Delaware’de Şirket Kurmak | ABD LLC Kuruluşu 2023

Sizlere bahsettiğim bu platformlar yardımıyla milyonlarca şahıs aylık tertipli gelir elde ediyor. Ebay, Amazon ve Etsy dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biridir. Shopify, kolayca alışveriş sitesi kurmanızı elde eden bir platformdur. Bu siteler yardımıyla yurt dışına satış yapmak ve ihracat geliri elde etmek mümkündür. Aslına bakarsak vatanımızda binlerce şahıs bu siteler üstünden para kazanıyor. Türkiye şartlarına nazaran kullanıcı sayısının fazla olması ve ürün fiyatlarının yüksek olması bu siteleri cazip kılmaktadır. Sadece, iş yapmak için ilk seçeneğiniz Delaware’de bir şirket kurmaktır.

Peki bu sitelerde bu kadar yüksek para kazanmak mümkünse niçin hepimiz bu işi yapmıyor? Bu suali soruyorsanız doğru yerdesiniz.

Delaware'de Şirket Kurmak |  ABD LLC Oluşumu 2022

Delaware’de Şirket Oluşturmak | ABD LLC Oluşumu 2022

Bu sitelerde ürün satışı yada listeleme mevzusunda herhangi bir mesele yaşamayacaksınız. Yaşayacağınız tek ve en büyük mesele ödeme almaktır. Bildiğiniz benzer biçimde Türkiye’de Paypal kullanmak mümkün değil. Paypal hesabınız var ise bu sitelerden kolayca satış yapabilir ve ödeme alabilirsiniz. Paypal Türkiye’ye kapılarını kapattığı için önünüzde tek bir seçenek var. Delaware eyaletinde 179 dolardan süregelen bir şirket kurun, bir Paypal hesabı açın. Türkiye’deki Amazon, Ebay ve Etsy satıcıları bu yöntemle kolayca ürün satabilir ve ödeme alabilir.

Delaware’de Şirket Iyi mi Kurulur

Türkiye’de şirket oluşturmak zor olsa da ABD’da şirket iyi mi kurulur diye sormayın. Güvenilir olun ABD’da Delaware’de şirket oluşturmak Türkiye’den daha kolay. Üstelik ABD’ya gitmenize gerek yok. Delaware eyaletinde bir şirket oluşturmak için bir acentenin arabuluculuk yapması ve yasal prosedürleri tamamlaması gerekir. Bu kaide tüm eyaletlerde aynıdır. Kısaca şirket açmak istiyorsanız ne olursa olsun bir acente ile çalışmalısınız.

DelawareDosyası Acentesi, şirket kuruluşu için en uygun tutarı talep eden şirkettir. Acentelik hizmeti için sizden talep edilen ücret senelik yalnız 40$’dır. 3 senelik bir antak kalma yapmış olursanız toplam 100$ acentelik tutarı ödemeniz yeterlidir. Şimdi size Delaware Dosya Ajansı ile iyi mi şirket kurabileceğinizi detaylı olarak anlatayım.

Aşama 1: Delaware File sitesinde oturum açın ve ” Bir Şirket Oluşturmak $179” sekmesine tıklayın. Aşağıdaki resimde Google Chrome ile Türkçeye çevirdim.

Delaware'de Şirket Kurmak

Delaware’de Şirket Oluşturmak

Adım 2: Şirket Kurulumu için yazışma bilgilerinizi giriniz.

Delaware’de Şirket Oluşturmak

Aşama 3: Ek Seçenekleri ve İsteklerinizi Belirtin.

Delaware’de Şirket Oluşturmak

Ek hizmetler oldukça önemlidir. Dikkat etmeniz durumunda taleplerinize bağlı olarak hizmet tutarları artmaktadır. Her ajans sizden ek hizmetler için ücret alır. Gene bu mevzuda en uygun tutarları Delaware File Agency’de bulabilirsiniz. Bu seçenekleri size detaylı bir şekilde izah edeyim.

Süreçlerle İlgili Seçenekler

Düzgüsel Seçenek: Delaware’deki şirket kurulum işlemimin 5 ila 10 gün içinde tamamlanmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Bu düzgüsel şirket kurulum hizmetidir. Extra bir ücret ödemenize gerek yok.

Daha Süratli Seçenek: +100$ ödeyerek 1-3 iş günü içinde şirket kurum işlemini yaptırabilirsiniz.

Aynı Gün Dolgusu: +150$ fark ödenerek aynı gün şirket kurum işlemi gerçekleştirilir.

Ek Hizmet Seçenekleri

EIN Numarası: İşveren kimlik numarası kısaca vergi kimlik numarası sizin adınıza alınır. Bu hizmet için fazladan +50$ ödemeniz gerekiyor. Ajans başvuruyu sizin adınıza gerçekleştirir.

İyi saygınlık sertifikası: İyi niyet belgesi olarak tanımlanır. Bu belge sizden banka hesabı açtığınızda yada bazı işlemleriniz için alınır.

İşletme Sözleşmesi ve Karar Tutanakları : İş sözleşmesi ve şirket karar tutanakları sizin adınıza acente tarafınca tutulur.

ITIN Numarası: Bireysel vergi kimlik numarasıdır. Vergi ödeyecekseniz bu numarayı almanız gerekiyor.

Onaylı Kopya ve Apostil: Firmanızın internasyonal geçerlilik kazanması ve kendi ülkenizde etken olarak kullanabilmesi için bu belgeyi almanız gerekmektedir. Kısacası değişik bir ülkede banka hesabı açmak istiyorsanız bu numaraya ihtiyacınız var.

Kurumsal Defter & Mühür : Kurumsal Kitap ve Mühür anlamına gelir. Extra 120$ ödeyerek bu hizmete haiz olabilirsiniz.

Bizlere İş Adresi (Senelik): ABD İş Adresi. Bu adresi postalar için kullanabilirsiniz.

Sanal Ofis: Aylık sanal ofis kirası.

4. Adım: Ödeme Yapma

Delaware'de Şirket Kurmak

Delaware’de Şirket Oluşturmak

İstediğiniz ek hizmetleri seçtikten sonrasında ödeme aşamasını tamamlayarak tüm bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. Doğal ki bahsettiğim şey tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Normal olarak sorularınız olabilir. Delaware File’ı tavsiye etmemin en büyük sebebi alan kişi hizmetleri departmanı. Aklınıza takılan herhangi bir suali canlı yardım, e-posta yada telefon kanalıyla sorarsanız en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

Okuyun: Etsy’de Mağaza Satma ve Açma

Ebay, Amazon ve Etsy Entegrasyonu

Firmanın kurum aşamasını tamamladıktan sonrasında bu platformlarda işletme hesabı açabilir ve ödeme almaya başlayabilirsiniz. Isterseniz isteğinize nazaran Paypal yada öteki ödeme yöntemlerini tercih etmeniz mümkündür. Ayrıca, mühim olan kısım bir banka hesabı açmaktır. Size verilen EIN numarası ve iyi niyet belgesi yardımıyla Transferwise, Payooner ve TransferGo benzer biçimde firmalar üstünden Ticari Hesap açarak banka havalesi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Öteki seçeneğiniz ise ABD’de çevrimiçi bir banka hesabı açmaktır. Bu seçeneği değerlendirmek için ABD’da şirket oluşturmak yazımızı okuyabilirsiniz.

Shopify Entegrasyonu

Delaware şirket kurulumunu tamamladıktan sonrasında e-ticaret siteniz için sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz. Dijital servis sağlayıcılar, dropshipper’lar ve Türkiye’den ürün satanlar internet sayfalarına lüzumlu entegrasyonları yapabilirler.

Delaware’de şirket oluşturmak Yapmanız ihtiyaç duyulan adımları anlattım. Herhangi bir sorunuz var ise, Delaware File şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: +1 (302) 803-9501

E-posta: [email protected]

Yorum yapın