Cep Telefonu Tamir İşi Kurmak!

Cep telefonu tamir işi açarak para kazanmak ve cep telefonu tamiri yapmak için neler gerekli.

 

Herkesin elinde bulunan cep telefonları gün geçtikçe çoğalıyor ve çoğaldıkça talep arttıkça arızalı tamir gerektiren ürün sayısıda doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Bunun sayesinde tamir işlerini yapacak ve tamir ihtiyaç talebi karşılanmak zorunda kalıyor. İnsanların tamircilere güvenememesi birçok insanı düşündürsede doğru yapılan işler için ekmek kazanamak zor olmasa gerek. Gelelim işimize. Cep telefonu tamir işi ile ilgili sizlere en başta söyleyeceklerimiz bu işte tecrübeniz olmasıdır. Tecrübe dahilse biraz daha konuyu açalım.

Öncelikle tamir işi için gerekli donanım ve malzeme için bir alt yapı oluşturmanız gerekmektedir. Bu havya mercek tornavida seti gibi ince işlemler için malzemeler ve güzel bir tezgah bu iş için güzel bir başlangıç. Bu tarz işlemler için gerekli olan maliyetleri kabaca hesaplarsak :

Mobilya ve tezgah için 2000 tl bütçe ayırabiliriz.

Tamir araçları için gerekli malzeme ve yedek parça için 4000 tl bütçe ayırabiliriz.

Önerimiz olarak iş yerinizi iki bölmeye ayırarak servis ve karşılama olarak ikiye ayırmanız işinizi özelleştirir ve gizlilik ifade eder bu da yaptığınız işi basitleştirmek yerine güzel ve gizemli kılar. Tam aksine direk dükkan girişine tamir tezgahını kurmanız amatörlüğünüzü gösterir. Bu yüzden müşteriden ne kadar gizli o kadar iyidir.

İş yerimiz hakkında fikirlerimiz işlek caddelerde kira giderleri yüksek olduğundan pasaj içi veya girişi gibi yerleri tercih edebiliriz. Pasaj içinde müşteri potansiyelimizi arttırmak için tamir ile ilgili tabelalar da ışıklı gösterişli reklam materyalleri işinizi arttırabilir. Cep telefonu tamir işi için bize gerekli olan sermaye açıklarsak;

 

Demirbaş için 6000 tl dükkan dizayn ve ofis malzemeleri için de 4000 tl ayırırsak tutumlu olmakta fayda var. Toplamda 1000 tl ile işe başlayabiliriz. Ayrıca her zaman dediğimiz gibi google harita servisleri gibi reklam olanaklarını kullanmayı da unutmayalım. Unutmamamız gereken bir diğer husus hesap kitap diyeceğiz biraz banal olacak ama en önemli noktalardan birisi bu. Ayrıca bankalar ile anlaşarak kredi kartı ile de ödeme almayı aklınızda tutun herkes belli bedelleri nakit ödemekte zorlanabilir.

Yorum yapın