Bir Günde 100 Lira kazanmak

Para kazanmak için neler yapmalıyız bir günde 100 tl nasıl kazanırsınız ?

 

Para kazanma fikri ile düşüncelerinizi yoğunlaştırın. Küçük küçük kârlar kazanarak tabiri yerinde ise damlaya damlaya göl olur misali kazanabilirsiniz. Birçok şey yapabiliriz önemli olan neyi nasıl yaptığınız. Bir işe  girmeden önce araştırmalı ve temkinli olmalıyız. Ama size şimdi kolay şekilde günde 100 lira kazanmanın yollarından birkaçını söyleyeceğiz evde oturarak da yapabileceğiniz fikirleri sizde deneyebilirsiniz. Unutmayalım ki bu fikirler size hergğn kazandıracak değil ama dediğim gibi ek olarak para kazanmak için işinize yarayabilir.

 

1- 2. el eşyalarınızı satışa çıkarın

Etrafınızda kullanamadığınız eşyalarınız vardır. Bununla ilgili siz eşyalarınızı gözden çıkarabiliyorsanız inanın ki küçük miktarlarda para kazanmanız mümkündür.

2- ütü yaparak para kazanın

Komşu veya çevrenizde ütülerini yapabileceğiniz kişileri bularak gününüzü ütü yaparak geçirir ve para kazanabilirsiniz.

3- Bilginiz iyi ise özel ders verin

İngilizce, matematik,edebiyat vb derslerde bilgi birikiminiz var ise özel ders vererek hem öğrencilere destek hemde para kazanabilirsiniz. Ayrıca küçük kağıtlara yazıcıdan çıktı alıp direklere asabilirsiniz.

4- Resim yapın yağlı boya olarak sokak satıcılığı ile satın

Resim yeteneğiniz var ise sizde güzel tablolar çıkararak iş çıkış saatlerinde güzel işlek caddelerde sokak satıcılığı ile tablolarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

5- Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanın

Çevrenizde çalışan insanların çocuklarını bakarak evinizde para kazanabilirsiniz. Bu şekilde hem çocuklar güvende hemde cebinizde paranız olur.

6- Oranik reçel yaparak para kazanın

Eskilerimiz bu işi daha iyi bilir. Mevsim meyveleri ile güzel reçeller yaparak öncelikle komşulardan sonra da çevrenizdekilere reçel satabilirsiniz.

7- Pişmemiş börek satın

Eliniz hamur işlerine yatkınsa özel günler pastahaneler gibi işletmelere börek yaparak satabilir para kazanabilirsiniz.

8- Tatlı yaparak para kazanın

Elinizdeki mahareti paraya çevirin ve güzel tatlılar ile eğlenceli programları düğünleri ve birçok anı tatlılarınız ile güzelleştirirken para kazanın.

9- Nikah şekeri yaparak para kazanın

Birkaç basit malzeme ile para kazanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve sizde nikah şekerini hem sosyal ortamda hemde çevrenize satın ve paranızı kazanın.

10- Hasır örme işi yaparak para kazan

Özellikle kuyumcuların arar olduğu işlerden birisi altın ve gümüş gibi el işçiliği isteyen işlerde evde sizde birkaç saat çalışarak para kazanabilirsiniz. Basit gelmesin güzel paralar bile kazanabilirsiniz.

“Bir Günde 100 Lira kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın