Çay Ocağı Açarak Para Kazanmak

Gece ve gündüz, yaz ve kış fark etmeksizin insanların çay ocaklarına olan ilgileri bir fazlaca fazladır. Çay içmenin yeri ve zamanı yoktur diyerek tavşan kanı çaya hayır demeyiz bir çok vakit. Yazın serinlememize, kışın içimizin ısınmasına destek olan çay ocakları düşük maliyetlerle açılıyor olmaları sebebiyle her geçen gün sayılarını artırmaktadır. Biz de girişimcilerin ilgilerini çekiyor olması sebebiyle Çay Ocağı Açarak Para Kazanmak mevzusu hakkında edindiğimiz detayları, kendi yorumlarımızı paylaşmak sonucu aldık.

Çay Ocağı Açmak Mevzusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kitle tarafınca Çay Ocağı İşletmek küçümsenebiliyor olsa da ciddi anlamda odaklanarak yapıldığında epey kazanç getiren bir iş bulunduğunu söyleyebiliriz. Ilk olarak çay ocağı açabilmek için herhangi bir mevzuda uzman olmanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz. Bunun haricinde düşük sermayeli açılabilecek iş kollarından olsa da sıfır para ile girişilmemesi icap ettiğini söyleyebiliriz. Ek Gelir Elde Etmek amacıyla tercih edebileceğiniz benzer biçimde temel kazanç kaynağınız olarak da değerlendirebilirsiniz. 1950’li seneler sonrasında artış gösteren çay ocakları arz ve talep dengesine bağlı olarak sayılarını bahsettiğimiz benzer biçimde devamlı olarak artırmaktadır.

İşletmenin açılacağı yer haricinde ihtiyacınız olan ürünleri oldukça düşük bütçeler ile karşılayabilirsiniz. Çay ocağı açacağınız yer ise insanların uğrak bölgeleri olan fakat kira ödemenize gerek kalmayan alanlardan birisi ise değmeyin keyfinize! Ilk olarak çayı yapacağınız çay kazanı acil ihtiyaçlarınız içinde yer alacaktır. Çayı başka yerde yaparak termos kullanarak satmak aklınıza gelebilir. Fakat bu durum bilhassa çay tiryakilerinin hoşuna gitmeyeceği için talep yükselmesi ve buna bağlı olarak yüksek gelirler edinebilmeniz pek mümkün olmayacaktır. Kazan haricinde tabure, şeker, çay, servis tepsisi benzer biçimde makul ihtiyaçlarınız da olacaktır. Direkt olarak sıfırdan bir işletme oluşturmak yerine başka birinden çay ocağı devralmak seçeneği de düşünülebilir. Fakat bu seçeneği değerlendirmek istediğiniz vakit kesinlikle devir sebeplerini araştırmanız gerekiyor. Senelerdir kar etmeyen bir çay ocağının kaderi kimi vakit ne yapılırsa yapılsın değişmeyebiliyor. Bu benzer biçimde durumlarda daha en baştan girişiminiz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

Çay Ocağından Aylık Kaç Para Kazanırım?

Yazımızın başından bu yana dikkat etmenizi önemle vurguladığımız bilgileri ele almanız durumunda iyi yerde bir çay ocağı açarsanız ihya olacağınızdan güvenilir olabilirsiniz. 15 kuruşu geçmeyecek çay maliyetleri ile satın alan memnuniyetini hizmet kalitesiyle taçlandırmanız durumunda en ucuz 1,5 TL’den satış yapsanız dahi gün sonunda yüzlerce TL ciro yapabilirsiniz. Çayın yanında su, içecek ve bilhassa tost satışı yapmanız durumunda oldukca daha iyi kazançlar elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Averaj iş hanlarında faaliyetine devam eden, durağan(durgun) müşterisi haricinde kapı müşterisine hitap etmeyen çay ocakları dahi minimum 5000 TL bandında gelir elde edebilmektedir.

Çay ocağı açmak isteyen ve bunu devamlı devam ettirecek kişiler yaşı, eğitim durumu fark etmeksizin bu sektöre giriş yapabilir. Fakat bilhassa yeni bir işletme açıyor olmanız durumunda çay satışlarının tane olarak belirli bir standart yakalayabilmesi için zamana ihtiyacınız bulunduğunu ihmal etmeyin. Zamana ihtiyacınız olması demek ise nakit ihtiyacınız olması anlama gelir. Kısaca; 10.000 TL benzer biçimde günümüz şartlarına nazaran azca bir rakamla Çay Ocağı Açmak Maliyeti halledilebilir. Fakat sonrasında derhal geçiminizi, durağan(durgun) giderlerinizi karşılayabilecek tutarlarda iş yapamayabilirsiniz. Bu yüzden çay satış rakamlarında tane olarak belirli bir standart yakalanana kadar durağan(durgun) giderlerinizi karşılayabileceğiniz nakit paranız kenarda olmalıdır. Gelir ve gider dengelenene kadar geçen sürede kendinizi geçindiremediğiniz durumlarda tam kar elde etmeye başlayacakken oldukca severe açmış olduğunuz çay ocağına veda etmek zorunda kalmanız doğrusu girişiminizin başarısızlıkla neticelenmesi kimsenin istemeyeceği bir durumdur.

“Çay Ocağı Açarak Para Kazanmak” üzerine 2 yorum

Yorum yapın