Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2023

Tecim yapmak yada part time olarak çalışmak isteyenler için  para kazandıran iş fikirleri hakkında araştırma yaptık. Para kazanmak  ve rahat yaşamak istiyorsanız ve fazlaca niş bir mesleğiniz yok ise kesinlikle tecim ile uğraşmanız gerekiyor. Ülkemiz de alım gücü git gide düşmüş olduğu için bu mevzuda araştırma icra eden şahıs sayısı da çok çok fazla. Sadece bu mevzuda rahat olun. Para kazandıran iş fikirleri listemizde size uygun ve kolaylıkla icraa edebileceğiniz karlı iş fikirlerini hazırladık. Bu fikirleri uygulamak için cesaretle bir adım atmanız yeterlidir. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Para kazandıran iş fikirleri

Para kazandıran iş fikirleri

Yazımıza başlamadan ilkin bir kaç mevzuda tavsiye vermek istiyoruz. Para kazandıran iş fikirleri sıralaması listesini hazırlarken, kati para kazandıracak riski azca olan iş fikirlerini paylaştık sizlerle. İlk başta büyük bir sermayeniz yok ise kati para kazandıracak işlerden başlamanızı tavsiye ederiz. Sermayenizi arttırdıktan sonrasında lüzumlu riskleri kolaylıkla alabilirsiniz.

Not: Para kazandıran iş fikirleri listesindeki fikirlerden değişik olarak En Karlı İş Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyip değişik fikirler edinebilirsiniz.

Para Kazandıran iş Fikirleri Sıralaması

Para kazandıran iş fikirleri listesi

Para kazandıran iş fikirleri sıralaması

Para kazandıran iş fikirleri listemiz A’dan Z’ye bildiğimiz işlerden oluşmaktadır. Bu işleri yaparak para kazanan 100’lerce, 1000’lerce işletmeci var devletimizde. Sizde ufak riskler alarak bu işlerden güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bazı iş fikirlerinizde bulunduğunuz lokasyon fazlaca mühim. Bundan dolayı iş kuracağınız lokasyonu iyi araştırmalısınız. Son olarakta yapacağınız iş kesinlikle size uygun bir iş olsun. Aklınızda büyük sual işaretleri var ise o iş fikrini eleyip, öteki fikirlere kafa yormanızı tavsiye ederiz.

 

1.Market  Açmak

Para Kazandıran iş Fikirleri

Para Kazandıran iş Fikirleri

Size fazlaca rahat gelebilir. Sadece batma riskinizin minimum olduğu iştir. Çevrenizde bir sürü market yada bakkal var biliyoruz. Bunun sebebi her market sahibinin azca da olsa kazanıyor olmasıdır. Üstelik başlangıç maliyeti de fazlaca uygun bir iş fikri. Vergi levhanızı alır almaz toptancıları çağırın. Hepsi size açık hesap araç-gereç vermek için kapınızda bekliyor olacak. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız  bu işe uygun lokasyonu bulmak. Bizim size tavsiyemiz sitelerin yada rezidansların fazlaca olduğu bölgeleri seçmek. Bundan dolayı bu biçim yerlerde evlere servis vakası olduğundan, kazancınızı arttırma olanağınız fazlaca fazla.

 

Okuyun: Birbirinden Değişik 30 Dükkan Açma Fikri

 

2.Dönerci Dükkanı Açmak

Dönerci Dükkanı Açmak

Dönerci Dükkanı Açmak

Para kazandıran iş fikirleri içinde en güvence gördüğümüz fikirlerden birisi. Biliyoruz döner yapmaktan büyük olasılıkla anlamıyorsunuz. Size bu aşamada tavsiyemiz bayilik alarak işe başlamanız. Bayilik tutarları 10 bin TL den başlayıp 100 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bayiliği aldığınız süre şirket size hazır olarak işletmeyi kuracak ve her sabah istediğiniz kilo da hazır takılmış döneri ayağınıza kadar getirecektir. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan ise eleman yönetimini yapmak ve işin başlangıcında durmak. Peki niçin Dönerci Dükkanı Açmak kati kazandırır diyorsanız size anlatalım.

 

İnsanlar artık fazlaca çalıştığından ve devamlı bir şeylerle uğraştığından dolayı süre sıkıntısı yaşıyor. Bundan dolayı yiyecek yerken fazla süre harcamak istemiyor kimse. Derhal yemeğini yiyip çıkmak istiyor bir çok şahıs. Döner ise insanların 1 dakika da alabileceği, en fazla 5 dakika da tüketebileceği bir ürün. Bundan dolayı Fast Food sektörüne inanılmaz aşama rağbet var. Bu vaka senelerdir ABD da popüler. Sıra bizim ülkemize geldi doğal olarak.

 

3.Cep Telefonu Bayisi Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 1

Cep Telefoncu Açmak

Para kazandıran iş fikirleri içinde her insanın bilincinde olmadığı bir iş fikri. Dikkat edin çevrenize, her yerde minimum bakkallar kadar fazlaca cep telefonu dükkanı var. Bunun sebebi bu dükkanların  aylık minimum 30 bin TL şeklinde bir para kazanması. Bizim size tavsiyemiz işi bilmediğiniz için bir bayilik almanız olacaktır. Bayilik aldığınız süre firmalar bu iş için size lüzumlu eğitimleri verecek. Ondan sonrasında işletmenizi açtığınızda hem aksesuar satışı hem de Teknik servis(teknik servisle antak kalma yapacaksınız) hizmeti vereceksiniz.

Bu size bahsettiğim iki işin kar marjı devasa yükseklikte. Öteki iş kolunuz ise bayi ürünleri satmak. Kontör satışı, Hat geçişi, Taahhütlü Telefon satışı, Satmaca Ödeme vs. Bu tarz şeyleri yaptığınızda hem komisyon alarak para kazanıyorsunuz hem de bayi ödülleri kazanıyorsunuz.

 

4.Çay Cafe Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 2

Çay kafe açmak

Para kazandıran iş fikirleri içinde kar marjı en yüksek olan sektörlerden birisidir. Vatanımızda çayın ne kadar sevildiğini biliyoruz. Sadece çay üstüne müşterisine hitap eden işletme sayısı fazlaca azca. Cafelerin bir çok değişik kahve çeşitlerine odaklanmış durumda. Kahve tutarları ise güvenilir olun bizin ekonomimize bakılırsa devasa yükseklikte.

Bir tek çay ve atıştırmalık ürünlerin satılmış olduğu bir işletme açarsanız ve tutarları ideal yaptığınızda  fazlaca kolaylıkla para kazanabilirsiniz. İnsanlar dışarıda oturup söyleşi edebileceği yer bakıyor. Fakat tamamen bu isteğe hitap eden işletme sayısı fazlaca azca. Çay çeşitlerinizi aromalı yaparak bu mevzuda marka dahi olabilirsiniz. Denemeyen var ise Alaçatı’da damla sakızlı çay içilmesini tavsiye ederiz.

 

5.Tostçu Dükkanı Açmak

Para Kazandıran iş Fikirleri

Para Kazandıran iş Fikirleri

Bir tek tost ürünlerinin satılmış olduğu işletme yok denecek kadar azca. Sabah kahvaltısı için börekçi, pidece yada simitçi bulabilirken, bu mevzuda uzmanlaşmış olan tostçu bulma mevzusunda sorun yaşıyoruz. Yaptığımız hesaplarla bir tostun içine 27 çeşit ürün koyabiliyorsunuz. Sos mevzusunda ise bahsetmeye gerek bile yok.100’lerce sos yapabilirsiniz. Siz burada ekmeğinizi dahi hususi seçerek, yanında çay ve taze portakal suyunun olduğu kaliteli bir işletme oluşturabilirsiniz.

Yurt haricinde bu işi icra eden ve bayilik veren firmalar var. Bu mevzuda devletimizde sizde öncü olabilirsiniz. Doğal olarak işe gidiş güzergahlarının olduğu bölgeleri seçerseniz sizin avantajınıza olacaktır.

 

6.Hostel Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 3

Hostel açmak

Birazcık işletme maliyeti yüksek sadece devletimizde kati kazandıracağına inandığımız iş fikirlerinden bir tanesi. Sebebi ise hostel kültürü fazla yok bizde. Sadece yurt haricinde adım başı her yerde hostel bulabilirsiniz. İnsanlar artık duracak yere fazla para vermek istemiyor. Ortamından dolayı parası olan dahi hostelde kalmak istiyor.

Koskoca Fethiye de iki tane hostel var yalnız. İstanbul’da ki hosteller de genel anlamda dolu. Günlüğü minimum 8 euro olan hosteller güvence kazanç kapısı. Para kazandıran iş fikirleri içinde en yenilikçi iş fikri olarak görüyoruz. Güvenilir olun hem zevk alacaksınız hem de güvence para kazanacaksınız bu işten.

 

7.Çerez Dükkanı Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 4

çerez dükkanı açmak

Para kazandıran iş fikirleri içinde kar marjı yüksek olan bir iş fikri. Meblağ mı diye sorarsanız güvenilir olun, tutma ihtimali fazlaca fazla. Bundan dolayı devletimizde atıştırmalık sektörü de git gide büyümekte. Açık kuruyemiş sektörü piyasa da bilerek küçültülmeye çalışmakta sadece fiyatsal rekabetten dolayı insanoğlu daha fazlaca tercih ediyor. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan bayilik almak bu mevzuda. Ben size Mumcu kuruyemişi  tavsiye ederiz. Sunumları, sıcak ve taze ürünler satmaları mevzusunda tam puan veriyoruz. Doğal olarak sizde araştırmanızı yapın.

Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Fikirleri

8.Tatlıcı Dükkanı Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 5

Tatlıcı Açmak

Bir öteki bayilik iş fikirlerinden birisidir. Tatlıcılık mevzusunda pek deneyiminiz yoktur diye tahmin ediyoruz. Bu sektörde de bayilik almanızı tavsiye ederiz. Bu işi hem perakendeden hem de toptan olarak yürütebilirsiniz. Farkettiyseniz son zamanlarda bu şekilde oluşturulan bayilik iş bölgeleri çok çok fazla. Bundan dolayı insanoğlu stresli olduğu süre atıştırmalık tüketmek ister. Bu genel anlamda çikolata yada tatlı olur. Doğal olarak bizim devletimizde tatlı tercih edilir. Kar marjı yüksek olan bu sektörde kolaylıkla kazanabilirsiniz.

 

9.Ziraat Sektörüne Giriş Yapın

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 6

Ziraat para kazandıran işler içinde yer alır

Vatanımızda tarımla ilgili enflasyon oldukça yüksek. Bunun sebebi köyden kente göç ve tarımsal politikalar diyelim. Bundan dolayı ziraat işi yapanların sayısı azalırken, tarımda elde edilmiş kar da git gide yükselmekte. Devlet tarafınca ise tarımsal destek sunar adı altında her insana bağışlama kredileri verilmektedir. Bu mevzuda yapabilirim diyorsanız ilk yapmanız ihtiyaç duyulan kırsal alana göç etmek ve bağışlama başvurusunda bulunmak. Soğanın kilosunun 6 TL olduğu devletimizde, çağıl yollar ile yapacağınız ziraat faaliyetleri size fazlaca kazandıracaktır. Yeter ki bu mevzuda emin olun. Getirisi Yüksek Olan Ziraat Ürünleri başlıklı yazımızı okuyarak bir ekip düşünce sahibi olabilirsiniz.

Okuyun: Topraksız Ziraat Iyi mi Yapılır

10.Çamaşırhane Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 7

Çamaşırhane açmak

Dikkat edin, kuru temizleme değil çamaşırhane. Artık neredeyse her yerde bekar olarak yaşayıp, çalışan insanları görebilirsiniz. Bu insanların bir çok çamaşır makinesine haiz değil yada çamaşır yıkamak onlara eziyet şeklinde geliyor. Bu biçim bekar insanların yaşamış olduğu, göçmenlerinde olduğu bir lokasyonda çamaşırhane açarsanız 1 ay sonrasında güvenilir olun darphane şeklinde para kazanırsınız. Üzerine üstlük işin kontrolü de fazlaca kolay. Ben yapamam derseniz, bir eleman tutun, o çalışsın siz yalnız denetleyin ve hesap yapın.

 

11-Mantı Evi Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 8

mantı evi açmak

Mantı üstüne markalaşmış işletme sayısı fazlaca azca. Üzerine üstlük yapımı ise fazlaca kolay. Doğal olarak mantıyı açıp, içine kıymaları koymaktan bahsetmiyoruz. Siz yalnız tarifini ayarlayıp, sizin için mantı meydana getirecek birileriyle antak kalma yapacaksınız. Sonrasında ise sunumu ve soslarıyla ilgili birazcık kafa yormanız gerekiyor. İşletmenizi açtığınızda tek yapmanız ihtiyaç duyulan hazır yaptırdığınız mantıları su da haşlayıp, sos ile sunum yapmak. Eğer bu işi başarabilirseniz kısa zamanda fazlaca güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

12.Kombi ve Petek Temizleme İşi

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 9

petek temizleme

Bu iş sizi asla korkutmasın, aslına bakarsak fazlaca rahat ve fazlaca para kazandıran iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Bu mevzuda yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey iyi reklam. Peki iyi mi bu iş size anlatalım birazcık. Petek temizliği için piyasada 2000 TL ye satılan petek için su değişiklik yapma ve ilaçlama makinesi almanız gerekiyor. Bu makineyi petek su haznesi çıkış yerine bağlamanız kafi. Kombi temizliği ise, kombi bacası, pervanesi ve bir kaç döşem aksamının ilaçla temizlenmesinden ibaret. Youtube da bu mevzuda ifade icra eden ders veren sayısız video var. İnternette araştırma yaptık ve toplam 200 TL’nin altında hizmet veren bulamadık.

Okuyun: Kombi Petek Temizleme İşi Yapmak

13.Playstation Cafe Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 10

playstation cafe açmak

Playstation cafe açıpta battım diyen insan göremezsiniz. Bundan dolayı işletme malzemelerini aldıktan sonrasında yaptığınız cironun %90’ı elinize kar olarak geçmektedir. Yeter ki lokasyonu iyi belirleyin. İlk başta 10 makine ile açacağınız işletmenin size maliyeti en fazla 140 Bin TL olacaktır. Üstelik kolaylıkla taksit yaptırabiliyorsunuz. Sonrası ise oturup işinizin başlangıcında beklemeniz gerekiyor. Yeni işletme olduğunuz için tanınmanız birazcık süre alacaktır. Sadece insanoğlu sizin işletmenizi bildikten sonrasında sırf makineleriniz ve oyun kollarınız yeni olduğundan sizi tercih edecektir.

 

14.Hacemat Merkezi Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 11

Hacamat merkezi açmak

Maliyeti fazlaca azca olup en fazlaca yeni iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Alternatif tıp ile tedavi şekilleri devlet tarafınca da desteklenmektedir. Sadece  sıhhatli koşullarda hacamat yaptırabileceğiniz, ustalaşmış şekilde hizmet veren merkez sayısı bir elin parmağını geçmez. Hacamat mevzusunda devletimizde oldukça talep var. Hacamat yaptıranların %90’ı yaptırmayanlara tavsiye ediyor.

 

Hacamatın fiyatı ise tek seans 100 TL. Kısaca bir yaptıran memnun kalırsa 3 ay sonrasında yeniden geliyor. Bunun için eğitimini almış bir sıhhat uzmanı işe almanız gerekiyor. Sizin bu esnada yapacağınız en mühim iş reklam faaliyetleri. Eğer başarırsanız paraya para demeyeceğiniz bir iş olur. Yanına sülükle tedavi, PRP ve iyon tedavisi şeklinde ek hizmetler koyabilirsiniz.

 

15.Fotokopi Merkezi Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 12

copy center işletmek

Öğrencilerin yoğun olduğu bir yerde fotokopi merkezi açmanız size fazlaca kazandıracaktır. Makinelerinizi aldıktan sonrasında her yaptığınız işten %1000’lere varan kar marjınız olacaktır. Hem öğrencilere hem de çevrenizde bulunan insanlara bu hizmeti verdiğinizde , toplu olarak siparişlerde alabilirsiniz. Mesela 400 sayfalık bir kitabı, kolaylıkla 5 TL’ye maal edebilirsiniz. Bu mevzuda fotokopi makinesi satanlardan destek alabilirsiniz. Kafi sermayem yok diyorsanız fotokopi makinesini kiralama yöntemi ile de alabilirsiniz.

 

16.Tobaco Shop, Tütüncü Dükkanı Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 13

tobacco shop açmak

Vatanımızda tütün ürünlerinin fiyatı, gelir durumuna bakılırsa oldukça yüksek. Bununla beraber tütün dükkanlarına olan rağbet oldukça artmış durumda. Üstelik kar marjı ise devasa yükseklikte. Güzel bir lokasyonda bu işi kolaylıkla tutturabilirsiniz. Nargile malzemeleri, katman, sigara kağıdı, nargile tütünü ve açık tütünler başlıca satacağınız ürünler olacaktır. Ruhsat mevzusunda ise pek sorun yaşamazsınız. Genel anlamda tütüncüler hediyelik eşya dükkanı olarak ruhsat almaktadırlar.

 

17.Açık Parfümeri Dükkanı Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 14

Parfümeri dükkanı açmak

Vatanımızda açık parfüm sektörü oldukça gelişmektedir. Nerede ise her yerde açık parfüm işi icra eden dükkanları görmüşsünüzdür. Bunun en büyük sebebi kar marjının devasa yükseklikte olmasıdır. Size bu mevzuda bayilik almanızı tavsiye ederiz. Doğal olarak bir de güzel bir lokasyon bulmanız gerekiyor kendinize. Parfüm işinde bayilik ücretleri ise fazlaca uygun. Siz parfüm satarken %100 kar edersiniz. Size parfümü satan şirket ise bu işten %500 kar eder. Bundan dolayı bazı firmalar parasız bayilik bile vermektedir. Kar marjı en yüksek olan para kazandıran iş fikirleri içinde yer verilmiştir.

 

18.İkinci El Ürünler Mağazası Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 15

2. el ürün dükkanı açmak

Aklınıza fazlaca lüks bir mağazadan ziyade kermesleri getirin. Son zamanlar da hakikaten bu sektöre gerekseme duyulmaktadır. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan hem alış hem de satış. İnsanlar artık fazla kullanmayacağı ürünlere para vermek istemiyor. Bundan dolayı tüketim çılgınlığının, sonunun olmadığının hepimiz bilincinde. İlk başta bir mağaza dolduracak kadar ürün toplayın piyasadan. Bunun içi Letgo seçimi siteleri kullanabilirsiniz. Sonrasında ise insanoğlu size gelecektir. Eski eşyasını getirenle takas yoluna dahi gidebilirsiniz. Ya da bunun yanında raf kiralama hizmeti de verebilirsiniz.

 

19.Bijuteri Dükkanı Açmak

Bijuteri dükkanı açma

Bijuteri dükkanı açma

Artık yalnız bayanlar değil erkekler aksesuara ilgi göstermektedir. Sadece bu mevzuda hem erkeklere hem de bayanlara hitap eden pek bir mağaza yok. Olsa bile erkeklere ayrılmış reyonlar fazlaca ufak. Bu mevzuda piyasanın sorununu çözebilirim diyorsanız bir mağaza açmanızı tavsiye ederiz. Açtığınız mağazada hem perakende hem de web üstünden satış yaparak para kazanabilirsiniz. Kar oranı ise ürüne bakılırsa değişmektedir.

Yüzük seçimi ürünlerin kar marjı %1000’lere kadar çıkmaktadır. Lokasyon olarak insan sirkülasyonunun olduğu bir yeri seçmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bijuteri dükkanı açmak isteyenlere tavsiyeler başlıklı yazımızı okuyarak bu mevzuda detaylı informasyon edinebilirsiniz.

 

20.Bayanlara Hususi Spor Salonu Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 16

spor salonu açmak

Vatanımızda cinsiyetler içinde büyük eşitsizlik var. Bunu söyleyemeye bile gerek yok aslına bakarsak. Daha ilkin genel anlamda vücut geliştirmek isteyen erkekler giderdi spor salonuna. Sadece aşırı kiloluluk ile ilgili yaşanmış olan sorunlardan dolayı spor yapmak her insanın ihtiyacı olmuştur. Bir mevzuda para kazanabilmeniz için ilkin mevcud problemi çözmeniz gerekir. Bu mevzuda en büyük problem ise yalnız bayanların çalışabileceği bir spor salonunu seçeneğinin fazla olmaması. Bu biçim bir işletme açıp, üniversitelerin spor akademisi bölümlerinde eğitim gören öğrencilerle anlaşarak, güzel paralar kazanabilirsiniz. Maliyetiniz ise en fazla 70 bin TL tutacaktır. Bunun yanında solaryum hizmeti de vererek kazancınızı fazlalaştırabilirsiniz.

Okuyun: Spor Salonu Açmak

21.Self  Oto Yıkama Hizmeti Vermek

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 17

Oto yıkama açmak

En güvendiğimiz fazlaca para kazandıran iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Yurt haricinde bu biçim iş icra eden fazlaca işletme var. Sadece devletimizde nerden baksanız bu mevzuda hizmet veren yalnız benzin istasyonları var. Peki diyeceksiniz ki benzin istasyonu varken, ben iyi mi iş yapacağım? Derhal cevaplayalım. Benzin istasyonlarına giden insanoğlu genel anlamda benzini bitmiş acelesi olan insanoğlu. Kısaca pek yıkama ile zaman ayıramayacak kişiler. Bundan dolayı yalnız bu işi icra eden bir işletme benzin istasyonlarına bakılırsa daha çok uğrak noktası olacaktır. Yeter ki bilinmeye başlasın.

 

Genel anlamda köpük 5 TL, su  5 TL, süpürge 5 TL, oto parfüm 3 TL, lastik parlatıcı 3 TL, paspas ve cam silme bezleri 5 TL şeklinde otomatlar yer verilmiştir. Bir araçtan 10 dakika içinde averaj 25 TL emek harcamadan kazanacaksınız. Bigün içinde ne kadar vasıta gelebileceğini siz hesaplayın deriz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan boş bir arsa yada otoparktan bir yer kiralamak. Belediyeden de oto yıkama ruhsatı aldığınız süre tamamdır. Oto yıkama açmak başlıklı makalemizi okuyarak detaylı informasyon edinebilirsiniz.

 

22.Temizlik Şirketi Kurun

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 18

Para kazandıran iş fikirleri

Bekar sayısının fazla olması ve insanların yoğun olmasından dolayı temizlik şirketlerine olan talep artmış durumda. Sadece insanoğlu hizmeti internetten almak yerine daha fazlaca karşı karşıya yazışma kurabileceği yerlerden bu hizmeti almak istiyor. Bundan dolayı hepimiz evini güvenebileceği bir yere emanet etmek ister. Bu mevzuda belirli bir semtte tanınarak bu işi yapabilirsiniz. Doğal olarak emlakçılarla da anlaşmanız size extra bir gelir getirecektir. Genel anlamda temizlik işini icra eden firmalar yabancı uyruklu kişileri asgari ücretle çalıştırıp, onlar üstünden kar ederler.

Okuyun: Tecim Iyi mi Yapılır

 

23.Halı Yıkama Fabrikası Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 19

halı yıkama işi yapmak

İsminin yapınak olduğuna bakmayın. Herhangi bir üretim yapılmaz bu yerlerde. Sadece hepimiz eskisi şeklinde halısını evde yada sokakta yıkamıyor. Düşük gelirli insanların olduğu semtlerde bile artık hepimiz halısını bu biçim fabrikalarda yıkatıyor. Oldukça iyi aşama de reklamını yaptığınız süre ve lüzumlu alan kişi memnuniyetini sağladığınız da fazlaca güzel para kazanabileceğiniz bir iş. Metrekaresi büyük bir dükkan bulduğunuz süre size maksimum makine maliyeti 20 bin TL olacaktır. Doğal olarak halıları almak içinde küçük bir vasıta lazım. Ondan sonrasında reklam faaliyetleri. Her gün broşür ve magnet dağıtın. Zamanlar işleriniz yoğunlaşmaya başlayacaktır. Para kazandıran iş fikirleri içinde en zahmetli gördüğümüz iş modelidir. Sadece kati kazandıracak işler arasındadır.

 

24.Lojistik ve Nakliye Şirketi Açmak

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 20

nakliye işi yapmak

Para kazandıran iş fikirleri içinde freelance olarak yapabileceğiniz bir iş fikri. İster şirket açın isterseniz bağımsız olarak kartvizit ile çalışın. Kiracı sayısı ev sahibini geçmiş durumda .Büyük şehirlerde kimse sorsanız %90 kiracı. İnsanlar artık pek durağan(durgun) durmuyorlar oturdukları yerde. Bunun sebebi iş fırsatlarının coğrafi olarak dağılmış olması. Kısaca başka bir yerde daha iyi bir iş fırsatı gören evini değiştirmekten çekinmez.

 

Bu aşamada nakliye firmaları  talep görmektedir. Siz ise tanındığınız bilindiğiniz bir yerde bir sürücü ile beraber bu işi yapabilirsiniz. Genel anlamda lojistik firmaları en kısa mesafe olarak 200 TL ye hizmet vermektedirler. Kar marjını siz düşünün. Bununla beraber süratli para kazandıran iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Aniden ikinci nakliye aracınızı almanız mümkündür.

 

25.Gayrimenkul Sektörü

Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022 21

gayrimenkul sektörüne – para kazanma fikirleri

Para kazandıran iş fikirleri listemizi gayrimenkul sektörü ile sonlandıralım istedik. Bakkal ve marketler kadar her yerde görebilirsiniz emlakçı dükkanlarını. Size azca ilkin kiracı oranının fazlalığından bahsettik. Kısaca bu demek oluyor ki bir şahıs aynı süre da 3-5 eve bir den haiz. Bundan dolayı bu insanoğlu 3-5 evin kiralanması, kirasının alınması ile uğraşmaktansa bu işi gayrimenkul danışmanlarına vermeyi tercih ediyorlar. İnanıyoruz ki devamlı büyüyecek bir sektör. Size tavsiyemiz bu işe başladığınız da evini size sattıracak yada kiraya verdirecek mal sahiplerine kampanya yapmanız. Kısaca onlara küçük hediyeler vermeniz. Sonrasında bir bakmışsınız işletmeniz ilanlarla dolmuş taşmış.

 

Para Kazandıran Fikirler Tavsiye

Son söz olarak size bir kaç mevzudan anlatmak istiyoruz. Dikkat ettiyseniz yukarıda ki iş fikirlerinin tutmama şansı yok. Bu mevzuda hem düşünce olduğumuzu düşünüyoruz. Sadece mühim olan uygulama kısmı. Bir işi ne kadar fazlaca kafanız da büyütürseniz, o denli fazlaca size zor gelecektir. Bundan dolayı bu işleri kafanız da büyütmeyin, güvenilir olun fazlaca rahat. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan emin olmak ve araştırma yapmak. Eğer bir iş ile ilgili %51 karar vermişseniz, geri kalan %49’u düşünmeden o işe girin. Uygulamaya geçtiğinizde başarıya ulaşmış olacaksınız. Para kazandıran iş fikirleri başlıklı yazımızı beğendiyseniz yorum bırakmanız ve paylaşmanız bizi mutlu edecektir.

 

kaynak: https://www.ryrob.com/best-businesses-start-while-working-full-time-job/

Yorum yapın