Doğal Yaşam Alanı Kurmak!

Her insanın yaz kış düşsel dinlence yapmaktır. Biliyoruz ki devletimizde bacasız endüstri olarak malum gezim her geçen gün artıyor. Negatif vakalara karşın çita hep yükseliyor. Aslına bakarsak  bu bir avantaj sayılabilir niçin diye soracaktır olursanız bu iş artık farklılık yaratmak ile ilgili. Değişik olduğunuz her mevzuda alan kişi sizi temsil edebiliyor. Sözgelişi farklılık dediğimiz nedir işte bunu şimdi mevzumuz olarak konuşacağız.

 

Bungalov seçimi evler ile güzel ve ferah bir arazi içinde güzel bir yapılanma ile organik yaşam alanı kurabilirsiniz. Hem de her şey eski olabilir ve bir problem teşkil etmez. Artık insanoğlu eskitme ve orijinal şeyleri tercih ediyor. Bir düşünün ahşap bir ev verandası şöminesi odun ateşinde çevre da egzost dumanı yok ve en güzeli sakin ve sessiz. Bizce bu güzel bir dinlence demek olabilir. Bu mevzuda ilk olarak kendi araziniz var ise daha güzel yararlanabilirsiniz. Etrafınızda bulunan ağaçlar size güzel bir hammadde sağlayabilir. hele ki dere de var ise değmeyin keyfine. Avrupa  da örneği bulunan ve rezervasyonları devamlı dolu olan dinlence yerlerini araştırabilirsiniz. sayfasına girerek rezervasyon yapmak istiyorsunuz ve vermiyorlar yakın tarihlere.

 

İşe koyulalım…

İşimize tasarım ile başlayabiliriz. Kendimize alanımız kafi gelecek kadar fazla yakın olmamak ile kaç ev yapacağımızı tasarlayalım yalnız ihmal etmeyin yanında minik bir bahçe olması için lüzumlu alanı bırakalım. Örnek olarak

Bu biçim bir ev olabilir. Birazcık çevre düzenlemesi ve lüzumlu dokunuşlar ile düşünce geliştirilebilir. Çevreye ekleyeceğimiz değişik düşünceler şunlar olabilir:

organik kümes

organik çeşme

organik ateşlik

etrafta dolaşan kümes hayvanları

organik şelale

Bir düşünün misafirleriniz mevsim meyve yada sebzelerini dalından koparıp kümesten almış olduğu yumurta ile kahvaltı hazırlıyor.

Düşünürken bile refah kokusu alabiliyoruz.

Sizler için birkaç bungalov tesisi inceledik paylaşmak istedik.

 

Yorum yapın