin oldu. içerik girmenize gerek yok. Domain sizin olsun kafi.Bir oldukca webmaster sitesinde kolayca satabileceğiniz bir domaininiz olmuş oldu. Örnek olarak bu domaini 20 tl ye maliyet ile aldınız. Bu alan adını kolayca 200 tl şeklinde bir rakama pazarlayabilirsiniz. Kim bilir daha çok bu sizin düşünce ve araştırmalarınıza göre değişiklik gösterir. Alan adı mevzusu mühim bir mevzudur. Örnek olarak bir çok şirket tescil yaptırmadığı için firmasına gore isim bulamıyor. Örnek olarak kırmızı isminde bir şirket yada işletme olsun. Siz bunun kirmizi.com isminde alan adını fırsat bilip satın aldınız. Bu işletme ile iletişime geçerek mevzuyu bildirebilirsiniz. Ve anlaşarak alan adını pazarlayabilirsiniz. Burada pazarlama taktiği mühim.Bu mevzuda birkaç tecrübe etme ile kolayca alım satım yapabilirsiniz. Bu bir ürünü alıp satmak şeklinde bir mevzu. Tecim devamlı elinizin altında. Bir tablet yada telefondan bile kolayca çalışabilirsiniz.

 

Önerdiğimiz Domain Firmaları .

 

HOSTMANA.COM

NATRO.COM

İSİMTESCİL.NET

TURHOST.COM

 

“Domain Alıp Satarak Para Kazanmak!” üzerine bir yorum

Yorum yapın