ÇAY SATARAK KENDİ İŞİNİ KUR!

Çay satarak para kazanbileceğiniz sağlam bir sektördür. Çay devletimizde olmazsa olmaz ve her evde bulunan bir besin diyelim artık. Bu mevzuda sizlere karton bardak imalatı sektörüne artan talepler hakkında birçok mevzu değerlendirdik. Bu mevzuda artan taleplerin sebebi de devletimizde ne yazık ki artan işsizlik ve boş gezen insanoğlu kahve ve çay ocaklarında akşama kadar çay tüketiyor. Bu mevzuda sizlere önerebileceğimiz mevzu çay satışı mevzusu güzel bir alan bulunduğunu söyleyebiliriz. Şimdi sizlere mevzu hakkında detay verelim.

Çay Tedarik 

Çay tedarik etmek için ilk olarak birkaç çay üreticisine ulaşalım. Bu mevzuda kendileri ile iletişime geçerek bir görüşme ayarlayın. Sonrasında mevzuyu açabilirsiniz. Fiyat vade mevzularında anlaştıktan sonrasında 5 kilo çay alarak çay ocaklarına satacaksınız. İlk etapta yalnız çay ocaklarına çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Peki çayın standardını iyi mi anlayacaksınız ? Çay mevzusunda sizlere birazcık data verelim.

Sizlere haber7 sitesinde bulunan iyi çayı anlama temalı yazıyı da göstermek isteriz. Çayın standardını anlamanız için yöntemler :

Kokusu 

Çayın standardını anlamanın en mühim adımlarından biri kokusudur. Paketi alır almaz çayı koklamanız gerekir.  Kokusu hafifse ve rahatsız etmiyorsa doğru seçim yapmışsınızdır anlamına gelir. 

Sadece sert ve keskin bir çay kokusu alıyorsanız kesinlikle kuşku duymalısınız. Çay kalitesiz ya da içine koku vermesi için esansiyel yabancı ürünler karıştırılmış olabilir.

Çay yapraklarının boyu

Çayın standardını anlamanın bir öteki yolu da çay tanelerinin boyutlarıdır.  Çayı aldığınızda yaprakların boyutlarına bakmayı dikkatsizlik etmeyin. 

Çay yapraklarının boyu aynıysa koyu renkteyse kaliteli çay almışsınız anlamına gelir. Ek olarak çayın kaliteli bulunduğunu idrak etmek için içinde ip yada toz parçalarının olmadığına dikkat etmelisiniz. 

Çay yapraklarının şekli 

Çayın kalitesi yaprağın kıvrımından da belli olur.  çay yapraklarının şeklinin düz olmaması gerekir. Bu sebeple en kaliteli çay yaprakları, bükük, kıvrımlı ve parlaktır.

 Beyaz bir peçeteye döktüğünüz yaprakların rengi koyu boyutları aynı ve kıvrımlı bununla beraber da renklerinin koyu olması gerekir.

Su yöntemi

Çayın standardını idrak etmek için su yöntemimizi deneyebilirsiniz.  Suya attığınız bir tutam çay size çayınızın kalitesi hakkında mühim bilgiler verecektir. 

 Çayınızı suya attığınızda süratli bir halde su sararır ve renk değiştirirse çayınız boya içeriyordur ve kalitesizdir. Sadece su yavaş yavaş renk değiştiriyorsa ve sarı renge yavaş bir halde dönüyorsa çayınız kaliteli ve boyasızdır. Gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Satın alan Oluşturma :

Müşterilerinize uğramadan ilkin fabrikadan gramlık bir demlik çay demlemek için numuneler getirin ve uğradığınız noktalara bu numuneleri verin. Denesin beğenirse esasen arayacaktır. Doğal olarak ilk olarak güzel bir kalite çay yakalamanız gerekiyor. Damak tadını idrak etmek için sizde deneyebilirsiniz. Bu mevzuda ana para oluşturmanız gerekiyor. Yapınak size açık hesap ürün vermeyebilir fakat minik minik başlamanızda yarar var. Kendinize ilişik otomobiliniz var sa tadından yenmez. Bu mevzuda büyük bir pazar var bunu bilmeniz gerekiyor. Çay mevzusunda firmalar işini tutturabilirse güzel paralar kazanabiliyor. Öyleki şu şekilde hesaplarsak çayın kilosunu averaj 30 -35 tl arası satacaksınız. Bu mevzuda kâr marjı % 25 minimum şekilde hesaplamalıyız. Sizden istediğimiz tek başınıza yalnız 10 satın alan oluşturmanız. 10 müşterinize ayda 1 ton satmanız kafi olacaktır. Ton başına 30.000 lira ciro yapacaksınız. Bu da size bu piyasada hatrı sayılır bir ücret kazandırabilir. Sizlere değişik niş mevzularında destek vermeye ve iş fikirlerini sunmaya devam ediyoruz. Eğer çay bulamazsanız sizlere seve seve destek oluruz. Elimizin altında bulunan birkaç firmaya yönlendirebiliriz.

Şimdiden hayırlı kazançlar.

“ÇAY SATARAK KENDİ İŞİNİ KUR!” üzerine bir yorum

Yorum yapın