Bir Günde 100 Lira kazanmak

Para kazanmak için neler yapmalıyız bir günde 100 tl iyi mi kazanırsınız ?

 

Para kazanma fikri ile düşüncelerinizi yoğunlaştırın. Minik minik kârlar kazanarak tabiri yerinde ise damlaya damlaya göl olur misali kazanabilirsiniz. Birçok şey yapabiliriz mühim olan neyi iyi mi yaptığınız. Bir işe  girmeden ilkin araştırmalı ve davranışlarında ölçülü olmalıyız. Fakat size şimdi kolay şekilde günde 100 lira kazanmanın yollarından birkaçını söyleyeceğiz evde oturarak da yapabileceğiniz fikirleri sizde deneyebilirsiniz. Unutmayalım ki bu fikirler size hergğn kazandıracak değil fakat söylediğim benzer biçimde ek olarak para kazanmak için işinize yarayabilir.

 

1- 2. el eşyalarınızı satışa çıkarın

Etrafınızda kullanamadığınız eşyalarınız vardır. Bununla ilgili siz eşyalarınızı gözden çıkarabiliyorsanız emin olun ki ufak miktarlarda para kazanmanız mümkündür.

2- ütü yaparak para kazanın

Komşu yada çevrenizde ütülerini yapabileceğiniz kişileri bularak gününüzü ütü yaparak geçirir ve para kazanabilirsiniz.

3- Bilginiz iyi ise hususi ders verin

İngilizce, matematik,edebiyat vb derslerde data birikiminiz var ise hususi ders vererek hem öğrencilere destek hemde para kazanabilirsiniz. Ek olarak ufak kağıtlara yazıcıdan çıktı alıp direklere asabilirsiniz.

4- Fotoğraf yapın yağlı boya olarak sokak satıcılığı ile satın

Fotoğraf kabiliyetiniz var ise sizde güzel tablolar çıkararak iş çıkış saatlerinde güzel işlek caddelerde sokak satıcılığı ile tablolarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

5- Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanın

Çevrenizde çalışan insanların çocuklarını bakarak evinizde para kazanabilirsiniz. Bu şekilde hem çocuklar güvende hemde cebinizde paranız olur.

6- Oranik reçel yaparak para kazanın

Eskilerimiz bu işi daha iyi bilir. Mevsim meyveleri ile güzel reçeller yaparak ilk olarak komşulardan sonrasında da çevrenizdekilere reçel pazarlayabilirsiniz.

7- Pişmemiş börek satın

Eliniz hamur harcı işlerine yatkınsa hususi günler pastahaneler benzer biçimde işletmelere börek yaparak satabilir para kazanabilirsiniz.

8- Tatlı yaparak para kazanın

Elinizdeki mahareti paraya çevirin ve güzel tatlılar ile keyifli programları düğünleri ve birçok anı tatlılarınız ile güzelleştirirken para kazanın.

9- Nikah şekeri yaparak para kazanın

Birkaç kolay araç-gereç ile para kazanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve sizde nikah şekerini hem toplumsal ortamda hemde çevrenize satın ve paranızı kazanın.

10- Hasır örme işi yaparak para kazan

Bilhassa kuyumcuların arar olduğu işlerden birisi altın ve gümüş benzer biçimde el işçiliği isteyen işlerde evde sizde birkaç saat emek harcayarak para kazanabilirsiniz. Rahat gelmesin güzel paralar bile kazanabilirsiniz.

“Bir Günde 100 Lira kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın