Doğal Yaşam Alanı Kurmak!

Herkesin yaz kış hayali tatil yapmaktır. Biliyoruz ki ülkemizde bacasız sanayi olarak bilinen turizm her geçen gün artıyor. Olumsuz olaylara rağmen çita hep yükseliyor. Aslında  bu bir avantaj sayılabilir neden diye soracak olursanız bu iş artık farklılık yaratmak ile ilgili. Farklı olduğunuz her konuda müşteri sizi temsil edebiliyor. Mesela farklılık dediğimiz nedir işte bunu şimdi konumuz olarak konuşacağız.

 

Bungalov tarzı evler ile güzel ve ferah bir arazi içinde güzel bir yapılanma ile doğal yaşam alanı kurabilirsiniz. Hem de her şey eski olabilir ve bir sorun teşkil etmez. Artık insanlar eskitme ve orijinal şeyleri tercih ediyor. Bir düşünün ahşap bir ev verandası şöminesi odun ateşinde etraf da egzost dumanı yok ve en güzeli sakin ve sessiz. Bizce bu güzel bir tatil demek olabilir. Bu konuda öncelikle kendi araziniz var ise daha güzel yararlanabilirsiniz. Etrafınızda bulunan ağaçlar size güzel bir hammadde sağlayabilir. hele ki dere de varsa değmeyin keyfine. Avrupa  da örneği bulunan ve rezervasyonları sürekli dolu olan tatil yerlerini araştırabilirsiniz. sayfasına girerek rezervasyon yapmak istiyorsunuz ve vermiyorlar yakın tarihlere.

 

İşe koyulalım…

İşimize tasarım ile başlayabiliriz. Kendimize alanımız yetecek kadar fazla yakın olmamak ile kaç ev yapacağımızı tasarlayalım yalnız unutmayın yanında küçük bir bahçe olması için gerekli alanı bırakalım. Örnek olarak

Bu tarz bir ev olabilir. Biraz çevre düzenlemesi ve gerekli dokunuşlar ile fikir geliştirilebilir. Çevreye ekleyeceğimiz farklı düşünceler şunlar olabilir:

doğal kümes

doğal çeşme

doğal ateşlik

etrafta dolaşan kümes hayvanları

doğal şelale

Düşünsenize misafirleriniz mevsim meyve veya sebzelerini dalından koparıp kümesten aldığı yumurta ile kahvaltı hazırlıyor.

Düşünürken bile huzur kokusu alabiliyoruz.

Sizler için birkaç bungalov tesisi inceledik paylaşmak istedik.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.