Cep Telefonu Tamir İşi Kurmak!

Cep telefonu onarım işi açarak para kazanmak ve cep telefonu tamiri yapmak için neler lüzumlu.

 

Her insanın elinde bulunan cep telefonları her geçen gün çoğalıyor ve çoğaldıkça talep arttıkça arızalı onarım gerektiren ürün sayısıda doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Bunun yardımıyla onarım işlerini meydana getirecek ve onarım gereksinim talebi karşılanmak zorunda kalıyor. İnsanların tamircilere güvenememesi birçok insanı düşündürsede doğru meydana getirilen işler için ekmek kazanamak zor olmasa gerek. Gelelim işimize. Cep telefonu onarım işi ile ilgili sizlere en başta söyleyeceklerimiz bu işte deneyiminiz olmasıdır. Deneyim dahilse birazcık daha mevzuyu açalım.

Ilk olarak onarım işi için lüzumlu donanım ve araç-gereç için bir alt yapı oluşturmanız gerekmektedir. Bu havya mercek tornavida seti benzer biçimde ince işlemler için malzemeler ve güzel bir tezgah bu iş için güzel bir başlangıç. Bu biçim işlemler için lüzumlu olan maliyetleri kabaca hesaplarsak :

Mobilya ve tezgah için 2000 tl bütçe ayırabiliriz.

Onarım araçları için lüzumlu araç-gereç ve yedek parça için 4000 tl bütçe ayırabiliriz.

Önerimiz olarak iş yerinizi iki bölmeye ayırarak servis ve karşılama olarak ikiye ayırmanız işinizi özelleştirir ve gizlilik ifade eder bu da yaptığınız işi basitleştirmek yerine güzel ve gizemli kılar. Tam aksine direk dükkan girişine onarım tezgahını kurmanız amatörlüğünüzü gösterir. Bu yüzden müşteriden ne kadar gizli saklı o denli iyidir.

İş yerimiz hakkında fikirlerimiz işlek caddelerde kira giderleri yüksek olduğundan pasaj içi yada girişi benzer biçimde bölgeleri tercih edebiliriz. Pasaj içinde alan kişi potansiyelimizi arttırmak için onarım ile ilgili tabelalar da ışıklı heybetli reklam materyalleri işinizi arttırabilir. Cep telefonu onarım işi için bizlere lüzumlu olan ana para açıklarsak;

 

Demirbaş için 6000 tl dükkan dizayn ve ofis malzemeleri için de 4000 tl ayırırsak tutumlu olmakta yarar var. Toplamda 1000 tl ile işe başlayabiliriz. Ek olarak daima dediğimiz benzer biçimde google harita servisleri benzer biçimde reklam olanaklarını kullanmayı da unutmayalım. Unutmamamız ihtiyaç duyulan bir öteki husus hesap kitap diyeceğiz birazcık banal olacak fakat en mühim noktalardan birisi bu. Ek olarak bankalar ile anlaşarak kredi kartı ile de ödeme almayı aklınızda tutun hepimiz belli bedelleri nakit ödemekte zorlanabilir.

Yorum yapın